Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kediler neden ayak ucunda uyur

  1 ziyaretçi

  kediler neden ayak ucunda uyur Ne90'dan bulabilirsiniz

  Kediler neden ayakucumuzda yatıyorlar

  Kediler neden ayakucumuzda yatıyorlar

  Cevabınız muhtemelen “evet” ve bunun sebebini merak ediyorsunuz. “Yatacak başka yer mi yok” sorularımızın peşine düşmüş yine birileri. Bu konuya da birkaç cevaplı bir açıklama bulmuşlar. Hayvan sağlığı ve davranışı uzmanı Erin Askeland, bu konuda şunları söylüyor:

  - Uyku sırasında kedilerin savunması düşüktür ve zarar görmeye daha açık olduklarının farkındadırlar. Bu nedenle tetikte olurlar. Kedinin ayakucunuzda yatmak istemesi bir tehdit anında ya da tehlikeyi hissettiğinde alarma geçip sizi korumak içindir.

  - Aynı zamanda yatağın ucundan kaçmak ve odanın her yönüne hareket etmek daha kolaydır ki bu da içgüdülerinin bir parçasıdır.

  - Ayrıca kediler, bütün gün kendisini besleyen, su veren, ilgilenen kişiye bu sevgisine karşılık olarak ilgi göstermek için bunu yapabilir.

  - Bir ihtimal daha var: Kediler, sizin vücut ısınızdan yararlanmak için ayakucunuzda, size temas edecek şekilde yatıyorlar.

  Ben bu ihtimallerin hepsini sevdim. Aynı yatakta uyumaya devam edebiliriz.

  Kediler neden ayakucumuzda yatıyorlar


  HER SÜPER KAHRAMAN PELERİN GİYMEZ

  MART 2020’den beri devam eden pandemi karantinası, dünyada barınaklardaki evcil hayvanların sahiplenilmesinde rekor sayıya ulaşılmasına neden olmuştu. Son yılların en faydalı furyası sonucu çok sayıda aile evcil hayvanla aynı evi paylaşmanın tadını aldı. Bu şekilde hayatı kurtulan olmuş. Haberimiz, ABD Oregon’dan. Pandeminin başında Lily isimli kediyi sahiplenen Sandi Martin, geçen hafta, evde kedisinin bir yeri ısrarla kokladığını fark etmiş. Bu durumu merak edip aynı yeri koklayan Martin, bir gaz sızıntısından şüphelenmiş, yetkilileri aramış. Ve gerçek ortaya çıkmış. Hayatlarına mal olabilecek bir gaz sızıntısı, başlangıcında yakalanıp kontrol altına alınmış.

  BİLİM BU YETENEĞİN PEŞİNDE

  KÖPEKLERİN koku alma yeteneği efsanevi boyutlarda ve buna ulaşmak için her an farklı bir bilimsel çalışma yapılıyor. Halihazırda devam edenlerden bir tanesi de köpeklerin bu yeteneğini makinelere öğretip kanser teşhisini kolaylaştırmak. İdrar numunesini koklayarak prostat kanserini yüzde 99 oranında teşhis edebilen eğitimli köpekler, bu konuda bilime yol gösteriyorlar. Köpekler COVID, malaria, parkinson ve başka kanser türlerinde de isabetli teşhisler koyabiliyorlar. MIT’de bu araştırmayı sürdüren Mershin, “Cevabını bulmaya çalıştığımız soru, köpeklerin burnunun işlevselliğini alıp cep telefonlarımıza nasıl entegre edeceğimiz” diyor. Merakla bekliyoruz.

  Kediler neden ayakucumuzda yatıyorlar


  OKUR FOTOSU
  HANGİ VAZO ONLARIN YERİNİ ALABİLİR Kİ

  GEÇEN hafta şöyle bir tweet vardı: Bir saksıyı düşürdü ve çiçeğe zarar verdi diye kedisini evden atan kişiye tepki olarak, “Kedim isterse evimi yakabilir, sonra ev ilanlarına bakarız beraber” ifadesi yer alıyordu. Bir kediye verilmesi gereken değer bu işte. Okurumuz Murat Gözübüyük, mekânın gerçek sahiplerini gösterir şekilde kedilerinin fotoğrafını şu notla paylaştı: “Bu sehpa üzerinde güzel bir vazo vardı, tuzla buz oldu. Tabii onun yerine bu iki canlı biblo geldi. Tony ve Niko.” Okurumuza selamlarımı, canlı biblolarımıza sevgilerimi yolluyorum. Sizden de kedi, köpeklerinizin fotoğrafını bekliyorum.


  NOT: Kediniz ya da köpeğinizin fotoğrafını #dunyagüzeli etiketiyle ve Hürriyet’i mention’layarak sosyal medyada paylaşın ya da [email protected] adresine mail atın, seçip paylaşalım...

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Kediler Neden Ayakucunda Uyur? | SHOEMOL Ayakkabı & Çanta Mağazası

  Kediler Neden Ayakucunda Uyur? | SHOEMOL Ayakkabı & Çanta Mağazası

  1968 Yılından itibaren ayakkabıya şeklini veren firmamız, birçok yerli ve yabancı tanınmış markalara üretim yapmaktadır. 2019 yılı itibarıyla dijitalleşen ve küreselleşen dünyamızda www.shoemol.com olarak tecrübelerimize hayat vermeyi amaçladık.

  AYAKKABI
  SHOEMOL, özenli el işçiliği ile ürettiği ayakkabı koleksiyonlarını modaseverlerle buluşturuyor. Sneaker’lardan casual ayakkabılara, terliklerden botlara kadar stil sahibi parçalar ile modern ve şık görünmenin en kolay yolunu keşfedin!

  ÇANTA
  Günlük yaşamdan ofis hayatına kadar her türlü tarza hitap edebilen ve her koşulda ihtiyaçlarınızı karşılayabilen çanta çeşitlerini, Shoemol kalitesi ve seçiciliği ile sizlere sunuyoruz. Kaliteli malzemeleri usta kalıplarla buluşturduğumuz çanta modelleri ile stilinizi daha şık bir noktaya taşıyoruz. En güzel kombinlerinizi omuz, sırt, çapraz askılı, clutch ve mini çantalardan oluşan zengin koleksiyonumuz tamamlasın!

  Yazı kaynağı : www.shoemol.com

  Kediler neden sahipleriyle uyur? Kediler neden sahiplerinin üstünde ve ayak ucunda yatar

  Kediler neden sahipleriyle uyur? Kediler neden sahiplerinin üstünde ve ayak ucunda yatar

  Kediler uyuduklarında savunmasız kaldıkları için uyurken kendilerini güvende hissetmek isterler. Uyuduğunda savunmasız kalan kediler kendilerini güvende hissetmek için sahipleriyle ya da sahiplerinin yakınında uyurlar.

  Kediler Neden Sahipleriyle Uyur?

  Kedi birçok kişinin evinde beslediği hayvanlardan biridir. Tüm hayvanlarda olduğu gibi kedilerin gösterdiği ve yaptığı davranışlarda da bir sebep bulunmaktadır. Kediler genelde sahipleriyle uyumayı ya da onlara yakın bir yerde uyumayı tercih eder. Bunun en büyük sebebi kendilerini güvende hissetmeleridir.

  Kediler uyuduklarında savunmasız oldukları için kendilerini güvende hissetmek için sahipleriyle uyurlar. Kedilerin sahipleriyle uyumak istemelerinin mevsime göre sebeplerinde değişiklikler de olmaktadır. Yaz aylarında yalnızca güvende hissetmek için sahipleriyle uyuyan kediler kış aylarında sıcak kalmak için de sahipleriyle uyumaktadır.

  Kedilerin Uykuda Önem Verdiği Şeyler Nelerdir?

  Kedilerin uyku seçiminde sıcaklık en önemli faktörlerden biridir. Genelde uyumak için sıcak ve rahat yerleri tercih eden kediler ısınmak için sahiplerinin yanında uyumayı da tercih etmektedir. Kendilerini besleyen ve onlara bakan sahiplerinin yanında kediler kendilerini güvende hissederler. Bu durumdan rahatsız olan kişilerin kedilerin uyuması için onlara Kedi eve aldıkları bilinmektedir.

  Kediler kendilerini bu küçük ev içerisinde de güvende ve sıcak hissedecekleri için alıştıktan sonra orada uyumayı da tercih ederler. Yine de kedilerin sahiplerinden ayrı uyumaları çok fazla görülen bir durum olmadığından kişilerin bu duruma alışmaları ve yatarken de dikkatli olmaları gerekir.

  Kediler Neden Sahiplerinin Üstünde ve Ucunda Yatar?

  Uyuduklarında kendilerini savunmasız hisseden kediler güvenli bir şekilde uyumak için sahiplerinin yanını tercih etmektedir. Sahiplerinin yanında kendilerini güvende hisseden kediler onların üstünde ve ucunda yatmayı tercih ederler. Kedilerin sahiplerinin üstünde ya da ucunda yatmalarının sebeplerinden biri zarar görmemektedir. İnsanlar uyurken kedilere zarar verebilecekleri için kediler başuçlarında yatmayı tercih eder.

  Kedilerin sahiplerinin üstünde uyuma sebepleri ise kendilerini sıcak tutmaya çalışmaktır. Özellikle uyurken kediler güvende hissetmek ve kendilerini sıcak tutmak isterler. Bu nedenle çoğu sahiplerinin yanlarında, kucaklarında ve üstlerinde uyurlar. Kediler için güvende olmak en önemli şeylerden biridir. Bu nedenle uyurken sahiplerine yakın yerlerde olmayı tercih ederler.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap