Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  lol giriş yaparken beklenmeyen bir hata oluştu lütfen tekrar dene

  1 ziyaretçi

  lol giriş yaparken beklenmeyen bir hata oluştu lütfen tekrar dene Ne90'dan bulabilirsiniz

  LoL Giriş Yaparken Beklenmeyen Bir Hata Oluştu Çözümü

  LoL Giriş Yaparken Beklenmeyen Bir Hata Oluştu Çözümü

  Birçok oyuncu, LoL (League of Legends) oynamak için giriş yapmayı denediğinde “Giriş Yaparken Beklenmeyen Bir Hata Oluştu” şeklinde hata alıyor. Bu hata, oyuncuların oldukça canını sıkmakla birlikte uzun bir süre oyundan alıkoyabiliyor.

  Günümüzün en popüler oyunlarından birisi olan League of Legends, dünya çapında 100 milyonu aşkın oyuncu sayısıyla dikkat çekiyor. Bununla birlikte oyuncuların LoL oynarken karşılaştığı hatalar da her geçen gün artıyor. Ayrıca oyuncuların LoL oynarken en sık karşılaştığı sorunların başında “Giriş Yaparken Beklenmeyen Bir Hata Oluştu” hatası yer almakta.

  Bu sorun birçok oyuncunun karşılaştığı ama çözümünü tam olarak bilmediği bir sorun diyebiliriz. Bunun sebebi; çıkan uyarının tam olarak hangi problemden kaynaklandığını bilmiyor oluşumuz. Riot Games’in internet sitesinde de bu sorun hakkında kesin bir bilgi paylaşılmadı.

  Ancak neyse ki, bu uyarının birden fazla çözümü var. Bu çözümlerden bazıları oyun dosyalarıyla alakalı olurken, bazıları da ağ ve internet bağlantısıyla ilgili bilgiler içeriyor. Eğer siz de LoL giriş ekranında “Giriş Yaparken Beklenmeyen Bir Hata Oluştu” sorunuyla karşılaşıyorsanız, bizim sizin için derlediğimiz çözümlere göz atabilirsiniz.

  Oyun İstemcisini ve Arkada Çalışan Uygulamaları Kapatın

  LoL Giriş Yaparken Beklenmeyen Bir Hata Oluştu sorununu çözebilmek için ilk yöntemimiz oyun istemcisini kapatmak. Bunun haricinde arkada çalışan bazı uygulamalar da bu soruna yol açıyor olabilir.

  Bu bilgisayarı kapatıp açma gibi basit ve klişe bir çözüm olacak fakat oldukça etkili olduğunu söylememiz gerek. Ayrıca LoL oynarken arkada çalışan diğer uygulamalar bilgisayar sistemini yoruyor. Bundan dolayı söz konusu sorunun sebebi 3. parti uygulamalar olabilir veya oyunu kapatıp açınca sorun düzelebilir.

  Ancak bahsettiğimiz oyunu kapatıp açma yöntemi pencereden değil, görev yöneticisinden gerçekleşmeli. Bunun için Windows işletim sistemi kurulu olan bilgisayarınızın görev çubuğuna sağ tıklamanız yeterli. Bundan sonrasını maddeler halinde aktaracağız.

  Görev yöneticisinden oyunu sonlandırıp tekrar çalıştırdığınızda oyunun açılması biraz daha uzun sürebilir. Bununla birlikte sorun düzelmemişse ve çoktan bilgisayarı da kapatıp açma gibi yöntemleri denemişseniz, diğer çözümlere göz atmalısınız. Ancak, bu çözüm bazı zamanlarda sorunun ortadan kalkmasını sağlıyor. Bu nedenle ilk olarak bu kolay yöntemi denemenizi tavsiye ediyoruz.

  Hextech Onarım Aracını Kullanın

  League of Legends (LoL) geliştiricileri, son zamanlarda çıkan sorunlardan dolayı Hextech Onarım Aracı şeklinde adlandırılan bir yazılım aracı çıkardı. Bu araç, LoL oynamak isteyen oyuncuların giriş yaparken yaşadığı sorunların çözümüne de yardımcı oluyor.

  Hextech Onarım Aracını çalıştırmak istiyorsanız, programı oyunun yardım ve destek sayfasındaki linkten indirmelisiniz.

  Bu yazılımı kullanmak sizin için zorlayıcı olmayacak çünkü oldukça sade ve anlaşılır bir dile sahip. Burada giriş yaparken beklenmeyen bir hata oluştu sorununu ve daha fazlasını çözüme kavuşturmak mümkün.

  Ping testi ve çeşitli güncellemelerin kontrolünü de bu uygulama üzerinden yapabiliyorsunuz. Hextech Onarım Aracı nasıl kullanılır sorusu için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  Hextech Onarım Aracı’nın işlevi, hem dosya kontrolü yapması hem de ağ ayarlarını kontrol etmesi bakımından oldukça yararlı. Bununla birlikte Hextech Onarım Aracı’nı bilgisayarınızda League of Legends yüklü değilse çalıştıramıyorsunuz. Bu nedenle League of Legends’ı silmeden önce bu yöntemi denemeniz gerekmekte.

  Ağ Ayarları ve DNS Değiştirme Yöntemini Deneyin

  LoL oynamak için giriş yaparken bazen servis sağlayıcılarının atadığı DNS sunucusu problem çıkartabiliyor. DNS değiştirme işlemini Hextech Onarım Aracından da gerçekleştirme imkanınız var. LoL oynamak için bilgisayarınızın DNS ayarını değiştirmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  Hatayı gidermek için DNS sunucularını güncelledikten sonra, kontrol etmek için League of Legends’ı tekrar başlatın. Eğer sorun devam ediyorsa aşağıdaki adımları izleyin.

  Bu adımın ardından sorununuz çözülecektir. Ancak bu adımla bile sorununuz çözülmüyorsa bir sonraki adımı denemeniz gerekmekte.

  Oyunu Silip Tekrar Yükleyin

  Ağ ayarlarını ve dosya kontrollerini yaptıktan sonra sorun düzelmiyorsa, elimizde kalan tek seçenek oyunu silip baştan yüklemek oluyor. Elbette bu adım oldukça büyük bir zaman kaybına neden olacağından dolayı genellikle tercih edilmiyor fakat eksik olan dosyalar doğrulanmıyorsa bu tek çözüm olabilir.

  Oyunu silip tekrar yüklemek için oyunun bulunduğu klasöre gidip elle silmeyi denemenizi önermiyoruz. Çünkü; bunu yaparken yanlışlıkla başka bir dosyayı silebilir veya eksik dosya bırakarak bilgisayarınızda fazladan yer oluşmasına sebep olabilirsiniz.

  Bunun yerine denetim masasından oyunu kaldırma imkanınız var. Ek olarak Hextech Onarım Aracı da oyun dosyaları silmenize yarıyor. Bu çözümlerin detayları ve LoL’ü yeniden kurmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  Eğer Hextech Onarım Aracı‘nı indirmişseniz, oradan da oyunu tekrar silip yükleyebilirsiniz. Bunun için programı açmanız yeterli. Sonrasında ana ekranda yeniden yüklemeye zorla seçeneğine tıklayıp onarım aracının süreci bitirmesini bekleyin. Buradan aynı şekilde eksik dosyaları kontrol etmek için yeniden güncellemeye zorla seçeneğine tıklayarak kontrol etmeniz de mümkün. Ancak bu adım, daha çok son güncellemeyle gelen dosyaların kontrolü için kullanılıyor.

  Bu yöntemi uygularken dikkatli olmanızda çok büyük bir önem var. Çünkü, yanlış veya eksik bir silme işlemi sonrasında sorununuzun çözülmeme ihtimali mevcut. Böyle bir hata, gereksiz zaman kaybetmenize yol açabilir. Bu nedenle bizim anlattığımız adımlara uymanızda büyük fayda var.

  LoL Giriş Yaparken Beklenmeyen Bir Hata Oluştu Sorunu için Son Çare: Beklemek

  Bu adımların hepsini denedikten sonra oyun hala açılmıyorsa, muhtemelen sorun sizden kaynaklanmıyor demektir. Bunun için beklemeli veya Riot Games geliştiricilerine bir destek talebi yollamalısınız. Bilet oluşturmak olarak da adlandırdığımız bu süreç, League of Legends’ın internet sitesi üzerinden yapılıyor.

  Eğer sorun hakkında bilet oluşturmak öğrenmek istiyorsanız, League of Legends’ın internet sitesinden sayfanın en altındaki bilet gönder butonuna tıklamalısınız. Yaşadığınız sorunu kısa ve net bir dille özetleyip gönderirseniz, Riot Destek Ekibi en kısa zamanda size dönecektir.

  Bu süreçte sorun düzelmezse, sorunu düzelteceğini iddia eden başka kişilerle kesinlikle hesap bilgilerinizi paylaşmayın. Çünkü; bu sorun sizin hesap bilgilerinizden kaynaklanmıyor ve harici kişilerle hesap bilgileri paylaşmak son derece tehlikeli bir hamle.

  Tüm bunlarla birlikte, bu sorun oyuna gelen habersiz bakım sürecinde de gerçekleşebilir. Plansız bakım çalışmaları bilgisi genellikle Riot Games’in internet sitesinde yazıyor. Bundan dolayı, oraya göz atmayı unutmayın.

  Plansız çalışma nadir karşılaşılan bir durum fakat yeni yama geldiğinde bu sorunla karşılaşabiliyoruz. Örneğin, 11.2 yamasından sonra ülke genelinde bir süre bu sorunla karşılaşmıştık ve Riot kısa sorunu halletmişti.

  Bu kısımda sorunun çözüleceği bir başka yöntem daha var, bu da VPN kullanma yolundan geçiyor. 11.2 yamasından sonra VPN kullanarak oyuna giren birçok oyuncu vardı. Ancak hiç sağlıklı bir yöntem değil çünkü VPN dolayısıyla oyun içi ping 200-300‘ü aşıyor. Dolayısıyla VPN seçeneği de aslında bir çözüm olmaktan çıkıyor.

  Tüm bu yöntemlerin ardından sorunlarınızın çözülmesini umuyoruz. Eğer yöntemleri uygularken bir sorunuz olursa aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

  League of Legends Nedir?

  League of Legends, 2009 yılından beri tüm dünyada ve Türkiye’de ilgi gören en popüler oyunlar arasında yer alıyor. LoL şeklinde kısalttığımız oyun, strateji ve aksiyon öğelerini birleştirerek eşsiz bir MOBA oyun deneyimi sunuyor.

  5v5 takımların birbirleriyle savaştığı oyunun oldukça geniş bir kahraman havuzu var. İlk çıktığında sadece 6 adet şampiyonu bulunan oyunda şimdi 155’i aşkın şampiyon mevcut. Bu şampiyonlar arasından dilediğinizi seçerek takımınızı zafere götürebilirsiniz.

  Takımınızdaki konumunuza göre rollerinizi seçip oynadığınız League of Legends, oldukça çeşitli hikayeler içeriyor. Oyunda bu hikayelerle bağlantılı olarak ücretli şampiyon kostümleri ve etkinlik kartları mevcut. Bununla birlikte oldukça renkli bir atmosfere sahip olan LoL evreni, büyük bir hayran kitlesine sahip.

  Tüm bunlarla birlikte mobil oyun platformuna da adım atan Riot Games, Wild Rift adlı bir oyun geliştirerek League of Legends’i mobil cihazlara uyarlamıştı. Tıpkı bilgisayar versiyonu gibi oldukça ilgi çeken Wild Rift, geçtiğimiz günlerde 100 milyon dolar geliri aşarak üst sıralardaki yerini korumaya devam ediyor.

  League of Legends, yıllardır etkinliklerde yer almakla birlikte e-spor sektöründe de çok güçlü bir yere sahip. Çeşitli turnuva ve yarışmalarda tercih edilen oyunlar arasında olan LoL’ü sadece oynamak değil, izlemek de çok zevkli!

  Yazı kaynağı : teknoloji.org

  LoL Giriş Yaparken Beklenmeyen Bir Hata Oluştu Çözümü

  LoL Giriş Yaparken Beklenmeyen Bir Hata Oluştu Çözümü

  I agree for this website to collect and store the submitted data.

  Yazı kaynağı : www.turkmmo.com

  LoL Giriş Yaparken Beklenmeyen Bir Hata Oluştu (2022)

  Lol Giriş Yaparken Beklenmeyen Bir Hata Oluştu: Hatası Çözümü

  LoL Giriş Yaparken Beklenmeyen Bir Hata Oluştu

  LoL Giriş Yaparken Beklenmeyen Bir Hata Oluştu

  Son zamanlarda birçok oyuncu LoL giriş yaparken beklenmeyen bir hata oluştu,  sorunuyla karşı karşıya geliyor. Legaue of Legends oynamak istediğiniz an karşınıza çıkan bu beklenmedik sorun canınızı sıkabilir.

  League of Legends oyununda bazı hatalar ara ara ortaya çıkmaktadır. Destek ekibi genellikle bu hataları kısa sürede ortadan kaldırmaktadır.

  LoL Giriş Yaparken Beklenmeyen Bir Hata Oluştu 2020

  LoL giriş yaparken beklenmeyen bir hata oluştu hala destek ekibi tarafından çözüme kavuşturulamamıştır. Bu yüzden bu hata ile karşılaşmış olmanız çok normal. Hatayı ortadan kaldırmak için kullanabileceğiniz birkaç yöntemi sizler için derledik.

  Çakışan programlar

  Bu hatanın başlıca sebeplerinden biri de çakışan programlar olma ihtimali yüksek, port çakışmasına neden olan programları görev yöneticisi üzerinden kapatmayı deneyin.

  İnternetle bağlı olan her hangi bir program bu çakışmaya neden olabilir.Örneğin Skype, Adobe yükleyicileri vb gibi.

  DNS Değiştirin

  LoL tarafından size gelen hatadan DNS değiştirerek kurtulabilirsiniz. Bazen servis sağlayıcıları tarafından atanan DNS sunucuları sorun çıkartabilir. DNS değiştirmeyi direkt olarak modemden veya cihazınızdan değiştirebilirsiniz.

  Oyun Dosyalarını Silip Yeniden Yükleyin

  LoL giriş yaparken beklenmeyen bir hata oluştu ise bu sorun genellikle oyun dosyalarındaki bozulmalar sebebiyle oluşmaktadır. Bilgisayarınızdaki bir virüs yüzünden oyun dosyalarınızdan bazıları silinmiş veya bozulmuş olabilir.

  Güncelleme sırasında eksik veya hatalı indirme yapmış olabilirsiniz.

  Bütün bu sebeplerden dolayı League of Legens oyun dosyalarını silip, ardından kontrollü bir şekilde yeniden oyunu yüklediğinizde sorun ortadan kalkmış olacaktır.

  Format Atmak

  Sorunu bir türlü çözüme ulaştıramadıysanız format atabilirsiniz. Format atmak diğer çözümlere göre daha uzun ve meşakkatli olmasına rağmen etkili bir yöntemdir.

  Sorununuz hala devam ediyorsa bizimle yorumlar kısmından iletişim kurabilirsiniz

  Yazı kaynağı : uptopico.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap