Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  fırat üniversitesi metalurji ve malzeme mühendisliği

  1 ziyaretçi

  fırat üniversitesi metalurji ve malzeme mühendisliği Ne90'dan bulabilirsiniz

  Akademik Personel | Fırat Üniversitesi

  Bölüm Başkanı Prof.Dr.

  Ali Kaya GÜR

  E-Posta [email protected]

  Telefon +90 424 2370000 / 4349

  Çalışma Alanları Malzeme Bilimi, Yüzey Modifikasyonu, Triboloji, Ekstraktif Metalurji, Biyomalzeme, Kaynak

  abs.firat.edu.tr/tr/akgur

  Yazı kaynağı : mm.tf.firat.edu.tr

  Hakkımızda | Fırat Üniversitesi

  1. Amaç: Mühendisliğin Malzeme ve Metalurji alanında lisans düzeyinde gerekli teorik ve uygulama dersleriyle donatarak evrensel standartlarda çağdaş fikir ve düşünceler ortaya çıkaran, alanında araştırmacı, yenilikçi ve öncülük yapan atılımlar yapan eğitimöğretim elemanları ve öğrencileri ile barışcıl bir ortamda yüksek kalitede, paylaşımcı ve anlamlı üretkenlik sağlayan, değişen teknolojilere uyum sağlayabilen ileri derecede bilgi ve yeteneklerle donanımlı Metalurji ve Malzeme  Mühendisleri yetiştirmektir.

  Vizyonumuz: Üst seviyede Mühendislik eğitimi vererek endüstrinin ihtiyacı teorik bilginin yanında uygulama yönü de güçlü olan güncel teknolojik bilgiye sahip, bunları kullanabilen ve başkalarına aktarabilen bireyler yetiştirerek alanında öncü bir eğitim vermek, proje,  araştırma, geliştirme ve uluslar arası bilimsel yayın çalışmaları ile seçkin bir bölüm olmaktır.

  Misyonumuz:

  Değerlerimiz:

  2. Metalurji ve Malzeme Mühendisliğinin Yeri: Metalürji ve Malzeme Mühendisliği bölümümüz, Malzeme,  Anabilim Dalı,  Üretim Metalürjisi Anabilim Dalı ve Seramik Anabilim Dalı olmak üzere 3 Anabilim dalıyla faaliyet göstermektedir.

  Teknoloji Fakültesi, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünün müfredatı, Mühendislik Fakültesi bünyesindeki metalurji Mühendisliği bölümü müfredatına eşdeğer düzeyde olup Mesleki Teknik Ortaöğretim Kurumları (M.T.O.K.) dan ÖSS ile %50 oranında gelen  öğrencilerimiz Mühendislik eğitimine başlamadan önce Temel Alan (Matematik, Fizik, Kimya) muafiyet sınavına tabii tutulacak, başarılı olanlar Normal Mühendislik eğitimine devam edecek, başarılı olamayanlar 1 yıllık Temel Alan hazırlık eğitimi alacaklar, başarılı olanlar Mühendislik eğitimine devam edeceklerdir.

  3. İstihdam Durumu: Metalürji ve Malzeme Mühendisleri; kamu kurumlarında uygulama mühendisi olarak, Özel sektörde; İmalat, Demir-çelik, demir dışı üretim yapan tesisler(Seydişehir Al gibi), ısıl işlem, döküm vb. gibi diğer birçok alanda faaliyet gösteren endüstriyel firmalarda, malzeme tasarımından pazarlama sürecine kadar Metalürji ve Malzeme mühendisleri için birçok iş olanağı mevcuttur. Ayrıca mezunlarımız kendi mühendislik bürolarını açabilir, şantiyelerde mühendis olarak da görev alabilirler.

  4. Mezun Olabilmek İçin Gerekli Koşullar: Eğitim-öğretim süresi, 4 yıl veya 8 yarıyıldır. Tüm derslerini başarı ile tamamlamalarının yanında, öğrencilerin mezun olabilmeleri için, 7. Yarıyıldaki İşyeri eğitimini başarı ile tamamlamış olması gerekmektedir.

  5. Staj Çalışmaları: Program öğrencilerinin alan stajı ve işletme organizasyon stajı olmak üzere toplam 1 yarıyıl  (VII. yarıyılda) staj yapması gerekmektedir. Bu staj bölüm amacına uygun tam teşeküllü iyi bir kamu veya özel sektör kuruluşunda yapılmalıdır. Staj sonunda kurum amirinin onayı ve bölümde kurulacak staj komisyonu önünde sözlü olarak yapılacak sınav sonucu öğrencinin başarı durumu belirlenecektir. Staj yeri için öğrenci önerisi dikkate alınacak ancak ancak staj yeri yeterliliği bölüm onayından geçmek zorundadır. Staj yeri sağlamak için için gerek ilimiz ve gerekse diğer iller ile kontenjan ayrılması için imkanlar zorlanacak ve protokoller imzalanacaktır. YÖK’ nun bu konuya yönelik çalışmaları da devam etmektedir.

  6. Mühendislik Ünvanı: Yüksek Öğrenim Kurumunun 08.07.2014 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında; Mühendislik Fakülteleri ve Teknoloji Fakülteleri bünyesinde bulunan ilgili mühendislik programlarının eşdeğer olduğu ve ilgili mühendislik programlarından mezun olan öğrencilerin Mühendis unvanı kullanabileceklerine karar verilmiştir.İlgili Karar yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : mm.tf.firat.edu.tr

  Lisans Üstü | Fırat Üniversitesi

  Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Teknolojileri Programına yerleşen, lisans veya yüksek lisans derecesini Metalurji ve Malzeme Mühendisliği programından farklı alanda almış olan Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerinin güz ve bahar yarıyıllarında Bilimsel Hazırlık Programında alacakları dersler ve kredileri.

  METALURJİ VE MALZME MÜHENDİSLİĞİ TEKNOLOJİLERİ PROGRAMI

  YÜKSEK LİSANS/DOKTORA BİLİMSEL HAZIRLIK PROGRAMI

  Yazı kaynağı : mm.tf.firat.edu.tr

  Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Elazığ nerede, Otobüs ile nasıl gidilir?

  Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Elazığ nerede, Otobüs ile nasıl gidilir?

  Elazığ şehrinde Metalurji ve Malzeme Mühendisliği konumuna Toplu Taşıma

  Elazığ, Türkiye'deki Metalurji ve Malzeme Mühendisliği adresine nasıl gidebileceğinizi mi merak ediyorsunuz? Moovit, en yakın toplu taşıma durağından adım adım yol tarifi ile Metalurji ve Malzeme Mühendisliği adresine ulaşmanın en iyi yolunu bulmanıza yardımcı olur.

  Moovit, şehrinizde gezmenize yardımcı olacak ücretsiz haritalar ve canlı yol tarifleri sağlar. Saatleri, güzergahları, hareket saatlerini görüntüleyin ve gerçek zamanlı olarak Metalurji ve Malzeme Mühendisliği adresine ne kadar sürede ulaşabileceğinizi öğrenin.

  Metalurji ve Malzeme Mühendisliği için en yakın durak veya istasyonu mu arıyorsunuz? Hedefinize en yakın durakların listesine göz atın: Spor Bilimleri Fakültesi; Veterinerlik Fakültesi; Gıda Kontrol Laboratuvarı.

  Metalurji ve Malzeme Mühendisliği adresine Otobüs ile ulaşabilirsiniz. Yakında duran hatlar - Otobüs: 5

  Sizi daha erken zamanda ulaştırabilecek başka güzergah olup olmadığını görmek ister misiniz? Moovit alternatif rotalar veya saatler bulmanıza yardımcı olur. Moovit Uygulamasından veya Web Sitesinden kolayca Metalurji ve Malzeme Mühendisliği için yol tarifi alın.

  Metalurji ve Malzeme Mühendisliği adresine en kolay yoldan ulaşmanızı sağlıyoruz, bu nedenle Elazığ konumundaki kullanıcılar dahil 1.5 milyondan fazla kullanıcı, toplu taşıma için en iyi uygulama olarak Moovit'e güveniyor. Ayrıca otobüs uygulaması veya tren uygulaması indirmenize gerek yoktur. Moovit, en doğru otobüsü veya metro saatlerini bulmanıza yardımcı olan tüm toplu taşıma araçlarının bir arada olduğu ulaşım uygulamanızdır.

  Metalurji ve Malzeme Mühendisliği için Otobüs fiyatları, ve tüm yolculuk ücreti hakkında bilgi için lütfen Moovit uygulamasını kontrol edin.

  Yazı kaynağı : moovitapp.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap