Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  karnesi iyi gelen öğrencilere 5104 tl verilecek işte başari teşvik programi 81 il başvurusu

  1 ziyaretçi

  karnesi iyi gelen öğrencilere 5104 tl verilecek işte başari teşvik programi 81 il başvurusu Ne90'dan bulabilirsiniz

  Karnesi iyi gelen öğrencilere 5104 TL verilecek: İşte başarı teşvik programı 81 il başvurusu

  Karnesi iyi gelen öğrencilere 5104 TL verilecek: İşte başarı teşvik programı 81 il başvurusu « 1 İpucu

  Destek ödemesi her sene iki defa verilecek. İlk dönem sonunda ve yaz tatilinde verilecek destek ödemeleri için başvurular gelecek hafta başlıyor. Başvuru yapılacak il ve ilçelerdeki SYDV açık adresleri için 

  👇️AŞAĞIDAKİ LİNK’İ KOYPYALAYIP TARAYICINIZA YAPIŞTIRINIZ 👇️

  https://www.finans7.com/documents/newsDocument?fileName=SYDV%20ADRESLERi%20ba%C5%9Far%C4%B1%20te%C5%9Fvik%20belgesi%20ba%C5%9Fvuru%20finans7com.pdf

  Yazı kaynağı : www.1ipucu.net

  Karnesini gösteren parasını kapacak! Başarı Teşvik Programı başlıyor, bu öğrencilerin hepsi alabilecek

  Karnesini gösteren parasını kapacak! Başarı Teşvik Programı başlıyor, bu öğrencilerin hepsi alabilecek

  Dün milyonlarca öğrenci karne heyecanıyla yanıp tutuştu. Bu süreçte gözler devlet tarafından ödenecek karne harçlıklarına yöneldi. Geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanı Erdoğan, başarı teşvik programı kapsamında dereceye giren öğrencilere ödeme yapılacağını açıklamıştı. Açıklamanın ardından karneleri alan milyonlarca öğrenci 'Devletten nasıl karne harçlığı alabilirim?' sorusunu araştırmaya başladı. Peki, devletin dereceye giren öğrencilere vereceği 5.104 TL nasıl alınır? İşte detaylar...

  KARNEYİ GÖSTER PARAYI KAP

  Dün 19 milyona yakın öğrenci karne heyecanını yaşadı. Notlarını öğrenen öğrenciler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu destek ödemelerini araştırmaya başladı. Peki, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurduğu başarı teşvik ödemesinden kimler faydalanacak? Başarı teşvik ödemesi ne kadar ve nasıl alınır? Sizler için tek tek derledik. Karneyi göster parayı kap.

  BAŞARI TEŞVİK ÖDEMESİ NE KADAR?

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz ay Kabine Toplantısı’ndan sonra Başarı Teşvik Ödemesi ile ilgili şunları söylemişti:

  "Sosyal yardım alma hakkına sahip ailelerimize mensup, devlet okullarında okuyan ve sınıflarında dereceye giren ilk ve ortaöğretim öğrencilerimize net asgari ücretin %60’ına kadar, yükseköğretim öğrencilerimize net asgari ücret kadar dönem arasında yapılacak şekilde başarı desteği vereceğiz. Ayrıca dört yıllık örgün eğitim yapan yükseköğretim kurumlarını kazanan aynı kapsamdaki öğrencilerimize aylık 100 lira destek ödemesi yapacağız."

  b2-002.jpg

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söylediklerinden hareketle, asgari ücretin %60’ı kadar verilecek olan başarı teşvik ödemesi 5.104 TL olacak.

  KİMLER BAŞARI TEŞVİK ÖDEMESİ ALABİLİYOR?

  Erdoğan’ın duyurduğu başarı teşvik ödemesinden sosyal yardım derneklerinde kayıtlı olan ve sosyal yardım alan ailelerin çocukları faydalanabilecek. Yani başarı teşvik ödemeleri, ihtiyaç sahibi çocuklara dağıtılacak.

  fdvfdvfd-3.jpg

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından yapılan açıklamada; ilkokul, ortaokul ve liselerde ilk 3’e, okul genelinde de ilk 5’e girenlere asgari ücretin %60’ı kadar başarı teşvik ödemesi yapılacak.

  TEŞVİK BAŞVURULARI NE ZAMAN?

  Her sene iki defa verilecek olan başarı teşvik paketinde ilk dönem sonunda ve yaz tatilinde ödemeler yapılacak. İkinci dönem için yapılacak olan başarı teşvik başvuruları ise gelecek hafta başlayacak.

  BAŞVURU NASIL YAPILIR?

  Cumhurbaşkanı’nın başarıyı teşvik etmek adına duyurduğu bu ödemelere ikinci dönem başvuruları gelecek hafta başlayacak. Başvurular ise bulunulan ilin sosyal yardımlaşma ve dayanışma dernekleri üzerinden yapılacak.

  ÖDEMELER NE ZAMAN YAPILACAK?

  Bugünlerde bir bir öğrenciler yarı yıl tatillerine başlarken, en başarılı olan öğrencilere önümüzdeki günlerde ödemelerin yatırılması bekleniyor.

  Yazı kaynağı : www.karar.com

  5.104 TL O Öğrencilerin Hesabında Çekilmeyi Bekliyor! Karnesini Getirene Şak Diye Ödeme

  5.104 TL O Öğrencilerin Hesabında Çekilmeyi Bekliyor! Karnesini Getirene Şak Diye Ödeme

  Karneni getir parayı kap araması özellikle de bu günlerde çok araştırılacağa benziyor. Öyle ki devlet başarılı öğrenciye destek ödemesi yapacak. Bugün ilk, orta ve lise dengi okullar için kısa bir molaya girilen yarıyıl tatili başladı. Öğrenciler ilk dönem karnesi alır almaz büyüklerinin yanına ya sevinç ya da hüzün ile koşarken, devlette başarılı öğrenciye asgari ücretin yüzde 60'ı kadar ödeme yapacağını açıkladı. 

  Başarı teşvik programı adı altında 2 hafta önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından detaylar açıklandı.  Özellikle de karne notları iyi olan öğrenciler için destek sağlanacağı belirtildi. Peki Başarı Teşvik Programı nasıl hak kazanılır? Başarı Teşvik Programı nasıl başvurulur? Detayları nelerdir?

  Ülkemizin her ilinde mevcut uygulama detayları özellikle de bugün araştırılıyor. Başarı teşvik ücreti ne kadar oldu?

  Başarı teşvik programı başvurusu nasıl yapılır?

  Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı İlköğretim, lise ve yüksek öğrenim gören öğrencilere destek ödemesi yapılacağını açıklamıştı. Kabine toplantısında açıklanan müjdeli haber ise başarılı öğrenci için tasarlanmıştı. 

  Öğrenciyi okula daha iyi yönlendirmek, başarılı öğrencinin eksiklerini daha iyi giderebilmek ya da kendisini daha da teşvik edebilmek adına öğrencilere özel başarı teşvik programının başvuru şartları açıklandı.

  Öğrencilere ne kadar destek verilecek?

  Geçtiğimiz ay düzenlenen kabine toplantısı sonrasında devletin başarılı öğrenciye sahip çıkacağı müjdesi verilmişti. Başarılı olmanın da belirli koşullarını sağlayan öğrencilere verilecek olan destek miktarları hiç de azımsanmayacak miktar da olduğu belirtildi. Lise dengi okullarda başarılı öğrenciye 3.100 TL yardım parası verileceği açıklanırken, üniversitede okuyan başarılı öğrenciye ise asgari ücretin yüzde 60'ının verileceği belirlenmişti. Bu kapsamda asgari ücret 8.107 TL üzerinden hesaplanırsa öğrenin alacağı miktar ise 5.104,2 TL olarak karşımıza çıkıyor. 

  Erdoğan açıklamıştı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eğitime destek başlığı altında oluşturdukları teşvik programı ile alakalı yaptığı açıklamasında şu sözleri söylemişti

  Hak kazanma şartları çok basit

  Başarılı öğrenciye teşvik kapsamında yapılacak olan yardım ile alakalı herhangi bir başvuruya gerek olmadığı açıklandı. Herhangi bir sosyal yardım alan bir ailede yaşaması ve ders notlarının belirtildiği kapsamda dereceye dahil olması şartlarının bulunduğu başarı teşvik programı için ilçenize bağlı sosyal hizmetler binasına gidip başvurmanız yeterli.

  İlköğretim ve lise dengi okullarda da destek olacak

  Dereceye giren olan ilk ve ortaöğretim öğrencilere net asgari ücretin yüzde 60'ı kadar ödeme yapılacağı belirtildi. Yüksek öğretim öğrencileri ise asgari ücretin üçte biri ne kadarlık bir başarı destek ödülü verilecek.

  Başarı destek yardımları ne zaman ödenecek

  Son dakika açıklanan bilgiye göre ilk döneme yetiştirilemeyen desteklerin, ikinci dönemde ödemesinin yapılacağı açıklandı. 

  Başvurular nereye yapılacak?

  Siz de okulunuzda dereceye girdiyseniz ve aileniz sosyal yardımlardan herhangi birini alıp geçimini idame ettiriyorsa, size en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na başvurmanız sonrasında teşvik desteğinizi alabilirsiniz. 

  Yazı kaynağı : www.sanathaber.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap