Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kek kalıbından keki çıkarmanın püf noktaları

  1 ziyaretçi

  kek kalıbından keki çıkarmanın püf noktaları Ne90'dan bulabilirsiniz

  Kek Kalıptan Nasıl Çıkarılır? - İncili Gastronomi Rehberi - Blog

  Çok lezzetli bir kek yaptınız, fırından çıkardınız ama kek kalıptan çıkmıyor. Başına gelmeyen yoktur sanıyoruz. İşte kekin kalıptan rahatça çıkması için yapmanız gerekenler:

  • Kek karışımını kalıba dökmeden önce kalıbı yağlayın ve hem tabanına hem de çevresine gelecek şekilde kalıba un serpin.

  • Keki fırından çıkardıktan sonra üzerine nemli bir bez serin ve kalıbı ters çevirerek bekleyin.

  • Keki su dolu bir kaba oturtabilirsiniz. Suyun kekin yüzeyine çıkmamasına özen gösterin.

  • Kalıbı ters çevirmeden önce bir bıçak yardımıyla kek ve kalıp arasında boşluklar oluşturabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : inciligastronomirehberi.hurriyet.com.tr

  Kek Kalıptan Çıkmazsa Ne Yapılır? - Yemek.com

  Kek Kalıptan Çıkmazsa Ne Yapılır? - Yemek.com

  stuffyourkitchen.com/

  O güzelim kekiniz kalıptan bir türlü çıkmak bilmedi... Sorun değil, onun da çözümü var. Öncelikle yukarıda belirttiğimiz şekilde kek harcını pişirmeye verdiğinizden emin olun. Bu şekilde püf noktaları uygulamadıysanız çıkarması biraz zor bir durumda kalacağını baştan belirtelim. Kekinizi fırından aldıktan sonra bir tabağın üzerine ters çevirin ve üzerine nemli bir bez koyun. Çıkarır çıkarmaz nemli bir bezin üzerine de koyabilirsiniz. Bu şekilde de rahatlıkla çıkacaktır. Bu işlemi yaparken kenarlardan bir bıçak yardımıyla hafifçe yapışan yerleri ayırmaya da gayret edin.

  Bir diğer yöntem de içi su dolu bir kabın içerisine keki oturtmak. Ancak bu aşamada dikkat etmek gereken bir nokta var. Suyun kekin üzerine çıkmaması gerekiyor. Aksi takdirde kekiniz su alır ve lezzeti bozulur. Bu şekilde de bir süre bekletirseniz kekinizi rahatlıkla çıkarabilirsiniz.

  Tüm bu yöntemler sonuçsuz kalıyorsa kek kalıbınızla ilgili bir problem vardır. Böyle durumlarda kek kalıbınızı değiştirin. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece kekinizi kalıptan çıkarmakla ilgili herhangi bir problem yaşamayacağınızın garantisi bizden. Aranızda şahane kabarmış keklerin püf noktalarını merak edenler olursa onu da şöyle bırakalım. Yeni Başlayanların Bile Muhteşem Kekler Pişirmesini Sağlayacak 11 Püf Noktası

  Şimdi gelsin kalıbından çıkan, şahane kokusuyla herkesi mest edecek kekler.

  Yazı kaynağı : yemek.com

  Kekin kalıptan kolayca çıkartılabilmesi için ne yapmak gerekir?

  Kek kalıbının her tarafını güzelce yağlayın ama yağı çok fazla kullanmayın.Sürmeniz yeterli.Ondan sınra biraz un serpin ve ters çevirip soğumasını bekleyin.Kek kendi kendine düşecektir.

  Yazı kaynağı : www.nefisyemektarifleri.com

  Keki kalıptan çıkarma yöntemleri nelerdir? Kek kalıptan nasıl çıkar?

  Kek kalıptan nasıl çıkar?

  Kek kalıptan nasıl çıkar?

  Keki hiç bozmadan kalıptan çıkarmak zor gibi görünür. Ancak kolayı var! Keki fırından aldıktan sonra, 15 dakika kadar ıslak bir bezin üzerinde bekletin. Sonra bıçağı kekin çevresinde dolaştırarak kalıbı ters çevirip, keki çıkartın. Tabii, keki pişirmeden önce kalıbını yağlamayı unutmayın!

  Kekin kalıba yapışmaması için bir başka önerimiz daha var. Hazırladığınız hamuru dökmeden önce kalıbı sıcak suya batırıp çıkarırsanız kek çok daha kolay çıkar ve dilimlenir.

  Başka bir önerimiz de kek kalıbınızın içine hamurunuzu dökmeden önce, ortasına bir şerit alüminyum folyo koyun. Böylece kekinizi pişirdikten sonra kolayca çıkarabilirsinız.

  Yazı kaynağı : tarifara.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap