Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kpss ortaöğretim infaz koruma memuru alımı

  1 ziyaretçi

  kpss ortaöğretim infaz koruma memuru alımı Ne90'dan bulabilirsiniz

  2022 İKM (Gardiyan) Alımında Taban KPSS Kaç Puan ile Kapattı - En Az Lise

  2022 İKM (Gardiyan) Alımında Taban KPSS Kaç Puan ile Kapattı - En Az Lise

  Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE her sene infaz koruma memuru eski ismi ile gardiyan alımı gerçekleştirmektedir. Alımlar Kamu Personeli Seçme Sınavı ile yapılmakta olup başvurabilmek için adayların KPSSP94, KPSSP93 veya KPSS P3'ten 70 ile üzerinde puan alması gerekiyor. Lise, ön lisans ve lisans mezunlarına ayrı ayrı kadrolar verilirken adaylar KPSS taban puanlarının kaç ile kapatacağını büyük bir merak ile bekliyor. Peki puanlar nasıl olur?

  CTE Taban Puan Kaç ile Kapattı?

  Geçen sene mülakat girmeye hak kazanan adayların puanlarına bakıldığında lise, ön lisans ve lisans atamalarda puanların 71'e kadar düştüğü görülüyor. Nüfusu az ya da doğu illerinde puanlar böyle olurken büyük nüfuslu ya da batı şehirlerinde puanların 75 - 80 arasında değiştiği görüldü. Geçen sene 5 Bin 16 kişilik bir atama oldu. Peki bu sene de ortalama 6 bin kişilik bir alım olsa puanlar nasıl kapatılır?

  KPSS B grubu atamalarında çift yılların puanı kullanıyor. 2020 KPSS ile daha fazla bir atama oldu. Sadece 2 bine yakın İçişleri Bakanlığı ataması, 2 bine yakın ÖSYM merkezi ataması, 10 bin polis ataması, 500 KYK memuru ataması, 5 bin uzman ataması, 3 bine yakın subay ve astsubay ataması ve bine yakında açıktan atama oldu. Yani puanlar şu anda halen çok yüksek. Bu sebepten dolayı bu sene yine 6 binlik bir alım olursa KPSS taban puanının 80 ve üzerinde atama yapacağını ön görüyoruz. Çünkü GSB KYK atamasında puanlar 85'den aşağı dahi inmedi.

  Ancak 2022 yılında yapılacak olan CTE gardiyan alımında eğer KPSS öncesi bir alım yapılacağından yeniden 71'e kadar düşeceğini ön görüyoruz. Çünkü o zamana kadar polis, asker, sağlıkçı, öğretmen, memur, mühendis, mimar, avukat, teknisyen, tekniker vb. gibi tüm atamalar yapılacağı için yüksek puanlı adayların yerleşeceği ve atamalarda da puanların azalacağını tahmin ediliyor.

  2022 Yılı Türkiye Geneli Adliyeler KPSS Taban Puanları Açıkladı!

  Adalet Bakanlığından gelen son dakika duyurusu ile 2022 yılı 5016 İnfaz ve Koruma memuru alımında KPSS Puanları belli oldu. Taban Puanlar 72 ile kapattı. Adliyesine göre Taban Puanlar Kadınlarda 75 - 85 arası seytir ederken Erkek KPSS Taban puanlar ise 71 - 80 arasında değişti.

  Adliyesine göre KPSS Taban puanlar çin aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  En Düşük KPSS Atama Taban Puanı: 72,14101

  Adliyesine Göre 2022 İKM ( Gardiyan ) Alımı Sonuçları ve KPSS Taban Puanlar Belli Oldu!

  2022 Yılı İKM Alımı Şartları Nedir?

  Adalet Bakanlığı CTE 2022 yılı İnfaz ve Koruma Memuru alımı ilanı yayımlandı. Başvurusu başlamış olan ilan için adaylar KPSS puanı ve bazı özel nitelikler kapsamında başvurularını gerçekleştiriyorlar. 2022 yılı Gardiyan alımları için adaylardan,

  Genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak.

  Özel Olarak ise, En az lise mezunu olmak, Erkeklerde 170 cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak ve Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, şartları aranacak.

  KPSS Puanı ile 2020 yılında yapılan KPSS'den en az 70 puan almış olmak gerekecek.

  2023 İKM İLANINI BEKLEYEN ADAYLAR İNSTAGRAMDA BULUŞTU! SİZDE BİLGİ ALIŞVERİŞİ İÇİN KATILABİLİRSİNİZ.

  İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

  İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

  Android Uygulama için >>>> BURAYA

  Yazı kaynağı : www.isinolsa.com

  Lise mezunu 4 bin 918 infaz ve koruma memuru alımı başvuruları sona eriyor! Son başvuru bugün

  Lise mezunu 4 bin 918 infaz ve koruma memuru alımı başvuruları sona eriyor! Son başvuru bugün

  Adalet Bakanlığı KPSS 70 puan ile 4.918 infaz ve koruma memuru alımı devam ediyor. Yayınlanan ilan ile başvuru şartlarından son başvuru tarihine kadar merak edilen tüm detaylar adaylara duyuruldu. 23 Şubat 2021 tarihi itibari ile başvurular başladı. Son başvuru için ise süre iyice daraldı. Adayların herhangi bir aksilik yaşamamalarına için ellerini hızlı tutmaları gerekiyor. Peki Adalet Bakanlığı 2021 infaz ve koruma memuru alımı son başvuru tarihi ne zaman? Başvuru şartları neler? İşte infaz ve koruma memuru alımı hakkında merak edilen detaylar...

  BAŞVURULAR NE ZAMAN SONA ERECEK?

  Adalet Bakanlığı infaz ve koruma memuru alımı başvuruları 23 Şubat 2021 tarihinde başladı ve adaylar 12 Mart 2021 tarihine kadar  https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde iş başvuru ekranını kullanarak başvurularını tamamlayabilecek.

  İNFAZ VE KORUMA MEMURU ALIMI BAŞVURU EKRANI

  BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

  a) Türk Vatandaşı olmak,

  b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar,(…) zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

  c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

  d) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,

  e) Ceza infaz kurumunda istihdam edilecek tüm unvanlardaki personel için görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmadığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek,

  f ) Merkezi sınavdan (KPSS) en az 70 puan almak,

  g) Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 12.03.2021 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak; Merkezî sınavın (KPSS-2020) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla; infaz ve koruma memurları için 30 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1990 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.); teknisyen, büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), destek personeli (aşçı, kaloriferci, şoför) hemşire ve sağlık teknikeri için ise 35 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1985 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

  h) Hizmet göreceği sınıfla ilgili özel kanun veya diğer mevzuatta aranan şartları taşımak.

  ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

  Adalet Bakanlığı infaz ve koruma memuru alımı özel başvuru şartları yayınlanan başvuru kılavuzu ile tüm adaylara duyuruldu. İşte özel başvuru şartlarının detayları;

  1) En az lise veya dengi okul mezunu olmak, 2) Erkeklerde 170 cm. kadınlarda 160 cm. ‘den kısa boylu olmamak, 3) Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin; 170 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 70+13=83’ten fazla, 70-17=53’ten az olmaması gerekmektedir.)

  İNFAZ VE KORUMA MEMURU ALIMI BAŞVURU KILAVUZU

  Yazı kaynağı : www.haber7.com

  KPSS Ortaöğretim gardiyanlık puanı kaçtır 2022? KPSS Ortaöğretim (lise) ile gardiyan olunur mu, alımı var mı?

  KPSS Ortaöğretim gardiyanlık puanı kaçtır 2022? KPSS Ortaöğretim (lise) ile gardiyan olunur mu, alımı var mı?

  Kpss Ortaöğretim meslekleri! ÖSYM tarafından düzenlenen Ortaöğretim KPSS sınavı 2 yılda bir yapılıyor. Sınava katılım gösteren adaylar sonuçlarını öğrendikten sonra tercih yapacak. Ortaöğretim KPSS ile belirlenen bölümlerde tercih yapılabiliyor. Peki, KPSS Ortaöğretim gardiyanlık puanı kaçtır 2022? KPSS Ortaöğretim (lise) ile gardiyan olunur mu, alımı var mı?

  KPSS ORTAÖĞRETİM GARDİYANLIK PUANI NEDİR?

  KPSSortaöğretim bekçilik puanları ile ilgili detaylar merak ediliyor.

  İnfaz koruma memurluğu başvurusunda KPSS şartı aranıyor. KPSS önlisans sonuçlarının belli olmasıyla beraber istenen taban puanların belli olması gerekir. Gardiyanlık taban puanları KPSS önlisans için en az 70 olması gerekir. 

  GARDİYANLIK BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

  2022 KPSS ORTAÖĞRETİM MESLEKLERİ NELER?

  Aşağıdaki memurluklara tercih yapabilmek için, kadroların karşılığı olan özel nitelikleri taşımak gerekiyor. Bu nitelikler arasında ilgili bölümden mezun olmak ya da sertifika sahibi olmak gibi kriterler mevcuttur.

  -Bekçilik

  -Hizmetli kadroları (aşçı, temizlik görevlisi, kalorifer görevlisi vs gibi kadro normları)

  -Belediyeler (zabıtalık dahil)

  -Orman koruma memuru

  -Teknisyenlik

  -Memurluk

  - Laborant ve diğer sağlık alanları

  -Vhki (sınırlı ortaöğretim büro yönetimi veya KPSS ortaöğretim puanı alma vs gibi)

  -Zabıt katiplikleri

  -İnfaz Koruma

  Yazı kaynağı : www.turkiyegazetesi.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap