Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  eskişehir ticaret odası başkan adayları

  1 ziyaretçi

  eskişehir ticaret odası başkan adayları Ne90'dan bulabilirsiniz

  7 NİSAN SEÇİMLERİ ETO TARİHİNE GEÇTİ

  Eskişehir Ticaret Odası tarihinin en yüksek katılımlı organ seçiminde, Beyaz liste ile açık ara önde kazanan Başkan Metin Güler’in ekibinden 190 komite üyesi ve 78 meclis üyesi seçildi.

  Eskişehir Ticaret Odası’nın 7 Nisan Cumartesi günü Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen organ seçimlerinde kesin olmayan sonuçlara göre 2018-2022 yılları arasında görev yapacak meclis ve komite üyeleri belli oldu. Üç adayın yarıştığı seçimde 55 sandıkta 7697 Eskişehir Ticaret Odası üyesi oy kullandı. Buna göre Eskişehir Ticaret Odası tarihinde bir ilk yaşandı.  % 73.01 katılım oranı ile Eskişehir Ticaret Odası tarihinin en yüksek katılımlı seçimi gerçekleşti. 2009 yılında gerçekleşen ETO organ seçimlerinde katılım oranı % 67.79, 2013’te ise yapılan seçimlerde katılım oranı  %  55.70 olmuştu.

  93 meclis üyesi ve 226 meslek komitesi üyesi seçildi 

  Kesin olmayan seçim sonuçlarına göre 40 farklı meslek komitesinde, 93 meclis üyesi ve 226 meslek komitesi üyesi belirlendi. Beyaz liste ile seçimlere giren ETO Başkanı Metin Güler uzak ara ipi göğüsleyen isim oldu. 2013 yılından bu yana Eskişehir Ticaret Odası Başkanlığı görevini yürüten Metin Güler’in ekibinden 78 iş insanı meclis üyesi, 190 iş insanı ise komite üyesi olarak seçildi. Eskişehir Ticaret Odası’nın yeni meclisinin en erken 11 Nisan Çarşamba günü toplanıp, yönetim kurulu ve başkanını seçmesi bekleniyor.

  Yazı kaynağı : www.etonet.org.tr

  Mevcut başkanlardan 'devam' sinyali

  Mevcut başkanlardan 'devam' sinyali

  Hatice Aydoğan Özsökmen, Ayşe Kaytan Uçak, Nihat Delibaşı, Osman Şişko

  ESKİŞEHİR

  Kesikbaş, ihracata odaklanmıştı

  Eskişehir Ticaret Borsası (ETB), Eskişehir Ticaret Odası (ETO) ve Eskişehir Sanayi Odası’nda (ESO) mevcut başkanların seçimlerde yeniden aday olacağı konuşulurken, başkanların karşısına henüz bir rakip çıkmadı. Bir önceki seçimlerde heyecan yüksek, çekişme tam gazdı. 4 Nisan 2018’de yapılan seçimlerde görevi ESO'da 28 yıl başkanlık yapan Savaş Özaydemir’den devralan Celalettin Kesikbaş, görev süresi boyunca özellikle ihracat, fuar ve eğitim çalışmalarına ağırlık verdi.

  Güler'den 14 fuar etkinliği

  İki dönem ETO Meclis Başkanlığı görevi üstlenen, 2013’ten bu yana da odanın başkanlığını sürdüren Metin Güler’in önümüzdeki dönem yeniden aday olacağı konuşuluyor. Eskişehir’in fuar ve kongre turizmini canlandırmak amacıyla 2018'de hizmete açtığı ETO Fuar ve Kongre Merkezi’nde bugüne kadar 14 etkinlik gerçekleşirken, 1 milyondan fazla ziyaretçi ağırlandı.

  Zeydan, tek aday

  ETB'de mevcut başkan Ömer Zeydan’ın seçime yine tek aday olarak katılması bekleniyor. Aynı zamanda TOBB Yönetim Kurulu Üyesi de olan Zeydan, 2013 yılından bu yana ETB Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürüyor. Zeydan, görev süresince elektronik satış salonu, lisanlı depo yatırımı, yetkili sınıflandırıcı laboratuvar yatırımlarıyla öne çıktı.

  İZMİR

  İZTO ve İTB 3 Ekim’de sandık başında

  İzmir Ticaret Odası (İZTO) üyeleri 3 Ekim 2022 Pazartesi günü sandık başına gidecek. Fuarizmir’de gerçekleşecek seçimde, toplam 80 meslek komitesinde yer alacak meclis ve meslek komitesi üyeleri belirlenecek. İZTO’da mevcut başkan Mahmut Özgener’in tek aday olarak girecek, başkanlık ve yönetim kurulu seçimi ise 8 Ekim 2022 Cumartesi günü yapılacak. İzmir Ticaret Borsası’nın (İTB) toplam 19 meslek komitesinde yer alacak komite üyeleri, Meclis asil ve yedek üyelerinin belirleneceği seçimler de 3 Ekim 2022 Pazartesi Fuarizmir’de yapılacak. Başkan Işınsu Kestelli ve ekibinin şu ana kadar açıklanmış rakibi bulunmuyor. Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi’nde de mevcut başkan Yusuf Öztürk tek aday gözüküyor.

  EBSO’da Yorgancılar- Karabağlı yarışacak

  Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) seçimlerinde mevcut başkan Ender Yorgancılar ile halen Ege Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ESİAD) Başkanı olan Mustafa Karabağlı yarışacak. Yorgancılar’ın favori aday olarak gösterildiği seçimlerde Karabağlı’nın da güçlü bir liste oluşturmak için iş dünyası temsilcileri ile aralıksız toplantılara devam ettiği belirtiliyor. EBSO üyesi sanayiciler, 12 Ekim 2022’de Fuarizmir’de gerçekleşecek seçimlerde önce 53 meslek komitesinde kendilerini temsil edecek 109 meclis üyesini 19 Ekim 2022’de ise Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu, Meclis Başkanlık Divanı, TOBB Delegeleri ve Disiplin Kurulu üyelerini seçecek.

  Geçtiğimiz günlerde tekrar aday olmayacağını ilan etmesine rağmen bu kararından vazgeçerek aday olduğunu açıklayan Yorgancılar, seçim çalışmalarına hızlı başladı. Rakibi Mustafa Karabağlı’nın ise meslek komitesi seçimlerine odaklandığı ve üye ağırlıklı bir çalışma yürüttüğü öğrenildi. Karabağlı’nın çekirdek kadrosunda yer alan Fatih Aracı, Atınç Abay dışında ekip üyelerini stratejik olarak çok öne çıkarmak istemediği söyleniyor. Yorgancılar’ın mevcut yönetim kurulunda başkan yardımcılığını yürüten iki isim yeni dönemde yer almayacak. Muhsin Dönmez, yeni dönemde görev almayacağını bildirirken İbrahim Gökçüoğlu ise meclis başkanlığına adaylığını ilan etti. Halen muhasip üyelik görevini sürdüren Eyüp Sevimli ile Ali Arda Yüksel de yeni dönemde görev almayacak diğer isimler oldu.

  Yorgancılar’ın yeni dönem yönetim kurulu listesinde Özkan Mucuk, Hüseyin Turhan, Suha Kahraman öne çıkarken Ateş İlyas Demirkalkan, Metin Akdaş ve Hakan Ürün’ün göreve devam edeceği konuşuluyor. Yorgancılar’ın yeni dönem sürprizi ise halen Aliağa Kimya ve Karma İhtisas OSB Başkanlığı’nı yürüten Haluk Tezcan oldu. Tezcan’ın başkan yardımcılığına getirileceği söyleniyor.

  KÜTAHYA

  Kütahya TSO’nun adayları belli değil

  Seçimlerle ilgili Kütahya TSO için adaylık açıklayan bir isim henüz yok. Mevcut Başkan İsmet Özotraç’ın yeniden aday olup olmayacağı da net değil. NG Topluluğu Kurucu Başkanı Nafi Güral, halen KUTSO Meclis Başkanı olarak görev yapıyor. Bu nedenle seçim sürecinde Güral'ın önerilerinin önemli olması bekleniyor. Ancak adaylığı ile ilgili oluşmuş kesin bir kanaat yok.

  TRABZON

  Geçen dönem yarışanlar karşı karşıya

  Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nda (TTSO) geçen dönemdeki adaylar yeniden yarışacak… İki dönemdir başkanlık yapan M. Suat Hacısalihoğlu’nun en büyük rakibi ilk dönem yönetiminde birlikte çalıştığı ve bir önceki seçimde yarıştığı Trabzon Arsin OSB Başkanlığı görevini sürdüren Erkut Çelebi olacak gibi. Önceki seçimde yönetim kurulu başkanlığına M. Suat Hacısalihoğlu seçilmişti. Hacısalihoğlu’nun listesi 40, Erkut Çelebi’nin listesi ise 33 oy almıştı.TTSO Meclis Başkanlığı seçimlerinde ise başkan adayları henüz belli değil. Meclis Başkan Şadan Eren geçen seçimde “Bu benim son seçimim” demişti. Bu seçimde aday olmaması beklenen Eren’in yerine Hacısalihoğlu’nun kimle hareket edeceği ve diğer aday Erkut Celebi’nin önceki dönem Meclis Başkanlığında birlikte hareket ettiği Alper Bektaş ile yeniden bu birliktelikte yer alıp almayacağı merak konusu. Geçen dönem TTSO meclis başkanlık divanı seçimlerinde M. Şadan Eren’in listesi 41, Alper Bektaş’ın listesi 33 oy almıştı.

  YARIN: Afyonkarahisar, Sivas

  Yazı kaynağı : www.dunya.com

  Metin Güler'in karşısına aday çıkıyor! ETO'da sıcak saatler

  Metin Güler'in karşısına aday çıkıyor! ETO'da sıcak saatler

  Eskişehir Ticaret Odası'nın (ETO) Olağan Genel Kurulu 1 Ekim Cumartesi günü ETO TÜYAP Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

  Mevcut Başkan Metin Güler'in karşısına aday çıkmayacağı düşünülürken, son günlerde aday çıkacağına ilişkin görüşler kulislere yansımaya başlamıştı.

  Ve bugün ilk ciddi adım İnşaat Komistesi'nden geldi.

  Murat Kökten sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ETO içerisinde bulunan İnşaat Komitesi'nin kırmızı liste ile kongrede Metin Güler'in karşısına aday çıkaracağını kaydetti.

  Metin Güler: Belden aşağı vurma çalışması yapılmamalı! Okumak için linke tıklayın: https://www.saglisolluhaber.com/gundem/metin-guler-belden-asagi-vurma-calismasi-yapilmamali-h10250.html

  İşte, Kökten'in o açıklaması:

  "Eskişehir Ticaret Odamızın organ üyesi seçimleri, 1 Ekim 2022 Cumartesi günü, ETO TÜYAP Fuar Merkezi’mizde yapılacaktır. 1. MESLEK KOMİTESİ İNŞAAT GRUBUNDA KIRMIZI LİSTE İLE YER ALMAKTAYIZ. DESTEKTELERİNİZ BİZLER İÇİN ÇOK KIYMETLİDİR."

  Öte yandan, uzlaşma sağlanamazsa iki listenin yarışacağı kongrede, ilerleyen günlerde 'Gıda Komistesi' başta olmak üzere farklı listelerin de yarışa katılıp katılmayacağı merak konusu.

  saglisolluhaber.com

  Yazı kaynağı : www.saglisolluhaber.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap