Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kemal gözler hukukun temel kavramları pdf

  1 ziyaretçi

  kemal gözler hukukun temel kavramları pdf Ne90'dan bulabilirsiniz

  TEMEL HUKUK BİLGİSİ -KEMAL GÖZLER

  Kemal Gözler GENEL HUKUK BLGS EKN Basım Yayım Dağıtım

  İngilizce Karşılıklarıyla Hukukun Temel Kavramları

  İngilizce Karşılıklarıyla Hukukun Temel Kavramları Kitap Açıklaması

  Kitabın Bölümleri
  Bölüm 1: Hukukun Bilgi Kaynakları
  Bölüm 2: Toplumsal Düzen Kuralları
  Bölüm 3: Hukukun Kaynakları
  Bölüm 4: Hukukun Dalları (Kamu Hukuku - Özel Hukuk Ayrımı)
  Bölüm 5: Yargı Örgütü
  Bölüm 6: Dava Türleri
  Bölüm 7: Hukuk Kurallarının Uygulanması
  Bölüm 8: Hukukî Olaylar, Fiiller Ve İşlemler
  Bölüm 9: Hak Kavramı
  Bölüm 10: Müeyyide Kavramı
  Bölüm 11: Kişilik Kavramı
  Bölüm 12: Sorumluluk Kavramı
  Bölüm 13: Borç Kavramı
  Bölüm 14: Mülkiyet Kavramı
  Bölüm 15: Miras Kavramı

  Önsözden
  Hukukun Temel Kavramları başlıklı bu kitap, iktisadi ve idari bilimler fakültesi, siyasal bilgiler fakültesi, iletişim fakültesi gibi hukuk fakültesi dışındaki fakültelerin öğrencilerine ve keza meslek yüksekokulu öğrencilerine yönelik olarak hazırlanmış bir kısa ders kitabıdır. Hukuk fakültesi öğrencilerinin bu kitaptan değil, aynı Yayınevinden çıkmış olan “Hukuka Giriş” başlıklı kitabımızdan ders çalışmaları tavsiye olunur.
  Bu kitap, bu kitabın başında bulunan “Sunuş” yazısında açıklanan “öğrenci dostu kitap” anlayışıyla hazırlanmıştır. Bu anlayış çerçevesinde, bu kitabın, hacim olarak ince, içerik olarak da kolay anlaşılır olması için özel çaba gösterilmiştir. Dolayısıyla bu kitapta konuların ayrıntılarına girilmemiştir. Bununla birlikte kitap, hukuk fakültesi dışındaki fakülte ve meslek yüksekokullarında okutulan “hukuka giriş”, “hukukun temel kavramları”, “temel hukuk”, “genel hukuk bilgisi” gibi dersler için yeterlidir ve bu derslerde görülen belli başlı konuları kapsamaktadır.
  Bu kitapta metin içinde verilen bilgiler, bazı yerlerde ayrıca “TABLO”lar hâlinde özetlenmiştir. Aynı şekilde, metin içinde yapılan bazı sınıflandırmalar, “ŞEMA” olarak da gösterilmiştir. Öğrenciler bu “tablo” ve “şema”lar yardımıyla ise konuları kolayca öğrenebileceklerdir.
  Bu kitapta kullanılan Türkçe teknik hukuk terimlerinin yanına parantez içinde italik harflerle İngilizce karşılıkları verilmiştir. Kitabın sonuna bu kitapta verilen İngilizce terimleri sıralayarak bir Türkçe-İngilizce ve bir de İngilizce-Türkçe Hukuk Terimleri Sözlüğü ekledik. Her birinde 800’den fazla terim bulunmaktadır.
  Kitabın 16. baskısı, 9 Temmuz 2018 tarihinde bütünüyle yürürlüğe giren 21 Ocak 2017 tarih ve 6771 sayılı Anayasa Değişikliği Kanununa göre güncellenmiştir.
  Kitabın 19. baskısı ise Temmuz 2021 tarihi itibarıyla güncellenmiştir. Kemal Gözler

  (Tanıtım Bülteninden)

  Yazı kaynağı : www.dr.com.tr

  Hukukun Temel Kavramları

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap