Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  italya ve türkiye arasındaki benzerlikler ve farklılıklar

  1 ziyaretçi

  italya ve türkiye arasındaki benzerlikler ve farklılıklar Ne90'dan bulabilirsiniz

  italyan türk benzerlikleri

  türkiye ile italya arasındaki temel fark

  İtalyanlarla öyle çok ortak noktamız var ki!

  İtalya'da Hayat ve Üniversite!

  İtalya'da Hayat ve Üniversite!

  İtalya rengarenk ve sıcak kanlı insanlarla dolu bir ülke. Karadeniz iklimi görülen İtalya’da 70 milyon kişi hayatını sürdürmekte. İtalya’da gezebileceğiniz, tatil için vakit geçireceğiniz o kadar çok yer var ki ne saymakla biter ne de anlatmakla.
  Türk kültürüne yakın olması ve ülkelerin arasında ki mesafenin kısa olması sebebiyle öğrenciler ve iş adamları İtalya ile olan bağlarımızı sıkı tutmaya ve eğitim gören kişilerin ise ilk tercihleri arasında gelmektedir.

  İtalya’da eğitim görmek isteyen öğrenciler öncelikle İtalya’nın sanata, tarihe ve doğaya bürünmesine tutulabiliyorlar. Herkesin de istediği gibi eşsiz benzersiz ucu bucağı olmayan bir doğa ve günümüze kadar doğallığını koruyan tarihi mekanlar herkesi cezbetmekte.  Tabii ne kadar güzel olsa hayranlık duyulsa da insanın memleketi gibisi yoktur.

  İtalya’da bulunan nüfusun bir çoğu İtalyanca dilini kullanarak iletişim kurmaktadır. Diğer dillerde bazı alanlarda hakim olsada genel olarak İtalyanca kullanılmaktadır ve İtalya’nın ana dilidir. İtalya’da yaşamak veya eğitim görmek istiyorsanız sizlerinde İtalyanca kursu eşliğinde veya diğer kaynaklardan yararlanarak öğrenmeniz gerekmektedir zaten üniversite için başvurduğunuzda sizleri “Dil Yeterlilik Sınavı” bekleyecektir.

  İtalya ve Türkiye Kültürü Arasında Bulunan Farklar

  İtalya ve Türkiye arasında en büyük fark kahvaltı olarak bilinmektedir bizde kahvaltı denildiği zaman akla zeytin, peynir ve yumurta gibi gıdalar gelmektedir ancak İtalya’da cornetto, capucciono gıdaları akla gelmektedir.

  Bizlerde daha çok mahalle kültürü ve samimiyet yer alsada İtalyanlar da bu tür durumlar daha az görülmektedir. Ailelerin Türkiye’de kalabalık olması sonucunda birlik beraberlik her zaman üst seviyededir ancak İtalya’da aileler pek fazla geniş olmadığı için bu tür durumlara pek rastlanmamaktadır. (Aile kalabalığının az olmasından kaynaklanıyor) Bu durumu bazıları olumlu bazıları olumsuz olarak görebilmektedir ve göreceli bir kavram olduğu için saygı duyulması gerekir.

  İtalya’da eğitim ülkemize göre daha fazla benimsenmiştir ve köklü üniversitelerinde kaliteli eğitimler verilmektedir. Ülkemizin standartları üzerinde bir çok üniversite bulunmaktadır hatta Türkiye’de ki üniversite adayları ilk olarak İtalya ülkesini tercih etmektedirler.

  Yazı kaynağı : italyadahayat.wordpress.com

  'İtalya ile Türkiye birçok konuda aynı düşünüyor'

  'İtalya ile Türkiye birçok konuda aynı düşünüyor'

  Şirket haberleri

  Finans terminali

  Anadolu images

  Enerji terminali

  Haber Akademisi

  Yeşilhat

  Ayrımcılık Hattı

  Teyit Hattı

  Kariyer AA

  Kurumsal haberler

  Yazı kaynağı : www.aa.com.tr

  İtalya ve Türkiye

  presidente mattarella con presidente erdogan İtalyan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan (Roma, 05 Şubat 2018)

  Süregelen tarihsel bağlara ve ortak Akdeniz ülkeleri olmalarına dayanan, İtalya ile Türkiye arasındaki ilişkiler, zaman içinde, aralarındaki yapıcı siyasi diyaloğu, gitgide artış gösteren ekonomik ve ticari bağları ve her iki ülkenin sivil toplumları arasındaki gittikçe sıkılaşan ilişkiler sayesinde, daha da güçlenmiştir.

  NATO bünyesinde var olan ortaklığın yanısıra, İtalya ve Türkiye uluslararası siyasi konuları içeren birçok dosya üzerinde işbirliği içindedir. Ayrıca İtalya Türkiye’nin Avrupa Birliğine katılım sürecini aktif bir şekilde desteklemektedir.
  Ekonomi düzleminde ise ilişkiler mükemmel seviyededir. Karşılıklı ticaret hacmi ve yatırımlar, stratejik öneme haiz birçok sektördeki işbirlikleri sürekli artış kaydetmektedir.
  Türkiye’nin İtalya’ya olan sempatisi, İtalya’nın marka değerinin kanıtlandığı kültür ve sanat alanında da kendini göstermektedir.

  İtalyan Başbakanı Giorgia Meloni ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan (Bali G20 Zirvesi, 16 Kasım 2022)

  foto meloni erdoan 2

  Yazı kaynağı : ambankara.esteri.it

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap