Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ev sahibi olmak için dua fetih suresi

  1 ziyaretçi

  ev sahibi olmak için dua fetih suresi Ne90'dan bulabilirsiniz

  4 Adımda Ev Sahibi Olmak için Dua Nasıl Okunur?

  4 Adımda Ev Sahibi Olmak için Dua Nasıl Okunur?

  Ev sahibi olmak için dua nasıl edilir? Hangi dualar ev sahibi olabilmek için daha hayırlıdır? Dua, inanan insanlar adına oldukça önemlidir. İstek ve dilekler içtenlikle böylece dile getirilir ve kabul edilmesi beklenir. Elbette sadece dua ederek hareket edilmemeli bu istek doğrultusunda çalışılmalıdır da ancak duaların etkisi asla yadsınmamalıdır. Ev sahibi olabilmek için hangi dualar edilebilir? Birden fazla ev alma duası yazımızda mevcuttur.

  Allah-u Teala Kuran-ı Kerim’de Mü’min Suresi 60. ayette: ‘Rabbiniz şöyle buyurmaktadır: ‘ Bana dua edin, duanızı kabul edeyim. Bana kulluk etmeyi kibirlerine yetiremeyenler, aşağılanmış olarak cehenneme gireceklerdir!’ buyurmaktadır. Rabbimiz bu ayetle dua edenin karşılıksız kalmayacağını ancak bunun şartının kibirlenmeden yapılması gerektiğini buyurmaktadır. Ev sahibi olmak için dua kabul şartlarından biri kibirlenmemek ve kalbi kibirden arındırmaktır.

  Peygamberimiz ‘Dua Müslümanın silahıdır’ buyurmaktadır. Ev sahibi olmak isteyenler için dua çok önemlidir. Ancak dua etmenin adabı ve şartları vardır. Hangi şartlarda dua kabul edilir? Hangi konularda Allah-u Teala’dan istekte bulunmak doğrudur? Ev sahibi olmak için dua nasıl yapılır gibi konular irdelenmelidir.

  4 Farklı Ev Sahibi Olmak için Dua Nelerdir?

  Ev almak için dua Kadınlar Kulübü gibi sitelerden ya da hocalardan takip edilerek öğrenilebilmektedir. Dualar elbette değişiklik gösterebilmektedir. Burada kişilerin duaları okurken ne kadar içtenlik ve samimiyet içinde olduğu önemlidir. Dua etmenin belirli şartları ve koşulları olabilir. Bunları araştırarak ev sahibi olmak adına dualarınızı gerçekleştirmek daha iyi olacaktır.

  1- Ev Sahibi Olmak İçin Dua Fetih Suresi

  Müslüman’ın motivasyonunu ayakta tutan ve her zaman ümidini yeşerten dua büyük savaşların kazanılmasında ve imkansız gibi görünen şeylerin başarılmasında önemli rol oynamıştır. Müslüman sadece ev sahibi olmak için dua etmez. Caiz olan bütün konularda Allah-u Teala’dan istekte bulunur. Ev sahibi olmak için dua açık ve net olmalıdır. ‘Allah’ım içerisinde huzurla yaşayacağım bir ev ver’ diye dua edebiliriz. Daire veya dükkan isteyen kişi yine isteğini doğrudan söylemelidir.

  Duanın ilk önemli şartı ihlastır. Yani kişinin Allah-u Teala’yı rab kabul etmeli ve canı gönülden onu ilah kabul etmelidir. Allah-u Teala’dan isteyen kişinin itikadi problemi olmamalıdır. Yani İslam literatüründe büyük günah ve şirk olarak isimlendirilen günahların terk edilmesi gerekir. Yukarıda belirttiğimiz gibi kibirden arınmış ve tevbe etmiş bir kalp ile ev sahibi olmak için dua edilmesi gerekir. Fetih suresi dua öncesinde bolca okunmalıdır.

  2- Ev Sahibi Olmak için Dua| Yeni Ev İçin Dua

  Dua etmek kadar dua almak da önemlidir. Duası kabul olan kişilerin gönlünü hoş edip dua istemek de önemlidir. Mazlumun, hastanın, annenin, babanın, nenenin, dedenin, teyzenin, halanın, dayının, amcanın, alimin ve salih kişilerin duaları kabul olur. Bu kişilere‘ Allah’ın bana faizsiz yöntemle bir ev vermesi için dua eder misiniz?’ diyerek ev sahibi olmak için dua istenmelidir. Haram istekte bulunmak veya haram için dua istemek İslam’a göre caiz değildir.

  Duada yukarıda bahsettiğimiz gibi en önemli konu haramın bulaşmamasıdır. Faizle ev almak için dua etmek haramdır. Kuran-ı Kerim’de faiz kesinlikle haram kılınmıştır. Dua ederken aracı koymak doğru değildir. Kişi veya insan üstü olduğuna inanılan şeylerin hürmetine dua edilmez. Halis bir kalple ve tam inanarak ev sahibi olmak için dua edilmelidir. Halis bir niyetle dua kalben dua etmektir.

  3- Hayırlı Bir Ev Bulmak İçin Dua

  Dua ile ilgili diğer önemli konu duanın sürekli olmasıdır. Ebu Hureyre Radiyallahu anh’ın rivayetine göre Rasulullah aleyhisselam şöyle buyurmaktadır. ‘ Kul acele etmedikçe Allah duayı kabul eder. Ancak kul dua kabul edilmedi, der.’ buyurmuştur. (Buhari)

  Ümitli olmak, her zaman ümit var olmak çok önemlidir. Kuran-ı Kerimde ümitsizlik ye’s olarak isimlendirmektedir. Ayet-i Kerim’de ‘ Kafirlerden başkası Allahtan ümidini kesmez.’ (Yusuf-87) buyurmaktadır. Yani imanı olmayan kişi ‘Allah zaten affetmez, Allah zaten beni ev sahibi yapmaz’ der.

  Faiz mantıklı gelir ve Allah’ın faiz ile yasağına kulak asmaz. Ancak günümüzde faize bulaşmadan ev sahibi olan binlerce insan var. Ev sahibi olmak için dua ederken banka faizinin çıkması için veya banka faizi için yapılan başvurunun kabul olması için dua edilmez. Allah’ın her şeye gücü yettiğini unutulmamalıdır.

  Ev isteyen kişi dua eder ve Allah yol açmaya başlar. Bir iş veya bir olanak meydana getirir. Bir anda hiç farkına varmadan bir anda ev sahibi olunur. Bütün bunlar insan aklıyla değil, yapılan dua sonucunda meydana gelir. Ev sahibi olmak için dua kabul olunduğunda bunu gerçekleştirmek Allah-u Teala için zor değildir.

  4- Beğendiğim Evi Almak İçin Dua

  Günahlardan tövbe ederek duaya başlanmalıdır. ‘Estağfirullahu etübü ileyh’ tevbesi günde 100 kere sabah, 100 kere akşam okunmalıdır. Müslüman kişi büyük küçük bütün günahlardan tevbe etmelidir. Daha sonra Hz. Muhammed aleyhisselam’a ve ailesine salatu selam getirmelidir. Yani Allahümme salli ve Allahümme barik duaları okunmalıdır. Daha sonra rebbena duası okunmalıdır. Ev sahibi olmak için dua canı gönülden yapılmalıdır.

  Duanın yapılacağı vakitte önemlidir. Yatsı namazından sonra, gece namazı vaktinde ve seher vaktinde yapılan dualar kabul olan dualardır. Farz namazı sonrasında tesbihattan sonra canı gönülden ellerimizi semaya kaldırarak dua etmek çok faziletlidir. Ramazan ayında yapılan dualar da kabul olan dualardır. Duası kabul olunmasını isteyen iftar etmeden ev sahibi olmak için dua etmelidir.

  Kıymetli Hocalardan Ev Almak için Dua Önerileri

  Mutluluğun şifresi ev almak için dua kişisel, içten gelecek şekilde yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra dini bütün ve ilmiyle de tanınan kimi hocaların dediklerine kulak verilebilmektedir. Hocalar fazla sayıda bulunur. Beğendiğiniz ve imanına güvendiğiniz hocaların verdiği duaları söyledikleri duruma göre okuyabilirsiniz. Bunlardan birisi de Cübbeli Ahmet hoca ev sahibi olmak için dua olmaktadır.

  Nihat Hatipoğlu da bilinen ve sevilen hocalardan birisidir. Kendisinin birçok konuda edilebilecek dualar hakkında bilgi verdiği, yol gösterici olduğu bilinir. Ev almak, hayırlı ev sahibi olabilmek için dua önerileri de sunmuştur. Nihat Hatipoğlundan ev sahibi olmak için dua araştırması yapmak bu alanda hocanın sunduğu duaları okuyarak Allah’tan hayırlısını istemenize yardımcı olacaktır.

  Dualar farklı sebepler için edilebilmektedir. Ev için yapılabildiği gibi sevdiğinize kavuşmak, bağlamak için de dua edebilirsiniz. 4 Farklı Sevdiğini Bağlamak için Dua Nasıl Yapılır yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : burcualem.com

  Cübbeli Ahmet Hoca (NAÇ) on Instagram: “Bugün ikindiden sonra okumaya başlayabilirsiniz. Ev sahibi olmak için Muharrem… | Ilham verici sözler, Dualar, Ilham verici

  Ev sahibi olmak isteyenler “Muharrem ayının 29 ncu günü” İkindi namazından sonra fetih süresi

  September 28, 2019 at 8:42 pm

  Selamünaleyküm
  Ben de başladım fetihe ama soranlar var buna kaynak bı hadis falan var mı

  Cevapla

  Yazı kaynağı : mutlulugunsifresi.com

  Ev sahibi olmak için okunan dua ve anlamı

  Ev sahibi olmak için okunan dua ve anlamı

  Birçok kişinin hayalini süsleyen ev sahibi olma arzusu , tabi bu arzuyu güçlendirmek için yüce rabbimizden hayırlara vesile olması için bu dua sayesinde ev sahibi olma hayalinize daha da çabuk ulaşırsınız inşallah. Ev almak için okunacak dua, ve ev sahibi olmak için okunan dua ve anlamını sizlerle paylaşıyoruz..

  Bismillahirrahmanirrahim”

  “Subhane rabbiyel aliyyil alel Vehhab”

  Ya Müheymin ,Ya Bari, Ya Fettah, Ya Semi, Ya Latif, Ya Hafız, Ya Kebir, Ya Mucib, Ya Kadir, Ya Berr, Ya Rauf, Ya Nafi

  “Bismi’l-lâhi ‘alâ nefsî ve mâlî ve dînî. Allâhümme raddinî bikadâike ve bârik lî fîmâ kuddire lî hattâ lâ uhibbe ta’cîle mâ ahherte velâ te’hîre mâ’accelte.” (Amin)

  Bir Başka Ev Alma Duası – Kulillahumme Duası
  Bu duayı okuyarak da dileğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kulillahumme duası da çok etkili ve güçlü duadır.

  Kullilahumme malikel mülki tü’til mülke men teşaü ve tenziul mülke mimmen teşaü ve tüizzü men teşaü ve tüzillü men teşaü biyedikel hayr inneke ala küllü şey’in kadiyr
  La ilahe ilallahu vahtehu la şerike leh lehul mülkü ve lahül hamdu ve hu ve ala şey’ün kadiyr.Subhanallahi vel hamdu lillahi vela ilahe ilallahü vallahü ekber,vela havle vela kuvvete illa billahil aliyil azim.
  Allahumme salli ve sellim ve barik ala seyyida ve mevlana muhammedinin nuriz zatiyyi ve sirrris sariyyi sirruha fi cemiy’il asarı vel esmai ves sifati ve sellim tesliyma .

  Bu duaları ve salavatları 333 defa okuyarak ev almak için maddi gücünüz olacaktır. Amin diyerek birbirimize destek olalım.

  12 Esma ile Okunan Ev Alma Duası
  12 Esma ile okunan ev alma duası da güçlü ve etkili dualar arasında yer almaktadır. Bu duayı ne kadar çok okursanız o kadar duanız kabul olacaktır. İşte Dua;

  “Bismillahirrahmanirrahim”

  “Subhane rabbiyel aliyyil alel Vehhab”

  Ya Müheymin,Ya Bari,Ya Fettah,Ya Semi,Ya Latif,Ya Hafız,Ya Kebir,Ya Mucib,Ya Kadir,Ya Berr,Ya Rauf,Ya Nafi

  “Bismi’l-lâhi ‘alâ nefsî ve mâlî ve dînî. Allâhümme raddinî bikadâike ve bârik lî fîmâ kuddire lî hattâ lâ uhibbe ta’cîle mâ ahherte velâ te’hîre mâ’accelte.” (Amin)

  Ev Almak İçin Okunan Diğer Dualar
  Ev almak isteyen kişiler 19 gün boyunca hiç ara vermeden her sabah 7 defa besmele, 7 defa istiğfar, 7 defa kelime-i şehadet, 7 defa salavat, 7 defa La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim, 7 defa Allahu Ekber okumalıdır.
  Pazar günü akşam namazından sonra başlayıp, 7 gün boyunca her gün 4000 defa “Hasbünallahü ve nimel vekil” okunması ev almak isteyenlerin yapabileceği duadır.

  Her gün kılınacak sabah namazının ardından 101 defa Fatiha suresini okuduktan sonra, 101 defa “Ya Kafi, Ya Gani, Ya Muğni, Ya Fettah, Ya Rezzak” okuyarak 3 defa şöyle dua edilmelidir; “Ya kafi ekfina, Ya muğni ağnina, Ya Fettah iftah lena babe rahmetike, Ya Rezzak urzukna bi lutfike ve Keremike ve bicahi sahibi’l – vesileti seyyidina Muhammedin aleyhi’s – salatü ve’s – selam.” Bu şekilde dua edildiğinde ev almak isteyenlerin dileklerine kavuşmasına Allah yardım edecektir.

  “Ya mübdie’l beraya ve müide ha ba’de fenaiha bi kudretihi Ya Mübdiu” Meali “Ey mahlukatı hiç yoktan var eden ve hepsi yok olup gittikten sonra kudretiyle tekrar diriltecek olan! Ey Mübdi” Bu duayı ev almak isteyen, evlenmek isteyen, yeni bir işe girişen herkes 41 defa okumalıdır. Allah’ın izniyle istediğine kavuşacaktır.

  Nihat hatipoğlundan ev sahibi olmak için dua

  Taşıt ev ALMAK İÇİN okunacak dua

  Cübbeli Ahmet Hoca ev almak için dua

  12 Esma ile Okunan ev almak için dua

  Ev almak için dua Kadınlar Kulübü

  Ev Sahibi Olmak için dua Fetih Suresi

  Beğendiğim evi almak için dua

  Ev Alma Duası dinle

  Yazı kaynağı : www.bilgekisi.com

  ŞİFA AYETLERİ VE DUALARI

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap