Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

    euro 2024 elemeleri gruplar

    1 ziyaretçi

    euro 2024 elemeleri gruplar Ne90'dan bulabilirsiniz

    2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemeleri

    Türkiye'nin UEFA Uluslar Ligi'ndeki rakipleri belli oldu

    Türkiye'nin UEFA Uluslar Ligi'ndeki rakipleri belli oldu

    Şirket haberleri

    Finans terminali

    Anadolu images

    Enerji terminali

    Haber Akademisi

    Yeşilhat

    Ayrımcılık Hattı

    Teyit Hattı

    Kariyer AA

    Kurumsal haberler

    Yazı kaynağı : www.aa.com.tr

    2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemeleri

    euro 2024

    A Millilerin rakipleri belli oldu - TRT Spor - Türkiye`nin güncel spor haber kaynağı

    A Millilerin rakipleri belli oldu - TRT Spor - Türkiye`nin güncel spor haber kaynağı

    Lig aşamasının kura çekimi, UEFA'nın Nyon'daki merkezinde gerçekleştirildi. Avrupa çapında artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları nedeniyle seremoniye ulusal federasyonlardan davetli katılmadı.

    Türkiye, C Ligi 1. Grup'ta, Lüksemburg, Litvanya ve Faroe Adaları ile eşleşti.

    Kura çekimi sonucu A, B, C ve D liglerindeki grupların dağılımı şöyle:

    A Ligi

    Grup: Fransa, Danimarka, Hırvatistan, Avusturya
    Grup: İspanya, Portekiz, İsviçre, Çekya
    Grup: İtalya, Almanya, İngiltere, Macaristan
    Grup: Belçika, Hollanda, Polonya, Galler

    B Ligi

    Grup: Ukrayna, İskoçya, İrlanda Cumhuriyeti, Ermenistan
    Grup: İzlanda, Rusya, İsrail, Arnavutluk
    Grup: Bosna Hersek, Finlandiya, Romanya, Karadağ
    Grup: İsveç, Norveç, Sırbistan, Slovenya

    C Ligi

    Grup: Türkiye, Lüksemburg, Litvanya, Faroe Adaları
    Grup: Kuzey İrlanda, Yunanistan, Kosova, Kıbrıs Rum Kesimi - Estonya
    Grup: Slovakya, Belarus, Azerbaycan, Kazakistan-Moldova
    Grup: Bulgaristan, Kuzey Makedonya, Gürcistan, Cebelitarık

    D Ligi

    Grup: Lihtenştayn, Andorra, Kazakistan - Moldova, Letonya
    Grup: San Marino, Kıbrıs Rum Kesimi - Estonya, Malta

    Turnuva formatı ve maç takvimi

    A Ligi'nde yer alan dört grup birincisi takım, Haziran 2023'te oynanacak final turnuvasında mücadele edecek.

    B, C ve D liglerinde gruplarını birinci tamamlayan takımlar, bir üst lige terfi edecek.

    A ve B liglerinde son sırayı alan takımlar bir alt lige düşecek. C Ligi'nde gruplarını son sırada tamamlayan dört ekibin Mart 2024'te aralarında oynayacakları play-out maçları sonrası C Ligi'nde kalacak ve D Ligi'ne düşecek iki takım belli olacak.

    2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) Elemeleri müsabaka formatı henüz UEFA tarafından ilan edilmediğinden, Uluslar Ligi'nde alınacak sonuçların EURO 2024'e katılımdaki rolü daha sonra belirlenecek.

    Turnuvanın maç takvimi ise şu şekilde:

    1 ve 2. maçlar

    2-8 Haziran 2022

    3 ve 4. maçlar

    8-14 Haziran 2022

    5 ve 6. maçlar

    22-27 Eylül 2022

    Yarı finaller

    14-15 Haziran 2023

    Final ve üçüncülük maçı

    18 Haziran 2023

    Play-out maçları

    21-23 ve 24-26 Mart 2024

    Yazı kaynağı : www.trtspor.com.tr

    Türkiye'nin, EHF Erkekler EURO 2024 Elemeleri'ndeki Rakipleri Belli Oldu

    Türkiye'nin, EHF Erkekler EURO 2024 Elemeleri'ndeki Rakipleri Belli Oldu

    Türkiye, EHF Erkekler Avrupa Şampiyonası EURO 2024 Elemeleri'nde, Portekiz, Kuzey Makedonya ve Lüksemburg ile eşleşti.


    Almanya'da, 10-28 Ocak'ta düzenlenecek EHF Erkekler EURO 2024 Elemeleri'nin kuraları Berlin'de çekildi.

    Yazı kaynağı : ajansspor.com

    Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

    Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

    Yazının devamını okumak istermisiniz?
    Yorum yap