Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kısa saçlılar için düğün saç modelleri

  1 ziyaretçi

  kısa saçlılar için düğün saç modelleri Ne90'dan bulabilirsiniz

  Kısa Saçlı Gelinler İçin Modeller - Kısa Saç Düğün Modelleri

  Kısa Saçlı Gelinler İçin Modeller - Kısa Saç Düğün Modelleri

  Gelin saçı denince akla hep topuz modeli gelir nedense. Hatta bu bir kuralmış gibi bu dönemde gelin saçları için adaylar saç boyu kısaysa uzatmaya ve saç modeli ararken topuz modelleri arasında gezinmeye başlarlar. Senin de çok iyi bildiğin gibi böyle bir kural yok! Aksine son yıllarda kısa saçlı gelin olmak oldukça popüler. Nasıl aksesuar takacağını hangi modellerden esinleneceğini düşünüyorsan cevabını burada bulacaksın!

  kısa gelin saçı

  Hangi Saç Boyu Kısadır?

  Erkeklerin kullandıkları saç modeli olan 2 numaradan omuz hizası arasında kalan saç boyuna kısa saç denir. Birkaç çeşit kısa saç vardır. Erkek tıraşı gibi olanlar, bir zamanlar tüm dünyayı kasıp kavuran Meg Ryan saç modeli olan asimetrik kesim kısa saçlar – günümüzde bu saç modelini hala uygulayan Ayşe Arman var - kahküllü kısa saçlar ve bob modeli saçları kısa saç modellerinden öne çıkanlar olarak sıralayabilirim.

  Modası hiç geçmeyen kısa saçlar ile her zaman havalı ve modern bir görünüm sergilersin. Ayrıca kısa gelin saçı modelleri daha dinamik ve enerjik görünmeni sağlar.

  Öne çıkan Düğün Kısa Saç Modelleri

  Saç boyun, tarzın, gelin saç modelini etkileyecek kriterler arasında. Peki hangi saça hangi model? Hemen anlatalım:

  Çok Kısa Saç Modelleri Düğün İçin Çok Çeşitli

  Erkeksi saçlar olarak da adlandırdığımız çok kısa model saçlar bebeksi yüz hattı olanlara daha çok yakışır. Çünkü bu saç modeli ile yüz daha çok ortaya çıkar ve yüzünü biraz daha sertleştirir. Tabii bu keskin hatlı biri olacağın anlamına gelmiyor. Bu bebeksi yüzünün daha olgun duracağı anlamına geliyor.

  Keskin yüz hattın var ve yine de erkek tıraşı gibi bir kısa gelin saç modeli tercih edeceksen sana yüzünün daha sert duracağını söylemek zorundayım. Fakat aynı zamanda seni sportif ve enerjik de gösterecektir.

  Çok kısa saç modelini ince telli saç yapısına sahip gelin adayları da, kalın telli saç yapısına sahip gelin adayları da tercih edebilir. Sadece ince telli gelin adaylarının model verirken kalın telli saç yapısına sahip gelin adaylarına göre yardımcı ürün kullanmaları gerekebilir.

  Küt Kısa Gelin Saçı Modelleri

  Kulak hizasında ya da altında biten modelleri de vardır, boynun tam ortasına kadar uzanan modelleri de... Küt saç modelleri genellikle ince telli gelin adaylarının tercih etmesi gereken bir modeldir.

  Çünkü kalın telli saçlara sahip gelin adaylarının yaptıkları model kısa bir süre sonra kabaracağı için pek tavsiye etmiyorum. Mutlaka denemek istiyorsan saç yapımı için ciddi bir zaman harcamayı göze almalısın.

  Küt saçlı gelin adaylarına kısa saçlı gelin başı yaptırırken çok dikkat çeken bir saç aksesuarları yoksa saçlarını dalgalı, bukleli ya da eski dönem saçları gibi yaptırmalarını tavsiye ediyorum.

  kısa saç modelleri düğün

  Ortaya Yakın Kısa Gelin Saç Modelleri

  Ortaya yakın kısa saç; boynun tam ortası ile omuz arasında kalan bölgedeki saç şeklidir. Bu saç modeli toplanabilir olduğu için en avantajlı kısa gelin saçı modellerinden biridir.

  Hem topuz yaptırılabilir hem de açık bırakılabilir. Bu noktada açık bırakıyorsan mutlaka dalgalı ya da bukleli yaptırmalısın. Düz saçlar bu boydaki bir gelin adayı için çok sıradan kalır şimdiden söyleyelim.

  Ayrıca özellikle belirtmek isteriz ki ortaya yakın kısa saç modelleri kalın telli saç yapısında avantaja dönüşecek bir numaralı kısa saç şeklidir.

  düğün kısa saç modelleri

  Kısa Saçlı Topuz Modelleri

  Kısa saçın var ve topuz yaptırmak istiyorsan iki seçeneğin var. Ya orta uzunlukta bir kısa saça sahip olmalısın ya da postiş kullanmalısın. Bunlardan birine sahip olmadığında topuz modeli yaptırmak kısa saçlı gelin adayları için biraz hayal olur.

  Postiş kullanırsan örgü topuz ya da tepeden topuz modeli başta olmak üzere istediğin topuz modelini yaptırırsın. Postiş kullanmak istemezsen ense hizanda küçük bir topuz yapılır. Bu noktada saçının ön tarafını nasıl yaptıracağın daha önemli olur.

  Daha uzun boylu ve havalı bir görünüme sahip olmak için saçının ön bölümünü kabartmalı, romantik bir görünüm için ortadan ikiye ayırarak çiçekli bir taç kullanmanı öneriyorum.

  düğün için kısa saç modelleri

  Kısa saç modelleri için aksesuarlar nelerdir?

  Kısa saç modelleri de en az uzun saç modelleri kadar aksesuar kullanımında özgürdür. Buna çiçekler, saç tokaları, saç bantları, duvaklar ve taçlar da dahildir. Haydi, gel örneklerle kısa saç modellerine göre aksesuarları inceleyelim.

  Çiçekli kısa saç modelleri

  Çiçekler, son yılların en popüler saç aksesuarlarıdır. Kır düğünlerine en çok yakışan aksesuar olduğu kadar kısa gelin saçlarına da en çok yakışan aksesuar çiçeklerdir. Ön, arka ve yan tarafta olmak üzere üç ayrı kullanımı vardır.

  Arka tarafta genellikle saçın tam ortasına tutturulur ve çiçeklerden başka aksesuar takılmasına gerek kalmaz. Eğer sırt dekolteli bir gelinliğin varsa kesinlikle büyük mevsim çiçeklerini tercih etmeni öneriyorum. Böylece görkemli bir görünüm yakalayabilirsin. Sırt bölgen kapalı ise daha küçük çiçekler görünümünü dengeler.

  Yan veya orta bölümde tercih etmeyi planlıyorsan sana önerim başka aksesuarlardan mümkün olduğunca kaçınman. Çünkü kısa saç için çiçek aksesuarı yeterince kafanda dikkat çekeceği için duvak ya da toka takarsan bu dikkat dağılıp fazla bir görüntü verecektir. Buna dikkat etmeni öneriyorum.

  düğün saç modelleri kısa

  Taçlı Kısa Gelin Saç Modelleri

  Kısa saç modeline taç takmak istiyorsan yakası açık bir gelinlik modeli tercih etmelisin. Böylece tacın ne kadar gösterişli olursa olsun saç modelinin önüne geçmez. Ayrıca hem taç hem de duvak takmayı planlıyorsan saçını mutlaka topuz yaptırıp duvağını topuzunun altından tutturmalısın. Bu saçın ve aksesuarların arasında bir denge tutturmanı sağlayacak.

  Bantlı Kısa Saç Modelleri

  Bant saç aksesuarı da çiçekler gibi farklılık gösterir. En bilinen ve tercih edileni saçın ön bölümünün hemen ardından takılıp bandın işlemeli bölümünden sonra tül olarak devam edenleridir. Özellikle bu modelin tercih edilme sebebi duvaktan vazgeçilememesidir.

  Alnın tam ortasından takılan özellikle taş işlemeli olan saç bantları 20’li yıllara gönderme yapmayı planlayan gelin adayları için harika bir seçenek olur. Bu aksesuar özellikle after partylerde daha çok tercih ediliyor.

  Eğer kısa saçlarından daha fazla ilgi çekmesini istediğin bir şey varsa o kesinlikle bir tarafında kocaman bir aksesuar olan saç bandıdır. Bu bandı takarken özellikle saçlarının tamamının tek bir taraftan çıkarılmasına dikkat etmelisin. Bu aksesuar puantiye ya da dantel kumaş gibi dokulu tüllerden oluşur.

  Şapkalı kısa saç modelleri

  Tüm dikkatler yüzünde olsun istersen kesinlikle kısa saçına kocaman şapka takarak gününe damga vurmalısın. Kısa saçta şapka aksesuarı genellikle kumsal düğünlerinde tercih edilir. Eğer kocaman şapka senin de tercihinse gelinliğini straplez ya da tek omuzlu gelinlik modeli yaptırmanı tavsiye ediyorum.

  Duvaklı kısa saç modelleri

  Duvaklı kısa gelin saçlarına en fazla önerdiğim model kafes duvak dediğimiz tüllü şapkadan veya sadece tülden yapılmış aksesuarlardır. Bu aksesuarı daha çok nikahlarda tercih edebilirsin.

  Sadece tülden oluşan ve şapka gibi takılan duvaklar genellikle kısa olanlardır. Bu aksesuarı tercih etmeyi planlıyorsan yakan çok açık olmamalıdır.

  Kısa saçlı gelin adaylarına şu videomuzdaki tasarımlara göz atmalarını da öneriyoruz:

  Kısa Gelin Saçı Modelleriyle Dikkat Çeken Firmalar

  1- Özgür Dinçer

  Saçınıza ve zevkinize uygun makyajlarıyla öne çıkan Özgür Dinçer, hem doğal hem şık tasarımlarda oldukça deneyimli. Evde veya düğün mekanınızda hizmet veren firma, yakınlarınız için de saç ve makyaj tasarımları yapabiliyor.

  Özgür Dinçer

  2- Elser Yılmaz

  Düğün günü öncesi ön görüşmeler yaparak aklınızdaki tasarımı detaylıca öğrenen firma, sizi hayalinizdeki görünüme kavuşturma iddiasını taşıyor. Firmanın kurucusu ise saç ve makyaj eğitimini Londra'da almış.

  Elser Yılmaz

  3- MakeUp Figen Yılmaz & Velat Ozdamar Hair

  Pastel tonlarındaki doğal ama çarpıcı makyajlarda uzmanlaşan ekip, son yılların saç makyaj trendlerine de hakim. Yüzünüzde öne çıkarmak istediğiniz noktaları belirleyip buna göre bir tasarım yapıyorlar.

  MakeUp Figen Yılmaz &

  4 - Mehmet Tatlı Marmara Forum

  1961 yılından beri sektörde olan firmanın 20'den fazla şubesi bulunuyor. Cilt tipiniz, ten renginiz ve yüz hatlarınıza göre saç ve makyaj uygulaması yapılıyor.

  Mehmet Tatlı Marmara Forum

  5 - Emre Hergül Kuaför

  Emre Hergül Kuaför'de saç ve makyaj uygulamaları gün boyu kalıcılığını koruyacak malzeme ve tekniklerle yapılıyor. Firma ayrıca ücretsiz prova imkanı sunuyor.

  Emre Hergül Kuaför

  Dizi ve filmlere konu olan kısa saçlar

  Özellikle Great Gatsby filminden sonra 1920’li yılların saç modellerine de bir dönüş oldu. Artık gelin adayları, doğru aksesuar bulduğu anda kısa saçlı bir gelin olmayı gözlerini kırpmadan kabul eder hala geldi.

  Great Gatsby

  Özellikle bu filmin saçı, makyajı ve aksesuarları gelin adayları için biçilmiş kaftan ile eşanlamlı. Kısa bob kesim saçların düz ya da bukleler halinde kullanılması ve işlemeli gelinlikler ile harika görüneceğine emin olabilirsin.

  Downton Abbey

  1920’lilerde geçen Downton Abbey dizisi özellikle kısa saçlı gelin adaylarına son yıllarda oldukça ilham veren 3 karaktere sahipti. Evin kızları Mary, Edith ve Lily’nin her biri farklı bir aksesuar kullanarak kalplerimizde taht kurdu.

  Mary çiçekli pırlanta taç üzerine duvak kondurduğu saç aksesuarını kısacık saçlarını ense topuzu yaptırarak sergiledi.

  Edith ise ipek gelinliğini tül duvak ve taçla sergiledi. Mary’nin saç aksesuarına oldukça benzeyen bu karakterden ilham almak için sen de saçlarını su dalgası yaptırmalısın.

  Ailenin başkaldıranı Lily’nin saç modeli ise ortadan ikiye ayrılmış bukleli gelin saçı tercih ederken her iki tarafına da çiçek takıp aksesuar olarak alnının tam ortasına saç bandı taktı. Sen de bu görünümü tarihi düğün mekanlarında rahatlıkla tercih edebilirsin.

  En ünlü kısa saçlı ünlüler

  “Hayalet” filmi ile kendini sevmeyenlerin bile kalbinde bir taht kuran Demi Moore en ünlü kısa saçlı ünlülerden biri. Genellikle alnına düşürdüğü saçlarını düz kesim kullanan Demi’nin aksine Sharon Stone kısa saç modelini karışık kullananlardan.

  Victoria Beckham’ın kısa saçları

  İşte neredeyse kısa saçın ünlü olmasının nedeni bu kadındır. Hatta Katie Holmes’in stiline bile katkıda bulunan Vic ilk asimetrik kısa saç kestiren ünlülerden biri oldu. Neredeyse kısa saçın her türlüsünü kullanan Beckham oval yüz tipinin ekmeğini de yiyor diyebiliriz. Eğer senin oval yüz tipin yoksa Victoria Beckham’ın her modelini deneme derim.

  Yeni nesil kısa saçlı ünlüler

  Genç oyuncular gerek seçtikleri roller gerekse kişisel tercihleri olarak modernliğin simgesi olan kısa saçtan vazgeçemiyor. Bunlar arasında Taylor Swiff, Jennifer Lawrence ve Kristen Stewart bulunuyor. Özellikle Kristen’ın neredeyse uzatmak bile istemiyor.

  Orta uzunlukta kısa saçlı ünlüler

  Hem yaş gereği hem de moda unsurlarından biri olması nedeniyle orta yaşlı ünlüler genellikle küt kısa saç modelini tercih ettiler. Bunlar arasında Katie Holmes, Beyonce ve Rachel McAdams birinci sırada.

  Şimdi Sıra Sende, Haydi Sor!

  Evet, sıra sende. Hala cevaplanmamış soruların ya da aktarmamı istediğin bilgiler varsa makalenin altına soru olarak eklemelisin. Sorularına en kısa zamanda yine makalenin altında cevap vereceğim, daha açık bilgi isteklerini ise yazıya ekleyeceğim. Haydi, sor bakalım...

  Yazı kaynağı : dugun.com

  Düğün için Kısa Saç Modelleri

  Düğün için Kısa Saç Modelleri

  Düğün için Saç Modelleri

  Düğünlerde seçilmesi en zor şey; kıyafet! kesinlikle ilk sırayı kıyafet alır ama ikinci sıra da tartışmasız saç var. Uzun, dalgalı bir topuz veya hacimli bukleli uzun saç gibi gelin saçı olarak klişeleşmiş modeller sizi baskı altında hissettirebilir ama herkesin farklı stili olabilir bu yüzden eğer saçlarınız kısaysa ve öyle kullanmayı seviyorsanız ekstra işlemlere girip (çıt çıt veya micro kaynak gibi işlemler) saçlarınızı uzatmaya çalışmayın çünkü kısa saçlarınızla da harika bir gelin olabilirsiniz, kendine özgü stili olan bir gelin!

  Açık Saç Modelleri

  Bu tarz açık bırakılmış saç modelleri özellikle taze bir görünüm sağlıyor. Özellikle düğün saç modelleri genç gelinlere uygun. Genç ve ferah bir görünüm için tercih edilmesi gerek, ayrıca kısa saçları toplaması, topladıktan sonra uzun süre hareketli bir ortamda bulunmak biraz saçınızın bozulmasına sebep olabiliyor. Açık saç modellerinde bu tarz bir risk yok.

  Açık Saç + Çiçek Tacı

  Saçlarınızı düz veya dalgalı hatta kıvırcık bile kullanabilirsiniz. Başınıza aksesuar olarak çiçek taç almanız hem çok güzel bir görüntü sağlayacaktır hem de saçlarınızın sadeliğine taze bir hareketlendirme yapacaktır. Özellikle düğününüzün teması doğa, çiçekler gibiyse veya düğün mekanınız doğada bir yerde ise kesinlikle çok uyumlu olacaktır. Saçlarınızın hangi boyutta olduğu da fark etmez.

  Açık Saç + Şık bir Toka

  Saçlarınızı yine istediğiniz bir yapıya sokabilirsiniz. Saçlarınızı yandan ayırmanızı öneririm bu tarz bir modelde. Gelinliğinize uygun veya düğün temanıza uygun bir toka seçip saçınızın yandan ayrılmış kısmına tokayı takabilirsiniz. Sıkıca toplarsanız oldukça şık bir model elde edebilirsiniz. Saçlarınızı serbest bırakıp tokayı sadece takarsanız fazla sıkı olmadan daha çok bohem bir hava sağlayabilirsiniz. Bazı saç stilleri abiye saç modelleri maşa ile kombinleyebilirsiniz.

  Kısa Saç Örgü Modelleri

  Örgü modeller saça çok nazik bir hava katıyor. Düğününüzde siz de bu tarz bir şeyler yakalamak isteyebilirsiniz. Kısa saçlara örgü biraz zor olurmuş gibi görünse de burada göreceğiniz modeller size ilham ve cesaret verecektir.

  Ayrıca daha fazla kısa saç modelleri görmek isterseniz şu makalemizi okuyabilirsiniz;

  Yazı kaynağı : www.makyajmag.com

  Düğünler ve Özel Günler için 25 Kısa Abiye Saç Modelleri

  Göz Alıcı Kısa Abiye Saç Modelleri

  Göz Alıcı Kısa Abiye Saç Modelleri

  Kısa saçlar için doğru saç stilini bulmak biraz karmaşık bir çaba gibi görünebilir, çünkü birçok abiye saç modeli ve topuz stili, daha uzun saçlar için tasarlanmış gibi görünmekte. Eğer özel günlerinizde, şık bir abiye elbise üzerine ne gibi bir saç modeli seçeceğinizi bilmiyorsanız, buradaki saç stilleri size alternatif sağlayabilir. Kısa saçlarla da, uzun gür saçlar kadar şekillendirme seçeneğine sahip olabilirsiniz, tabii bunun için doğru seçenekleri araştırma ve pratik gerekebilir. Biraz da yaratıcılık sayesinde, herhangi bir saç stili ile, farklı ve güzel bir kısa abiye saç modeli yaratılabilir. Özellikle topuzlar, örgüler ve saç aksesuarları, kısa saçlar için güzel alternatifler olabilir.

  Öncelikle katılmak zorunda olduğunuz etkinliği düşünmelisiniz. Düğün daveti mi, kına mı, ya da herhangi başka bir özel gece mi? Fazla abartıya kaçmak istemiyor musunuz, yoksa göz alıcı bir stile mi ihtiyacınız var? Göz önünde bulundurulacak birçok seçenek var. İşte sizlere kısa saçlara kolayca uygulayabileceğiniz çok şık saç modelleri:

  1. Kısa Abiye Saç Modeli
  Kısa Abiye Saç Modelleri

  Hafif dalgalı saçlarınıza yarım örgü ile ve sevimli çiçeklerle süslenmiş bir saç aksesuarı ile, gerçekten hoş bir görünüm sağlayabilirsiniz.

  2. Kısa Saç Modeli
  Abiye Kısa Saç Modelleri

  Çok kısa saç modellerini tercih eden biriyseniz, özellikle pixie saç modeli olarak bilinen kesimleri kullanıyorsanız, bu sıradışı yan örgü ve kıvırcık kısa saç modelini tercih edebilirsiniz.

  3. Örgülü Abiye Saç Modeli Kısa
  Abiye Saç Modelleri Kısa

  Hafif dalgalı ve dağınık bir topuz, sadece uzun saçlı hanımların tercihi değil elbette. Küt kesim saçlarınıza da özel günlerinizde böyle güzel ve özel bir saç modeli deneyebilirsiniz.

  4. Kısa Abiye Saç Modeli Topuz
  Kısa Abiye Saç Modelleri 2019

  Düşük topuz stilleri sadece uzun saçlar için geçerli bir model değil elbette, şık ve zarif bir, büzgülü düşük topuz saç stili, özel günlerde ve düğün davetlerinde de tercih edebileceğiniz, harika bir alternatif.

  5. Fransız Topuz Kısa Saç Modeli
  Abiye Kısa Saç Modelleri 2019

  Özellikle sarı saçlı hanımların severek tercih edebileceği bir saç stilini sizlerle paylaşıyoruz. Hem biraz klasik hem de çok şık bir saç modeli: fransız topuzu. Dümdüz ve pürüssüz bir topuz olarak kullanılmasının yanı sıra, böyle hafif dağınık doğal bir görünümle de, daha rahat kullanabileceğiniz bir topuz kulanabilirsiniz.

  6. Yan Örgü
  Abiye Kısa Saç Modelleri-6

  7. Pixie Kesim Abiye Saç
  Abiye Kısa Saç Modelleri-7

  8. Abiye Kısa Topuz
  Abiye Kısa Saç Modelleri-8

  9. Düşük Topuz
  Abiye Kısa Saç Modelleri-9

  10. Havalı Saç Stili
  Abiye Kısa Saç Modelleri-10

  11. Maşalı Perçem Stili
  Abiye Kısa Saç Modelleri-11

  12. Sevimli Kısa Saç Stili
  Abiye Kısa Saç Modelleri-12

  13. Kısa Örgülü Topuz
  Abiye Kısa Saç Modelleri-13

  14. Saç Örgüsü Taç Stili
  Abiye Kısa Saç Modelleri-14

  15. Çok Kısa Saç Abiye Stili
  Abiye Kısa Saç Modelleri-15

  16. Burgu Örgü Saç Modeli
  Abiye Kısa Saç Modelleri-16

  17. Taç ile Saç Modeli
  Abiye Kısa Saç Modelleri-17

  18. Kıvırcık Kısa Saç Abiye
  Abiye Kısa Saç Modelleri-18

  19. Yarım Yan Örgü
  Abiye Kısa Saç Modelleri-19

  20. Şık Topuz Modeli
  Abiye Kısa Saç Modelleri-20

  Yazı kaynağı : dugun-telasi.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap