Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kitaplarin dunyasinda yasamak konulu bilgilendirici metin

  1 ziyaretçi

  kitaplarin dunyasinda yasamak konulu bilgilendirici metin Ne90'dan bulabilirsiniz

  Kitapların dünyasında yaşamak konulu bilgilendirici bir metin yazınız

  Kitapların Dünyasında Yaşamak - Kompozisyon - Türkçe Ödevim

  Kitapların Dünyasında Yaşamak - Kompozisyon - Türkçe Ödevim

  Kitapların dünyasında yaşamak konulu bilgilendirici metin. Kitap okumanın faydalarına değinen kompozisyon örneği.

  Kitaplar, klasik tabirle insanların en yakın arkadaşlarıdır. Pek çok insan bu cümleyi düşünmeden kursa da; aslında gerçekten öyledir. Hangi arkadaş 7 gün 24 saat yanımızda olabilir ki? Ama kitaplar olur. Hangi arkadaş her canımız sıkıldığında yanı başımızda hazır durumdadır? Kitaplar haricinde… Kitapların dünyasında yaşamak, insanın hiçbir zaman yalnız kalmamasını ve her daim yeni dostlar edinmesini sağlar.

  Her yeni kitap, yeni bir arkadaştır. Farklı her bir kitaptan alınacak dersler, öğrenilecek şeyler vardır. Kitaplar, insanlar için iyi birer arkadaş olmalarının yanında; bilgi deposudur ve insanların hayal gücünü geliştirir. Kitaplardan elde edilebilecek bilgileri başka hiçbir yerde bulmak mümkün değildir. Ayrıca her birisi yeni bir dünyaya açılan kapı konumunda olan kitaplar sayesinde insanın hayal dünyası ve düşünce ufku genişler. Zihni gelişir, hayata farklı pencerelerden de bakabilmeyi öğrenir.

  Kitapların dünyasında yaşamak, insana empati yapmayı öğretir. Okuduğu kitaptaki kahramanların yerine kendisini koyan insanın bu sayede empati yeteneği gelişir. Belki de hayatı boyunca hiç olamayacağı yerlere hayal dünyasında gitmeyi sağlar kitaplar. Oraları hayal dünyasında da olsa gezmeye ve düşünmeye yardımcı olur.

  Kitap okumanın faydaları bilimsel araştırmalara da konu olmuştur. ABD’nin Emory Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmada kitap okumanın beyin fonksiyonlarını güçlendirdiği ve beynin kas yapısını desteklediğini ortaya koymuştur. 2009 yılında Sussex Üniversitesi’nde yapılan araştırmada ise, kitap okumanın insanın stresini önemli ölçüde azalttığı tespit edilmiştir. Kitap okumayan deneklerin, kitap okuyan deneklere göre çok daha stresli oldukları belirlenmiştir.

  Kitap okuyan insanların daha az depresyona girdikleri ve depresyona girdiklerinde bu durumu daha kolay atlattıkları da tespit edilmiştir. Ayrıca insanoğlunun hafızasını kuvvetlendiren en önemli aktivitelerden birisinin kitap okumak olduğu bilimsel araştırmalar tarafından ispatlanmıştır. Kitap okumak; insanı daha iyi bir dinleyici yaparken, aynı zamanda kendisini çok daha iyi ifade etmesini de sağlamaktadır. İletişim becerileri güçlenen insanın, doğal olarak insan ilişkilerinde de belirgin düzeyde gelişme görülmektedir.

  *** Kitapların dünyasında yaşamak konulu bilgilendirici metin örneği hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : turkceodevim.com

  Forum Sayfa Cevapları

  6. Sınıf Türkçe “Kitapların dünyasında yaşamak” konulu bilgilendirici bir metin yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.

  Cevap :

  Kitaplarda Dünya Var

  Cahillik sürekli olarak bütün kötü olanların gerçekleşmesinde ana neden olarak kabul edilmektedir. Kitaplar sayesinde yeni bilgiler elde ederek ufukları gelişen kişiler bu kötüleri görebilecektir. Kötülüklerin farkına varan insanların kötülüklerle mücadele ederek daha güzel bir dünya için mücadele edecektir. İşte bu nedenle insanları eğitmek için elimizden geleni yapmalı eğitici kitaplarla onları zenginleştirmeliyiz.

  Cevap :

  Kitaplar Evimizdir

  Kitaplar içerisinde yaşamak insanların en zengin bilgiler elde etmesi açısından büyük bir önem taşımaktadır. İnsanlar kitapların dünyasında yaşaması gerekli olan bilgileri almaları, hayal gücünün gelişmesini sağlayacaktır.

  İşte bu sayede kişiler kitaplarla gelecek hayatları içerisinde ihtiyaç duydukları bilgileri en iyi şekilde alacaktır. Bizlerin “Kitapların dünyasında yaşamak” sözü bizlerin gelişmek için kitaplara ihtiyaç duyduğumuzu ifade etmektedir. Gelişmek için, gelecek için, güzel bir dünya için kitapları elinizden bırakmayın.

  Yazı kaynağı : www.forumsayfacevaplari.com

  “Kitapların dünyasında yaşamak” konulu bilgilendirici bir metin yazınız.

  “Kitapların dünyasında yaşamak” konulu bilgilendirici bir metin yazınız.

  “Kitapların dünyasında yaşamak” konulu bilgilendirici bir metin yazınız. “Kitapların dünyasında yaşamak” konulu yazdığımız bilgilendirici metni aşağıda okuyabilirsiniz.

  “Kitapların dünyasında yaşamak” konulu bilgilendirici bir metin yazınız.

  Kitaplar ve İnsan

  İnsan akıllı bir varlıktır. İnsanı diğer canlılardan ayıran en büyük özelliklerinden bir tanesi de düşünebilmesi ve yazabilmesidir.

  İnsan edindiği bilgi ve tecrübeleri, duygularını yazarak diğer kişilere ve geleceğe aktarabilir. İnsan edindiği bilgileri kitaplar ile saklayabilir ve aktarabilir. Kitap geçmişe ve geleceği birleştiren bir köprüdür.

  Bilgi güçtür, kitaplar ise bu bilgiyi bizler için saklayan en büyük sadık dosttur. Kitaplar insanı ve dünyasını yazar. İnsanın bu günlere gelmesini sağlayan en büyük destekçisi yazı ve kitaptır.

  İnsan kitap sayesinde düşüncesini geliştirir, öğrenir, öğretir. Kitapların dünyasında insanın ufku gelişir. Dünyaya bakışı değişir.

  Bu yüzden kitaplar insanı insan yapan en büyük değerlerimizden bir tanesidir. Okuyan ve okumayan kişiler arasındaki fark meyve veren ve vermeyen ağaçlar gibidir.

  Kitaplar binlerce yıllık bilgi ve tecrübeleri kolaylıkla kazanmamızı sağlayan bilgi pınarlarıdır.

  Kitaplar en büyük dost, başka dünyaların anahtarı, yarına gönderilmiş mesaj, en büyük bilgi bankası, yardımcı ve gönül dostudur.

  Kitapsız kalmayın.

  İLAVE BİLGİ

  Okuyucu için en doğru kitapların seçilebilmesi amacıyla neler yapılabilir?  sorusu için yazdıklarımız şimdilik bunlar.

  6.sınıf Türkçe ders kitabı sayfa 29 cevapları

  Yazı kaynağı : odevhane.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap