Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kokulu akıntı hamilelik belirtisi mi kadınlar kulübü

  1 ziyaretçi

  kokulu akıntı hamilelik belirtisi mi kadınlar kulübü Ne90'dan bulabilirsiniz

  Akıntı Sulu ve kokulu

  Hamilelerrr, akıntı belirtisi yasayanlar tarif edebilirlermi nasil bir akintiydi?

  Akıntı Hamilelik Belirtisi midir?

  HAMİLELİK BELİRTİSİ AKINTI ŞEKLİ

  hamile kalınca vajinal salgıların artması en erken ne zaman başlar?

  Hamilelikte kokulu akinti! Kötümü??? LÜTFEN AKIL VERIN!!!

  Beyaz akıntı hamilelik belirtisi olabilir mi?

  Sari akinti hamilelik belirtisi mi?

  Beyaz Kremsi akıntı (kokusuz) gebelik mi yoksa adet belirtisi mi

  Hamile misin? Erken Hamilelik (Gebelik) Belirtileri Nelerdir?

  Hamile misin? Erken Hamilelik (Gebelik) Belirtileri Nelerdir?

  Elbette her belirti tek başına hamile olduğunuz anlamına gelmez. Ancak ne kadar tipik belirtiler fark ederseniz, o kadar olasıdır. Hamilelik belirtilerini fark etmeniz için hamile kalma olasılığınızın en yüksek olduğu günlerde (ovulasyon dönemi) ilişki yaşamış olmanız gerekir. Hamile kalma olasılığınızın en yüksek olduğu günleri öğrenmek için yumurtlama hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Hamilek belirtileri

  Hamileliğin ilk belirtileri genelde çeşitlidir. Hamilelik belirtileri genellikle adet (menstrüasyon) henüz durmadan önce ortaya çıkarlar. Sonuç olarak bu durum erken gebelik belirtileri olabilir.

  Hamilelik belirtileri ve semptomları bunları içerebilir;

  Acil kontrasepsiyonlar (ertesi gün hapı) hakkında bilgi sahibi olun.

  Bulantı kusma

  Filmlerde muhtemelen en iyi bilinen hamilelik belirtisini binlerce kez görmüşsünüzdür: kadın kahraman aceleyle kaçar, ancak aniden kusar. Henüz bir çocuğu olacağını bilmese de sinemadaki herkes ipucunu anladı.

  Gerçekte, mide bulantısı o kadar tipik değildir. Bazı kadınlar kendilerini çok kötü hisseder, bazılarının ise en fazla midesi biraz bulanır . Mide bulantısı hakkında neler yapabileceğinizi biliyoruz.

  Aşırı yorgunluk ve bitkinlik

  Gündüzleri geceyi geçirmişsiniz gibi çok mu yorgunsunuz? Evde, kanepe öğle vakti, gözlerinizin kendi kendine kapandığı yer mi? Muazzam bir uyku ihtiyacı, hamileliğin en yaygın belirtilerinden biridir . Alışılmadık derecede şiddetli yorgunluk veya bitkinlik fark ederseniz, hamile olabilirsiniz.

  Sık idrara çıkma dürtüsü

  Normalden daha fazla içmeseniz bile sürekli tuvalete koşmanız gerekir. Bu, hamileliğin bir başka erken belirtisi olabilir: embriyo implante edildikten sonra insan koryonik gonadotropin (HCG) hormonu üretilir ve daha sık tuvalete gitmeniz gerekebilir.

  Yemek için istek ve olağandışı istekler

  Vücudunuz çikolata için mi çığlık atıyor yoksa geceleri benzin istasyonunda yağlı cips almak için mi kalkıyorsunuz? Yoksa başka sıra dışı  arzularınız mı var ? Evet! Hamile olma ihtimalin yüksek. Pek çok kadın  garip yiyecek tercihlerini hamileliğin erken belirtileri olarak bildiriyor : Örneğin, sıcak salsa sosunu doğrudan bardaktan kaşıklıyorlar ya da ikna olmuş vejetaryenler olarak doyurucu bir salamı ısırmayı tercih ediyorlar.

  Hassas Göğüsler ve Daha Koyu Meme Uçları

  Göğüsleriniz ayrıca hamileliğin erken belirtilerini de gönderebilir. Aşağıdaki belirtilere dikkat edin: Göğüsler, adet öncesi gibi gergin ve gergin hissetmeye başlar. Dolgun ve daha büyük hissettirir ve dokunmaya karşı çok hassastır. Areolanız  genellikle  normalden daha koyu görünür, ancak renk değişikliği hormonal bir dengesizlikten veya önceki bir hamilelikten de kaynaklanabilir.

  Koku ve tat alma duyusunda değişiklik

  Bir günden diğerine deterjanın  dayanılmaz koktuğunu fark ediyorsunuz . Ya da kocanıza son zamanlarda parfümünden şikayet ediyorsunuz. Buna aşina mısın? Hamileliğin erken döneminde,  kokulara karşı aşırı hassas olmanız normaldir. Bazı kadınların ağızlarında garip bir metalik tat vardır. Hamileliğin bir başka erken belirtisi de şunlar olabilir: Aniden alkolden hoşlanmazsınız veya birdenbire sigarayı bırakırsınız.

  Karın krampları, kanama ve akıntı

  Adet döngüsü yaklaşıyormuş gibi karında bir çekme var . Hayal kırıklığına uğradığınızı düşünüyorsunuz: "Yine bir bebekle çalışmadım!" Ya da küçük bir  lekelenme  veya  akıntı fark ettiniz . Ama günden güne geçiyor ve adet gelmiyor. O zaman belirtiler hamileliğin erken belirtileri olabilir. Bu semptomlar genellikle zararsızdır ve  döllenmiş yumurtanın rahme yerleşmesinden kaynaklanır . Güvende olmak istiyorsanız, vücudunuzu rahatlatabilir ve spor yapmadan yapabilirsiniz. Bir şey size olağandışı görünüyorsa, bir doktora görünmek daha iyidir.

  Yüksek bazal vücut ısısı

  Bazal vücut sıcaklığınızı düzenli olarak ölçerek hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz: Sabah uyandıktan sonra ateşiniz  on sekiz gün boyunca normalden yüksekse , muhtemelen hamilesinizdir.

  Hamileliğin ilk ve erken belirtileri ne zaman ortaya çıkar?

  Hangi gebelik haftasında hangi gebelik belirtilerinin ortaya çıktığını tam olarak söylemek mümkün değildir. Hamileliğin ilk belirtilerinin ne zaman ve ne zaman ortaya çıktığı her kadın için farklıdır. Bununla birlikte, erken gebelik belirtileri kabaca aşağıdaki haftalara atanabilir:

  Hamileliğin 4. haftası: Yerleşme kanaması (implantasyon) ağrısı ve kanaması, meme hassasiyeti

  Gebeliğin 5. ve 6. haftası:  Ruh hali değişimleri, yorgunluk, aşerme, mide bulantısı ve kusma

  Gebeliğin 7. ve 8. haftası:  Mide bulantısı, dolaşım sorunları, baş dönmesi, düşük tansiyon, uyku bozuklukları, sık idrara çıkma isteği,

  Gebeliğin 9. ve 10. haftası: Meme değişiklikleri, mide bulantısı, nefes darlığı

  11 ve 12 hafta:  Dolgunluk hissi, kabızlık

  Hamileliğin en kesin üç belirtisi

  Birçok erken gebelik belirtisi vardır, ancak yüzde yüz hamilelik belirtileri şunlardır:

  Lütfen unutmayın:  Size olağandışı gelen herhangi bir şey olduğunda, mümkün olan en kısa sürede doktorunuza kontrol ettirmelisiniz. Hamilelik testi pozitif çıksa bile randevu alın.

  kız isimleri için fikir al

  erkek isimleri için fikir al

  Yazı kaynağı : www.gonulcimen.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap