Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  konut kredisi ne zaman açıklanacak

  1 ziyaretçi

  konut kredisi ne zaman açıklanacak Ne90'dan bulabilirsiniz

  Orta gelirlilere yönelik konut kredisi nedir, ne zaman açıklanacak? 15 yıl vade, yüzde 1'in altında faiz planı... Düşük konut kredisi başvuru şartları neler? İşte belirlenen tarih

  SON DAKİKA HABERİ: Orta gelirlilere konut kampanyası ne zaman açıklanacak?

  SON DAKİKA HABERİ: Orta gelirlilere konut kampanyası ne zaman açıklanacak?

  Son dakika haberi! 

  Orta gelirlilere konut kampanyasında tarih belli oldu. 

  Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, kampanyaya ilişkin ayrıntıları 4 Ocak Çarşamba günü kamuoyuna duyuracak. 

  Konutun değerine göre farklılaşan faiz oranlarının uygulanacağı bir kampanya olacağı belirtiliyor.

  Kampanyada farklı içerikle bir mortgage sisteminin uygulanması bekleniyor. Kredi Garanti Fonu'ndan (KGF) şirketlere sağlanan kefaletin bireysel ayağının da başlaması yönünde hazırlık olduğu gündeme gelmişti.

  BAKAN KURUM: KREDİYE YÖNELİK DÜZENLEME

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, kampanya kapsamında, tüketicilerin kullanacakları konut kredilerine yönelik düzenleme yapılacağını açıklamıştı. 

  Bakan Kurum kampanya hakkında şu bilgileri vermişti: "Bu proje kapsamında sizlerin de sorun yaşadığı, tüketicilerin ev alırken kullanacakları konut kredilerine ilişkin uzun zamandır bir çalışma yapıyoruz. Bir taraftan konut arzını artıralım, yüklenicilerimiz, geliştiricilerimiz yeni projeleri yapsınlar, diğer taraftan da evini yeni alacak kardeşlerimize, orta gelire Ankara, İstanbul, İzmir'de yaşayan memur kardeşlerimize bu imkanı tanıyalım istiyoruz."

  Yazı kaynağı : www.ntv.com.tr

  Orta gelirliye konut kredisi kampanyası: Kimler başvuracak, gelir sınırı ne kadar, kaç taksit olacak? - Yeni Şafak

  Orta gelirliye konut kredisi kampanyası: Kimler başvuracak, gelir sınırı ne kadar, kaç taksit olacak? - Yeni Şafak

  Milyonlarca vatandaşı ev sahibi yapacak olan orta gelirlilere yönelik konut kredisine ilişkin detaylar belli olmaya başladı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Ankara'da konut kredisi kampanyasının detayları paylaşılacak. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ve Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin katılımıyla gerçekleşecek olan basın toplantısında tüm detaylar duyurulacak.

  ORTA GELİRLİYE KONUT KREDİSİ KAMPANYASI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, kampanyaya ilişkin ayrıntıları 4 Ocak Çarşamba günü kamuoyuna duyuracak. Konutun değerine göre farklılaşan faiz oranlarının uygulanacağı bir kampanya olacağı belirtiliyor.

  ORTA GELİRLİYE KONUT KREDİSİ KAMPANYASINA KİMLER BAŞVURABİLİR?

  Gayrimenkul uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı merak edilen soruları cevapladı. Özelmacıklı milliyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

  “Aslında çıkarılması planlanan projenin orta gelirlerle alakalı söylenmesine rağmen dar gelirliler ve üst gelirliler içerisinde bir model oluşturacağını söylemek mümkün. Adı üstünde mortgage uzun vadeli ipotekli konut sistemi olarak geçiyor.

  Burada taşınmazın değerine göre çekilecek kredi ve faiz oranı farklılık gösterecektir. Daha yüksek değerde olan bir konut için daha yüksek faiz oranı söz konusu olacakken, daha düşük değerdeki bir konut için ise daha düşük faiz oranı uygulanacaktır.

  Burada uygulanacak faiz oranlarının ise 1 seviyesinin altında olmasını ve bunun sektörde 0.79-0.89 ve 0.99 olmasını bekliyoruz.

  Hiç konutu olmayan kişilerin alması yatırım amacıyla kullanılmasının önüne geçer. O nedenle fiyatlarda bir yükselme olsa da bunun çok yüksek olmasını beklemiyorum.

  Sektör olarak kampanyanın daha çok yeni inşaata girmek isteyen müteahhitleri ya da proje sahiplerini teşvik edici olmasını olarak bekliyoruz.”

  ORTA GELİR GRUBU KONUT KAMPANYA DETAYLARI NELER?

  Alınacak konut 4-5 yıl boyunca satılamayacak

  Kredi geri ödemesinde 1-2 yıl geri ödemesiz dönem planlanıyor

  Kredi faizleri yüzde 0,69 ila 0,99 arasında değişiklik gösterecek.

  Bu faiz oranları başvuru sahibinin gelirine göre belirlenecek.

  15 yıl vade ile ödeme yapılacak.

  Yazı kaynağı : www.yenisafak.com

  4 ocak 2023 konut kredisi faiz indirimi

  Konut Kredisi Kaç Günde Sonuçlanır?

  Konut Kredisi Kaç Günde Sonuçlanır?

  Ev alma hayaliniz için acele ediyorsanız Garanti BBVA Mortgage, konut kredisi için gereken inceleme ve işlemleri en kısa sürede sonuçlandırıp, hayalinize hızlıca kavuşmanızı sağlıyor.

  Ev almak isteyen kişilere büyük bir kolaylık sağlayan konut kredisi desteği, birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Aynı zamanda konut kredisi işlemlerinin oldukça hızlı sonuçlanması, konut sahibi olmak isteyen kişiler için büyük bir önem arz ediyor.

  Konut kredisi kaç günde sonuçlanır sorusunun yanıtı bankadan bankaya değişkenlik göstermektedir. Çoğu banka için konut kredisi kaç günde sonuçlanır sorusunun yanıtı, 3-10 gün arasındadır. . Konut kredisi işlemlerinin ilk adımı ön onay süreci olarak bilinmektedir. Bu süreçte, konut kredisi başvuru talebi tercih edilen bankaya göre internet sayfası üzerinden veya ilgili şubeden gerçekleştirilebilmektedir.  Ön onay süreci kişinin kredi notunun hesaplanmasını içermektedir. Bu süreçte, kişinin aylık gelir tablosundan geçmiş ödemelerine kadar banka tarafından birçok konu detaylı bir incelemeye tabi tutulmakta ve kişinin risk profili oluşturulmaktadır. Kredi notunun belirlenmesi halinde ön onay süreci tamamlanmış olur.

  Ön onay sürecini, ekspertiz süreci takip edecektir. Ekspertiz sürecinin anlamı, sahibi olmak istediğiniz konutun krediye konu olacak değerinin belirlenmesidir. Bankaların anlaşmalı olduğu SPK lisansına sahip eksperler, taşınmaz mal ile ilgili olarak gerekli analizleri yapmakla sorumludur. Bu tespitler, gayrimenkulün yaşı, lokasyonu, fiziki ve teknik alt yapısı ve binanın teminat altına alınması için engel bir durum olup olmadığını kontrol etmeyi içerir. Ekspertiz raporunun  hazırlanması ve bankaya teslim edilmesi için en az 2 iş günü geçmesi gerekmektedir.  

  Konut kredisi işlemleri dahilinde son aşama ise ön onay ve ekspertiz sürecinin ardından kredi talebinin yasal olarak onaylanmasını içermektedir. Bu süreçte gerekli sözleşmeler  ve ipotek işlemleri başlar. Bu konuda bilinmesi gereken önemli nokta, bankanın verdiği kredi tutarı, konutun  ekspertiz değerinin maksimum yüzde 80'e kadar olabilir.  Konut kredisi tapu işlemleri için gayrimenkul sahibinin tapu müdürlüklerine başvurması gerekmektedir. Tapu harçlarının yatırılması sonrasında satış işlemleri gerçekleşmiş olur.

  Konut kredisi kaç gün sürer sorusunu cevaplandırmak için hazırladığımız bu yazımızla konut kredisi talebinde bulunarak siz de en kısa sürede hayalinizdeki konutun sahibi olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey ise Garanti BBVA Mortgage'ın müşterilerine sunduğu konut kredisi avantajlarından faydalanmak için Garantimortgage.com'dan konut kredisi başvuru formunu doldurmak, 444 33 46 hattını aramak veya  Garanti BBVA şubelerini ziyaret etmek.

  Yazı kaynağı : www.garantibbvamortgage.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap