Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  evim fay hattı üzerinde mi e devlet

  1 ziyaretçi

  evim fay hattı üzerinde mi e devlet Ne90'dan bulabilirsiniz

  Evimin altından fay hattı geçiyor mu? Fay hattı sorgulama ekranı 2022 e-devlet…

  Evimin altından fay hattı geçiyor mu? Fay hattı sorgulama ekranı 2022 e-devlet…

  Düzce'deki depremin kaydedildiği saat 04.08 ile 06.00 arasında 247 bin 485 kişi, "Evimin altından fay hattı geçiyor mu?" sorusunun yanıtını e-Devlet üzerinden ulaşılabilen Türkiye Deprem Tehlike Haritaları İnteraktif Web Uygulaması'nda aradı.

  Sorgulamayı 04.08'den saat 14.30'a kadar yapan kullanıcı sayısı 2 milyonu geçti.

  Son depremlerle ilgili bilgi almak için http://deprem.afad.gov.tr internet adresine ise saat 04.08'den 14.30'a kadar 4 milyon 791 bin vatandaş ulaştı.

  Evinin altından fay hattı geçip geçmediğini merak eden vatandaşlar, https://tdth.afad.gov.tr/TDTH/main.xhtml adresini tıkladıktan ve e-Devlet girişi yaptıktan sonra Türkiye Deprem Tehlike Haritası İnteraktif Web Uygulaması'na ulaşabiliyor.

  Yazı kaynağı : www.trthaber.com

  Türkiye Deprem Tehlike Haritaları

  e-Devlet AFAD FAY HATTI SORGULAMA EKRANI 2022! Evimin altında fay hattı var mı? İşte, MTA fay hattı sorgulama...

  e-Devlet AFAD FAY HATTI SORGULAMA EKRANI 2022! Evimin altında fay hattı var mı? İşte, MTA fay hattı sorgulama...

  e-Devlet fay hattı sorgulama ekranı, Düzce’nin Gölyaka ilçesinde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremin ardından araştırılmaya başlandı. 68 yaralının olduğu deprem, İstanbul, Ankara, Zonguldak, Sakarya, Bolu, Bursa, Sakarya, Yalova, Çankırı, Kocaeli ve Edirne’de de hissedildi. Yaşanan bu korkunç olayın ardından özellikle bu illerde yaşayan vatandaşlar, “Evimin altında fay hattı var mı, nasıl öğrenebilirim?” sorusuna yanıt aramaya başladı. İşte, e-Devlet AFAD ve MTA fay hattı sorgulama

  E-DEVLET FAY HATTI SORGULAMA EKRANI 2022

  Evinizin fay hattı üzerine inşa edilip edilmediğini e-Devlet üzerinden ya da Maden Tetkik Arama (MTA) fay hattı haritası üzerinden öğrenebilirsiniz. e-Devlet fay hattı sorgulama yapmak istiyorsanız, e-Devlet hesabınıza giriş yaparak, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın “Türkiye Deprem Tehlike Haritaları” sayfasından öğrenebilirsiniz. Bu sayfadan e-Devlet hesabınıza giriş yaptığınızda karşınıza “Türkiye Deprem Haritaları İnteraktif Web Uygulaması” sayfası çıkacak.

  Önünüze çıkan ekranda sizden istenen bilgileri girmeniz gerekiyor. TC. kimlik numarası, isim, soy isim, email, meslek, eğitim durumu, çalıştığı kurum, yaş ve yaşadığınız yer bilgilerini doldurduktan sonra “Kayıt ol” tuşuna basmalısınız. Daha sonra önünüze AFAD Türkiye Deprem Tehlike Haritaları İnteraktif Web Uygulaması çıkacak. Ekranda çıkan harita üzerinde detaylı bir şekilde inceleme yaparak evinizin altında fay hattı olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bunun için sol üst tarafta bulunan “Adres Sorgulama” üzerinden adresinizi girerek sorgulama yapabilirsiniz.

  E-DEVLET FAY HATTI SORGULAMASI İÇİN TIKLAYIN.

  MTA FAY HATTI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

  MTA üzerinden fay hattı sorgulaması yapmak için ise Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinden fay hatlarını görüntüleyebilirsiniz. Bunun için " http://yerbilimleri.mta.gov.tr/" adresine girerek, harita üzerinde bulunduğunuz konuma tıklayabilir ve ekranın yan tarafından “Faylar sekmesini ve Depremler” sekmesinden ise “Son 24, son 7 gün ve Son 30 gün” şeklindeki kutucuklara tıklayarak hangi zaman diliminde evinizin altından fay hattın geçtiğini öğrenebilirsiniz.

  FAY NEDİR, NASIL OLUŞUR?

  Yer kabuğunu oluşturan levhaların hareketleri sonucunda gerilme ve sıkışmalar meydana gelir. Bu da yer kabuğunun bazı bölümlerinde yüzyıllar boyunca enerji birikmesine neden olur. Bu enerjiler zaman zaman ortaya çıkmaktadır. Yer kabuğundaki bu hareketli kesimlere FAY denir. Levhalar birbirinin hareketlerini engeller ve sürtünme başlar. Bu sürtünme ile birlikte, büyük kaya kütlelerinin arasında kalan fayda zorlanma olur ve buralarda gerilme enerjisi birikir. Daha sonra, kısa sürede çok şiddetli bir kırılma ve hareket yaşanır. Bu oluşan ilk harekete deprem adı verilir. Deprem anındaki şiddetli sarsıntının ardından o bölgenin zayıf yer kabuğu olan kısımlarında artçı depremler meydana gelir.

  TÜRKİYE'DEKİ FAY HATLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN.

  Yazı kaynağı : www.tgrthaber.com.tr

  Evimin altında fay hattı var mı, nasıl sorgulanır? 2022 e-devlet fay hattı sorgulama sayfası! Fay hattı nedir?

  Evimin altından fay geçiyor mu? İşte e-Devlet sorgulama ekranı

  Evimin altından fay geçiyor mu? İşte e-Devlet sorgulama ekranı

  Son yaşanan depremlerin ardından, 'Evimin altından fay hattı geçiyor mu?' sorusunun yanıtı vatandaşların gündeminde yer alıyor. e- Devlet fay hattı sorgulama sayfası üzerinden, bulunduğunuz bölgeden fay hattı geçip geçmediğini görüntüleyebilirsiniz.

  e-DEVLET FAY HATTI SORGULAMA NASIL YAPILIR?
  Evinizin altından fay hattı geçip geçmediğini sorgulamak için, e-Devlet ekranından AFAD'ın hizmeti olan Türkiye Deprem Tehlike Haritaları İnteraktif Web Uygulaması üzerinden kolayca fay hattı sorgulama yapabilirsiniz.

  FAY HATTI SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN

  Yazı kaynağı : medyabar.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap