Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  lise açıköğretim kayıtları ne zaman başlıyor

  1 ziyaretçi

  lise açıköğretim kayıtları ne zaman başlıyor Ne90'dan bulabilirsiniz

  Önemli Duyuru!

  Önemli Duyuru!

  AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ 2021-3.DÖNEM KAYIT YENİLEME İŞ VE İŞLEMLERİ HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU

  1) Kayıt Yenileme Tarihi;

  Açık Öğretim Lisesi 2021-3.Dönem kayıt yenileme işlemleri 6 Temmuz 2022 tarihinde başlayıp 18 Temmuz 2022 tarihi mesai bitiminde sona erecektir.

  2) Kimler Kayıt Yenileyebilir;

  2021-3 dönemine, sadece 19.07.2005 tarihi dahil ve öncesi doğumlu öğrenciler kayıt yenileme işlemlerini yapabileceklerdir.

  3) Ders Seçme İşlemi Nasıl Yapılacak;

  Kayıt yenileme işlemlerini yaptıran öğrencilerin, ders seçimleri öğrencilere açılmayacak olup; dersler Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi tarafından otomatik olarak atanacaktır.

  4) Cezaevi Öğretmenlerinin Dikkatine; 

       4.1. "Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi / Adres bilgileri" başlığı altında bulunan cezaevi bilgisi, cezaevi grubu ile "Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi / Sınav irtibat merkezi" başlığı altında bulunan özel durum bilgisi güncelleme yetkisi cezaevi öğretmenlerine açıktır. Yeni dönem açıldığında, öğrenciler nakil olduğunda veya tahliye olduğunda, tutuklandığında bu bilgilerin güncel tutulması önem arz etmektedir. 

       4.2. Özel durumu "tutuklu veya hükümlü" olan öğrencilerin 2021-3 dönemi için kayıt yenilemeleri engellenmiştir. 2021-3 dönemi kayıt yenileme süresi içerisinde cezaevinden dışarı çıkan öğrencilerin Halk Eğitimi Merkezine başvurarak 2021-3 dönemi için kayıtlarını yeniletmesi gerekmektedir. Bu öğrencilerin özel durumları ise 4.1. Maddede belirtildiği üzere cezaevi öğretmenleri tarafından kontrol edilerek güncellenecektir.

  5) Öğrenci Durumu "İncelemeye Alınmış Öğrenci" Olan Öğrenciler;

       5.1. Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sisteminde Öğrenci Durumu "İncelemeye Alınmış Öğrenci" olan öğrencilerimizin kayıt yenileme ücreti yatırmaları sistem tarafından engellenmiştir. 

       5.2. Bu durumda olan öğrenciler kayıt yenileme tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine başvurarak İnceleme Durumlarının kaldırılmasını talep etmeleri gerekmektedir.

       5.3. Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri öğrenci taleplerini Açık Öğretim Lisesi e-posta adresine gönderecektir.

       5.4. Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından talepler incelenerek, talebi uygun görülen öğrencilerin inceleme durumları kaldırılacaktır.

       5.5. İnceleme durumları kaldırılan öğrenciler kayıt yenileme ücretini yatırarak kayıtlarını yenileyebilecektir.

       5.6. Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından incelemenin kaldırılması için bilgi ve belgeye ihtiyaç duyulması halinde istenen belgeler Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü aracılığıyla öğrenciye bildirecektir.

       5.7. İstenen belgeleri tamamlayarak Halk Eğitimi Merkezi aracılığıyla Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne gönderen öğrencilerin talepleri tekrar değerlendirilecektir.

  6) Ücret Muafiyeti

  Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sisteminde "Ücret Muafiyeti" alanı;

  -Şehit eş, çocuk, anne, baba veya kardeşi olanlar,

  -Gazi/gazi eş, çocuk, anne veya babası olanlar,

  -İstiklal madalya sahibi/şeref aylığı alanlar,

  -Sağlık kurulu raporu ile %40 ve üzeri engelli olanlar,

  -5395 sayılı çocuk koruma kanunu kapsamında olanlar,

  -6284 sayılı aile koruma ve kadına karşı şiddetin önlenmesi kanunu kapsamında olanlar,

  -Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda kalanlar,

  -Islah evinde kalanlar,

  -İl/İlçe özel eğitim hizmetleri kurul kararı ile Açık Öğretim Lisesine yönlendirilen öğrenciler,

  -Denetimli serbestlik kapsamında olanlar, 

  -Tutuklu veya hükümlü olan öğrenciler 

      6.1. 2021-3 dönemi kayıt yenileme işlemlerini; yukarıda ilan edilen kayıt yenileme tarihleri arasında, mesai saatleri içinde kayıt yenileme işleminin yapılmasına ilişkin talep dilekçelerini şahsen Halk Eğitimi Merkezine ulaştırarak yaptırabileceklerdir.

      6.2. Ancak, ücret muafiyeti olan ve şahsen müracaatta zorluk yaşayan öğrenciler; ilan edilen 2021-3 dönemi kayıt yenileme tarihleri arasında ve mesai saatleri içinde kayıt yenileme işleminin yapılmasına ilişkin talep dilekçelerini mail, faks vb. iletişim araçları aracılığı ile Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine ulaştırmaları durumunda, ilgili Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından kayıt yenileme işlemleri yapılacaktır.

      6.3. 2021-3 dönemi kayıt yenileme işlemi için mail, faks vb. iletişim araçları ile müracaat eden öğrencilerin Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sisteminden durumlarını kontrol etmeleri, kayıt yenileme işlemleri yapılmamış ise ilgili Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne kayıt yenileme tarihleri içerisinde şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

       6.4. Ücret muafiyeti olan öğrencilere ait geçerli belgelerin bir örneğini ilgili Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü arşivinde ve sisteminde taralı olması gerekmektedir.

  7) Kayıt Yenileme Ücreti ve Ödeme İşlemleri

      7.1. 50 TL kayıt yenileme sınav ücretini T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankasının ATM'lerinden veya ilgili bankaların internet bankacılığını kullanarak yatırabilirsiniz. ATM'lerden yatıracağınız ücretin mutlaka Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme sınav ücreti olarak yatırıldığına dikkat ediniz. 

      7.2. Ayrıca; https://odeme.meb.gov.tr adresinden tüm bankaların kredi kartı ile kayıt yenileme sınav ücretini yatırabilirsiniz. 

  Tüm ödeme kanallarından yapılacak ödemelerde adayların katılacağı ilgili sınavın adıyla ücret yatırmaları gerekmektedir.

  Not: Bu dönem Mesleki Açıköğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi'nden Açık Öğretim Lisesi'ne geçiş yapılmayacaktır.

  Yazı kaynağı : aol.meb.gov.tr

  AÖL KAYITLARI NE ZAMAN? Açıköğretim Lisesi kayıtları nasıl yapılır? İşte AÖL kayıt yenileme son gün tarihi duyurusu

  AÖL KAYITLARI NE ZAMAN? Açıköğretim Lisesi kayıtları nasıl yapılır? İşte AÖL kayıt yenileme son gün tarihi duyurusu

  AÖL kayıt ve kayıt yenileme tarihleri binlerce adayın gündeminde yer alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, açık öğretim lisesinde eğitim görenler için ilk kayıt ve 3’üncü dönem kayıt tarihlerini açıkladı. Öğrencilik durumu silik, donuk veya aktif olan öğrenciler, 30 Haziran 2005 ve daha önceki doğumlular kayıt yenileme işlemi yaptırabilecekler. İşte, AÖL 3. dönem kayıtları hakkında bilgi...

  AÖL KAYIT YENİLEME NE ZAMAN YAPILACAK?

  Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı 3'üncü dönem sınavları için Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 11 Nisan – 29 Nisan 2022 tarihleri arasında olacak.

  Öğrencilik durumu silik, donuk veya aktif olan öğrenciler, 30 Haziran 2005 ve daha önceki doğumlular kayıt yenileme işlemi yaptırabilecekler. Kayıt yenileme işlemini yaptırmayanlar 3’üncü dönem sınavına katılım sağlayamayacak.

  AÖL KAYIT YENİLEME ÜCRETİ HANGİ BANKALARA YATIRILIR?

  Öğrenci, T.C. Kimlik Numarası beyan ederek T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankasının bankamatiklerine (ATM) veya Türkiye Vakıflar Bankası şubelerine giderek ya da ilgili bankaların internet bankacılıkları üzerinden “MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü” hesabına 50 TL ödeyecek ve dekontu muhafaza edecektir. (T.C. vatandaşı olmayan öğrenci adayları ise İl Göç İdaresi Müdürlüklerinden alacakları yabancı kimlik numarası ile anlaşmalı bankalara müracaat edeceklerdir.)

  Tüm ödeme kanallarından yapılacak ödemelerde adayların katılacağı ilgili sınavın adıyla ücret yatırmaları gerekmektedir.

  1- Kayıt yenileme sınav ücretini anlaşmalı bankaların ATM’lerinde yatırılmaktadır. ATM’lerden yatıracağınız ücretin mutlaka Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme sınav ücreti olarak yatırıldığına dikkat ediniz.

  2- https://odeme.meb.gov.tr adresinden tüm bankaların kredi kartı ile kayıt yenileme sınav ücretini yatırabilirsiniz.

  3- T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankasının internet bankacılığını kullanarak kayıt yenileme sınav ücretini yatırabilirsiniz.

  Tahsilat esnasında adaylardan talep edilen telefon numarasının mümkün olduğunca adaya ait ve doğru olması zorunludur.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  AÖL KAYITLARI NE ZAMAN? 2022 AÖL 3. Dönem kayıtları nasıl yapılır? MEB'den kayıt yenileme son gün açıklaması

  AÖL KAYIT TARİHLERİ TAKVİMİ 2022: MEB Açık Lise AÖL yeni kayıt ve kayıt yenileme ne zaman, kayıt ücreti ne kadar, kaç TL?

  AÖL KAYIT TARİHLERİ TAKVİMİ 2022: MEB Açık Lise AÖL yeni kayıt ve kayıt yenileme ne zaman, kayıt ücreti ne kadar, kaç TL?

  AÖL KAYIT BELGELERİ

  İlk Kayıt İçin Gerekli Evraklar

  a) e-Okulda Kaydı Olan Öğrencilerden;

  İlköğretimi tamamlayanlar, Ortaöğretim kurumlarının ara sınıflarından ayrılanlar, Ortaöğretim kurumlarından/bir yükseköğretim kurumundan mezun olanlar ile bir yükseköğretim kurumunda ayrılanlardan;

  * Açık Öğretim Lisesine kaydının yapılmasını istediğine dair dilekçe,

  * Ön cepheden ve son altı ay içinde çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf,

  * T.C. Kimlik Numarasını gösteren belge istenir.

  * Ayrıca sistem üzerinden alınan kayıt raporunu imzalamaları gerekmektedir. (18 yaşından küçük öğrencilerin kayıt raporu velileri tarafından imzalanacaktır).

  b) e-Okulda Kaydı Olmayan Öğrencilerden;

  İlköğretim Okulu veya Ortaokul Mezunu Öğrencilerden;

  * Açık Öğretim Lisesine kaydının yapılmasını istediğine dair dilekçe,

  * T.C. Kimlik Numarasını gösteren belge,

  * Ön cepheden ve son altı ay içinde çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf,

  * İlköğretim okulu veya ortaokul diplomasının aslı (diploması kayıp olanlardan Diploma Kayıt Örneğinin aslı) istenir.

  * T.C. Kimlik Numarası olmayanlardan ilk kayıt sınav ücretinin yatırıldığını gösteren banka dekontunun aslı istenir.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap