Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  istanbul üniversitesi bütünleme sınav giriş belgesi

  1 ziyaretçi

  istanbul üniversitesi bütünleme sınav giriş belgesi Ne90'dan bulabilirsiniz

  AUZEF SINAV GİRİŞ YERLERİ BELGESİ ERİŞİME AÇILDI: 2023 AUZEF telafi sınavları ne zaman yapılacak, sınav giriş yerleri görüntüleme

  AUZEF telafi sınavları (bütünleme) ne zaman? AUZEF sınav giriş yerleri açıklandı mı?

  AUZEF telafi sınavları (bütünleme) ne zaman? AUZEF sınav giriş yerleri açıklandı mı?

  AUZEF telafi sınavları (bütünleme) ne zaman? AUZEF sınav giriş yerleri açıklandı mı?

  İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi tarafından 2022-2023 eğitim-öğretim yılı akademik takvimde, AUZEF telafi sınavları (yarıyıl sonu) tarihi açıklandı. Peki, AUZEF telafi sınavları 2023 (yarıyıl sonu) ne zaman? İşte sınav tarihleri…

  Aralık ayında gerçekleşen final sınavlarında istedikleri başarıyı yakalayamayan öğrencileri telafi sınavlarına girecek. Telafi sınavı için sınav merkezi tercihini 10 Ocak 2023 Salı gününe kadar yapan öğrenciler sınav tarihini araştırmaya başladı. AUZEF telafi sınavı cumartesi sabah ve öğle, pazar sabah ve öğle olmak üzere toplamda 3 veya 4 oturumda yapılacak.

  AUZEF TELAFİ SINAVLARI 2023 (YARIYIL SONU) NE ZAMAN?

  Lisans ve ön lisans eğitimlerini uzaktan tamamlayan öğrenciler için AUZEF telafi sınavları 04 Şubat - 05 Şubat 2023 tarihlerinde yapılacak. AUZEF Yarıyıl Sonu sınavı yerleri AKSİS üzerinden erişime açılacak. Sınav yerleri henüz belli olmadı. Sınavdan 15 gün önce AUZEF telafi sınavı giriş belgelerinin ilan edilmesi bekleniyor.

  TELAFİ SINAVLARINA KİMLER GİREBİLİR?

  Bütünleme sınavları koşulları yerine getirmesine rağmen bitirme sınavına giremeyen veya girdiği halde başarısız (FF) ya da koşullu başarılı (DD) ve (DC) harf notu alan öğrenciler için bitirme sınavından sonra yapılır.

  -Bütünleme sınavları merkezi sistemle gözetimli olarak yüz yüze ve bütün sınav merkezlerinde eş zamanlı yapılır.

  -Öğrenciler “Sınav Merkezi Tercihi” dönemindeki tercihlerine göre sınav yerlerine yerleştirilmektedir. Öğrenciler sınavlarına Sınav Giriş Belgesinde belirtilen bina ve salonda, kendi sınav sırasında girmek zorundadır.

  - Sınavlar cumartesi sabah ve öğle, pazar sabah ve öğle olmak üzere toplamda 3 veya 4 oturumda gerçekleştirilir. Sınav oturumu başlangıç saatleri sınav giriş belgesinde yer almaktadır.

  -Hangi dersin hangi oturumda olacağı, ilgili bölümün dönem dersleri dikkate alınarak belirlenir. Öğrencilerin hangi oturumlarda sınava gireceği Sınav Giriş Belgesi’nde ilan edilir.

  -Öğrenciler sınav binası ve salonuna Sınav Giriş Belgesi ve Sınav Giriş Belgesinde belirtilen resmi kimlik belgeleriyle alınmaktadır. Sınav binalarına Sınav Giriş Belgesinde belirtilen kimlikler dışında herhangi bir belge ile girilemez.

  -Sınavlarda aksi belirtilmediği sürece her ders için 20 soru sorulmakta ve soruların çözümü için 30 dakika süre verilmektedir. Sınav süresi her oturum için (ders sayısı X 30 dk.) olarak belirlenir ve Sınav Giriş Belgesinde belirtilir.

  -Bütünleme sınavlarında öğrenciler bir dersin tüm ders içeriklerinden sorumludur.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap