Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  karabuk universitesi muhendislik fakultesi

  1 ziyaretçi

  karabuk universitesi muhendislik fakultesi Ne90'dan bulabilirsiniz

  Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi

  Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Karabük Üniversitesi'nin 12 mühendislik bölümünü içermektedir. 2005 yılında kurulmuş ve 2007 yılında Karabük Üniversitesi'ne bağlanmıştır. Fakültede ilk açılan bölümler Makine Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği ve Kimya Mühendisliği bölümleridir.

  Fakültedeki Bilgisayar Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği ve Makina Mühendisliği bölümlerinde %100 İngilizce eğitim verilmekle beraber yine aynı bölümler için %30 İngilizce eğitim de verilmektedir. Üniversitenin diğer tüm bölümlerinde olduğu gibi Mühendislik Fakültesi dahilindeki tüm bölümlerde zorunlu hazırlık programı uygulanmaktadır.

  Raylı Sistemler Mühendisliği, Türkiye'de ilk defa Karabük Üniversitesi'nde açılmıştır. Bu bölümde Türkçe eğitim verilmektedir.

  Bölümler[değiştir | kaynağı değiştir]

  Makina Mühendisliği[değiştir | kaynağı değiştir]

  Makina Mühendisliği, ilk olarak 2008-2009 eğitim-öğretim yılında eğitim-öğretime başlamıştır. Bölümde %30 İngilizce ve %100 İngilizce eğitim verilmekte, birinci ve ikinci öğretimler dâhil olmak üzere, 4 lisans programı sürdürülmektedir. Bölümde çift ana dal programı ve yan dal programı uygulanmaktadır. Başarılı öğrenciler istedikleri takdirde, Endüstri Mühendisliği ve Metalurji ve Malzeme Mühendisliği programlarından aldıkları fark derslerden başarılı olmaları durumunda ikinci bir mühendislik alanında lisans diploması veya mühendislik sertifikası alabilmektedirler. Bölüm öğrencileri son iki yarıyılda eğitimlerini enerji alanı veya konstrüksiyon ve imalat alanından birisini tercih ederek ilgi duydukları alanda yeterlilik kazanma fırsatına sahiptirler. 2009-2010 eğitim-öğretim yılında yüksek lisans ve 2010-2011 eğitim-öğretim yılında doktora programları Fen Bilimleri Enstitüsü'ne bağlı olarak eğitimlerine başlamıştır.

  Metalurji ve Malzeme Mühendisliği[değiştir | kaynağı değiştir]

  Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, üniversite bünyesinde kurulan ilk Mühendislik Fakültesi bölümlerinden biridir. 2007 yılında kurulmuş olup 2008-2009 akademik yılında lisans seviyesinde eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır. Bölümde Türkçe ve %100 İngilizce eğitim verilmekte, birinci ve ikinci öğretimler dâhil olmak üzere, 4 lisans programı sürdürülmektedir. Bölüm öğrencileri üretim metalurjisi ve fiziksel metalurji (malzeme) olmak üzere iki ana dal seçebilmektedir.

  Bilgisayar Mühendisliği[değiştir | kaynağı değiştir]

  Bilgisayar Mühendisliği, üniversite bünyesinde kurulan ilk Mühendislik Fakültesi bölümlerinden biridir. 2007 yılında kurulmuş olup 2008 yılında eğitim-öğretime başlamış, lisans ve yüksek lisansta örgün ve uzaktan eğitim, doktora programlarında ise örgün olarak eğitim vermektedir. Bölümde; Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Bilimleri ve Bilgisayar Yazılımı olmak üzere üç anabilim dalı bulunmaktadır.

  Biyomedikal Mühendisliği[değiştir | kaynağı değiştir]

  Biyomedikal Mühendisliği, 2012 yılında açılmış olup 2012-2013 eğitim-öğretim döneminde öğrenci almayı planlamaktadır.

  Endüstri Mühendisliği[değiştir | kaynağı değiştir]

  Endüstri Mühendisliği, 2008 yılında Mühendislik Fakültesi bünyesinde kurulmuştur. Bölümde eğitim-öğretim faaliyetlerine 2009-2010 sezonunda başlanmıştır. 2010-2011 sezonunda ise bölüme Uzaktan Eğitim öğrencileri alınmaya başlanmıştır. Lisans programında öğretim dili Türkçe olup, süresi ise 1 yıl Hazırlık Sınıfı dahil 5 yıldır. 2012 yılı itibarıyla 2 Profesör, 4 Yardımcı Doçent, 6 Araştırma Görevlisi ve ilgili sektörlerden kısmi zamanlı öğretim elemanları ile öğretim ve araştırma faaliyetlerini yürütmektedir.

  Elektrik Elektronik Mühendisliği[değiştir | kaynağı değiştir]

  Elektrik Elektronik Mühendisliği, 2009 yılında kurulmuştur. 2010-2011 eğitim öğretim yılında %30 İngilizce ve %100 İngilizce programlarında I. ve II. öğretim olmak üzere lisans eğitimine başlanmıştır. Lisans programları ilk mezunlarını 2014-2015 eğitim öğretim yılı sonunda verecektir. Yüksek lisans ve Doktora programları da 2009 yılında YÖK tarafından kabul görmüş ve Yüksek Lisans programı ilk mezunlarını 2011 yılı sonunda vermiştir.

  Karabük Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümü öğrencilerine uluslararası akreditasyon kurumları tarafından (ABET vs.) önerilen doğrultularda lisans ve lisansüstü, eğitim-öğrenim programları sunmaktadır. Her öğrenciye, bölüme kayıt yaptırdığı ilk dönemden itibaren, bir rehber öğretim üyesi tahsis edilir. Öğrenciler birinci yıl (1. ve 2. dönem), matematiksel ve doğal bilimlerden (Fizik, Kimya) gerekli temel bilgileri özümsedikten sonra, ikinci yıllarında (3. ve 4. dönem), temel mühendislik bilimleri dersleri ve laboratuvarlarına kayıt yaptırabilirler. Üçüncü yılda (5. ve 6. dönem), programda gösterilen mühendislik bilimleri ders ve laboratuvarı tamamlandıktan sonra dördüncü yıl (7. ve 8. dönem), ön-ihtisas için gerekli olan derslere ve mühendislik tasarımı projesine kaydolunur.

  Her öğrenci mezuniyet öncesi, bir jüri önünde, hazırladığı mühendislik tasarım dokümanını ve projesini savunur. Savunmada tasarlanan sistem veya alt-sistemin malzemeleri, çevresel ve toplumsal etkileri, insanoğlu ekonomisi ve yararı bakımından irdelenir.

  Öğrenci, bölümün ön gördüğü programın tümünü başarılı olarak tamamladıktan sonra mezuniyete hak kazanır.

  Mekatronik Mühendisliği[değiştir | kaynağı değiştir]

  Mekatronik Mühendisliği, 2011 yılında ilk öğrencilerini almıştır. Üniversite bünyesinde önce Teknoloji Fakültesi'nde açılmış daha sonra Mühendislik Fakültesi'nde de açılmıştır.

  İnşaat Mühendisliği[değiştir | kaynağı değiştir]

  2012-2013 yılı itibarı ile öğrenci alımına başlamıştır

  Kimya Mühendisliği[değiştir | kaynağı değiştir]

  Kimya Mühendisliği, 2007 yılında açılmış olup, henüz öğrenci almamıştır.

  Otomotiv Mühendisliği[değiştir | kaynağı değiştir]

  Otomotiv Mühendisliği, 2009-2010 öğretim yılı itibarıyla açılmış bulunmaktadır. Programı 2009-2010 eğitim-öğretim yılından itibaren eğitim-öğretime başlamış ve 2010-2011 eğitim-öğretim yılı için ikinci öğretimde de öğrenci alınmıştır. Otomotiv sektörünün teknik eleman ihtiyacı makine, elektrik, elektronik ve endüstri mühendislerinden karşılanmakta, ancak, bu mühendislerin eğitimi ve sektöre uyum sağlamaları zaman almaktadır. Bu nedenle otomotiv endüstrisinde doğrudan otomotiv konusunda uzmanlaşmış mühendislere ihtiyaç doğmuştur. Makine Mühendisliği bölümü çatısı altında yer alan Otomotiv Mühendisliği programında, öğrenciler uygulama ve tasarım ağırlıklı eğitim almaktadırlar. Programın lisans dersleri Makine Mühendisliği temel dersleri ile aynı olup, öğrenciler ek olarak otomotiv dalına yönelik dersler alarak otomotiv alanında yeterlilik kazanmaktadır. Otomotiv mühendisliği programından mezun olan öğrenciler, "Makine (Otomotiv) Mühendisi" unvanı alacaklardır.

  Raylı Sistemler Mühendisliği[değiştir | kaynağı değiştir]

  Türkiye'nin ilk Raylı Sistemler Mühendisliği bölümünün amacı, ülkemizin raylı sistemler teknolojileri hakkında yeterli bilgi ve beceriye sahip yetişmiş mühendis ihtiyacını karşılamak; matematik, fen ve mühendislik bilgilerini bu alandaki problemlere uygulama becerisi kazandırarak, öğrencileri başarılı bir mühendislik kariyerine hazırlamaktır. Raylı Sistemler Mühendisliği; problemlerini belirleme, formüle etme, modelleme, analiz etme ve çözme becerisi ile gerektiğinde deneysel tasarım yapıp yürütebilme ve sonuçlarını analiz edip yorumlama becerisini kazandırmaktır.

  Çevre Mühendisliği[değiştir | kaynağı değiştir]

  Çevre Mühendisliği, 2011 yılında kurulmuş olup 2011- 2012 eğitim öğretim yılında eğitim hayatına başlamıştır. Aynı zamanda yüksek lisans ve doktora eğitimine de başlanan bölümün temel amacı alanında uzman çevre mühendisleri yetiştirmektir.

  Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yazı kaynağı : tr.wikipedia.org

  KARABÜK ÜNİVERSİTESİ'ndeki Tüm Lisans Programları | YÖK Lisans Atlası

  KARABÜK ÜNİVERSİTESİ - Tıp Mühendisliği (106110699) | YÖK Lisans Atlası

  Mühendislik Fakültesi

  Mühendislik Fakültesi

  Karabük’ün Yurt Rehberi
  “Siz de yerinizi alın!”

  Karabük Apart Rehberi

  Yazı kaynağı : karabukogrenci.com

  Karabük Üniversitesi

  Karabük Üniversitesi

  Karabük Üniversitesi

  Karabük sınırları içerisinde yer alıp şehir ile aynı ismi taşıyan Karabük Üniversitesi 2007 yılında kurulmuş yükseköğretim kurumudur. Üniversitenin merkez kampüsü Demir- Çelik Kampüsüdür. Kampüste; laboratuvarlar, araştırma merkezi, kütüphane, kapalı spor salonu, olimpik yüzme havuzu, futbol sahası, basketbol sahası, voleybol sahası, tenis kortu, postane, yurt gibi pek çok hizmet sağlayan yapı bulunmaktadır. Ayrıca kampüs içerisinde 25.000 kişilik bir stadyum da bulunmaktadır. Bu stadyum spor faaliyetleri ile birlikte üniversitenin bahar şenlikleri için de kullanılmaktadır. Üniversitede öğrencilerin sosyal ihtiyaçlarının karşılanması ve dayanışmanın arttırılması amacıyla aktif birçok öğrenci kulübü ve öğrenci topluluğu bulunmaktadır.

  Öğrencilerine Türkçe ve İngilizce dillerinde eğitim veren Karabük Üniversitesi'nin bünyesinde 14 fakülte, 4 yüksekokul, 9 meslek yüksekokulu ve 4 enstitü yer almaktadır. Üniversite akademik takvime bağlı olarak güz ve bahar dönemlerinde eğitim vermektedir. Ayrıca Karabük Üniversitesi yaz okulu ile yaz döneminde de hem kendi öğrencilerine hem de denklik sağlayan diğer üniversitelerin öğrencilerine eğitim vermeye devam etmektedir. Öğrencilerine çift ana dal ve yan dal gibi iki farklı bölümde birden fazla eğitim alma imkanı sağlayan Karabük Üniversitesi yatay geçiş programı ile şartları sağlayan öğrencilere kurum içi ve kurumlar arası geçiş imkanı da tanımaktadır. 

  Ön lisans, lisans ve yüksek lisans olmak üzere üç sistemde eğitim veren üniversitede Türkçe, %30 İngilizce ve İngilizce eğitim verilmektedir. İngilizce Dil Sınavı'ndan geçerli puanı alamayan ve kendi isteğiyle İngilizce eğitim almak isteyen öğrencilere bir yıl boyunca Yabancı Diller Yüksekokulu'nda İngilizce dil eğitimi verilmektedir.

  Karabük Üniversitesi'nde Hangi Fakülteler Var?

  Karabük Üniversitesi binlerce kayıtlı lisans öğrencisine bünyesinde bulunan 14 fakülte ve 4 yüksekokulda eğitim vermektedir. Karabük Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Resmi Gazete'de yayınlanan kararname ile isim değişikliğine gitmiş ve İslami İlimler Fakültesi ismini almıştır. Fakülte ve yüksekokullara göre Karabük Üniversitesi bölümleri şu şekildedir:

  - Matematik Bölümü

  - Kimya Bölümü

  - Fizik Bölümü

  - Psikoloji Bölümü

  - Sanat Tarihi Bölümü

  - Sosyoloji Bölümü

  - Felsefe Bölümü

  - Coğrafya Bölümü

  - Tarih Bölümü

  - Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü

  - Arkeoloji Bölümü

  - Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü

  - Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü

  - Eğitim Bilimleri Bölümü

  - Aktüerya Bilimleri Bölümü

  - İşletme Bölümü

  - Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü

  - Finans ve Bankacılık Bölümü

  - Girişimcilik Bölümü

  - Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü

  - İktisat Bölümü

  - Uluslararası İlişkiler Bölümü

  - Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü

  - İşletme Bölümü

  - Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü

  - Sosyal Hizmet Bölümü

  - Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü

  - Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü

  - Yeni Medya ve İletişim Bölümü

  - İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümü

  - Gazetecilik Bölümü

  - İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü

  - Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü

  - Temel İslam Bilimleri Bölümü

  - Bilgisayar Mühendisliği Bölümü

  - Yazılım Mühendisliği Bölümü

  - Endüstri Mühendisliği Bölümü

  - Elektrik- Elektronik Mühendisliği Bölümü

  - Mekatronik Mühendisliği Bölümü

  - Makine Mühendisliği Bölümü

  - Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü

  - Çevre Mühendisliği Bölümü

  - Biyomedikal Mühendisliği Bölümü

  - Tıp Mühendisliği Bölümü

  - İnşaat Mühendisliği Bölümü

  - Mimarlık Bölümü

  - İç Mimarlık Bölümü

  - Peyzaj Mimarlığı Bölümü

  - Şehir ve Bölge Planlama Bölümü

  - Elektrik Mühendisliği Bölümü

  - Mekatronik Mühendisliği Bölümü

  - Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü

  - Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Bölümü

  - İmalat Mühendisliği Bölümü

  - Makine Eğitimi Bölümü

  - Metal Eğitimi Bölümü

  - Elektronik ve Bilgisayar Bölümü

  - Mobilya Dekorasyon Eğitim Bölümü

  - Orman Mühendisliği Bölümü

  - Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü

  - Sağlık Yönetimi Bölümü

  - Beslenme ve Diyetetik Bölümü

  - Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü

  - Hemşirelik Bölümü

  - Ebelik Bölümü

  - İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü

  - Çocuk Gelişimi Bölümü

  - Dahili Tıp Bilimleri

  - Cerrahi Tıp Bilimleri

  - Temel Tıp Bilimleri

  - Klinik Bilimler Bölümü 

  - Temel Bilimler Bölümü (Pasif)

  - Turizm Rehberliği Bölümü

  - Turizm İşletmeciliği Bölümü

  - Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü

  - Rekreasyon Yönetimi Bölümü

  - Müzik Bölümü

  - Resim Bölümü

  - Grafik Tasarım Bölümü

  - Endüstriyel Tasarım Bölümü

  - Mimarlık Bölümü

  - Geleneksel El Sanatları Bölümü

  - Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü

  - Beslenme ve Diyetetik Bölümü

  - Ebelik Bölümü

  - Hemşirelik Bölümü

  -Çocuk Gelişimi Bölümü

  - İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü

  - Sağlık Kurumları Yöneticiliği Bölümü

  - Antrenörlük Eğitimi Bölümü

  - Spor Yöneticiliği Eğitimi Bölümü

  - Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü

  Karabük Üniversitesi Ön Lisans Bölümleri Neler?

  Karabük Üniversitesi içerisindeki 9 meslek yüksekokulu ile öğrencilerine çeşitli ön lisans bölümlerinde eğitim öğretim vermektedir. Üniversitede bulunan meslek yüksekokulları ve bölümler şu şekildedir:

  - Adalet Bölümü

  - Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü

  - Ulaştırma Hizmetleri Bölümü

  - Yönetim ve Organizasyon Bölümü

  - Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü

  - Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölümü

  - Görsel, İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü

  - Tasarım Bölümü

  - Sosyal Hizmet ve Danışmanlık Bölümü

  - Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü

  - Dişçilik Hizmetleri Bölümü

  - Sağlık Bakım Hizmetleri Bölümü

  - Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü

  - Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü

  - Yönetim ve Organizasyon Bölümü

  - Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü

  - Bilgisayar Teknolojileri Bölümü

  - Elektronik ve Otomasyon Bölümü

  - Elektrik ve
  Enerji Bölümü

  - Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü

  - İnşaat Bölümü

  - Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü

  - Tasarım Bölümü

  - Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü

  - Ulaştırma Hizmetleri Bölümü

  - Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü

  - Çocuk Gelişimi Programı

  - İşletme Programı

  - Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı

  - Bilgisayar Teknolojileri Programı

  - Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı

  - Giyim Üretim Teknolojisi Programı

  - Mimari Restorasyon Programı

  - İç Mekan Tasarımı Programı

  - Turist Rehberliği Programı

  - Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Programı

  - Geleneksel El Sanatları Programı

  - Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Programı

  - Makine ve Metal Teknolojileri Programı

  - Bilgisayar Teknolojileri Programı

  - Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Programı

  - Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Programı

  - Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Programı

  - Bilgisayar Teknolojileri Programı

  - Elektrik ve Enerji Programı

  - Gıda İşleme Bölümü

  - Bitkisel ve hayvansal Üretim Bölümü

  - Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü

  - Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü

  Karabük Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri Neler?

  Karabük Üniversitesi, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü çatısı altındaki 3 enstitü ve Demir- Çelik Enstitüsü olmak üzere bünyesinde barındırdığı 4 enstitüde öğrencilerine yüksek lisans ve doktora eğitimleri vermektedir. Gerekli şartları sağlayarak alanında uzmanlaşmak isteyen her öğrenciye kapılarını açan Karabük Üniversitesi yüksek lisans ve doktora programları şu şekildedir:

  - Tıbbi Mikrobiyoloji

  - Tıbbi Biyokimya

  - Anatomi

  - Halk Sağlığı

  - Kalp Damar Cerrahisi

  - Ebelik

  - Hemşirelik Bilimi

  - Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

  - Çocuk Gelişimi ve Eğitimi

  - Beden Eğitimi ve Spor

  - Biyoinformatik Mühendisliği (Disiplinlerarası)

  - Gıda Toksikolojisi (Disiplinlerarası)

  - Matematik

  - Endüstriyel Tasarım Mühendisliği

  - Kimya

  - Makine Eğitimi

  - Makine Mühendisliği

  - Mekatronik Mühendisliği

  - Metalürji ve Malzeme Mühendisliği

  - Elektrik-Elektronik Mühendisliği

   - Orman Mühendisliği  

  - Enerji Sistemleri Mühendisliği

  - Bilgisayar Mühendisliği

  - Endüstri Mühendisliği

  - Orman Endüstri Mühendisliği

  -İnşaat Mühendisliği

  - Mimarlık

  - Atık Yönetimi (Disiplinlerarası)

  - İmalat Mühendisliği

  - Çevre Mühendisliği

  - Biyomedikal Mühendisliği

  - Doğal Kaynakların Sürdürülebilir Planlanması ve Yönetimi (Disiplinlerarası)

  - Coğrafya

  - Tarih

  - Sanat Tarihi

  - Sosyoloji

  - Türk Dili ve Edebiyatı

  - İngiliz Dili ve Edebiyatı

  - Sosyal Hizmet

  - Resim

  - Arkeoloji

  - Eğitim Bilimleri

  - Felsefe ve Din Bilimleri

  - Temel İslam Bilimleri

  - Turizm İşletmeciliği

  - Gastronomi ve Mutfak Sanatları

  - İşletme

  - İktisat

  - Uluslararası İlişkiler

  - Kamu Yönetimi

  - Uluslararası Politik Ekonomi

  - Bankacılık ve Finans

  - Aktüerya ve Risk Yönetimi

  - Girişimcilik

  - Bölge Çalışmaları (Disiplinlerarası)

  - Kültürel Miras ve Miras Alan Yönetimi (Disiplinlerarası)

  - Etik Değerler (Disiplinlerarası)

  - İletişim (Disiplinlerarası)

  Karabük Üniversitesi'nde Açık Öğretim Bölümü Var Mı?

  Karabük Üniversitesi lisans, ön lisans ve yüksek lisans olarak üç sistemde eğitim vermektedir. Üniversitede açık öğretim programı bulunmamaktadır; ancak Karabük Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi sayesinde öğrencilerine online ders imkanı vermektedir.

  Karabük Üniversitesi Taban Puanları Nedir?

  Karabük Üniversitesi taban puanları 4 yıllık lisans puanları ve 2 yıllık ön lisans puanları olarak değerlendirilebilir. Üniversitelerin taban puanları her yıl sınavın zorluk derecesi, tercih eden kişi sayısı gibi değişkenlere bağlı olarak farklılık gösterir. Bu nedenle üniversitelerde yer alan bölümler için net bir taban puanı söylemek doğru olmayacaktır. Taban puanları her yıl öğrenci başarı sıralamasına göre değişiklik göstermektedir. Ancak bir önceki yılın taban puanlarını ve başarı sıralamalarını göz önünde bulundurarak bir sonraki yıl için bir öngörüde bulunabilirsiniz. Karabük Üniversitesi puanları ve başarı sıralamaları göz önünde bulundurulduğunda, Karabük Üniversitesi bilgisayar mühendisliği ve Karabük Üniversitesi makine mühendisliği bölümlerinin sıralamalarının görece daha yüksek olduğu söylenebilir.

  Karabük Üniversitesi Yabancı Öğrenci Başvuru Şartları Nedir?

  Ülkemizde lisans ya da ön lisans öğrenimi görmek isteyen yabancı uyruklu öğrenciler öncelikle her yıl düzenlenen Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı'na (YÖS) girerek gerekli puanı almalıdır. Bunun yanı sıra başvuracak adayların lise veya dengi okullardan mezun olmaları ya da mezuniyetlerine bir yıl kalmış olması gerekmektedir. Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı'na girip başarılı olan öğrencilere Karabük Üniversitesi de diğer üniversiteler gibi eğitim hakkı tanımaktadır.

  Karabük Üniversitesi Mezunları İçin İş İmkanları Nelerdir?

  Karabük Üniversitesi sahip olduğu teknolojik altyapı ve dinamik akademik kadrosu ile nitelikli ve alanlarında yetkin bireyler yetiştirmiştir ve yetiştirmeye de devam etmektedir. Mezunları ulusal ve uluslararası farklı iş alanlarında istihdam edilmekte, kamu kurumlarında ve özel sektörde kendilerine yer bulmaktadırlar. Karabük'te farklı ilçe merkezlerine dağılan oldukça geniş ön lisans imkanlarına sahip olan üniversite çeşitli sektörlerdeki yetişmiş tekniker ve uzman ihtiyacına yönelik meslek edindirme projelerine imkan sağlar. Ayrıca bünyesinde bulundurduğu 2013 yılında hizmete başlayan Demir- Çelik Enstitüsü üniversite- sanayi iş birliğinin önemli örneklerindendir. Enstitüde bulunan malzeme araştırma geliştirme merkezi ilgili alanlarda yüksek lisans ve doktora eğitimi alan öğrencilere deneyim kazandırmaktadır ve sanayi sektöründe çalışan bireylerin işlerini kolaylaştırmaktadır. Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi ve bünyesinde oldukça farklı konuda bölüm bulunduran Karabük Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi sağlık sektöründe öne çıkan fakülteler arasında bulunur.

  Yeni mezun ya da deneyimli bireyler gibi Kariyer.net sitesini ziyaret edebilir, Karabük Üniversitesi'ndeki bölümünüz ile ilgili iş ilanlarını inceleyebilirsiniz. Böylece seçeceğiniz bölümün iş imkanları hakkında bilgi sahibi olabilir, pozisyon rehberi ile sizin için en doğru alana yönelebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.kariyer.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap