Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kosgeb uygulamalı girişimcilik eğitimi 2022

  1 ziyaretçi

  kosgeb uygulamalı girişimcilik eğitimi 2022 Ne90'dan bulabilirsiniz

  KOSGEB Uzaktan Eğitim ve Öğrenme Yönetim Sistemi

  Geleneksel Girişimci Eğitimi, girişimcilerin iş kurma ve yürütme konusunda bilgi sahibi olmaları, bu süreçte rol ve sorumluluklarının farkına varmaları ve iş fikirlerine yönelik iş modelini hazırlayabilecek bilgi ve deneyim kazanmaları amacıyla sağlanır. Bu eğitimi hem geleneksel sektörlerde işyeri açmak isteyen girişimciler hem de İleri Girişimci Eğitimine katılmak isteyen girişimcilere yöneliktir.

  Geleneksel Girişimcilik Eğitimi’ne kaydınızı  tamamladığınızda aşağıdaki kuralları kabul etmiş olacaksınız!!!

  İleri Girişimcilik Eğitimi’ne kayıt olabilmek için “Geleneksel Girişimcilik Eğitimi” sertifikası alınması zorunludur.

  Derse kaydınız 3 ay sonra silinecektir. Bu zaman zarfında eğitimi tamamlamamanız durumunda dersleri baştan yeniden almanız gerekmektedir.

  Derslerin tamamlanmasından sonra Edevlet ( https://edevlet.kosgeb.gov.tr ) üzerinden “Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi Sorgulama” kısmından belgenize ulaşabilirsiniz. E-devlet sisteminde sertifikanızı görmeden herhangi bir hak iddia edemezsiniz.

  Teknik sorunlar veya internet sorunları gibi nedenlerden sertifikanın oluşmaması durumunda [email protected] eposta adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

  İleri Girişimcilik Eğitimi’ne katılmak için ayrıca bilgilendirme epostası gönderilmeyecektir. Geleneksel girişimcilik Eğitimini tamamladıktan sonra “İleri Girişimcilik Eğitimi’ne katılım linki aktif olacaktır.

  360 gün sonra sistemdeki bütün log kayıtlarınız silinecektir. 360 gün sonra sistemde herhangi bir inceleme yapılamayacaktır.

  Bilgilerinize…

  Yazı kaynağı : lms.kosgeb.gov.tr

  KOSGEB Girişimcilik Kursları 2022 Başvuru Formu (e-Devlet)

  KOSGEB Girişimcilik Kursları 2022 Başvuru Formu (e-Devlet)

  KOSGEB’den kuruluş ve makine/teçhizat/yazılım desteği almanın temel şartı işletme kurulmadan önce Girişimcilik Sertifikası alınmasıdır. İş fikrinizin NACE koduna göre Geleneksel ve İleri Girişimcilik Eğitimi olarak bu belgeyi de 2 farklı şekilde alabilirsiniz. Başvuru yapıp eğitimlere katıla bilmeniz için ise 2022 de sadece tek bir yol vardır. Bu yol ise; İnternet üzerinden online olarak e-Devlet şifrenizle kurslara katılım göstermekten geçer.

  Bu nedenle, artık KOSGEB kursları nerede düzenliyor? Hangi kurum tarafından ne zaman veriliyor? Eğitmlerin başlama tarihleri ne zaman ve başvuru formu nerede gibi sorular tamamen artık tarih olmuştur. Dolayısı ile artık istediğiniz tarihte, istediğiniz zaman nasıl Girişimcilik Sertifikası alınır için anlattığım adımlarla kolayca belgenizi alabilirsiniz.

  KOSGEB Online Eğitim Girişimcilik Kursuna Nasıl Başvurulur? Kimler Verebilir?

  KOSGEB girişimcilik eğitimleri önceleri örgün olarak verilirdi. Şimdi ise sadece İnternet üzerinden online olarak verilmektedir. Bunu anlatmamın nedeni; önceleri dersliklerde alınan eğitimlerle sertfika sahibi olanların yanlış yönlendirmelerine gelmemeniz için dir. Örgün olarak eğitimleri daha önceleri kimler verebilir? düzenleyen kurumlar hangileri diyorsanız?

  Yani, daha önce Girişimcilik Sertifikası almış olan tanıdıklarınız bu kurumlardan herhangi biri üzerinden de bu belgeyi almış olabilirler. Şuan geçerliliğini kaybetmiş olan dersliklerde alınan Girişimcilik Belgeleri ise artık sadece İnternet üzerinden alınmaktadır.

  Girişimcilik belgelerinden yaşanan son düzenlemeler ayrıca bunlada sınırlı olmamıştır. Şuan iş fikrinizin NACE koduna göre Geleneksel Girişimcilik Eğitimi sonrasında bir de İleri Girişimcilik Eğitimi de almanzı gerekebilir! İleri Girişimcilik Eğitimi alıp almayacağınızı da öğrenmenizin tek yolu iş fikrinizin NACE kodundan geçer. Bu nedenle nasıl Geleneksel Girişimcilik Eğitimi alacağınıza geçmeden önce, lütfen iş fikrinizin İleri Girişimcilik NACE kodları içinde de yer alıp almadığını kontrol ediniz. Bu kontrolü KOSGEB Desteklenen Sektörler Nelerdir? de kolayca öğrene bilirsiniz. İş fikriniz KOSGEB tarafından desteklenmesi halinde ilk olarak her harükalde almanız gerekilen Geleneksel Girişimcilik Belgesini ise şu şekilde alabilirsiniz.

  KOSGEB Geleneksel Girişimcilik Kurs Başvuruları İnternetten Nasıl Yapılır? (Formu, Şartları)

  KOSGEB Geleneksel Girişimcilik Kurs başvurusuna iş fikriniz destek alması durumunda almanız gerekilen ilk eğitim olmaktadır. İş fikrinizin NACE kodu İleri Girişimcilik Destek Programı içinde dahi olsa önce Geleneksel Girişimcilik Eğitimi rozeti almanız şarttır. Başvuru şartları için ise aranan ilk şey, 18 yaşında büyük ve okur yazar olmanız gelmektedir. Daha önce girişimcilik eğiti almamış olmanız, herhagi bir yasa dışı suç örgüt menzubu olmamanız ise diğer aranan şartlar içinde bulunmaktadır. Bu şartlara da sahip olmanız halinde nasıl başvuru yapacağız diyorsanız, aşağıdaki formu erişim gösterminiz öncelikli gerekir.

  Tüm bu işlemlerin sonrasında Geleneksel Girişimcilik Belgesi sahibi olmuş olacaksınız. KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Test Soru Cevapları Nedir? de çıkan soruların cevaplarını öğrene bilirsiniz. Bu şekilde Geleneksel Girişimcilik Eğitimi aldıktan sonra İleri Girişimcilik Eğitimi nasıl alabilirsiniz?

  KOSGEB Hangi Eğitimi Almalıyım? İleri Girişimclik Eğitimi Almam Gerekiyor Mu?

  KOSGEB desteklene sektörler içinde her ne iş fikrine sahip olursanız olun kesinlikle önce Geleneksel Girişimcilik Eğitimi almanız gerekilir. İş fikrinizin destek alıp almadığınızı gösteren PDF burada yer almaktadır. İş fikriniz şayet desteklenen sektörler içinde ise, birde İleri Girişimcilik NACE koduna sahipse, daha sonrasında da ayrıyetten İleri Girişimcilik Eğitimi almanız gerekir. İleri Girişimcilik NACE kodları da burada yer almaktadır. Hangi girişimcilik eğitimi almalıyım sorusunun tek yanıtı bu şekilde olmaktadır. İş fikriniz peki İleri Girişimcilik Destek Programları içinde yer alıyorsa İleri Girişimcik Eğitimini nasıl alabilirsiniz?

  Şimdi de sizlere bu kurslara katılımın yolunu gösterelim.

  Bu sürecin sornasında da İLERİ GİRİŞİMCİLİK BELGESİ sahibi böylece olmuş olursunuz.

  Yazı kaynağı : www.kosgebkrediler.com

  Girişimcilik Eğitimine Katılım Sağlanması

  KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Kursuna E-Devletten Başvurun!

  KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Kursuna E-Devletten Başvurun!

  KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 2022 yılında E-Devlet Online Başvuru üzerinden kayıt yapan girişimcilere ücretsiz ve uzaktan eğitim formatında verilmeye devam ediyor. Devletten geri ödemesiz hibe desteği almak için olmazsa olmaz şartlardan olan Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ile ilgili son güncel bilgilerden oluşan yazımızda online ve girişimcilik eğitimlerine nasıl başvurulur tüm merak edilenleri detaylandırdık.

  KOSGEB E-Devlet girişimcilik kursu başvurusu nasıl yapılır, girişimcilik belgesi nasıl alınır, Geleneksel ve İleri girişimcilik KOSGEB Destekleri ne kadardır, e-devlet kosgeb girişimcilik belgesi sorgulama nasıl yapılır, Kosgeb’e eğitim kayıt işlemleri nasıl yapılır, kosgeb’e kayıt ve başvuru işlemleri ve KOSGEB girişimcilik Eğitimi online giriş için kosgeb.gov.tr girişimcilik sertifikası alma yolları nelerdir, Kurs online başvuru işlemleri ve hibe desteği nasıl alınır, online girişimcilik eğitimlerinden ve başvuru şartlarına dair tüm bilgiler bu sayfada.

  Kosgeb Girişimcilik Destekleri 2022 Yılında da Devam Ediyor

  Kosgeb tarafından ‘Geleneksel Girişimci ‘‘ ve ”İleri Girişimci” olmak üzere iki ayrı destek programı kapsamında 60 bin lira 370 bin lira hibe destekleri verilmeye devam ediyor. Kosgeb’ in 2022 yılında yeni girişimcilere sağladığı 370 bin liraya kadar olan hibe desteğini alabilmek için uygulamalı girişimcilik eğitimlerine online olarak katılmak gereklidir.

  Yeni iş yeri açmak isteyen, “iş kuracağım ama param yok” diyen, bayilik veren firmaları araştıran, yeni iş fikirleri sitesinde mekik dokuyan siz girişimciler için, finansman sağlayacak olan Türkiye de eşi benzeri bulunmayan tek kuruluştan eğitim sertifikasına sahip olmadan iş yerinizi açmayın. Çünkü, Kosgeb kurs görmeyen vatandaşa hibe ve kredi vermiyor. Kosgeb, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılmayan girişimcilere hibe desteklerini neden vermiyor, merak edilen konular ve detaylar ile başlayalım.

  KOSGEB Girişimcilik Kursu 2022

  Kosgeb girişimciliği destekleme programı kapsamında 2022 itibari ile Geleneksel girişimcileri 60 bin TL, ileri düzey işletmeleri ise 370 bin TL hibe ile desteklemektedir. Bu programın amacı, girişimci olmak ve herhangi bir sektöre yatırım yapmak isteyenlerin, işlerini kurabilmek için gerekli olan finansmanın sağlanması, hazırlanan iş planlarının ödüllendirilmesi, yeni kurulan işletmelerin yeni var oluşlarında yaşanan risklerin bertaraf edilmesi sağlanmaktadır. Bu program kapsamında yeni iş kuracaklara verilecek olan hibe desteklerinin alınabilmesi için olmazsa olmaz şartlardan olan Kosgeb Girişimcilik eğitimleri yapılan son düzenlemeler ile e-devlet üzerinden ve online olarak düzenlenmesi ile birlikte sertifika alımları son yılda oldukça kolaylaştırılmıştır.

  Eğitim geçtiğimiz yıllarda örgün olarak toplamda 70 saat olarak veriliyordu, sonrasında ise 32 saate düşürüldü. 2022 yılında ise tamamen online olarak uzaktan eğitim formatında videolu dersler şeklinde yapılmaya başlandı. Uygulama Girişimcilik Eğitimine katılmak ve başarılı olmak Girişimcilik Destek Programı kapsamında Girişimci Desteği alınabilmesi için ön şartlardan biridir. Bu bağlamda devletten geri ödemesiz hibe desteği almayı isteyen girişimcilerin merak ettiği başvurular ile ilgili bilgileri araştırdığımınız bu yazımızda Kosgeb girişimcilik belgesi e-devlet üzerinden nasıl alınır konularını anlatacağız.

  KOSGEB Eğitimleri Nasıl Oluyor?

  Kosgeb tarafından verilen girişimcilik eğitimleri online olarak:

  Online, tamamen ücretsiz ve toplamda 16 adet videolü modüller ile girişimcilere verilen bu eğitim sonunda girişimci adaylarının kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazanmaları hedeflenir. Sonrasında eğitimi tamamlayan girişimcilere online girişimci sertifikası kazandırılır. Bu sertifikaya sahip girişimciler de artık Kosgeb kurumuna iş kurma hibe desteklerine kolaylıkla başvuru yapabilir hale gelir.

  KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Online Olarak Veriliyor

  2022 yılından itibaren uygulamalı girişimcilik eğitimlerini örgün ve online uzaktan eğitim olarak düzenlemektedir. Uzaktan eğitim olarak online girişimcilik eğitimleri tamamlayan ”Geleneksel’‘ ve ”İleri girişimcilik” sertifikaları sistem üzerinden kolaylıkla verilmektedir. Örgün eğitim başvuruları sınıf ortamında öğretmen ile karşılıklı olarak alacağınız Girişimcilik Eğitimi için; (Buradan alınacak sertifikalar 01.01.2022 tarihine kadar geçerli olacaktır) Bundan dolayı Uzaktan eğitim için başvuru yapmanız gereklidir.

  KOSGEB tarafından verilen 60 bin lira 370 bin lira girişimcilik hibe imkanlarından yararlanmak için kosgeb.gov.tr üzerinden verilen uygulamalı girişimcilik eğitimlerine online olarak katılmak gerekmektedir. Kosgeb desteklerinden yararlanmak için alınması gereken girişimcilik sertifikasına sahip olmak isteyenler online girişimcilik kurslarından dersler geçmek ve başarılı olmak zorundadır.

  7/24 istediği her yerden girişimcilik kurslarına başvuru yapacak olan vatandaşlar kurumun internet sayfasından ve e-devlet üzerinden de giriş yaparak kurslara katılabilirler.

  E-devlet üzerinden yapılan başvurular ile uzaktan eğitim sistemi üzerinden başvurular ise şu şekilde yapılıyor.

  KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Nasıl Alınır?

  Yapılan en son düzenleme ile artık girişimcilik kursu https://lms.kosgeb.gov.tr/ video eğitim sitesine giriş yapılarak online uzaktan eğitim formatında yapılabilecektir. Yani kurslara katılım sağlamak için önceki yıllarda olduğu gibi kuruma ekstra bir başvuru ve müracaat yapılması gerekmemektedir.

  Kurs başvurusunda bulunmak için bazı şartlar gerekiyor. Bu şartlar ise;

  Kursta verilen videolü modüllerde yer alan konular ise; genel olarak girişimci olmanıza fayda sağlayacak ve işinize yarayacak bilgilerden oluşmaktadır. Örneğin pazarlama, muhasebe, verilecek olan geri ödemeli ya da ödemesiz yeni girişimci destekleri gibi konularda eğitim verilmektedir.

  KOSGEB Girişimcilik Uzaktan Eğitim Portalı

  Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 2022 yılında da online olarak ücretsiz bir şekilde yapıldığından, internetin olduğu her yerden zaman ve mekan fark etmeksizin her yerden videoları izleyip, tamamladıktan sonra eğitim sertifikası yine sistem üzerinden çıktı alınmak suretiyle temin edilebilmektedir. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri artık uzaktan eğitim formatında online olduğundan dolayı katılımcılardan hiçbir şekilde katılım ücreti alınmaz. Eğitim ana modülleri olarak verilen tüm videoları izleyip, tamamlayan tüm katılımcılara katılım belgesi almaya hak kazanır.

  Girişimci adayları sabit ve mobil cihazlardan Kosgeb girişimcilik uzaktan eğitim portalına ulaşabilecek. Tüm tanıtıcı görseller portal ana sayfasında ve derslerin yer alacağı videoların uygun bölümlerinde kullanılacak.

  E-devlet online girişimcilik eğitimi; Zaman ve mekandan tamamen bağımsız, mevcut bilgisayar teknolojileri vasıtasıyla sanal ortamda derslerin işlendiği bir ortam sağlayabilmektedir.

  Kosgeb Girişimcilik Kursu Başvuru e-devlet Nasıl Yapılır?

  Yeni açacağı işyeri için KOSGEB tarafından hibe desteği almak isteyen vatandaşların ilk önce Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlaması gerekmektedir. Geçtiğimiz yıllarda örgün olarak tamamlanan kurs 2022 yılında uzaktan eğitim yani online girişimcilik eğitimi faaliyete girmiştir. Artık herhangi bir yere gitmeden, sıra beklemeden, vakit kaybetmeden e-devlet şifreniz ile gireceğiniz platform üzerinden internete ulaşabileceğiniz her yerden Kosgeb uygulamalı girişimcilik eğitimlerini alabilirsiniz. Kurslara katılım zorunlu olan uygulamalı girişimcilik kursu artık online eğitim sistemi ile bilgisayar ortamında istenildiği yerden katılımla gerçekleşmektedir. Ev rahatlığında, istediğiniz saatlerde tüm dersleri arka arkaya veya her gün az bir zaman ayırarak kısa bir süre içerisinde eğitimi tamamlayıp belgelerinizi alabilmeniz mümkündür.

  KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başvuruları https://lms.kosgeb.gov.tr/ video eğitim sitesine e-devlet şifresi ile giriş yapılarak alınmaktadır. Sisteme T.C. kimlik numarası ve PTT’ den 2 TL karşılığında alacağınız şifre ile giriş yapabilirsiniz.

  Uygulama Girişimcilik Eğitimleri Kosgeb resmi internet sayfası üzerinden https://lms.kosgeb.gov.tr/ video eğitim linki üzerinde e-devlet sayfasına yönlendirilmek suretiyle verilmektedir.

  Öncelikle turkiye.gov.tr üzerinden TC kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapıyorsunuz. E-devlet sistemini yönlendirildikten sonra açılan pencereye T.C kimlik numarası ve e- devlet şifresi ile giriş yapılmaktadır. Arama çubuğu kısmına girişimcilik yazdığınızda en üst seçenekte Girişimcilik Eğitimine katılım sağlanması (KOSGEB) menüsü gelecek. Bu seçeneği tıkladığınızda Uygulamaya Git seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor. Buradan direk Kosgeb sayfasına yönlendirileceksiniz. lms.kosgeb.gov.tr adresinden KOSGEB e-akademi sayfasına geldiğinizde, eğitimin amacı, nereden başlamalıyım gibi seçenekleri göreceksiniz.

  Bu konuda fikri olmayan kişiler Sistem Kılavuzunu açarak bu konu hakkında az çok bilgi sahibi olabilir. Girişimcilik eğitimleri ikiye ayrılıyor. Bunlar Geleneksel ve İleri girişimcilik olmak üzere ayrı ayrı olmak üzere düzenleniyor. Geleneksel girişimciler iş kurma ve iş yürütme konusunda bilgi sahibi olmak ve işin başında olanlar için düzenlenirken, benim girişimciliğim var orta, yüksek ileri teknoloji sektörü ve imalat sektörüne gireceğim diyorsanız İleri girişimcilik destek programını seçebilirsiniz. Kategori tercihinizi bu şekilde yaptıktan sonra Eğitime Başla dedikten sonra giriş için yeniden e-devlet şifrenizi isteyecektir.

  E-devlet ile giriş seçeneğini tıkladığınızda giriş yaptığınızda ekran aktifleşecek ve karşınıza hangi eğitimi alacaksanız tercih yapmanız gerekecek. Eğitimi seçerek giriş yaptığınızda Eğitime Başla dediğinizde Eğitime Katıl butonuna tıkladıktan sonra dersleri izleyerek Girişimcilik sertifikanızı online olarak tamamen ücretsiz bir şekilde alabileceksiniz.

  Kurs için izlenmesi gereken 16 üniteden oluşan modül videolar ve sorular sonrasında sertifika almaya hak kazanılmaktadır.

  Hem ” Geleneksel Girişimcilik ” hem de ”İleri Girişimcilik ”eğitimlerinde online olarak verilen dersleri ortalama her bir ders için 5 saat toplamda 10 saat içinde iki eğitimi birden bir gün içinde bitirebilirsiniz. Tabi acele etmeden tüm bilgileri öğrenerek dersleri tamamlamanızı tavsiye ederiz.

  Örgün olarak katılma imkanı sunulan kurs sonunda sertifika alımı uzaktan eğitimde de geçerlidir. Online sistemde izlenen her video için onay verilmesi ve video ile ilgili sorulan sorulara yanıt verilmesi gerekmektedir. Bu şekilde KOSGEB sertifika alımlarında kolaylık sağlanmaktadır.

  KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?

  KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sertifikası almak için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor:

  Kurslara katıldıktan sonra aldığınız sertifikalar ile bir iş planı hazırlamak dahilinde kuruma başvuru yapabilirsiniz. Kurul tarafından girişimcilerin iş planları incelenecek ve kendilerine destek verilip verilmeyeceği kararlaştırılmaktadır. Hazırlanacak olan iş planının özgün olması gerekmektedir. Bu sebeple internet üzerinden edindiğiniz iş planlarına itibar etmeyiniz. Bu iş planları sizi bitiş çizgisine ulaştırmaz. Ancak fikir almak açısından inceleyebilirsiniz.

  İş planı hazırlamak için danışmanlık hizmeti veren firmalardan da destek alabilirsiniz. Girişimci sertifikasını alabilmek için Uygulamalı girişimcilik eğitimlerine hangi bilgiler öğretilir, eğitimin kapsamı ve süresi aşağıdaki gibidir:

  Eğitimin Kapsamı ve Süresi Ne Kadardır?

  Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi genel olarak 16 videolu eğitim modülünden oluşan videolü eğitim modülleri ile girişimcilere çeşitli eğitimler verilir.

  Tüm videolara sırasıyla ulaşabilmek ve bölüm sonundaki değerlendirme sınavına erişebilmek için; bir önceki video etkinliği tamamlamanız gerekmektedir.

  Örneğin: Video 1.1’i tamamlamayan kursiyer Video 1.2’ye erişim sağlayamaz.

  Online girişimcilik eğitimleri toplam 16 üniteden oluşmakta olup, geleneksel girişimciler ilk 8 üniteyi İleri girişimciler ise tüm üniteleri tamamlayarak elektronik katılım belgesi almaya hak kazanacaktır.

  Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi E-Devlet Üzerinden Online Başvuru Süreci

  Girişimcilik eğitimlerinin tüm süreçleri e-devlet üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Böylece Online girişimcilik eğitimleri ile bürokratik süreçler azaltılmış olacak ve girişimci adaylarının eğitimleri daha hızlı
  tamamlaması sağlanacak.

  E-devlet kapısı üzerinden Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) sayfasından Girişimcilik Eğitimine Katılım Sağlanmasıeğitim başvurusu sayfasından başvurular yapılabileceği gibi e-hizmet bölümünden de aynı şekilde başvurular yapılabiliyor.

  Online girişimcilik eğitimi başvurusu için öncelikle e-Devlet şifreniz ile sisteme giriş yaparak başvuru yapmanız gereklidir.

  E-devlet online girişimcilik eğitim alabilmek için aşağıdaki adımları izleyiniz:

  Unutmayınız! İleri Girişimcilik Eğitimine kayıt olabilmeniz için öncelikle Geleneksel Girişimcilik Eğitimini tamamlamanız gerekmektedir. Geleneksel eğitim etkinliklerini tamamlamadan İleri girişimcilik eğitimine katılmak mümkün değildir.

  Eğitim Sonunda: Tamamladığınız eğitimler sonunda adınıza düzenlenen elektronik sertifikaya sahip olabilirsiniz.

  E-Katılım Belgesi Sorgulama

  KOSGEB tarafından alınacak olan sertifikayı sorgulama sistemi de mevcuttur. KOSGEB sertifikasını sorgulama sonrasında görüntüleyip çıktı alınabilmektedir.

  Eğitim sertifikası bulunan kişiler iş fikirlerini KOSGEB’e bildirecek ve diğer aşamalara geçecektir.

  e-devlet Kosgeb Girişimcilik Belgesi Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Uygulamalı girişimcilik eğitimleri, yıllık bir proje halinde, Kosgeb’ in resmi internet sayfası üzerinden online olarak düzenlendiğini artık biliyorsunuz. Kurslara katılanlara girişimcilik sertifikası verilmektedir. Kursların %80′ lik kısmına katılmayanlar sertifikalarını alamayacaktır.

  Bu sertifika ile yeni girişimci desteklerine başvuru yapılabilir. Hibe desteği alarak işyeri açmak isteyen girişimciler bu kursları başvuruda bulunarak aldıkları girişimcilik belgelerinin sorgulamasını da e-devlet üzerinden kolaylıkla yapabilirler.

  Kurslarda ayrıca İşletme geliştirme ile ilgili eğitimler de verilmektedir.

  Kosgeb” Uzaktan Eğitim” online başvuruları yapanlar için sağladığı kolaylıklar şunlardır;

  KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Yeni iş kuracak olan girişimciler eğitimleri tamamlamadan önce işyeri açmamalıdır. Açacağı işin faaliyet alanına göre de nace kodunu da desteklenen sektörler arasında tespit ederek, nace kodunu belirlemelidir. İşletme kurulmadan önce Uzaktan eğitim sistemi üzerinden verilen ileri girişimci eğitimi tamamlanmalıdır. Eğitim türünü doğru tespit etmek önemlidir. Bu nedenle iş fikrine yönelik nace kodu tespit edilerek sürece başlanmalıdır. Kosgeb tarafından desteklenen sektörlere yönelik nace kodları site üzerinden yer almaktadır.

  Girişimcilik destekleri 2022 yılında da KOSGEB tarafından verilmeye devam edecek! 2022 yılında da kurum tarafından açılacak olan kurslara başvuru yaparak girişimci desteklerinden yararlanabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.devletdestekli.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap