Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ilk evim konut finansman paketi başvuru

  1 ziyaretçi

  ilk evim konut finansman paketi başvuru Ne90'dan bulabilirsiniz

  Konut kredisi 2022 başvuru şartları! 10 yıl vadeli yüzde 0,99 faizli ev kredisi kimlere verilecek?

  Konut kredisi 2022 başvuru şartları! 10 yıl vadeli yüzde 0,99 faizli ev kredisi kimlere verilecek?

  Kabine Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan yüzde 0,99 faizli konut kredisi başvuru detayları vatandaşların gündeminde yer alıyor. Kritik toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan konut finansmanı için 3 ayrı paket hazırlandığını bildirdi. Konut sektöründe "İlk evim Konut Finansman Paketi", "Genişletilmiş Konut Finansman Paketi", "İnşaat Sektörüne Özel Kredi Garanti Paketi" olmak üzere 3 çözüm paketi oluşturuldu. Bu kapsamda, sıfır ve ikinci el konut satışlarına uygun maliyetli konut finansmanı sağlanacak.

  Buna göre, ilk defa ve tek konut sahibi olacaklara 10 yıla kadar vadeli ve yüzde 0,99 faizli kredi imkanı sunulacak. İkinci pakette ise fiziki altınların merkez bankasına satılarak alınması ile konut değerinin en az yarısı 1 Nisan 2022'den önce açılmış döviz hesaplarının bozdurulması şartı aranacak. İşte, konut kredisi başvurularından yararlanacak olan vatandaşlar hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklamalar.

  10 YIL VADELİ YÜZDE 0,99 FAİZLİ KONUT KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI

  10 yıl vadeli yüzde 0,99 faizli konut kredisi başvuru şartlarıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şu şekilde; “Konut almak isteyen ve konut yapan firmalarımızla ilgili müjdemiz var. Ülkemizde 1 milyon üzerindeki konutla vatandaşlarımızı uygun şartlarla ev sahibi yapmıştık. Son dönemde küresel ekonomide ham madde fiyatlarında görülen fahiş yükselişlerle konut satışlarında azalmalar yaşandı. Konut finansmanı konusunda 3 ayrı paket getiriyoruz. İlk defa konut sahibi olacaklara 2 milyon liraya kadar birinci el satın almalar için 10 yıla kadar vadeli, aylık yüzde 0,99 faizli konut kredisi sağlıyoruz.

  İkinci paket konut değerinin en az yarısı 1 Nisan 2022 tarihinden önce açılıp döviz hesaplarının bozdurulması veya fiziki altınların merkez bankasına satılarak alınmasıyla bu paketten yararlanabilecekler.

  Üçüncü paket inşaat sektörüne yöneliktir. Mayıs başı itibarıyla yüzde 40'ı tamamlanmış ve asgari yüzde 50'si satılmamış inşaat projelerinin tamamlanabilmesi için 20 milyar liralık kaynak ayırdık.

  Düşük gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapmaya yönelik projeler için TOKİ'ye 30 milyar TL'lik destek sağlayacağız. Rezerv alanlarla yapılan uygun maliyetle desteklenen konutlarda 5 yıl süreyle satışına izin verilmeyecek. Kentsel dönüşüm çalışmaları konut arzını artırmak için vereceğimiz diğer bir alandır. Vatandaşlarımızı hızlı güvenli ve ekonomik şekilde konut sahibi yapmayı amaçlayan bu destek ve konut adımlarının hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Bakan Nebati: İlk Evim Konut Finansman Paketi'ni devreye alıyoruz

  Bakan Nebati: İlk Evim Konut Finansman Paketi'ni devreye alıyoruz

  Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kabine Toplantısı sonrası duyurduğu Konut Finansmanı Projesi’ne ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

  3 başlıkta duyurulan Konut Finansmanı Projesi kapsamında ilk konutunu alacak vatandaşların çok uygun maliyetli kredi imkanıyla konuta erişimlerini artırmak için İlk Evim Konut Finansman Paketi'ni devreye alacaklarını bildiren Bakan Nebati, “Böylelikle; birinci el konutlarda uygulanmak üzere, 2 milyon TL değerine kadar konutlar için, 10 yıla kadar vadeli, aylık yüzde 0,99 faizli konut kredisini vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz.” dedi.

  “İkinci başlık olan Genişletilmiş Konut Finansman Paketi'nde ise ‘Liralaşma stratejimizi’ destekleyecek biçimde konut değerinin en az yüzde 50’si 01.04.2022 tarihinden önce açılmış DTH’ın yahut hurda altının TCMB’ye satımı ile karşılanması şartıyla devreye alınacaktır.” diyen Nebati, devamında şunları söyledi:

  “Bu kapsamda; birinci el ve ikinci el konutları da kapsayacak biçimde, 2 milyon TL değerine kadar konutlar için, 10 yıla kadar vadeli, aylık yüzde 0,89 faizli konut kredisi vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır.

  Son olarak, 1 yıl boyunca konut satış fiyatlarını sabit tutmayı taahhüt ederek bu fiyatları internet sitesinde kamuoyu ile paylaşan ve kredi veren kuruluşa da bildiren, KOBİ ve KOBİ dışı inşaat firmalarına yönelik İnşaat Sektörüne Özel Kredi Garanti Paketi'ni devreye alıyoruz.

  Böylelikle, 01.05.2022 tarihi itibarıyla asgari yüzde 40’ı tamamlanmış ve yüzde 50’si satılmamış inşaat projelerinin tamamlanmasını desteklemek için 20 milyar liralık bir kaynak ayrılmış olup, belirli bir rakama kadar 36 ay vade imkanı sunulacaktır.”

  Yazı kaynağı : www.dunya.com

  Yüzde 0.89 ve 0.99 faizli konut kredisinin başvuru şartları neler? 10 yıl vadeli kont kredisine nasıl başvuru yapılır? İşte düşük faizli konut kredisinde son durum

  Yüzde 0.89 ve 0.99 faizli konut kredisinin başvuru şartları neler? 10 yıl vadeli kont kredisine nasıl başvuru yapılır? İşte düşük faizli konut kredisinde son durum

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı konut destek paketlerinin detayları belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrası müjdesini verdiği konut sektörüne ilişkin destek paketleriyle konut arzının artırılması ve destek alan firmaların konut fiyatlarını sabit tutması amaçlanıyor. Peki, yüzde 0.89 ve 0.99 faizli konut kredisi başvuru şartları neler?

  İLK EV VE BİRİNCİ EL ŞARTINA YÜZDE 0.99 FAİZ

  "İlk evim Konut Finansman Paketi" çerçevesinde, kamu bankalarınca, ilk ve tek konutunu alacak olanlara yönelik birinci el konutlarda (sıfır konut) uygulanmak üzere, 2 milyon lira değerine kadar konutlar için, 10 yıla kadar vadeli, aylık yüzde 0.99 faizli konut kredisi sağlanacak.

  BİRİNCİ VE İKİNCİ EL KONUTA ALTIN VE DÖVİZ ŞARTLI FAİZ YÜZDE 0.89

  İkinci paket olan ve Döviz, Altın varlıklarının Türk Lirası’na dönüşümünü teşvik edecek "Genişletilmiş Konut Finansman Paketi" ile de kamu bankaları birinci ve ikinci el konutları da kapsayacak biçimde, konut değerinin en az yüzde 50'si 1 Nisan 2022 tarihinden önce açılmış döviz tevdiat hesaplarının yahut hurda altının Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına satımı ile karşılanması şartıyla, 2 milyon lira değerine kadar konutlar için 10 yıla kadar vadeli, aylık yüzde 0,89 faizli konut kredisi verilecek. Böylece liralaşma politikasının da devamlılığı sağlanmış olacak.

  KREDİ GERİ ÖDEMESİ

  Çekilecek krediye göre ödenecek taksit ve toplam tutarı hesapladık. 100 bin lira kredide yüzde 0.89 faizle aylık ödeme 1359 lira oluyor.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap