Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kuran ayetlerini şarkı yapan iranlı

  1 ziyaretçi

  kuran ayetlerini şarkı yapan iranlı Ne90'dan bulabilirsiniz

  Mohsen Namjoo kimdir? Kuran ayetlerini şarkı yapan İranlı sosyal medyanın gündeminde

  Mohsen Namjoo kimdir? Kuran ayetlerini şarkı yapan İranlı sosyal medyanın gündeminde

  İran'da şarkıcı olan Mohsen Namjoo gündeme Kuran ayetlerini şarkı yapması ile düştü. Türkiye'de konser vereceği haberi de Mohsen Namjoo'nın kim olduğu vatandaşlarımız tarafından merak edildi. Ayrıca Kuran ayetlerinden şarkı yapması ise ülkemizde hoş karşılanmadı.

  KURAN AYETLERİNİN ŞARKI YAPAN İRANLI KİM?

  Sosyal medya da çığ gibi büyüyen, Kuran ayetlerinden şarkı yapan adamın kim olduğu internette en çok araştırılan haberler arasına girdi. Bizde sizler için Mohsen Namjoo hakkında detayları haberimizde derledik!

  MOHSEN NAMHOO KİMDİR?

  Mohsen Namhoo çocuk yaştan beri sanata merakı olan biri. Babasını küçük yaşta kaybeden İran'lı sanatçı annesi ve kardeşlerinin desteği ile müzik okuluna gönderildi. Hocası Nasrullah Nasenpur idi. Bunu sadece hobi olarak yaptığını düşünen ailesi geleceğini bu kariyerle sürdürmesini istemedi. Fakat Mohsen Namhoo kafaya şarkıcı olmayı koymuş ve Tarhan Üniversitesine gitmeye karar vermiştir. Konservatuar için bir çalgı aleti çalması gerektiğini öğrendikten sonra, maddi durumunun kötü olması ile alakalı setar almaya karar verdi. Setarı çalmayı öğrendiğinde üniversite sınavlarına girip Tarhan Üniversite'sinde okumaya başladı. Fakat umduğu gibi olmadı. Daha farklı arayışlar içinde olan Mohsen Namhoo geleneksel müzik ile modern müziği birleştirmeye karar verdi. Yaptığı çalışmalar sonrası bazı kesimler bunu güzel bulurken bazı kesimlerce kabul görmedi. Bu da okuldan atılmasına sebep oldu.

  Okuldan atıldıktan sonra Tahran'da konser vermeye başladı. Rock ve caz tarzında söylediği müzikler beğenildi. İran'da tanınır hale gelen Mohsen Namhoo festivallerde sahne aldı. Hollanda'da bir radyoda söyleyişi yapıldı.

  Mohsen Namhoo daha çocuk yaşta dedesi ile söylediği şarkıyı kayda almış ve müziğin sonunda duyulan sesin dedesine ait olduğunu belirtmiş şarkının ismini ise Mojir koymuştur. Şimdiler de ise yaptığı bı kaydı, yazdığı yeni şarkıda kullanmıştır.

  Yazı kaynağı : www.karar.com

  Kuran ayetlerini şarkı yapan İranlı kim? Mohsen Namjoo kimdir?

  Kuran ayetlerini şarkı yapan İranlı kim? Mohsen Namjoo kimdir?

  İranlı şarkıcı Mohsen Namjoo, sosyal medyada Kuran ayetlerini şarkı yaptığı ve Türkiye'de planlanan 5 konseri ile gündeme geldi. Kuran ayetlerini şarkı yapan İranlı kim ve Mohsen Namjoo kimdir merak ediliyor. Kuran ayetlerini şarkı yapan İranlı kim? Mohsen Namjoo kimdir? Kuran ayetlerini şarkı yapan İranlı kim? Mohsen Namjoo kimdir? Detaylar haberimizdedir…

  KURAN AYETLERİNİ ŞARKI YAPAN İRANLI KİM?

  Sosyal medyada Kuran ayetlerini şarkı yapan İranlı şarkıcı Mohsen Namjoo gündeme geliyor. Mohsen Namjoo'nun Türkiye'de yapılması planlanan 5 konseri sosyal medyada tepki topladı.

  MOHSEN NAMJOO KİMDİR?

  Mohsen Namjoo Meşhed şehrinde geleneksel yapıdaki bir aile içerisinde büyüdü. Edebiyat ve müziğe olan ilgisi daha çocukluğunda başlamıştı. Okuldaki sanat etkinliklerinde aktif olarak rol alıyordu. Daha 12 yaşında iken babasını kaybedince annesi ve abileri onu müzik okuluna göndermeye karar verdiler. Burada Nasrullah Nasehpur tarafından eğitildi. Ailesinin karşı çıkmasına rağmen profesyonel olarak müzik yapmaya karar verdi ve müzik eğitimine Tahran Üniversitesi'nde devam etmek için Tahran'a taşındı. Giriş sınavını kazanmak için bir enstrüman çalmayı bilmesi gerekiyordu. Malî durumu nedeni ile gücü ancak bir setar almaya yetmişti.

  1994 yılında üniversiteye girdi. Burada ağırlıklı olarak müzik ve tiyatro eğitimi aldı. Üniversitedeki klasik öğretim sisteminden memnun değildi. Klasik, geleneksel İran müziği ile yakından ilgilendikten sonra denemelere başladı ve bu geleneksel müziği modern yöntemlerle birleştirip sentez yaptı. Bu çalışmaları bazı kesimler tarafından kabul görmedi ve çok sık zorluklarla ve engellemelerle karşı karşıya kaldı.

  İran müziğini alışılmamış bir şekilde uygulaması ve şarkılarının değişik tarzı nedeni ile, üçüncü yılında üniversiteden atıldı. Üniversiteden atıldıktan sonra Tahran'da üç konser verdi. 2000 yılından bu yana rock müzik ve caz onun için önemli hale geldi. Bu iki müzik türünü geleneksel İran müziği ile birleştirdi. Bu denemeler çok kötü bir teknik ile kayda alındı. Bu kayıtların bir kısmı kopyalandı ve tüm İran'da, birçok insan tarafından sevilerek dinlendi. 2006 yılında özel konserler vermeye başladı ve aynı yıl Uluslararası Rotterdam Film Festivali'nde "Hotspot Teheran" konulu etkinlikte sahneye çıktı. Çok başarılı olan bu konser sonrası Hollanda radyosunda onunla bir söyleşi yapıldı ve konserden bazı eserler çalındı. İran sınırları dışında Mohsen Namjoo özellikle "Sound of Silence" isimli belgeselle tanındı. Bu belgeselde Amir Hamz ve Mark Lazarz, Namjoo ile birlikte, İran'ın diğer öncü müzisyenleri O-Hum, Hich-Kas ve Emad Bonakdar'ı da göstererek, Tahran'daki underground müziği anlatıyorlardı.

  Mohsen Namjoo, Mojir adındaki şarkısında henüz 9 yaşındayken vefat eden dedesiyle düet yaptı. Şarkının sonunda duyulan ses o sırada kanser olan dedesine aittir. Namjoo, kardeşiyle birlikte dedesinin Mojir Dua'sını okuduğu esnada sesini kaydedip, bu kaydı yıllar sonra şarkısında kullanıp dedesini onurlandırdığını söylüyor.

  Yazı kaynağı : www.haberler.com

  Kur'an ayetlerini şarkı yapan İranlı hadsize sert tepki! 'Bu zındığa konser planlayanlar...'

  Kur'an ayetlerini şarkı yapan İranlı hadsize sert tepki! 'Bu zındığa konser planlayanlar...'

  Akit haber güncel son dakika gündem haberleri ve haber arşivi.

  Biz her vakit, hakikati haykırdık ve gerçeğin izinde olduk. Her devrin gazetesi olmadık, milletin gazetesi olduk.

  www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.

  Yüklenme süresi 0.0133 sn.

  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap