Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  istanbul kart öğrenci vizeleme online

  1 ziyaretçi

  istanbul kart öğrenci vizeleme online Ne90'dan bulabilirsiniz

  İstanbulkart VİZELEME Mobil'den nasıl yapılır, online yapılır mı? www.istanbulkart.istanbul başvuru ekranı

  İstanbulkart VİZELEME Mobil'den nasıl yapılır, online yapılır mı? www.istanbulkart.istanbul başvuru ekranı

  İSTANBULKART VİZELEME NASIL YAPILIR?

  Kart Seri No veya Alias numarası ile kullanmış olduğunuz İstanbulkart’ınızı sisteme kaydedebilir, sisteme kayıtlı olan İstanbulkartlarınıza ait detayları İstanbulkart vizeleme ekranı üzerinden yapılabiliyor.

  İSTANBULKART VİZELEME EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  İstanbulkartlarım

  Kart Seri No veya Alias numarası ile kullanmış olduğunuz İstanbulkart’ınızı sisteme kaydedebilir, sisteme kayıtlı olan İstanbulkartlarınıza ait detayları bu ekran üzerinden inceleyebilir, kart silme ve güncelleme işlemleri yapabilirsiniz.

  Yükleme Talimatlarım

  Mevcut İstanbulkartlarınıza “TL Yükleme Talimatı” verebilir ve oluşturduğunuz Yükleme Talimatlarına ait Talimat Durumlarını takip edebilirsiniz.

  Kart Hareketlerim

  Kayıtlı İstanbulkartlarınıza ait işlem detaylarını seçilen zaman aralığında görüntüleyebilir, İstanbulkartlarınıza ait kalan bakiye tutarını görüntüleyebilir ve İstanbulkart ile yapmış olduğunuz işlemlere dair görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

  İstanbulkart Satın Al

  Öğrenci Kartı, Öğretmen Kart, Mavi Kart (Aylık Abonman), 60 Yaş Kartı , 65 Yaş Kartı ve Sarı Basın Kart Başvuru için hak sahibi olduğu İstanbulkart türü için talepte bulunabilirsiniz.

  Kart Başvurularım

  Satın almak istediğiniz İstanbulkart türüne ait başvuru detayı ve durumunu görüntüleyebilir ayrıca başvurunuza ait güncelleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Ne Kadar Ödeyeceğim?

  Hak sahibi olduğunuz İstanbulkart türüne ait fiyat bilgisini kart başvurusu öncesinde inceleyebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.istanbulkart.istanbul

  İstanbulkart vizeleme online yapılır mı? Öğrenci akbili vizeleme nerede yapılır?

  İstanbulkart vizeleme online yapılır mı? Öğrenci akbili vizeleme nerede yapılır?

  İstanbulkart indirimli kullanım süresini uzatmak oldukça kolay. İstanbul genelinde bulunan 497 Biletmatikler'den, 1497 gazete bayisinden/büfesinden, 2114 market vb. yükleme noktalarından öğrenci akbili vizeleme işlemi gerçekleştirilebiliyor. Yılda bir kez yapılması gereken vizeleme işlemini, size en yakın Biletmatik'e kartınızı okuttuktan sonra 'Vizeleme İşlemini Yap' butonuna basarak da yapabilirsiniz.

  İSTANBULKART VİZELEME ONLINE YAPILIYOR MU?

  Öğrencilerin her yılın başına kadar yapması gerektiği vizeleme işlemi, İstanbulkart mobil uygulaması ya da istanbulkart.istanbul internet adresinden yapılabiliyor. Öğrenci akbili online vizeleme için kredi kartı gerektiğini belirtelim.

  iOS ve Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlara yüklenebilen İstanbulkart mobil uygulamasına öncelikle İstanbulkart'ınızı tanımlamanız gerekiyor. Uygulamadaki 'Kartlarım' sekmesinde yer alan İstanbulkart'ı seçtiğiniz zaman, eğer vize işlemi yapılmadıysa kırmızı renkte vizeleme işleminin yapılması gerektiğine dair uyarı çıkacak. Uyarı yazısına tıklayarak kredi kartı aracılığıyla İstanbulkart'ınızın vizeleme işlemi için online olarak talimat verebilirsiniz.

  Eğer akıllı telefonunuzda NFC (temassız ödeme) özelliği varsa, İstanbulkart'ınızı telefonunuzun arka yüzüne yaklaştırarak vizeleme işlemini tamamlayabilirsiniz. Akıllı telefonunuzda NFC (temassız ödeme) özelliği yoksa, İstanbulkart'ınızı herhangi bir Biletmatik ya da herhangi bir toplu taşıma aracındaki validatörün manyetik alanına yaklaştırdığınız anda vizeleme işlemi tamamlanacaktır. Akıllı otobüs duraklarında İstanbulkartlar için manyetik alanlar olduğunu da hatırlatalım.

  İSTANBULKART iPHONE MOBİL UYGULAMASI

  İSTANBULKART ANDROID MOBİL UYGULAMASI

  istanbulkart-anasayfa-banner-hero-1460x720px.jpg

  İSTANBULKART VİZELEME NE KADAR, KAÇ TL?

  Öğrenci akbili vize işlemi için 13 TL ödemek gerekiyor.

  Kartınızın güncelleme işlemini son vize tarihinin 1 ay öncesinden itibaren son vize tarihine kadar gerçekleştirebilirsiniz. Kartınızın son vize tarihinden önce güncelleme işlemi yapılmazsa İstanbulkartınız tam tarifeye geçer.

  ÖĞRENCİ AKBİLİ VİZELEME NEREDEN YAPILIR?

  * İndirimli kartlarda vizeleme yapılabilmesi için kartınızın içinde en az 13 TL bakiye bulunması gerekiyor. Kartı, Biletmatik'in kart okuma kısmına yerleştirin.

  * Biletmatik ekranında "13 TL karşılığında güncellemeyi kabul ediyor musunuz?" uyarısı çıktığında onay tuşuna basın.

  * Onay tuşuna bastıktan sonra 10 saniye bekleyin.

  * Kart güncelleme işlemi tamamlanmıştır. Bir sonraki güncelleme işlemine kadar kartınızı indirimli olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

  İSTANBULKART VİZELEME NASIL YAPILIR?

  Öğrenci akbil vize işlemleri İstanbulkart Başvuru Merkezleri'nden de yapılabiliyor. İstanbul'da toplamda 37 yerde bulunan merkezler 08.30-17.30 saatleri arasında hizmet veriyor.

  Öte yandan İstanbulkart kontör yüklemesi yapan büfelerden, bakkallardan, marketlerden, esnaflardan da öğrenci akbili vizeleme yapmak mümkün.

  İSTANBUL GENELİNDEKİ BİLETMATİK VE YÜKLEME NOKTALARI

  ucrettarifesia42021-1kasim-kopya-2-vert.jpg

  İSTANBULKART İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

  Yazı kaynağı : www.karar.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap