Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  halk bankası kadın girişimci yarışması

  1 ziyaretçi

  halk bankası kadın girişimci yarışması Ne90'dan bulabilirsiniz

  Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması

  Katılım Koşulları

  Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması’na başvurular Bankamız web sitesi olan www.halkbank.com.tr üzerinden yapılacaktır.

  Başvuru, sitedeki “Başvuru Formu”nun doldurulup kaydedilmesi ile gerçekleşmiş olacaktır.

  Adaylar başvurularını, başvuruyu takip eden 3 gün içinde güncelleyebilecektir.

  Başvurular şirket/kadın kooperatifi adına yapılacaktır. Her şirket/kadın kooperatifi için yalnızca bir başvuru yapılabilecektir.

  Katılımcı, yarışmaya başvuru yaparken yarışma şartlarını, başvuru formunda bildirilen bilgilerin doğruluğunu ve sunulan dokümanların kendisi için bağlayıcı olduğunu kabul etmiş sayılır. Katılımcı tarafından verilen bilgi ve belgelerin doğruluğuna dair Halkbank’ın herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

  Ayrıca katılımcılar, hak sahiplerinden veya üçüncü taraflardan telife dair gelebilecek her türlü hak iddiası ve talepler ile hukuki ve cezai işlemlerin muhatabının başvuran katılımcı olduğunu ve bu taleplerden doğan tüm sorumluluğun kendisine ait olacağını yarışma başvurusu ile kabul etmiş sayılacaktır.

  Değerlendirme

  Başvurular, adayın sektör tecrübesi, şirketin finansal yapısı, oluşturduğu kadın istihdamı, bir ihtiyaca ürettiği çözüm ve ekonomiye katkısı ile sürdürülebilirlik ve sıfır atık politikaları ekseninde Bankamız tarafından değerlendirilecektir.

  Değerlendirme sonucunda her kategori için belli sayıda finalist, alanında başarılı, rol model olan sanayici ve iş kadınlarından oluşan jüriye sunulacaktır.

  Jüri, Mikro Kadın Girişimci, KOBİ Kadın Girişimci ve Kadın Kooperatifi kategorileri için finalistler içinden ilk üç firmayı, Sıfır Atık kategorisi için bir firmayı ödüllendirecektir.

  Ödüller

  Yazı kaynağı : www.halkbank.com.tr

  Halkbank, Üreten Kadınlar Yarışması’nın startını 3 Ekim’de veriyor

  Yenilikçi finansal ürünleri ve yurt genelinde düzenlediği etkinliklerle kadın girişimcileri desteklemeyi sürdüren Halkbank, Üreten Kadınlar Yarışması’nı ikinci kez düzenliyor. Başvuruları 3 Ekim 2022’de başlayacak olan Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması’nın ödül töreni 8 Mart 2023 Dünya Kadınlar Günü’nde gerçekleşecek. Yarışmada Mikro Üretici, KOBİ Üretici ve Kadın Kooperatifleri kategorileri yanında Sıfır Atık kategorisinde de nakdi ödüller verilecek. Üreticileri desteklemek üzere nakdi ödüllerin yanında ayni ödüller vermeye devam edeceklerini belirten Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, “Ülkemize yeni işletmeler ve girişimciler kazandırmak için çıktığımız yolda inanç ve kararlılıkla yürümekteyiz. Kadın girişimcilerin bankamızın desteğiyle işlerini büyüttüklerini görmekten büyük memnuniyet duymaktayız” dedi.

  Kadın girişimcileri desteklemek ve kadın kooperatiflerinin gelişimine katkı sağlamak amacıyla geçtiğimiz yıl Dünya Kadınlar Günü’nde Kadın Girişimci Kredi Destek Paketi’ni lanse eden ve bu tarihten itibaren yurt genelinde Üreten Kadın Buluşmaları’na devam eden Halkbank, Üreten Kadınlar Yarışması’nın ikincisi için başvuruların 3 Ekim 2022’de başlayacağını duyurdu. Yarışmanın, girişimcileri motive ettiğini belirten Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan şunları söyledi:

  “Geçtiğimiz yıl 7 coğrafi bölgede ve 9 ilde gerçekleşen etkinlik serimizin ardından hayata geçirdiğimiz Üreten Kadınlar Yarışması’nda başarılı kadın girişimcilere ve kadın kooperatiflerine ödüllerini sunmuştuk. Yarışmanın ardından İzmir’de başlattığımız etkinlik serimizin ikinci etabında şu ana kadar Adana, Diyarbakır, Kocaeli, Rize ve Erzurum'daki kadın girişimciler ve kooperatiflerle bir araya geldik. Bugüne kadar 138 binin üzerinde kadın girişimciye 16,8 milyar TL kredi desteği sağladığımız Kadın Girişimci Kredi Destek Paketi’nin de etkisiyle, kadın girişimci ekosisteminde büyük bir canlılık olduğunu görmekteyiz. Buradaki hareketliliğin yarışmamızın ikinci yılındaki rekabeti artıracağına inanmaktayız.”

  İşletmelerin iktisadi faaliyetlerine katkı vermeyi amaçlamaktayız”

  Geçtiğimiz yıl başlayan Üreten Kadınlar Buluşmaları’na bugüne kadar farklı meslek gruplarından binlerce kadın girişimcinin katıldığını ve bu kapsamda farklı işletme ihtiyaçlarına yanıt verme şansı bulduklarını belirten Arslan şunları söyledi:

  “Türkiye genelinde binlerce müşterimizle bir araya geldiğimiz etkinliklerde, girişimcilerimizin ihtiyaçlarına yanıt verecek ürün ve hizmetlerimizi tanıtmayı amaçlamaktayız. Yurdun her köşesinde; üreten, yaşadığı bölgeye katkı vermeyi kendine ilke edinen kadınları tüm gücümüzle desteklemekteyiz. Ülkemize yeni işletmeler ve girişimciler kazandırmak için çıktığımız bu yolda inanç ve kararlılıkla yürümekten, kadın girişimcilerin bankamızın desteğiyle işlerini büyüttüklerini görmekten büyük memnuniyet duymaktayız. Sağladığımız destekler; daha fazla yatırıma, üretime, istihdama ve ihracata vesile olduğu için mutluluk duyuyoruz.”

  Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması’nda girişimcileri desteklemek üzere nakdi ödüllerin yanında ayni ödüller de verileceğine dikkat çeken Arslan, “Geçtiğimiz yıl ilk üçe giren yarışmacılar için tasarlanan ayni ödüllerimizle, işletmelerin iktisadi faaliyetlerine katkı vermeyi de amaçlamaktayız. Tüm girişimci kadınları yarışmaya katılmaya ve aynı çatı altında ortak bir heyecanı yaşamaya davet ediyoruz” dedi.

  Yarışmada ilk üçe girenlere özel ödüller

  Yarışmaya başvurular, 3 Ekim – 25 Kasım 2022 tarihleri arasında bankanın web sitesi www.halkbank.com.tr üzerinden gerçekleştirilecek. Yarışma komitesinin değerlendirmesi ise; 9 kişiden oluşan jüri heyeti tarafından yapılacak.  Mikro Üretici, KOBİ Üretici, Kadın Kooperatifleri kategorilerinde ilk üçe girenlerin ödüllendirileceği yarışmada Halkbank, Sıfır Atık kategorisi birincisine 500 bin TL özel ödül verecek.

  Nakdi ödüllerin yanı sıra, yarışmada ilk üçe girenlere Medya İletişim Paketi, Proje Kredi Paketi, Yaşam Boyu Bankacılık Hizmet Paketi, E-Ticaret Entegrasyonu Paketi ve E-İhracat Paketleri de ödül olarak verilecektir. Ayrıca, yarışmada finale kalan tüm Kadın Kooperatiflerine Bankamızın sponsorluğunda, belirlenen illerde düzenlenecek olan ve kadın kooperatiflerinin işlerini büyütmelerini amaçlayan Halkbank Üreten Kadınlar Pazaryeri Alışveriş Festivali’nde ücretsiz stant hakkı sunulacaktır. Bunun yanında tüm katılımcılarımız “Halkbank Üreten Kadınlar Akademisi” tarafından düzenlenen sertifikasyon programına katılabilecektir.

  Yazı kaynağı : www.halkbank.com.tr

  Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

  Üreten kadınlara sunduğu imkânları yeni atılımlarla büyüten Halkbank, gerçekleştirdiği Üreten Kadınlar Yarışması’yla Türkiye’nin başarılı kadın girişimcilerini maddi desteklerin yanı sıra eğitim, tanıtım ve yaşam boyu bankacılık hizmet paketleriyle ödüllendirdi. Üreten Kadınlar Yarışması Ödül Töreni’nde konuşan Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, bir yılını tamamlayan Üreten Kadınlar projesiyle 100 bin kadın girişimci hedefini aşarak 105 bin kadına ve 10,7 milyar TL’ye ulaşan finansal destek sağladıklarını açıkladı.

  Kadın girişimcileri teşvik etme hedefiyle yola çıkan Halkbank, düzenlediği Üreten Kadınlar Yarışması Ödül Töreni’nde başarılı girişimcileri ödüllendirdi. Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati’nin katıldığı ödül töreni, Hilton İstanbul Bomonti Oteli’nde Ebru Akel’in sunumuyla gerçekleştirildi.

  Bir yılda 105 bin kadına ve 10,7 milyar TL kredi hacmine ulaştık

  Törende kazanan girişimcilere ödüllerini veren Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, “Tam bir yıldır ilmek ilmek dokuduğumuz ve çok başarılı sonuçlara ulaşan Üreten Kadınlar projemizi, yeni ufuklara taşıyor olmanın heyecanını yaşıyoruz” diye konuştu. Arslan, “Geçen yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde avantajlı koşullarla Kadın Girişimci Kredi Destek Paketimizi hayata geçirdik. Kurguladığımız finansal imkânları, 7 bölgemizde düzenlediğimiz Üreten Kadınlar Toplantıları’yla anlattık. Sürece, kadın kooperatiflerini dahil ettik. Ve tüm bu çalışmalarda bir yıl içinde 100 bin kadına ve 10 milyar TL’lik finansman desteğine ulaşmayı hedefledik. Büyük bir mutlulukla bu hedefimizi aştığımızı paylaşmak istiyorum. Bir yılda 105 bin kadına ve 10,7 milyar TL’lik kredi hacmine eriştik. Sağladığımız desteklerin yatırıma ve üretime dönüştüğüne, istihdam oluşturduğuna ve ihracat yapmaya cesaretlendirdiğine tanıklık ediyoruz” dedi.

  Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması’na 2 bin 500’e yakın başvuru yapıldı

  Adım adım geliştirilen desteklere Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması’yla yeni bir boyut kazandırdıklarını ifade eden Osman Arslan, “İlkini gerçekleştirdiğimiz yarışmamızla kadın girişimci ekosistemine katkılarımızı genişletiyoruz. Maddi ödüllerimizin yanı sıra katılımcılarımızı; pazarlama ve iletişim desteği, tanıtım fırsatları, Yaşam Boyu Bankacılık Hizmet Paketi ve Üreten Kadınlar Akademisi’nden özel eğitimlerle ödüllendireceğiz. Ayrıca çevresel farkındalığı yükselten Eskişehirli girişimcimiz Gamze Kara Mağden’e Sıfır Atık Kategorisi Özel Ödülü verirken, Sosyolog Prof. Dr. Ümit Meriç ile de Fatma Aliye Topuz Özel Ödülünü  paylaştık” diye konuştu.

  Tüm bu ödüllerin yanı sıra yarışmanın en büyük katkısının girişimcilere kazandıracağı itibar olacağına vurgu yapan Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kadın girişimciler, yarışmamıza beklentilerimizin üzerinde yoğun ilgi göstermiş ve 5 hafta gibi kısa bir sürede birbirinden nitelikli tam 2.494 başvuru yapılmıştır. Tüm bölgelerimizden çok sayıda katılımın olması, hem ülkemizin ekonomik canlılığını hem de kadınlarımızın iş yapma hevesini göstermektedir. Yarışmaya giden süreçte ayrıca 81 ildeki tüm şubelerimizde girişimci kadınlarımızla şube buluşmaları gerçekleştirdik. Bu toplantılarda yaklaşık 7 bin kadın girişimciyi ağırladık ve projemizi anlattık. Halkbank olarak sürdürülebilirlik anlayışımızın uzantısı doğrultusunda, yarışmamıza başvuran her kadın girişimci adına da bir fidan bağışı yaptığımızı paylaşmak isterim.”

  Kategoriler ve ödüller

  Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması’nda çeşitli başlıklar altında para ödüllerinin yanı sıra iki özel ödül ve çeşitli ayni destekler sunuldu. Kazananlar şöyle:

  A.  Halkbank Üreten Kadınlar Kategorisi

  B.  Kadın Kooperatifi Kategorisi

  Artuklu İlçesi Topraktan Tabağa Kadın Kooperatifi / Pelin Dökmen / Mardin

  Çobanlar Kadın Kültür Evi Üretim İşletme Kooperatifi / İlknur Yüksel Dönmez / Afyonkarahisar

  Göbeklitepe Kadın Girişimi Üretim ve İşleme Kooperatifi / Emine Çakmak / Şanlıurfa

  C.  Sıfır Atık Kategorisi Özel Ödülü

  Gamze Kara Mağden / Bugamed Biyoteknoloji / Eskişehir

  D. Fatma Aliye Topuz Özel Ödülü

  Sosyolog Prof. Dr. Ümit Meriç

  Yazı kaynağı : www.halkbank.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap