Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ilim yayma cemiyeti hamdi büyükeğen yükseköğretim erkek öğrenci yurdu

  1 ziyaretçi

  ilim yayma cemiyeti hamdi büyükeğen yükseköğretim erkek öğrenci yurdu Ne90'dan bulabilirsiniz

  Hamdi Büyükeğen Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdu

  EĞİTİM FAALİYETLERİ

  Konferans ve Seminer Çalışmaları

  Periyodik olarak düzenlenen konferans, seminer ve sohbet etkinlikleri ile farklı sahalardan uzman isimler birikimlerini paylaşmak üzere öğrencilerimizle bir araya gelmektedir.

  Bu etkinliklerde öğrencilerimize kendi medeniyetimiz, insanoğlunun dünyadaki serüveni ve sorumluluklarımız hakkında bilgi ve bilinç verilmektedir.

  Kitap Çalışmaları

  Okuyan, araştıran, gelişime açık ve çevresiyle iletişimi güçlü şahsiyetlerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla yapılan çalışmalardır. Bu etkinliklerde bilgi ve kültürel birikimimizin taşıyıcısı olan, ilim ve fikir hayatımızı yönlendiren önemli şahsiyetlerin eserleri okunarak tahlil edilmektedir.

  Akademik Destek ve Kurslar

  Uzman eğitimciler tarafından gerçekleştirilen derslerle öğrencilerimizin başarı düzeyinin arttırılması hedeflenmektedir.

  Bu bağlamda öğrencilerimize yönelik ihtiyaç ve talebe göre Yabancı Dil, Bilgisayar, Hızlı Okuma, İşaret Dili, Kur'an-ı Kerim, Osmanlıca Türkçesi, Diksiyon gibi kurslar ve takviye dersler yapılmaktadır.

  Önder Şahsiyetler

  Tarih ve medeniyet şuuru oluşturmak maksadıyla öğrencilerimize yönelik önder şahsiyetlerin hayatlarının ve mücadelelerinin işlendiği çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

  KÜLTÜREL FAALİYETLER

  Kültürel Geziler

  Öğrencilerimizin kültürel birikimini artırmak maksadıyla kültür ve medeniyet mirasımızın tanıtıldığı kültürel geziler düzenlenmektedir.

  Kültürel Yarışmalar

  Öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini değerlendirmelerine katkı sağlamak, kabiliyetlerini sergileme imkânı vermek, sosyal ortam oluşturmak ve özgüvenlerinin artırılması amaçlanmaktadır.

  SOSYAL FAALİYETLER

  Aidiyet Çalışmaları

  Gerek bireysel çalışmalar gerekse grup faaliyetleri yoluyla gençlerimizin değer merkezli eğilimlerine ve şahsiyet gelişimlerine katkı sağlamak, gençlerde kurumsal aidiyet duygusu oluşturmak amaçlanmaktadır.

  Bu amaca yönelik "Dönem Açılış/Kapanış Programları, İkram ve Eğlence Programları, Dönem Sonu Mezuniyet-Veda Programları, Piknikler vb. çalışmalar tertip edilmektedir.

  Sosyal Sorumluluk Çalışmaları

  Öğrencilerimizin, çevreleriyle iletişimi olan, sorumluluk sahibi, toplumsal değerleri kavrayan, duyarlı insanlar olmalarına katkı sağlamak üzere yapılan çalışmalardır.

  Bu kapsamda yardım kampanyaları, ağaç dikme, kan bağışı, yetim çocuklara sahip çıkma, huzurevi ve Çocuk Esirgeme Kurumu ziyareti gibi sosyal çalışmalar yapılmaktadır.

  SANATSAL FAALİYETLER

  Sanatsal faaliyetlerle öğrencilerimizin estetik algılarının güçlendirilmesi, sanatsal alanda kabiliyetli olanlara destek verilmesi hedeflenmektedir.

  Bu bağlamda tiyatro gösterileri, enstrüman dinletileri, fotoğraf sergileri, öğrencilerimizin ihtiyaç ve taleplerine göre hat, tezhib, ebru vb. kurs ve etkinlikler düzenlenmektedir.

  SPORTİF FAALİYETLER

  Öğrencilerimiz arasında kaynaşmayı, dayanışmayı ve bütünleşmeyi sağlamak amacıyla sportif etkinlikler yapılmaktadır.

  Futbol, voleybol, masa tenisi, yüzme, koşu, okçuluk, go-kart, paintball, doğa yürüyüşü gibi alanlarda organize edilen sportif faaliyetlerle öğrencilerimizin sağlıklı ve zinde yaşamalarına, bedensel ve ruhsal açıdan gelişmelerine katkı sağlamak amaçlanmaktadır.

  Yazı kaynağı : iyc.org.tr

  İlim Yayma Cemiyeti Genel Merkezi

     Nişancı Mahallesi, Feshane Caddesi, No:44, Eyüpsultan/İstanbul

     (0212) 427 43 70

     [email protected]

  Yazı kaynağı : iyc.org.tr

  İlim Yayma Cemiyeti Hamdi Büyükeğen Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdu

  İlim Yayma Cemiyeti Hamdi Büyükeğen Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdu

  İLİM YAYMA CEMİYETİ HAMDİ BÜYÜKEĞEN YÜKSEKÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap