Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ford courier titanium plus 2022 fiyat listesi

  1 ziyaretçi

  ford courier titanium plus 2022 fiyat listesi Ne90'dan bulabilirsiniz

  Ford Courier Güncel Kampanyalı Fiyat Listesi

  Ford Courier Güncel Kampanyalı Fiyat Listesi

  Ekim ayında sıfır km Ford Courier modelleri kaç lira oldu? Ford Courier modelleri ne kadar? Ford Courier modelleri fiyat listeleri belli oldu mu? Merak mı ediyorsunuz Ford Courier modellerine ait kampanyalı fiyat listelerini, son üç aylık fiyat değişimlerini, modellere ait teknik bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.

  Ford Courier’in tüm modellerine ait 2022 Ekim fiyat listelerini aşağıda bulabilirsiniz.

  Ford Tourneo Courier 1.5 L TDCi Dizel 75 PS 190 Nm tork, ve 1.5 L TDCi Dizel 100 PS 215 Nm tork motor versiyonlarıyla satılmaktadır. Sadece 6 ileri manuel şanzıman seçeneği bulunmaktadır.

  Ford Tourneo Courier 1.5 L TDCi Dizel 75 PS şehir içi 4.4 L, şehir dışı 4.1 L, ortalama 4.3 L, Ford Tourneo Courier 1.5 L TDCi Dizel 100 PS şehir içi 4.6 L, şehir dışı 4.1 L, ortalama 4.3 L yakıt tüketmektedir.

  Ford Tourneo Courier'in bagaj hacmi 708 L'dir. 2. sıra koltuklar katlandığında ise bu hacim 1656 L'ye ulaşmaktadır. Ford Tourneo Courier, Trend, Deluxe, Titanium, Blackline donanım paketleriyle satın alınabilmektedir.

  Ford Tourneo Courier Kaç Lira? Ford Tourneo Courier Fiyatları Ne Kadar? Sıfır Ford Tourneo Courier Fiyatları?


  Ford Tourneo Courier Opsiyon Listesi 


  Ford Journey Courier Kaç Lira? Ford Journey Courier Fiyatları Ne Kadar? Sıfır Ford Journey Courier Fiyatları?


  Ford Transit Courier Kaç Lira? Ford Transit Courier Fiyatları Ne Kadar? Sıfır Ford Transit Courier Fiyatları?


  Yazı kaynağı : otokampanyalar.com

  Ford Courier 2022 Fiyatları ve Detayları

  Ford Courier 2022 Fiyatları ve Detayları

  Ford’un hafif ticari modeli olan Ford Tourneo Courier ve Ford Journey Courier araçları ticariden daha çok otomobil konforuyla ve otomobil ruhsatıyla satılmaktadır. 2017 yılından beri aynı kasa ve TDCI motor ile satılan Ford Courier araçlar 2022 yılında da aynı kasa ve motor seçenekleriyle satılmaya devam etmektedir. Dış görünüşü eski nesil ticari araçlara göre çok şık olan Ford Courier Peugeot, Opel ve Toyota’nın bu segmentte yaptığı atılıma henüz bir cevap verememiştir. Yine de ön yüzde yer alan krom detaylar, aracın profilinin daha çok SUV araçlara benzemesi tercih edilmesinde önemli sebepler arasındadır. Ford Courier dış görünüş olarak Ford B-Max’e de benzemektedir. Ford Tourneo Courier ile Ford Journey Courier dış görünüşte ve performansta farklılıkları olmasa da iç mekan malzemelerinde farklılıklar görülmektedir.

  Ford Tourneo Courier 2022 Fiyatları

  Ford Journey Courier 2022 Fiyatları

  Opsiyonel Donanım Fiyatları

  2022 Model Ford Tourneo Courier Performans ve Tüketim Bilgileri

  Ford Tourneo Courier 1.5 TDCI turbo destekli dizel motorla 75 ve 100 PS motor gücü seçenekleriyle, Ford Journey Courier ise sadece 100 PS versiyonuyla satılmaktadır. 75 PS motor 190 NM tork, 100 PS motor ise 215 NM tork elde etmektedir.

  2022 model Ford Tourneo Courier ve Journey Courier araçlarda yeni nesil EcoBlue yerine eski TDCI motor teknolojisi kullanılmıştır. Tork değerleri çok yüksek olmayan bu motorla Ford Courier sınıfının standartlarını karşılasa da sınıfı içerisinde çok daha güçlü performans sunan rakipleri bulunmaktadır.

  Ford Courier standart bir performans sunsa da yakıt tasarrufu anlamında oldukça başarılıdır.

  75 PS güç üreten motoru ile Ford Courier’in yakıt tüketimi şehir içi 4,4 şehir dışı 4,1 ortalama 4,3 litredir. 100 PS güç üreten versiyonunda ise şehir içi 4,6 şehir dışı 4,4 ortalama 4,3 litre yakıt tüketmektedir.

  Ford Courier’in 6 ileri manuel şanzımanı vites aralıklarının küçük olmasını bu da araç aşırı yüklü değilken çabuk ivmelenmesini sağlamaktadır. Ancak bagaj ağırlığı ve yolcu miktarı arttıkça bu avantaj ortadan kalkmaktadır. Ford 2022 yılında Courier modelinde otomatik şanzıman seçeneğini sunmamıştır. Ford markasının bu yıl veya önümüzdeki yıllarda oldukça rağbet gören Ford Tourneo ve Journey Courier modelinde daha güçlü motor ve otomatik şanzıman seçenekleriyle de satışa sunulması beklenmektedir.

  Ford Tourneo Courier 2022 Donanım Paketleri

  2022 model Ford Tourneo Courier araçlar Trend, Deluxe, Titanium ve Titanium Plus paketleriyle satışa sunulmaktadır. Baz donanım paketi olan Trend paketiyle ABS,ESP, yokuş kalkış desteği, acil durum freni, römork savrulma önleme sistemi, fren gücü dağılım sistemi, sürücü ve ön yolcu ön ve yan hava yastıkları gibi güvenlik donanımları yanında arkada iki tarafta kayar kapı, manuel klima, USB ve Bluetooth bağlantılı radyo donanımları standart olarak sunulmaktadır. Ford Tourneo Courier Trend paketinde düşük güce sahip motor seçeneği ve temel ihtiyaçlara yönelik donanımlar sunarak düşük fiyat imkanı sunmak amaçlanmıştır.

  Ford Tourneo Courier Deluxe

  Deluxe paketi ile Ford Courier Trend paketine ek olarak ön sis farı, gövde rengi tampon, kapı koları ve çıtalar, direksiyondan müzik sistemini kumanda gibi özellikler içermektedir.

  Ford Tourneo Courier Titanium

  Ford Tourneo Courier Titanium paketinde ek olarak 4 inç dijital ekran, dijital klima, otomatik ön camlar, siyah arka camlar, krom ön ızgara ve tavan rayları, yağmur ve far sensörü, hız sabitleyici gibi donanımlar yer almaktadır.

  Ford Tourneo Courier Titanium Plus

  Ford Tourneo Courier’in en zengin donanım paketi olan Titanium Plus paketinde diğer paketlere ek olarak ısıtmalı ön cam, şoför koltuğu ısıtma, start-stop, 6 inç dokunmatik ekran, ön ve arka park Sensörleri, yan ve perde hava yastıkları gibi donanımlar sunulmaktadır.

  Ayrıca Ford Tourneo Courier Trend ve Deluxe paketlerinde 15 inç jantlar yer alırken; Titanium ve Titanium Plus paketleriyle 16 inç alüminyum alaşımlı jantlar sunulmaktadır.

  Ford Journey Courier 2022 Donanım Paketleri

  2022 model Ford Journey Courier Trend, Titanium ve Titanium Plus donanım paketleriyle satılmaktadır. Teknoloji ve konfor donanımlarında Tourneo Courierle aynı donanımlara sahip olan Journey Courier modellerinde güvenlik donanımları daha fazladır. Lastik basıncı kontrolü ve yan hava yastıkları Journey Courier’in tüm donanım paketlerinde standart yer alırken, perde hava yastığı sadece Titanium Plus donanım paketinde yer almaktadır.

  Ford Tourneo Courier ve Ford Journey Courier Ölçüleri, Bagaj Hacmi

  2022 model Ford Tourneo Courier uzunluğu 4157, genişliği 1911 (aynalarla 2112), yüksekliği 1741(tavan rayı ile 1784) mm’dir.

  Ford Tourneo Courier bagaj hacmi 708 litre, arka koltuklar yatırıldığında ise 1656 litre olmaktadır. Bagajın uzunluğu 837(arka koltuklar yatırıldığında 1107, bagaj genişliği 1345( davlumbazların arası 983), yüksekliği 1200 mm’dir.

  Ford Tourneo Courier boş ağırlığı 1227 kg, yük taşıma kapasitesi 648 kg, maksimum ağırlığı 1875 kg’dır.

  Ford Tourneo Courier yakıt deposu hacmi 44 litredir.

  Ford Tourneo Courier lastik ölçüleri Trend ve Deluxe paketlerinde 195/55 R15 Titanium ve Titanium Plus paketlerinde 195/55 R16’dır.

  Ford Courier Otomobil Ruhsatlı

  2022 model Ford Tourneo Courier ve Ford Journey Courier modelleri ticari ve otomobil ruhsatlı olarak satılmaktadır. Otomobil ruhsatlı olduğunda vergi farkından dolayı fiyatı biraz daha fazla olsa da Motorlu Taşıtlar Vergisi daha düşük, muayene üçüncü yıldan itibaren iki yılda bir olduğu için uzun vadede daha avantajlı olmaktadır. Ayrıca otomobil ruhsatlı olduğunda trafik kurallarında otomobiller için belirlenen hız sınırlarına tabidir.

  Ford Courier 2. El Piyasası

  Ford Tourneo Courier hafif ticari araçlar ve otomobiller arasında en çok satılan modellerden arasında yer almaktadır. Bu durum Ford Tourneo Courier’in 2. El piyasasını da güçlendiren özellikler arasındadır. 2. El piyasasını güçlendiren diğer bir unsur da Ford markasının Türkiye’de yaygın servis ağı olması ve yedek parçalarının kolay temin edilebilmesidir. Yine Türkiye’de Ford Otosan fabrikalarında üretilmesi de Ford Courier’lerin tutulmasının sebeplerinden birisidir. Ancak Fordun TDCI motorlarının arıza şikayetleri 2. El dizel araçlarda Ford’a şüpheli bakılmasına da neden olmaktadır. Ford’un dizel araçlarının yağ yakması, aracın çekişinin düşmesi gibi şikayetler TDCI motorlarda daha fazla dile getirilmektedir. Henüz Ford’un yeni dizel teknolojisi olan EcoBlue motorlarda böyle bir şikayet yaşanmasa da TDCI motorlarda özellikle motorun çok ısınmadan kısa süreli kullanımlar yapılması partiküllerin yeterince atılamamasına yol açmaktadır. Dizel araçlarda dikkat edilmesi gereken çalıştırıldığında ve durdurulmadan önce yaklaşık bir dakika rölantide çalıştırma kuralına TDCI motorlarda uyulmazsa motorda sorunlar çıkarabilmektedir. Bu nedenle TDCI motorlu 2. el Ford Courier almak isteyenler daha düşük kilometreli veya bilindik kişilerden alması tavsiye edilmektedir.

  Ford Tourneo Courier ve Ford Journey Courier Farkı

  Genel olarak Ford Tourneo Courier ticari ruhsatlı, Ford Journey Courier ise otomobil ruhsatlı olarak bilinse de Ford Tourneo Courier’i de otomobil ruhsatlı almanız mümkündür. Ancak üretim amaçlarına bakıldığında Ford Tourneo Courier daha ticari amaçlı, Ford Journey Courier ise daha binel amaçlı üretilmiştir. Malzeme kalitesi, sürüş konforu bakımından Ford Journey Courier’in daha otomobil konforunda olduğunu söylemek mümkündür.

  İki araç arasındaki önemli farklardan birisi de Ford Tourneo Courier ruhsatta dört kişilik olarak yazmakta ve arkada iki kafalık, iki emniyet kemeri bulunmaktadır. Ford Journey Courier ise beş kişilik otomobil ruhsatıyla satılmaktadır.

  Courier Ne Demektir

  Ford Tourneo ve Journey araçlarda kullanılan Courier kelimesi Fransızca postacı veya dilimize geçmiş haliyle kurye anlamına gelmektedir. Ticari amaçlı üretilen bu araçlarda Courier ismi oldukça uygun bir isim olmuştur.

  En Çok Satılan Ticari Araç

  Ford Tourneo Courier Türkiye’de en çok satılan ticari araçlar listesinde birinci sıradadır. 2017’de piyasaya sürülen güncel kasasıyla oldukça beğenilen courier o zamndan beri en çok satılan araçlar listesinde de yer almaktadır. Ancak hafif ticari araçlar sınıfında son zamanlarda Peugeot Rifter, Opel Combo ve Toyota Proace City gibi rakipler görünüş, konfor, motor ve şanzıman teknolojisi bakımından rekabeti daha üste taşıdılar. Bu durum önümüzdeki yıllarda değişikliğe gitmezse Ford Courier’in en çok satılan araçlar sıralamasında yerini değiştirecek gibi görünmektedir.

  Yazı kaynağı : sifirarabafiyatlari.net

  Ford Tourneo Courier 2022 Fiyat Listesi

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap