Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  konya da köpek katliamı son dakika

  1 ziyaretçi

  konya da köpek katliamı son dakika Ne90'dan bulabilirsiniz

  KONYA KÖPEK KATLİAMI NEDİR? Kürekle Öldürülen Köpekler Hangi Barınaktaydı? İşte Konya Köpek Görüntüleri...

  KONYA KÖPEK KATLİAMI NEDİR? Kürekle Öldürülen Köpekler Hangi Barınaktaydı? İşte Konya Köpek Görüntüleri...

  Konya köpek katliamı nedir? Başta Twitterolmak üzere gece saatlerinden itibaren infial yaratan görüntüler Konya'dan geldi. Konya Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kaydedilen ve paylaşılan videoda köpeklerin belediye çalışanları tarafından kürekle vurularak öldürüldüğü görüldü. Bu görüntüler sosyal medyada büyük tepki toplarken Konya Büyükşehir Belediyesi konu ile ilgili açıklama yaparak yasal işlem ve suç duyurusu yapılacağını açıkladı... Peki kürekle öldürülen köpekler Konya'da hangi barınaktaydı? Köpeklere bu katliamı yapanların isimleri belli mi? İşte tüm detaylar...

  KONYA KÖPEK KATLİAMI NEDİR?

  Havritakonusu ile birlikte yeniden tartışılmaya başlayan sokak köpekleri hususu Konya'daki barınaktan gelen görüntülerle farklı bir boyut kazandı. Konya Büyükşehir Belediyesi'ne ait Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kaydedildiği belirtilen köpek katliamı videosunda kürekle bazı köpeklerin öldürüldüğü görüldü. İlk araştırmalara göre Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin Konya Meram ilçesinde olduğu öğrenildi. Köpeklerin kürekle öldürülmesinin ardından büyük bir tepki oluşurken Konya Büyükşehir Belediyesi ise harekete geçerek konu ile ilgili yasal işlem ve suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı. Fakat yine de Konya köpek katliamı izleyenleri şok içerisinde bıraktı ve büyük yaralar açtı.

  KONYA KÜREKLE ÖLDÜRÜLEN KÖPEKLERİN GÖRÜNTÜLERİ VAR MI?

  Evet var. Başta Twitter üzerinde olmak üzere KonyaMeram'daki bir barınakta kaydedilen ve kürekle vahşice katledilen köpeklerin görüntüleri bulunuyor. Ayrıca Ekşi Sözlük'te de Konya'daki vahşetin görüntüleri paylaşılarak, "İnanılmaz. Elim ayağım titriyor! Siz nasıl insansınız ya? Siz nasıl bir sevgisizlik içinde büyüdünüz de bunları yapabiliyorsunuz? O masum köpeğin kanında boğulun" şeklinde ifadeler kullanıldı. 

  Sadece Konya değil tüm Türkiye ses vermeli bu kötülüklere, bu zulme… Susmayın arkadaşlar, iş çığırından çıktı artık…#konyadakatliamvarpic.twitter.com/73EOAPrWWg

  Yazı kaynağı : www.tgrthaber.com.tr

  Konya’da KÖPEK KATLİAMI! Konya köpek barınağında dehşete düşüren görüntüler infial yarattı! Kürekle katletti! videosunu izle | Takvim TV

  Konya’da KÖPEK KATLİAMI! Konya köpek barınağında dehşete düşüren görüntüler infial yarattı! Kürekle katletti! videosunu izle | Takvim TV

  Konya'da Hayvan Rehabilitasyon Merkezi'ndeki görevlinin bir köpeğe elindeki kürekle vurarak ölümüne neden olduğu iddia edilen görüntüler sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Çekilen görüntüler hakkında açıklama geldi. Peki, Konya barınak olayı nedir? Köpekleri kürekle öldüren görevliler TUTUKLANDI MI? İşte merak edilenler!

  Konya Büyükşehir Belediyesine ait Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde bir görevlinin elindeki kürekle bir köpeğe vurarak ölümüne neden olduğu iddia edilen görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

  Milyonlarca kullanıcının tepki gösterdiği durum bir anda sosyal medya uygulaması olan Twitter'da en çok konuşulanlar arasında ilk sıraya yükseldi. Çok sayıda ünlü ismin de tepki gösterdiği olay sonrası Konya Büyükşehir Belediyesi açıklama yaptı.

  KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ AÇIKLAMA YAPTI

  Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Belediye söz konusu olayla ilgili soruşturma başlatıldığını ifade ederek, "Hayvan Rehabilitasyon Merkezimizde yaşandığı iddia edilen üzücü olay hakkında soruşturma başlatılmıştır.

  Bu hususlarda kurumsal hassasiyetimiz en üst noktadadır. Konu etraflıca değerlendirilerek sorumlular hakkında yasal işlem ve suç duyurusu yapılacaktır" denildi.

  GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

  Konya Büyükşehir Belediyesi sorumlu şube müdürünün görevden uzaklaştırılması ve olaya karışan işçilerin iş akdininin feshedilmesine ilişkin alınan kararı paylaştı. Sosyal medyada duyurulan karar, "Medyada yayınlanan görüntülerle ilgili sorumlular hakkında yasal süreç başlatılmıştır. Konu hassasiyetle takip edilmektedir." ifadesiyle paylaşıldı.

  Sosyal medyada paylaşılan görüntünün ardından barınakta Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından inceleme başlatıldı.

  A HABER SPİKERİ SESİ TİTREYE TİTREYE O GÖRÜNTÜLERE İSYAN ETTİ

  A Haber Spikeri Cansın Helvacı vahşet görüntülerine canlı yayında isyan etti. Helvacı sosyal medyadan yapılan provokasyon içerikli algı mesajlarına bir hayvansever olarak yanıt verdi.
  Helvacı; ''Cumhurbaşkanının belediyelere talimat verdiğini biliyorum. Bu çok ciddi ve kritik bir konu. Evet bu siyasilerin konusu ama bu siyaset üstü bir konu. O yüzden, Erdoganın örnek gösterdiği barınak, o barınakta şu oldu, bu barınakta bu oldu değil! Bizim bu zihniyeti yok etmemiz ve bu barınaklarda çalışan insanların en azından hayvanları anlayabilen, sevebilen insanlar olmasına dikkat etmemiz gerekiyor. Bu cani barınakta da olsa, dışarıda da olsa bu hayvana bunu yapacaktı. Burada ne bir kurumu koruyorum, ne başka birşey söylemeye çalışıyorum. Bir hayvansever olarak burada ortak paydada yapılmaya çalışan o çalışmaya bir şekilde hep birlik olup destek vermemiz gerektiğini söylüyorum. Buna siyasi partilerde dahil.'' dedi.

  Yazı kaynağı : www.takvim.com.tr

  AKP'li belediyenin hayvan bakım merkezinde köpek katliamı iddiası - Dailymotion Video

  Konya'da Köpek Katliamı - Dailymotion Video

  Erdoğan'ın çalışmalarını örnek gösterdiği Konya'da vahşet: Barınak görevlisi, elindeki kürekle köpeği öldürdü!

  Erdoğan'ın çalışmalarını örnek gösterdiği Konya'da vahşet: Barınak görevlisi, elindeki kürekle köpeği öldürdü!

  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın Konya Büyükşehir Belediyesi'nin sokak köpekleriyle ilgili çalışmasını örnek göstermesinin ardından, Konya Hayvan Barınağı'ndaki bir köpeğin bir görevli tarafından elindeki kürekle vurularak katledildiği görüldü. Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında iki kişi göz altına alındı. 

  Sosyal medyada paylaşılan bir video hayvan barınağı görevlisinin elindeki kürekle köpeğe vurarak katlettiği görüldü.

  Konya'da Konya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ndeki görevlinin bir köpeğe elindeki kürekle vurarak ölümüne neden olan görüntülerle ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi.

  Konu ile ilgili Konya Büyükşehir Belediyesi resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada soruşturma başlatıldığı ifade edilerek, "Hayvan Rehabilitasyon Merkezimizde yaşandığı iddia edilen üzücü olay hakkında soruşturma başlatılmıştır. Bu hususlarda kurumsal hassasiyetimiz en üst noktadadır. Konu etraflıca değerlendirilerek sorumlular hakkında yasal işlem ve suç duyurusu yapılacaktır.” denildi.

  "Sorumluları açığa aldık"

  Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Hayvan Rehabilite Merkezimizde hepimizi derinden sarsan olayı gece inceledik, sorumluları açığa aldık, suç duyurusunda bulunduk ve şüpheliler gözaltına alındı. Süreci tüm yönleriyle sonuna kadar hassasiyetle takip edeceğiz" ifadesini kullandı.

  Öte yandan, Konya Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan yazılı açıklamada, konuyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında 2 şüphelinin gözaltına alındığı aktarıldı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya'yı örnek göstermişti

  AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta G20 Liderler Zirvesi kapsamındaki Endonezya ziyareti dönüşü uçakta, Bitlis'te köğein 11 yaşındaki çocuğu ısırması olayının sorulması üzerine şöyle konuşmuştu:

  “Sahipsiz hayvanların yeri sokaklar değil, barınaklardır. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığına gerekli talimatları verdim. Bakanlarım çalışıyor. Bu işi boş bırakmamalıyız.

  Konuyla ilgili atılacak adımlar neyse, ne tedbir gerekiyorsa yerine getirilecek. Bu konuda öncelikli olarak belediyeler, barınaklar inşa ederek sahipsiz, başıboş sokak hayvanlarını toplamalı.

  Mesela bizim Konya Büyükşehir Belediyemizin gerçekten çok örnek bir çalışması var. İstanbul’da Beykoz Belediyemizin de gerçekten çok örnek bir çalışması var.”

  Yazı kaynağı : t24.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap