Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kılavuzun 3.10 değerlendirme maddesi gereğince, kpss puanının hesaplanabilmesi için genel yetenek ve genel kültür testlerinin her ikisinden de en az 1 ham puan almış olma şartını sağlamadığınızdan ilgili kpss puanınız hesaplanmamıştır.

  1 ziyaretçi

  kılavuzun 3.10 değerlendirme maddesi gereğince, kpss puanının hesaplanabilmesi için genel yetenek ve genel kültür testlerinin her ikisinden de en az 1 ham puan almış olma şartını sağlamadığınızdan ilgili kpss puanınız hesaplanmamıştır. Ne90'dan bulabilirsiniz

  KPSS 3.10 değerlendirme maddesi nedir? 3.10. değerlendirme maddesi gereğince puanınız hesaplanmamıştır ne demek?

  KPSS 3.10 maddesi nedir? Kılavuzun 3.10 değerlendirme maddesi gereğince KPSS puanınız hesaplanmamıştır ne demek?

  KPSS 3.10 maddesi nedir? Kılavuzun 3.10 değerlendirme maddesi gereğince KPSS puanınız hesaplanmamıştır ne demek?

  KPSS PUANLARINIZ HESAPLANMAMIŞTIR NE DEMEK?

  "Kılavuzun 3.10 değerlendirme maddesi gereğince KPSS puanınız hesaplanmamıştır" açıklamasında yer alan madde şu şekilde:

  "Bir testte, en az bir (1) ham puanı bulunmayan adaylar bu test için yapılacak hesaplamalara alınmayacaklar ve bu adaylara bu test için standart puan hesaplanmayacaktır."

  Yazı kaynağı : www.ahaber.com.tr

  KPSS ortaöğretim kılavuzu 3.10 maddesi nedir? "KPSS kılavuzu 3.10 maddesi gereğince puanınız hesaplanmadı" ne demek?

  KPSS ortaöğretim kılavuzu 3.10 maddesi nedir?

  Bir testte, en az 1 ham puanı (net) bulunmayan adaylar bu test için yapılacak hesaplamalara alınmayacaklar ve bu adaylara bu test için standart puan hesaplanmayacaktır. YDS'de en az 1 ham puanı bulunmayan adayların yabancı dil standart puanı hesaplanmayacaktır.

  Sınavdan sonra ÖSYM Başkanlığı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılacaktır.

  Tablo-1'deki testlerden elde edilen standart puanlar ağırlıklandırılarak hesaplanacak olan KPSS puan türleri Tablo2'de gösterilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşları bu puan türleri arasından seçecekleri KPSS puanlarını kullanacaklardır

  Tablo-2'de gösterilen ağırlıklara göre, testlerden ve YDS puanlarından elde edilen standart puanlar kullanılarak ağırlıklı standart puanlar (ASP) hesaplanacaktır. Bir aday için herhangi bir ASP'nin hesaplanabilmesi için bu adayın söz konusu ASP'nin hesaplanmasında kullanılan standart puanların tümünün olması gerekir.

  Adayların ASP'leri kullanılarak KPSS puanları hesaplanacaktır. KPSS puanlarının hesaplanmasında aşağıdaki formül kullanılacaktır. Böylece her KPSS puan türü için 100 üzerinden KPSS puan dağılımı elde edilmiş olacaktır. Kamu kurum ve kuruluşları, adayları, A Grubu Kadrolar için giriş sınavlarına KPSS puanlarına göre çağıracaklar, giriş sınavı yapmayacak olan kamu kurum ve kuruluşları atamalarda doğrudan KPSS puanlarını kullanacaklardır.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  KPSS 3.10 maddesi nedir? KPSS 3.10 değerlendirme maddesi ne anlama gelir?

  KPSS 3.10 maddesi nedir? KPSS 3.10 değerlendirme maddesi ne anlama gelir?

  KPSS ortaöğretim sonuçları bugün erişime açıldı. 22 Kasım'da gerçekleşen sınava katılanlar sonuçlarını ÖSYM'nin sayfasına giriş yaparak öğrenebiliyor.

  Sonuçlarını öğrenmek için sisteme giren adaylardan bazıları "Kılavuzun 3.10 değerlendirme maddesi gereğince KPSS puanlarınız hesaplanmamıştır." şeklinde bir açıklamayla karşılaştılar.

  Peki KPSS 3.10 değerlendirme maddesi nedir? KPSS kılavuzunda 3.10 maddesi ne anlama geliyor?

  Sınav sonuçlarını ÖSYM'nin sonuç sayfasına giriş yapan bazı öğrenciler, '3.10 değerlendirme maddesi gereğince KPSS puanlarınız hesaplanmamıştır' yazısıyla karşılaştı.

  Açıklamada yer alan madde şu şekilde:

  KPSS 3.10 maddesi, ÖSYM'nin başvuru kılavuzunda yer alan detaylardan birisi olarak öne çıkmaktadır. Sınavda değerlendirme sürecinde kullanılan KPSS 3.10 maddesi, belirli kriterleri içerisinde barındırmaktadır.

  Bir testte, en az bir (1) ham puanı bulunmayan adaylar bu test için yapılacak hesaplamalara alınmayacaklar ve bu adaylara bu test için standart puan hesaplanmayacaktır.

  KPSS için hesaplanabilen birçok puan türü vardır ve siz hesaplanmasını istediğiniz puan türünü etkileyen testlerden en az bir (1) ham puan yapmalısınız. Testi tamamen boş bırakır veya eksi nete düşerseniz puanınız hesaplanmaz.

  KPSS 3.10 maddesi nedir? KPSS 3.10 değerlendirme maddesi ne anlama gelir? #1

  Yazı kaynağı : www.ensonhaber.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap