Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  hacı ahmet ziylan dini yüksek ihtisas merkezi

  1 ziyaretçi

  hacı ahmet ziylan dini yüksek ihtisas merkezi Ne90'dan bulabilirsiniz

  Hacı Ahmet Ziylan İhtisas Merkezi Müdürlüğü

  CANLI YAYIN

  Yazı kaynağı : gaziantepihtisas.diyanet.gov.tr

  İlke Haber Ajansı

  Gaziantep’te hayırsever merhum Hacı Ahmet Ziylan tarafından yaptırılan eğitim kompleksi, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Dini Yüksek İhtisas Merkezi’ne dönüştürüldü.

  Hayırsever merhum Hacı Ahmet Ziylan tarafından yapımı 2019 yılında tamamlanan eğitim kompleksi, Diyanet İşleri Başkanlığının 9 Eylül 2019 tarihinde aldığı kararla Hacı Ahmet Ziylan Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak hizmete başlamıştı.

  26 Eylül 2020 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılan Hacı Ahmet Ziylan Eğitim Merkezi, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Eğitim Kurulu Toplantısında Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürlüğüne dönüştürülmesi kararı alındı.

  Alınan kararla Hacı Ahmet Ziylan Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürlüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı teşkilatında çalışan personelin mesleki bakımından daha iyi yetiştirilmelerini sağlamak, verimliliklerini artırmak ve sahih dini bilgiyle donanmış uzman personeli yetiştirmek amacıyla Türkiye genelinde hizmet veren 12 merkezden birisi olacak.

  Bununla birlikte Hacı Ahmet Ziylan Yüksek İhtisas Merkezi, kompleks kalitesi olarak alt yapısı ve eğitime sunduğu çözümler ile Türkiye genelinde hizmet veren merkezler arasında da öne çıkıyor.

  Dini Yüksek İhtisas Merkezi mezunlarını Arapçayı etkin ve verimli bir şekilde kullanabilen, İslami ilimlerle ilgili temel kaynakları ve güncel çalışmaları kullanabilme becerisine sahip olan, İslami ilimleri kendi terimleri ve özgün yöntemleri ile kavrayan, edindiği bilgi ışığında dini konularda toplumun sorularına ve ihtiyaçlarına cevap verebilen, problemler karşısında mantıki tutarlılığa ve eleştirel düşünebilme becerisine sahip olan, güncel dini sorunları çözümlerken Kur’an, sünnet ve kültürel mirası birlikte değerlendirebilen, bilgiye ulaşmada kitle iletişim araçlarından yararlanan, sosyal katılım becerisi gelişmiş, iletişim, rehberlik ve yorum yeteneğine sahip olan bireyler haline getirmeyi amaçlıyor. (İLKHA)

  Yazı kaynağı : ilkha.com

  Hacı Ahmet Ziylan Dini Yüksek İhtisas Merkezi

  Hacı Ahmet Ziylan Dini Yüksek İhtisas Merkezi içinde Gaziantep - Açılış saatleri, Adres & Yorumlar

  Hacı Ahmet Ziylan Dini Yüksek İhtisas Merkezi, Gaziantep

  Kamu ve Devlet Hizmeti

  gaziantepihtisas.diyanet.gov.tr

  Burak Mah., 27500 Gaziantep

  +903425025170

  Yazı kaynağı : saatleri.org

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap