Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  gönül turgut üzüntüyü bırak yaşamaya bak şarkı sözleri

  1 ziyaretçi

  gönül turgut üzüntüyü bırak yaşamaya bak şarkı sözleri Ne90'dan bulabilirsiniz

  üzüntüyü bırak yaşamaya bak

  Üzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak

  Gönül Turgut - Üzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak Şarkı Sözü | Şarkı Sözüm

  ÜZÜNTÜYÜ BIRAK, YAŞAMAYA BAK (GÖNÜL TURGUT)

  ÜZÜNTÜYÜ BIRAK, YAŞAMAYA BAK (GÖNÜL TURGUT)

  ÜZÜNTÜYÜ BIRAK, YAŞAMAYA BAK (GÖNÜL TURGUT)

  1940 İstanbul doğumlu Gönül Turgut. Beşiktaş Kız Lisesi’nden sonra müzikle ilgilenmeye başlıyor. Altmışlı yılların ilk yarısında gece kulübü ve gazino sahnelerinde görüyoruz Turgut’u. ‘Hafif müzik’ yeni yeni emekliyor ülkede.

  Orkestra şarkıcısı olarak kariyer yapma peşinde. Doruk Onatkut, Şerif Yüzbaşıoğlu, Celal Bozsoy, Şevket Uğurluer, Kadri Ünalan orkestralarının önünde tanındıktan sonra 1967’den itibaren solo çalışmayı seçiyor. Erol Büyükburç, Ayten Alpman, Tülay German gibi isimlerin ardından vitrinde sağlam yer bulma uğraşında.

  Zirve için iyi aranjman bulmak gerek. Fecri Ebcioğlu’nun söz yazdığı, Mary Hopkin şarkısı Those Were the Days, Üzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak adıyla 45’liğin A yüzüne koyuluyor.

  B yüzünde de ilkinden hiç aşağı kalmayan bir başka aranjman var: Ağlama Boş Yere. İtalyan Iva Zanicchi’nin La Felicita (Pippo Franco-P. Ortega) şarkısını Ülkü Aker söz yazmış, Norayr Demirci de düzenlemiş. 1968’de Philips etiketiyle çıkan 45’lik ‘emir kip’li sözlerle ve hoş bestelerle çok tutuluyor. İki şarkı da aynı düzeyde seviliyor ve Turgut’u hedeflediği yerlere ulaştırıyor…

  Yazı kaynağı : www.sinemamuzik.com

  Gönül Turgut - Üzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak Şarkı Sözleri

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap