Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  istanbul üniversitesi hukuk fakültesi taban puanları

  1 ziyaretçi

  istanbul üniversitesi hukuk fakültesi taban puanları Ne90'dan bulabilirsiniz

  İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ - Hukuk (105610501) | YÖK Lisans Atlası

  İstanbul Üniversitesi 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

  İstanbul Üniversitesi 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

  İstanbul Üniversitesi 2022 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. İstanbul Üniversitesi taban puanları, İstanbul Üniversitesinde eğitim almak için Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. İstanbul Üniversitesi başarı sıralaması İstanbul Üniversitesinde eğitim almak için Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) adlı üniversite sınavına giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. İstanbul Üniversitesi başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. İstanbul Üniversitesi taban puanları, TYT ve AYT sonuçlarına göre hesaplanmıştır. 

  İstanbul Üniversitesi Bölümleri 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

  İstanbul Üniversitesi bölümleri taban puanları ve başarı sıralamaları aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. İstanbul Üniversitesi akşam öğretimi, açık öğretim ve örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda İstanbul Üniversitesinde eğitim almak isteyen kişiler için sunulmuştur. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. İstanbul Üniversitesi 2022 taban puanları en düşük açık öğretim sistemiyle yürütülen Marka İletişimi Bölümü’ne ait olup 192,09315 ve en yüksek İngilizce Tıp Bölümü’ne ait olup 491,21925 şeklinde açıklanmıştır. İstanbul Üniversitesi 2022 başarı sıralamaları en düşük Marka İletişimi Bölümü ile 1.561.061 ve en yüksek Hukuk Bölümü (UOLP-Hamburg Üniversitesi) ile 602 şeklinde açıklanmıştır.  İstanbul Üniversitesi sayısal bölümleri arasında en düşük taban puanı Yaşlı Bakımı Bölümü ile 195,78436, en yüksek taban puanı İngilizce Tıp Bölümü ile 491,21925 olarak belirlenmiştir.

  İstanbul Üniversitesi sayısal bölümleri arasında en düşük başarı sıralaması Yaşlı Bakımı Bölümü ile 1.515.400 ve en yüksek başarı sıralaması İngilizce Tıp Bölümü ile 2227’dir.

  İstanbul Üniversitesi eşit ağırlık bölümleri arasında en düşük taban puanı bir açık öğretim bölümü olan Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği’ne ait olup 193,54434 ve en yüksek taban puanı ise Hukuk (UOLP-Hamburg Üniversitesi) Bölümü’ne ait olup 462,24567’dir.

  İstanbul Üniversitesi eşit ağırlık bölümleri arasında en düşük başarı sıralaması açık öğretim sistemiyle yürütülen Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü ile 1.544.409 ve en yüksek başarı sıralaması Hukuk (UOLP-Hamburg Üniversitesi) Bölümü ile 602’dir.

  İstanbul Üniversitesi sözel bölümleri arasında en düşük taban puanı açık öğretim sistemiyle yürütülen Marka İletişimi Bölümü’ne aittir ve 192,09315’tir, en yüksek taban puanı ise Tarih Bölümü’ne aittir ve 379,22548’dir.

  İstanbul Üniversitesi sözel bölümleri arasında en düşük başarı sıralaması açık öğretim bölümü olan Marka İletişimi Bölümü ile 1.561.061 ve en yüksek başarı sıralaması Tarih Bölümü ile 8312’dir.

  İstanbul Üniversitesi yabancı dil bölümleri arasında en düşük taban puanı Almanca Mütercim ve Tercümanlık Bölümü’ne ait olup 215,91744’tür, en yüksek taban puanı İngilizce Mütercim ve Tercümanlık Bölümü’ne ait olup 440,29107’dir. 

  İstanbul Üniversitesi yabancı dil bölümleri arasında en düşük başarı sıralaması Almanca Mütercim ve Tercümanlık Bölümü ile 70.427 ve en yüksek başarı sıralaması İngilizce Mütercim ve Tercümanlık Bölümü ile 5122 olarak açıklanmıştır.

  İstanbul Üniversitesi Bölümleri

  İstanbul Üniversitesi bölümleri şu şekilde sıralanabilir:

  İstanbul Üniversitesi Ön Lisans Programları ve Bölümleri Nelerdir?

  İstanbul Üniversitesi ön lisans programları ve bölümleri şunlardır:

  İstanbul Üniversitesine Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

  İstanbul Üniversitesinde eğitim almak isteyen öğrencilerin bilmesi gereken ilk şey İstanbul Üniversitesinin Türkiye'nin en iyi devlet üniversitelerinden biri olmasıdır. İstanbul Üniversitesi, İstanbul'da bulunan devlet üniversiteleri arasında en iyilerinden biri olarak gösterilmektedir. İstanbul Üniversitesi, ülkemizin ilk üniversitesi olarak bilinmekte ve sahip olduğu köklü geçmişiyle birçok öğrencinin dikkatini çekmektedir. İstanbul Üniversitesinde eğitim alabilmek için 192,09315 taban puanını geçmek ve 1.561.061 şeklindeki başarı sıralamasının üzerinde olmak gerekmektedir.

  İstanbul Üniversitesi Nasıl Bir Üniversitedir?

  İstanbul Üniversitesi, Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden biri olması nedeniyle iyi bir üniversite olarak kabul edilmektedir.

  İstanbul Üniversitesi; çeşitli konularda yapılan bilimsel araştırmaları desteklemesi, bilimsel toplantılara ev sahipliği yapması, spor salonu ve laboratuvarlara sahip olması, köklü geçmişi, Türkiye’nin ilk üniversitesi olması gibi birçok nedenden ötürü iyi bir üniversite olarak kabul edilmektedir.

  İstanbul Üniversitesi Kaç Puanla Alıyor?

  İstanbul Üniversitesi 2022 yılında en az 192,09315 puan alan öğrenciyi almıştır fakat puanlar her yıl değişmektedir.

  Dolayısıyla öğrenci sınava gireceği yıldan bir önceki sene yapılan tercihlere göre bir fikir edinebilir. Bu veriler, YÖK tarafından açıklanmaktadır. Öğrenciler resmi verilere bakarak üniversite tercihi yapmalıdır.

  İstanbul Üniversitesi Özel mi?

  Hayır, İstanbul Üniversitesi özel yani vakıf üniversitesi değildir. İstanbul Üniversitesi devlet üniversitesi olarak eğitim hizmeti vermektedir.

  Dolayısıyla bu üniversitede eğitim almak için öğrencinin burs kazanmasına gerek yoktur çünkü dersler paralı olarak ya da belli bir indirim karşılığında verilmemektedir.

  İstanbul Üniversitesi Paralı mı?

  İstanbul Üniversitesi paralı değildir çünkü devlet üniversitesidir. Ancak diğer devlet üniversitelerinde olduğu gibi İstanbul Üniversitesinde de öğrenciler yemekhane ve ders kitapları gibi ihtiyaçları için para ödemektedir.

  Ayrıca İstanbul Üniversitesinde yine diğer devlet üniversitelerinde olduğu gibi yaz okulu için ve ilk kayıt döneminde ücret ödemesi yapılmaktadır. Bu detaylar dışında öğrencilerden kayıtlı oldukları bölümde eğitim alması için ekstra ücret istenmemektedir.

  İstanbul Üniversitesi Dünyada Kaçıncı Sırada?

  İstanbul Üniversitesi Dünya Üniversite Sıralaması Merkezi’nin (CWUR) yaptığı açıklamalara göre dünyada 644’üncü ve Türkiye’de ise 3. sırada bulunmaktadır.

  Bu veriler üniversitenin uluslararasılaşma düzeyi, akademik yayın, akademik personel ve öğrenci sayısı gibi verileri dikkate alınarak oluşturulmuştur.

  İstanbul Üniversitesi Sertifika Programları Nelerdir?

  İstanbul Üniversitesi sertifika programları şunlardır:

  İstanbul Üniversitesi sertifika programları ücretleri 250 ile 4860 TL aralığında değişmektedir. Eğitimlerin bazıları ise ücretsizdir. İstanbul Üniversitesi sertifika programları, İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenmekte ve talebe göre yeni eğitimler açılmaktadır.

  Yazı kaynağı : istanbulbogazicienstitu.com

  İstanbul Üniversitesi (İÜ) 2022 Taban Puanları (Son 4 Yıl) Başarı Sıralamaları

  İstanbul Üniversitesi (İÜ) 2022 Taban Puanları (Son 4 Yıl) Başarı Sıralamaları


  2022 İstanbul Üniversitesi (İÜ) taban puanları ile başarı sıralamaları açıklandı. En güncel haline aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz. İstanbul Üniversitesi (İÜ) sıralama. 2022 TYT AYT (YKS) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları aşağıdaki gibidir. Bu puanlar son 4 yılına ait Üniversite yerleştirme puanlarıdır. Sayfamızdaki verilerin tamamı ÖSYM ve YÖK-YÖKATLAS tarafından yayınlanmış olan en son güncel puanlardır. 4 yıllık bölümleri ile 2 yıllık (önlisans) bölümleri taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanlarını aşağıdan öğrenebilirsiniz.

  YENİ-İstanbul Üniversitesi (İÜ) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları İÇİN TIKLAYINIZ

  İstanbul Üniversitesi (İÜ) 4 Yıllık Bölümlerin 2018 2019 2020 ve 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ise Şöyle:  İstanbul Üniversitesi (İÜ) 2 Yıllık Bölümlerin 2020 ve 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ise Şöyle:  Dolmadı: Yazan yerlerde o bölümün kontenjanından daha az kişi yerleşmiş ve kontenjanının tamamı dolmamıştır. Baraj puanını geçen ve varsa sıralama barajını geçen her aday o bölüme yerleşebilirdi.

  NOT: LÜTFEN TERCİH YAPMADAN ÖNCE KILAVUZU DİKKATLİCE KONTROL EDİNİZ. SİTEMİZDEKİ VERİLER BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. TERCİHLERİNİZİ KESİNLEŞTİRMEDEN ÖNCE LÜTFEN ÖSYM VERİLERİNİ KONTROL EDİNİZ

  Üniversitelerin Taban Puanları Başarı Sıralamaları ve Bölümleri İçin Tıklayınız

  4 Yıllık Bölümlerin Taban Puanları İçin Tıklayınız

  2 Yıllık Üniversite (Önlisans) Bölümleri Taban Puanları İçin Tıklayınız

  TYT VE AYT-YKS Puanınızı Hesaplamak İçin Tıklayınız

  Bu Bölüm Hakkında Geniş Bilgi İçin Tıklayınız

  Bu Bölümü Kazanmak İçin Kaç Net Gerekir

  İstanbul Üniversitesi (İÜ) bölümleri, İstanbul Üniversitesi (İÜ) taban puanları 2021 2022,İstanbul Üniversitesi (İÜ) 2021 2022 başarı sırası, İstanbul Üniversitesi (İÜ) 2021 2022 başarı sıralamaları, İstanbul Üniversitesi (İÜ) 2021 2022 kontenjanları

  Yazı kaynağı : www.basarisiralamalari.com

  Hukuk taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları 2021

  İstanbul Üniversitesi (İÜ) 2022 Taban Puanları Ve Başarı Sıralamaları

  Hukuk Fakültesi Bölümü (4 Yıllık)

  Hukuk Fakültesi Bölümü (4 Yıllık)

  Hukuk Fakültesi bölümünün başarı sıralamaları ile taban puanlarına bakabilirsiniz. Hukuk Fakültesi bölümünün verileri ÖSYM ve YÖK Atlas sitesinden alınmıştır.

  Üniversite Sayısı: Hukuk Fakültesi bölümü toplam 88 adet üniversitede bulunmaktadır.

  EA Puan türündededir.

  4 Yıllıktır.

  Hukuk Fakültesi bölümü taban puanları, Hukuk Fakültesi bölümü başarı sıralaması, 2022 2023 taban puanları, Hukuk Fakültesi bölümü başarı sıralamaları, Hukuk Fakültesi bölümü başarı sırası, Hukuk Fakültesi bölümü için kaç puan gerekir, Hukuk Fakültesi TYT AYT-YKS taban puanları 2022 2023, Hukuk Fakültesi bölümü hangi üniversitelerde var, Hukuk Fakültesi Vakıf üniversite ücretleri, Hukuk Fakültesi hangi puan türü, kaç yıllık.

  Yazı kaynağı : universitetercihrobotu.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap