Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  fırat üniversitesi mühendislik bilimleri dergisi

  1 ziyaretçi

  fırat üniversitesi mühendislik bilimleri dergisi Ne90'dan bulabilirsiniz

  Fırat Üniversitesi Mühendislik Bilimleri Dergisi

  Fırat Üniversitesi Mühendislik Bilimleri Dergisi

  Fırat Üniversitesi Mühendislik Bilimleri dergisinin amacı, mühendislik alanındaki gelişmeleri takip etmek, bireylerin ulusal ve uluslararası gelişimlerine katkıda bulunmak, temel mühendislik alanlarındaki deneysel ve sayısal yöntemlerle kanıtlanmış özgün araştırma çalışmalarını yayımlamaktır. Dergimiz, gelecek yıllarda vazgeçilmez bir referans aracı olarak hizmet edecek olan, literatüre yüksek düzeyde değerli katkılar yapmayı hedefler. 

  Fırat Üniversitesi Mühendislik Bilimleri dergisi 1987 yılından bu yana yılda 2 sayı (Eylül, Mart) olarak Türkçe  makalelerle yayın hayatına devam etmektedir.  Mühendislik bilimlerinin bilgi tabanına ve teknolojik gelişmelere ışık tutması amacıyla mühendislik bilimlerinde yapılmış deneysel ve teorik ilerlemeleri konu alan özgün araştırma makalesi türündeki çalışmalara yer verilmektedir. Bilimsel içeriğin doğru ve uygun olarak verilebilmesi için tüm yazılar, konusunda uzman en az iki hakeme değerlendirilmek üzere gönderilir. Değerlendirme süreci sonunda olumlu görülen makaleler en kısa sürede yayımlanmak üzere baskı sıralamasına alınır ve makale değerlendirme süreci sorumlu yazara bildirilir.

  Fırat Üniversitesi Mühendislik Bilimleri dergisi, Mühendislik alanlarında orijinal bir araştırmayı kısa bir literatür bilgisi ile birlikte bulgu ve sonuçlarıyla yansıtan yazıları kabul etmektedir. Çalışmanın özgün ve mutlaka uluslararası bilime katkısı olmalıdır.

  Mühendislik Bilimleri Dergisi 2013 yılı itibariyle aşağıda listelenen veri tabanları tarafından taranmaktadır:

  Yayın İlkeleri:

  Yayımlanmak üzere gönderilen makaleler ulusal ve/veya uluslararası hakemler tarafından değerlendirilir; kabul-ret kararı editörler tarafından hakem görüşleri dikkate alınarak verilir. Makaleleri değerlendiren hakemlerin isimleri yazarlara bildirilmez (blind peer review). Hakemlerin de, yazar isimlerini görmeden (double-blind peer review) makeleleri değerlendirmesi yazarın tercihine bırakılmıştır. Bu tercihi kullanmak isteyen yazarların, makelelerini, isim ve adres satırlarını silerek sisteme yüklemeleri gerekmektedir. Hakem önerileri doğrultusunda yeterli görülmeyen makalelere geliştirilmesi hususunda major (değerlendirme için yeniden gönder) ya da minor (düzeltme gerekli) revizyon kararı verilir. Bilimsel açıdan yeterli görülmeyen makaleler reddedilir. Makale hakkında verilen majör revizyon hakemlerce istenilen değişikliklerin kararı için 30 gün, minör revizyon kararı için 15 gün içerisinde yapılması gerekir. Aksi takdirde, makale reddedilir.

  Dergimizde yayınlanmak üzere gönderilen makaleler, dergi makale yazım formatına göre hazırlanmalıdır. Baskı formatına uygun hazırlanmayan makaleler baskı sırasına alınmaz.

  Fırat Üniversitesi Mühendislik Bilimleri DergisiYazım Kuralları

  Bir makale yayına kabul edildikten sonra, “Telif Hakkı Devir Formu” yazarlar tarafından doldurulup imzalanarak dergi sistemine yüklenmelidir. 

  Fırat Üniversitesi Mühendislik Bilimleri DergisiTelif Hakkı Devir Formu


  Etik Kurallar

  Yayımlanmak üzere gönderilen makalelerin herhangi bir yerde yayımlanmamış veya yayımlanmak üzere herhangi bir dergiye gönderilmemiş olması zorunludur.

  Dergimizde yayınlanan veya yayınlama amacı ile gönderilen yazılarda İntihal ve izinsiz veri kullanımına ilişkin tüm sorumluluk çalışmanın yazar ya da yazarlarına aittir. Böyle bir durumda Fırat Üniversitesi Mühendislik Bilimleri Dergisi herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

  Tüm yazarların gönderilen makaleye akademik ve bilimsel açıdan katkıları bulunmalıdır. Yazarlar gönderilen yayının her hangi bir şekilde öncelikli hale getirilmesini isteyemez. Makaleler, uluslararası kabul görmüş etik kurallarına uygun olarak hazırlanmalıdır. Gerekli hallerde, Etik Kurul Raporu'nun bir kopyası başvuru sırasında yayın ile birlikte eklenmelidir. Daha detaylı bilgi için dergimizin Yayın Etiği İlkelerini okuyunuz.


  Basım

  Hakem görüşlerinde belirtilen eksikler tamamlanarak son baskı formatına uygunluğu yazarlar tarafından kontrol edilmelidir.  Dergide basıldığı haliyle makale içinde bulunabilecek hataların sorumluluğu yazarlara aittir.

  Yazı kaynağı : dergipark.org.tr

  Fırat Üniversitesi Mühendislik Bilimleri Dergisi | TRDizin

  Fırat Üniversitesi Mühendislik Bilimleri Dergisi | TRDizin

  İLETİŞİM

  TÜBİTAK ULAKBİM TR Dizin

  Yüzüncüyıl, İşçi Blokları Mahallesi

  Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:51/C

  06530 Çankaya / ANKARA +90 (312) 298 92 00

  [email protected]

  Yazı kaynağı : search.trdizin.gov.tr

  Fırat Üniversitesi Fen ve Mühendislik Bilimleri Dergisi | TRDizin

  Fırat Üniversitesi Fen ve Mühendislik Bilimleri Dergisi | TRDizin

  İLETİŞİM

  TÜBİTAK ULAKBİM TR Dizin

  Yüzüncüyıl, İşçi Blokları Mahallesi

  Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:51/C

  06530 Çankaya / ANKARA +90 (312) 298 92 00

  [email protected]

  Yazı kaynağı : search.trdizin.gov.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap