Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  karabük elektrik elektronik mühendisliği

  1 ziyaretçi

  karabük elektrik elektronik mühendisliği Ne90'dan bulabilirsiniz

  KARABÜK ÜNİVERSİTESİ - Elektrik-Elektronik Mühendisliği (106110275) | YÖK Lisans Atlası

  Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) - Karabük Üniversitesi - Tercih Robotu

  Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) - Karabük Üniversitesi - Tercih Robotu

  22: Bu programa kayıt yaptıran ve yabancı dil hazırlık sınıfına devam etmesine rağmen hazırlık sınıfını iki yıl içinde başarıyla tamamlayamayan öğrencilerin programdan ilişiği kesilir. Hazırlık sınıfında başarısız olarak programdan ilişiği kesilen öğrenciler, varsa kendi yükseköğretim kurumlarında öğretim dili Türkçe olan eşdeğer bir programa kayıt yaptırabilirler. Ancak bu öğrenciler, talep etmeleri durumunda Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından bir defaya mahsus olmak üzere kayıt yaptırdığı yıl itibarıyla, öğrencinin YKS puanlarından ilgili olan puanı, yerleştirileceği programa kayıt yaptırmak için aranan taban puanından düşük olmaması şartıyla öğretim dili Türkçe olan programlardan birine merkezî olarak yerleştirilebilirler.

  23: Öğretim dili İngilizce'dir.

  24: Programın öğretim dilinde bir yıl süreli zorunlu Hazırlık Programı uygulanır, programın sonunda ilgili dilde yeterlik sınavını başaranların doğrudan birinci sınıfa kayıtları yapılır. Hazırlık sınıfı, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dahil değildir.İlgili dil için üniversitece kabul edilen; a) Ulusal ve/veya Uluslararası yabancı dil sınavlarının birinden yine üniversitece belirlenen düzeyde başarılı olduğunu belgeleyen, b) Üniversitece öğretim yılı başında yapılacak ilgili dilde yeterlik sınavında başarılı olanlar doğrudan birinci sınıfa alınırlar. Öğrencilere, “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik" hükümleri uygulanır.

  144: Mühendislik programlarına (Orman, Ziraat, Tarım Bilimleri ve Teknolojileri, Su Ürünleri/Su Bilimleri Fakülteleri programları ile Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği, Biyosistem Mühendisliği, Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği, Su Ürünleri Mühendisliği programları hariç; Ziraat Fakültelerinin Gıda Mühendisliği programları dâhil.); programın, yerleştirme puan türünde başarı sırası 300 bininci sırada olan adayın yerleştirme puanının altında yerleştirme puanına sahip adaylar yerleştirilmeyecektir (Ek puansız yerleştirme puanının başarı sırası dikkate alınır.). Bu şartı sağlamayan adaylar ilgili programı tercih edemeyeceklerdir. Bu şartı sağlayamayan adayların, tercih yapmış olsalar bile ilgili tercihleri yerleştirme işlemine alınmayacaktır (Okul birincisi kontenjanları dâhil.).

  Yazı kaynağı : www.tercihrobotu.com.tr

  KARABÜK ÜNİVERSİTESİ

  Karabük Üniversitesi (KBÜ), 2007 yılında kurulmuştur. KBÜ, bölgesinde eğitim veren diğer üniversiteler arasında en yüksek yerleşme oranına sahip ve en fazla tercih edilen üniversitelerdendir. 2021 yılı verilerine göre üniversite bünyesinde 41.602 öğrenci eğitim görmektedir.

  Kültürel, sanatsal ve teknolojik yönleriyle her yıl gelişen üniversite, geleceğe yönelik projeleriyle de adından söz ettirmektedir. KBÜ, bulunduğu şehre ekonomi ve sanayi alanında önemli katkılar sağlamasının yanında içinde bulunduğu Batı Karadeniz Bölgesi’nin kalkınmasına da öncülük etmektedir. Kalkınma projeleri için bilimsel veriler üretmekte ve ihtiyaç duyulan her sahada araştırma faaliyetlerini yürüten lider bir üniversite olmayı hedeflemektedir. 

  Neden Karabük Üniversitesi?

  Karabük, öğrencilerin konforlu bir şekilde yaşayabileceği doğal ve tarihsel bir kenttir.

  Üniversitenin Demir-Çelik Kampüsü, merkez kampüs konumundadır. Kampüs içerisinde, olimpik yüzme havuzu, futbol sahası, tenis kortu, kapalı spor salonu, konferans salonları ve botanik bahçesi gibi birçok aktivite seçeneği mevcuttur. Ayrıca kampüste içerisinde 25.000 seyirci kapasiteli stadyum bulunmaktadır.

  Öğrencilerin sosyal hayatına destek olan kampüs, öğrencilerin temel ihtiyaçlarını karşılama noktasında fazlasıyla yeterlidir. Kampüs içerisinde öğrenci yurtları ve yemekhane binaları bulunmaktadır. Tüm bu avantajların yanı sıra kampüs, birçok doğal güzelliğe sahiptir. 

  Üniversite, bilgi ve teknolojinin uygulamaya dönüştürülerek öğrencilerin okul hayatından itibaren iş dünyasına hazırlık yapmalarını amaçlamaktadır. Bu amaçla “Teknoloji Transfer Ofisi” adı verilen, üniversite ile sanayi arasındaki işbirliğinin oluşturulmasına olanak tanıyan projeler düzenlemektedir.

  Erasmus Plus ve Mevlana değişim programları, üniversitenin ve öğrencilerin kişisel ve akademik gelişimini sağlamaktadır. Bu çerçevede uluslararası öğrenciler, Türkiye’deki cazip eğitim fırsatlarından yararlanmaktadır.   

  Öğrencilerin üniversite aidiyetlerini ve kimliklerini her daim hissedebilmeleri için mezunlar birliği fonu oluşturulmuştur. Böylece hayatın her döneminde öğrencilerin ve üniversitenin dayanışma içerisinde olması sağlanmaktadır.  

  Times Higher Education (THE)’ın tarafından yayımlanan dünyanın en iyi üniversiteleri 2021 sıralamasında ilk 1000 üniversite içinde yer alma başarısı göstermiştir. İlk 1000’e giren Türk Üniversiteleri arasında ise 10’uncu sırada yer almıştır. Aynı değerlendirme kapsamında yapılan genç üniversiteler dünya sıralamasında 251-300 bandında yer alan KBÜ; Türkiye’deki genç üniversiteler arasında ise 8’inci sırada yer almıştır.

  Bilimsel yayınların bilim dünyasına yaptığı katkıyı inceleyen SCImago’nun dünyanın en iyi üniversiteleri 2021 değerlendirmesinde 823’üncü sırada yer almıştır.

  Üniversite, kanıtlamış olduğu akademik başarılarının yanı sıra araştırma merkezleri, eğitim binaları, gelişen laboratuvar imkanları ve dinamikliğiyle göze çarpmaktadır.

  Yazı kaynağı : abcfuture.com.tr

  2022 Karabük Üni. Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Taban, Tavan Puanları (4 Yıllık Lisans) | 106110275

  2022 Karabük Üni. Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Taban, Tavan Puanları (4 Yıllık Lisans) | 106110275

  Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafında gerçekleştirilen TYT, AYT ve YDT sınava giren öğrenciler   Karabük Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü 4 yıllık lisans taban ve tavan puanları ile başarı sıralamalarını araştırıyor.

  4 yıllık üniversite eğitimi alarak geleceğini şekillendirmek isteyen binlerce öğrenci, Yükseköğretim Kurumları Sınavı  (YKS) sürecini geride bıraktı. Şimdi iyi bir eğitim için YKS’den alınan puana göre üniversite ve bölüm tercihi yapılacak. Bu doğrultuda Karabük  ilinde bulunan Karabük Üniversitesi   Mühendislik Fakültesi   Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü bünyesinde eğitim görmeye karar veren adaylar, bölümün taban, tavan puanlarının yanı sıra başarılı sıralaması hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Karabük Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü tercih kod numarası 106110275 olarak belirlenmiş bulunmaktadır. Üniversiteye girmeye hak kazanan öğrenciler eğitim hayatlarına Ücretsiz olarak devam edeceklerdir.

  ÖSYM ve YÖK’den derlediğimiz bilgilere göre Karabük Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü taban, tavan puanları ve üniversitenin istediği başarı sıralamasının sonuçlarını sizler için yayınlıyoruz.

  Karabük Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Taban ve Tavan Puanları Başarı Sıralaması

  Karabük Üniversitesi , Devlet , Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü , Mühendislik Fakültesi bünyesinde yer alan bir bölümüdür. Üniversite Karabük ilimizde yer almaktadır. Üniversitenin Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü kontenjanı 70 kişidir. 2021 yılında Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümüne 72 kişi yerleşmiştir.

  Karabük Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Taban Puanı: 267,22301

  Karabük Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Tavan Puan: 309,33008

  Karabük Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Başarı Sıralaması: 237389

  taban-taban-puanlari.jpg

  2021 Yılı Taban Puan ve Başarı Sıralaması

  YOP KODU: 106110275   

  ÜNİVERSİTE: Karabük Üniversitesi

  FAKÜLTE: Mühendislik Fakültesi

  ŞEHİR: Karabük

  ÜCRET- BURS: Ücretsiz

  VAKIF-DEVLET: Devlet

  ÖRGÜN-AÖ-UZAKTAN: Örgün

  Taban Puan: 267,22301

  Tavan Puan: 309,33008

  Başarı Sıralaması: 237389

  Kontenjan 2021 – 2022 : 70

  Yerleşen 2021 – 2022: 72

  basarili-siralamasi.jpg

  2020 Yılı Taban Puan ve Başarı Sıralaması

  Taban Puan: 314,56402

  Tavan Puan: 349,37329

  Başarı Sıralaması:  221110

  Kontenjan 2020:  70+2

  Yerleşen 2020: 72

  2019 Yılı Taban Puan ve Başarı Sıralaması

  Taban Puan : 288,37463

  Tavan Puan: 335,59898

  Başarı Sıralaması :  215521

  Kontenjan 2019 :  70+2

  Yerleşen 2019 : 72

  2018 Yılı Taban Puan ve Başarı Sıralaması

  Taban Puan: 279,86874

  Tavan Puan: 344,36476

  Başarı Sıralaması: 

  Başarı Sıralaması:  198000

  Kontenjan 2018 :  60+2

  Yerleşen 2018 : 62

  taban-puan.jpg

  Karabük Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü ile ilgili olarak tercih yapmadan ve tercihlerinizi kesinleştirmeden önce lütfen ÖSYM ve YÖKATLAS tercih kılavuzunu kontrol ediniz. Sitemizde yer alan Karabük Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü taban, tavan puan verileri, başarı sıralamaları bilgilendirme amaçlıdır.

  Yazı kaynağı : www.bolgegundem.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap