Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kuru fasulye düdüklüde kaç saatte pişer

  1 ziyaretçi

  kuru fasulye düdüklüde kaç saatte pişer Ne90'dan bulabilirsiniz

  Kuru Fasulye Kaç Dakikada Pişer? Düdüklüde Veya Tencerede Ne Kadar Sürede Haşlanır?

  Kuru Fasulye Kaç Dakikada Pişer? Düdüklüde Veya Tencerede Ne Kadar Sürede Haşlanır?

  Kuru fasulye yemeği her evde yapılabilen bir yemek türüdür. Severek tüketilen kuru fasulye, düdüklü tencerede 10 ile 15 dakika arasında pişirilir. Tencerede pişirim süresi ise, yaklaşık 40 dakikadır.

  Kuru Fasulye Kaç Dakikada Pişer?

  Kuru fasulye yemeğini evlerde yapmak isteyenler, pişirme süresini çok merak edebiliyor. Ne kadar süreyle kuru fasulyeyi pişirileceğini araştırarak, güzel bir yemek yapmak isteyebiliyor. Kuru fasulye yemeği düdüklüde yapılıyorsa, yaklaşık 10 ile 15 dakika süreyle pişirilmelidir.

  Düdüklüde veya Tencerede Ne Kadar Sürede Haşlanır?

  Düdüklüde kuru fasulyelerin ne kadar pişirileceği, ev hanımlarının araştırdığı bir konudur. Düdüklüde yaklaşık 10 dakika, tencerede ise 40 dakika pişirilmesi önerilir.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Kuru Fasulye Kaç Saatte Pişer? Düdüklü Tencerede Kaç Dakikada Haşlanır?

  Kuru Fasulye Kaç Saatte Pişer? Düdüklü Tencerede Kaç Dakikada Haşlanır?

   Düdüklü tencere basınç ile çalışan bir pişirici olması nedeniyle yemekleri kısa sürede pişirmektedir. B sayede hem zamandan hem de paradan tasarruf edilir. Kuru fasulye ise düdüklü tencerede kısa sürede pişirilebilir.

   Kuru Fasulye Kaç Saatte Pişer?

   Kuru fasulyenin yemek yapılmayıp sadece haşlanması için bir gece önceden suda ıslatılması gerekmektedir. Bir gece önceden suda bekletilen kuru fasulye normal tencerede yaklaşık 1 saatte pişebilir. Fakat kuru fasulye suda bekletilmez ise normal tencerede pişirilmesi çok uzun sürebilir. Bu nedenle normal tencerede kuru fasulyenin haşlanabilmesi için mutlaka bir gece suda bekletilmesi önerilmektedir. 

   Ayrıca normal tencerede pişirilen kuru fasulye mutlaka kısık ateşte pişirilmelidir. Bu yemeğin daha lezzetli olmasını sağlayacaktır. Pişme sırasında suyu az gelir ise üzerine kaynamış su ilave edilebilir. 

   Kuru Fasulye Düdüklü Tencerede Kaç Dakikada Haşlanır?

   Kuru fasulyenin düdüklüde haşlanması normal tencerede haşlanmasına göre ciddi farklılık göstermektedir. Bunun en belirgin özelliği pişme süresidir. Kuru fasulye bir gece önce suda bekletilir ise düdüklü tencerede yaklaşık 10 dakika içerisinde pişebilir. Fakat bir gece önce suda bekletilmeyen kuru fasulye düdüklü tencerede pişme süresi 40 dakikayı bulabilir. Suda bekletilmeden düdüklü tencerede yapılacak olan kuru fasulye için şu adımları takip edebilirsiniz:

   - Fasulyeler yıkandıktan sonra kaynar suda 25 dakika kaynatın.

   - Kaynadıktan sora bir süre dinlendirin ve fasulyeleri, süzüp düdüklü tencereye sıvı yağ ve tere yağ eritip soğanı kavurun.

   - Soğan kavurduktan sonra salçayı ekleyin ve kokusu çıkana kadar kavurun.

   - Üzerine fasulyeleri ekleyip hepsini yaklaşık 5 dakika kavurun.

   - Üzerine kaynamış su ekleyerek kapağını kapatın. 

   - Bir gece önceden ıslatılmamış olduğu için yaklaşık 30 ile 45 dakika arasında pişirme süresi değişebilir.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Düdüklüde Kuru Fasulye Tarifi

  Düdüklü tencerede kuru fasulye kaç dakikada pişer?

  ıslanmış kuru fasulye düdüklüde nasıl pişer

  ıslanmış kuru fasulye düdüklüde nasıl pişer

  ıslanmış kuru fasulye düdüklüde nasıl pişer
  Islanmış Kuru Fasulye Düdüklüde Nasıl Pişer Tarifi, Nasıl Pişirilir, Nasıl Yapılır
  Malzemeleri:
  2 Su Bardağı Dermason Kuru Fasulye
  6 Yemek Kaşığı Zeytinyağı
  1 Adet Soğan
  1/2 Yemek Kaşığı Domates Salçası
  1 Tatlı Kaşığı Tuz
  4.5 Su Bardağı Kaynar Su

  Ön Söz:
  Islanmış kuru fasulye pişirme süresi, çeşitli marka düdüklü tencerelerin kullanma kılavuzlarında 20 ila 25 dakika olarak verilmiştir. Düdüklü tencerelerin kullanımı, benim yemek yapma yöntemimle aynıdır. Normal tencerede yemek yaparken yemeğin bütün malzemelerini koyduktan sonra tencereyi bir defa fokur fokur kaynatır, kapağını kapatır, ocak ısısını en kısık ayara getirir ve saat tutarım. Düdüklü tencerelerde bu mantıkla çalışır. Ne var ki, her şey kullanma kılavuzlarında yazıldığı gibi olmuyor. Birde buna kişinin alışkanlıklarını katmak gerekir.

  Düdüklü tencerede yemek yaparken çoğu yemeklerimde ocağın normal ısı ayarını kullanırım. Haliyle düdüklü tencerede pişen bazı yemeklerimin su ölçüsü fazladır. Fazla su normal ısıda buharlaşır gider, yemeğin lezzetine veya görünümüne bir etkisi olmaz. Sadece ocak biraz fazla gaz yakar, o kadar. Bu yemeğimi düdüklü tencerede en kısıkta pişirdim. Yemeğe su verdikten sonra düdüklünün kapağını kapattım. Ardından ilk düdük sesinden sonra ocağı tamamen kıstım ve saata baktım, 20 dakika bitiminde tencereyi ocaktan aldım.

  Ön Hazırlık:
  Tencere içerisine 2 su bardağı kuru fasulye konulacak ve üzerine üç parmak geçesiye kadar soğuk su doldurulacak. Tencerede kuru fasulye bir gece boyunca bekletilecek. Ardından suyu değiştirilecek, bir taşım (gazı alınması için) kaynatılacak ve süzülecek. Soğan yemeklik doğranacak ve kaynar su hazır edilecek.

  Maharetini Göster :
  Düdüklü tencere’ye zeytinyağı konulacak ve ısıtılacak. Üzerine soğan ilave edilecek, normal ısıda kavrulacak. Ardından domates salçası ilave edilecek, kokusu çıkıncaya kadar kavrulacak. Üzerine 4.5 su bardağı kaynar su ve kuru fasulye ilave edilecek, karıştırılacak. Düdüklü tencerenizin kitapçığında bulunan kuru fasulye pişirme süresi dikkate alınarak yemek pişirilecek. Kuru fasulye piştikten sonra, yemeğin tuzu karar hale getirilecek. Düdüklü tencerem bu tarifle kuru fasulyeyi en düşük ısı ayarında 20 dakikada pişirdi. Sonrası malum.
  ‘Kolay Gelsin’
  www.klasiktatlar.com

  Yazı kaynağı : www.klasiktatlar.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap