Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kpss ortaöğretim tercih nasıl yapılır

  1 ziyaretçi

  kpss ortaöğretim tercih nasıl yapılır Ne90'dan bulabilirsiniz

  KPSS-2022/1: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması (30.06.2022)

  KPSS-2022/1: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması (30.06.2022)

  DUYURU
  (30 Haziran 2022)

  KPSS-2022/1: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

  Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2022/1 Tercih Kılavuzuna saat 10.00’dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

  Adaylar tercihlerini, 30 Haziran – 07 Temmuz 2022 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 07 Temmuz 2022 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

  Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2022/1 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.


  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

  ÖSYM BAŞKANLIĞI


  Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2022/1 Tercih Kılavuzu

  Yazı kaynağı : www.osym.gov.tr

  KPSS TERCİH EKRANI VE TERCİH KILAVUZU: 2022 KPSS TERCİHLERİ NE ZAMAN BİTİYOR? - Güncel Haberler Milliyet

  KPSS TERCİH EKRANI VE TERCİH KILAVUZU: 2022 KPSS TERCİHLERİ NE ZAMAN BİTİYOR? - Güncel Haberler Milliyet

  ÖSYM tarafından düzenlenecek olan KPSS için tercihler bugün itibariyle başladı. 30 Haziran 2022'de başlayan KPSS tercihleri 7 Temmuz 2022'de sona erecek.

  KPSS TERCİHİ NASIL YAPILIR?

  Tercih işlemleri KPSS 2022/1 tercih kılavuzuna göre ÖSYM "https://ais.osym.gov.tr" adresinden elektronik olarak yapılacaktır. Adaylar tercih yapabilmek için sisteme T.C. kimlik numarası ve şifresi ile giriş yapacaktır.

  KPSS TERCİH YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

  TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

  KPSS TERCİH ÜCRETİ NE KADAR, HANGİ BANKAYA YATIRILIR?

  KPSS tercih ücreti 30 TL. Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); İş Bankası’nın tüm şubeleri, ATM, mobil bankacılık ve internet bankacılığı; Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.); ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/) üzerinden ücret ödemesi yapabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  KPSS tercihleri için son gün: KPSS tercihi nasıl yapılır? KPSS tercih kılavuzu…

  KPSS tercihleri için son gün: KPSS tercihi nasıl yapılır? KPSS tercih kılavuzu…

  KPSS tercihleri için son gün: KPSS tercihi nasıl yapılır? KPSS tercih kılavuzu…

  KPSS tercihleri için son gün geldi. ÖSYM tarafından yayınlanan kılavuz ile memur adayları KPSS’de aldıkları puan üzerinden devlet memurluğu kadrosu için tercih yapacak. KPSS tercihleri 29 Aralık Çarşamba günü sona erecek. 2021-KPSS Lisans, 2021-KPSS Ortaöğretim ve 2021-KPSS Ön Lisans sınavlarından en az birine girmiş olan memur adayları tercih yapabilecek.

  ÖSYM tarafından yayınlanan kılavuz ile memur adayları KPSS'de aldıkları puan üzerinden devlet memurluğu kadrosu için tercih yapıyor. ÖSYM resmi sitesinden KPSS 2021 Lisans, Önlisans ve Ortaöğretim tercih kılavuzu geçtiğimiz günlerde erişime açıldı.

  KPSS ORTAÖĞRETİM TERCİH KILAVUZU

  KPSS ÖN LİSANS TERCİH KILAVUZU

  KPSS LİSANS TERCİH KILAVUZU

  KPSS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

  Adaylar, tercihlerini 22 – 29 Aralık 2021 tarihleri arasında yapabilecek. Tercih işlemleri, 29 Aralık 2021 tarihinde saat 23.59’da sona erecek.

  KPSS  TERCİH KILAVUZU

  KPSS TERCİH İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

  Adaylar ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercihlerini yapabilecekler. Tercih işlemleri, KPSS-2021/2 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacak. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekiyor.

  KPSS TERCİH ÜCRETİ NE KADAR?

  KPSS tercih ücreti 25 TL'dir. Adaylar tercihlerini yaptıktan sonra yerleştirme ücretini yatıracaklardır. Yerleştirme ücretini yatırmayan adayların yapmış oldukları tercihleri geçersiz sayılacak ve yerleştirme işlemine dahil edilmeyecektir. Yatırılan yerleştirme ücretleri her ne sebeple olursa olsun iade edilmeyecek ve devredilmeyecektir.

  KPSS TERCİHLERİ YAPILIRKEN BİLİNMESİ GEREKENLER

  * Adayların bu kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 6 Eylül 2020, 25 Ekim 2020 ve 22 Kasım 2020 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2020-KPSS Lisans, 2020-KPSS Ön Lisans ve 2020-KPSS Ortaöğretim) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir

  * Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacak.

  * Tercihlerin geçerli olabilmesi için tercihlerin ÖSYM'ye internetle gönderildiği gün itibarıyla, sınava girilen öğrenim düzeyindeki bir okuldan veya programdan mezun olunması zorunludur. Tercihlerin internetle ÖSYM'ye gönderildiği gün itibarıyla mezun durumda bulunmayan adayların, yerleştirilmeleri yapılmış olsa bile, atamaları yapılmayacaktır.

  * Tercih yapmak istediğiniz kadro ve pozisyonları belirleyiniz ve 30'u geçmemek üzere istek sıranıza göre yazınız.

  * ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, yerleştirme yapılan kadro ve pozisyonlara kamu kurum ve kuruluşlarınca doğrudan atanacaklardır.

  ÖSYM’DEN KPSS TERCİHLERİ AÇIKLAMASI

  ÖSYM tarafından yayınlanan KPSS tercih süreci açıklaması şu şekilde;

  “Bazı kamu ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2021/2 Tercih Kılavuzuna saat 10.00’dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

  Adaylar, tercihlerini 22 – 29 Aralık 2021 tarihleri arasında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 29 Aralık 2021 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

  Tercih işlemleri, Ek'te yer alan KPSS-2021/2 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

  ÖSYM BAŞKANLIĞI”

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap