Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kpss öğretmenlik tercih kılavuzu 2022

  1 ziyaretçi

  kpss öğretmenlik tercih kılavuzu 2022 Ne90'dan bulabilirsiniz

  Sözleşmeli öğretmen tercih kılavuzu yayınlandı mı? Sözleşmeli öğretmen tercih yerleri listesi 2022

  Sözleşmeli öğretmen tercih kılavuzu yayınlandı mı? Sözleşmeli öğretmen tercih yerleri listesi 2022

  Sözleşmeli öğretmen tercih kılavuzu yayınlandı mı? Sözleşmeli öğretmen tercih yerleri listesi 2022

  20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için artık sayılı günler kaldı. Mülakat sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte tercih yapabilecek adaylar belli oldu. Peki, sözleşmeli öğretmen tercih kılavuzu yayınlandı mı? Adayların tercihlerini yapacakları sözleşmeli öğretmen tercih yerleri listesi belli oldu mu?

  Binlerce adayın katılımı ile gerçekleşen KPSS sınavının ardından sonuçlar açıklanmış ardından sözlü sınavlar gerçekleşmişti. Sözlü sınava ilişkin sonuçların da duyurulmasıyla birlikte sıralamalar elde edildi.   Peki, tercihler hangi tarihlerde alınacak ve atamalar ne zaman olacak?

  SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT SONUÇLARI AÇIKLANDI

  MEB'den yapılan açıklamada "Millî Eğitim Bakanlığınca 20 bin öğretmen alımına ilişkin yapılan sözlü sınav sonuçları açıklandı.  Sözlü sınav sonuçlarına e- Devlet sistemi üzerinden ulaşılabilir." ifadeleri kullanıldı.

  E-DEVLET MÜLAKAT SONUCU SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

  SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN TERCİH KILAVUZU 2022 YAYINLANDI MI?

  Adayların tercihlerinde kullanacakları kılavuz için gözler MEB'den gelecek açıklamaya çevrildi. Atama tercihlerinin 27 Ağustos'ta başlayacağı göz önüne alınırsa tercih kılavuzunun da en geç 27 Ağustos'ta yayınlanacağı söylenebilir. Kılavuz içerisinde sözleşmeli öğretmen tercih yerleri listesi de paylaşılacak.

  SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMA TERCİHLERİ NE ZAMAN?

  20 bin öğretmenin ataması 1 Eylül'de yapılacak. Öğretmenlerin atama tercihleri ise 27 Ağustos-31 Ağustos tarihleri arasında alınacak.

  MEB 20 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ALIMI BRANŞ DAĞILIMI VE KONTENJANLARI

  Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kanal 7'de katıldığı canlı yayın programında 20 bin öğretmen atamasına ilişkin branş bazında kontenjan dağılımını açıkladı.

  Bu kapsamda en fazla atama yapılacak ilk 5 branş sırasıyla; 7 bin 503 kontenjanla okul öncesi öğretmenliği, 2 bin 223 kontenjanla sınıf öğretmenliği, 1.250 kontenjanla özel eğitim öğretmenliği, 1.218 kontenjanla din kültürü ve ahlâk bilgisi ve 1.004 kontenjanla ilköğretim matematik öğretmenliği oldu.

  Bunun yanı sıra 288 beden eğitimi, 193 Arapça, 202 coğrafya, 480 fen bilimleri, 306 fizik, 177 felsefe, 450 İngilizce, 232 kimya, 467 rehberlik, 351 sosyal bilgiler, 345 tarih, 616 Türk dili ve edebiyatı ve 552 Türkçe öğretmeni de alım yapılacak bazı alanlar oldular.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri ne zaman, nasıl yapılacak? MEB 20 bin öğretmen ataması tercih tarihleri yaklaşıyor

  Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Tercihi

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap