Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  gebelikte ıhlamur içilir mi kadınlar kulübü

  1 ziyaretçi

  gebelikte ıhlamur içilir mi kadınlar kulübü Ne90'dan bulabilirsiniz

  gebelikte ıhlamur....

  Hamilelikte ıhlamur icilebilirmi

  Hamilelik ve ıhlamur

  Hamilelik ve ıhlamur

  Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-01-2023

  Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
  Bebeğimi kucağıma almama 38 gün kaldı.

  Bebek hemen hemen her zaman annenin pelvisi içine baş aşşa pozisyonda yerleşir. Bunun sebebi başın vücudun en ağır kısmı olması ve rahmin üst tarafına nazaran alt çevresine daha iyi yerleşebilmesi ile alakalıdır. Doktorunuz her kontrolde rahim boynundaki genişleme ve açılma işaretlerini izleyecektir. Son ayda, aktif bir doğum veya dikkate değer kasılmalar olmadıkça 1-2 cm lik açılmalar alışıldık bir durum değildir. Bebeğinizdeki geçici tüyler artık yok olmaya yüz tuttu.

  Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

  Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

  Yazı kaynağı : www.kadinlarkulubu.com

  Hamileler ıhlamur çayı içebilir mi?

  Hamileler ıhlamur çayı içebilir mi?

  Hamilelik söz konusu olduğunda yüksek kafein sebebiyle kahve ve çay tüketimi genelde uzmanlar tarafından sınırlandırılır. Aynı şekilde bazı bitki çayları da hamilelikte güvenli olmadığı gerekçesiyle içilmez veya içilmesi önerilmez. Peki hassas bir dönemde olan hamileler ıhlamur çayı içebilir mi içemez mi?

  Ihlamurun kan sulandırıcı ve kanı inceltici özellikleri olduğu, bu sebeple hamileliğin son dönemlerinde kontrolsüz kanamaya neden olabileceğini söyleyen araştırmalar vardır. Her bitki çayında olduğu gibi ıhlamur da bazı ilaçlarla etkileşime girebilir ve bu sebeple tüketilmesi önerilmeyebilir. Ancak ıhlamur veya başka her türlü bitki çayı/çay/kahve tüketimi için doktorunuza mutlaka danışmalısınız. Vücudun normal seyrinden daha farklı işlediği hamilelikte ıhlamur çayı içmek isterseniz öncesinde gebeliğinizi takip eden uzmana danışmalısınız.

  Doktorunuz aksi bir bilgi vermedikçe ve ıhlamur çayı içmenizi zararlı bulmadıkça hamilelikte içeceğiniz ıhlamur çayının bazı faydalarını sıralayalım:

  Bir kez daha uzmana danışmadan hiçbir bitki çayını içmemeniz gerektiğini hatırlatalım. Her gebelik kendine özeldir. Kimine iyi gelen yöntemler bazılarına zarar verebilir.

  Kadın Hastalıkları & Doğum Uzmanı Kağan Kocatepe hamilelikte tüketilen bitki çayları ile ilgili şu uyarıyı yapıyor:

  “Hamilelik döneminde kadınların çoğu zencefil, ıhlamur, papatya, rezene, kuşburnu, normal çay, yeşil çay ve meyve çaylarını bulantı gidermek için (zencefil), sıvı ihtiyaçlarını gidermek ve sakinleştirici özelliklerinden faydalanmak için (rezene) veya lohusalık döneminde süt yapımını artırmak için (papatya, rezene, ısırgan otu çayları) tüketir. Bu sayılanlarda günlük miktar iki fincanı aşmadığı sürece sorun yoktur.”

  HÜRRİYET AİLE ÖZEL

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Gebelikte Ihlamur İçilir Mi? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

  Hamilelikte Ihlamur İçilir Mi, Zararlı Mıdır? Gebeyken Ihlamur İçmenin Faydaları Nelerdir?

  Hamilelik döneminde hangi yiyecek ve içeceklerin tüketilebileceği konusunda birçok araştırma yapılır. Her gıdanın faydaları ve varsa zararları tam olarak öğrenilmek istenir. Çünkü hamilelikte yenilen ve içilen her şey anne ve bebek sağlığına etki eder. Bitki çayları konusunda daha fazla özen göstermek gerekebilir çünkü bazı bitkiler hamile kadınlara zarar verebilir. Hatta düşüklere ve erken doğumlara neden olan bitki çayı türleri vardır. Dolayısıyla hamileyken ıhlamur içilir mi ya da ıhlamur içmek bebek için sakıncalı mı sorularının sorulması gayet normaldir.

  Hamilelikte Ihlamur Tüketimi Hakkında Uzmanlar Ne Diyor?

  Hamileyken ıhlamur tüketimi hakkında uzmanlar çok da olumsuz konuşmuyor. Hatta günde iki fincana kadar ıhlamur içmenin faydalı olacağı, gebelikte görülebilen bazı ağrıları hafifleteceği, spazmları gidereceği söyleniyor. Ateş düşürücülerin pek kullanılamadığı gebelik döneminde ateş çıktığı takdirde ateş düşürücü olarak ıhlamur içmek tercih edilebilir. Ayrıca gebe kadınların grip, nezle gibi hastalıklarında da ıhlamur önemli bir fayda sağlayacaktır. 

  Doktor Tavsiyesi Almak Önemlidir

   Ihlamurun sayılan faydaları nedeniyle hamilelikte içilmesi faydalı mı yoksa zararlı mı diye düşünülmesine pek gerek yoktur. Ancak her yiyecek ve içecek gibi ıhlamurun da çok fazla tüketilmesi zararlı olabilir. Bu nedenle gebelik dönemini takip eden kadın doğum doktorundan fikir alınmasında fayda olabilir. Çünkü her hamileliğin kendine göre farklılıkları olabilir. Anne adaylarının hangi besinleri ne kadar alabileceği hususunda en doğru kararı gebeliği takip eden kadın doğum uzmanı verebilir.

  Yazı kaynağı : www.ehamilegiyim.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap