Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  mebs okul ve eğitim merkezi komutanlığı mamak bedelli

  1 ziyaretçi

  mebs okul ve eğitim merkezi komutanlığı mamak bedelli Ne90'dan bulabilirsiniz

  mebs okul ve eğitim komutanlığı

  mamak mebs bedelli askerlik torpil skandalı

  MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi

  MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi

  Muhabere Elektronik Bilgi Sistemler Okulu ve Eğitim Merkezi'nin temel görevi; MEBS sistem ve teçhizatını kullanacak, bakım ve onarımını yapacak muhabere personeli yetiştirmektir.

  Bu maksatla Mamak'ta konuşlandırılmış kışlasında çağın ve teknolojinin gereklerine uygun olarak eğitim ve öğretim görevini yürütmektedir. Kaynak, dış bağlantılar kısmında yer alan MEBS Okulu ana sayfasıdır. Eğitim ve Doktrin Komutanlığına bağlıdır. Okulda elektronik harp cihazları gelişimleri takip edilmekte ve buna uygun eğitim verilmektedir. Muhabere sınıfı subay astsubay er ve erbaşlara eğitim verilmektedir.[1]

  Yeni askerlik sisteminde yer alan "yedek astsubaylık" eğitimi bu birlikte verilmeye başlanmıştır.[2]

  Tarihçe[değiştir | kaynağı değiştir]

  MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı, 1 Eylül 1926 tarihinde İstanbul’da "Fen Tatbikat Okulu" ismiyle kurulmuş ve 1941 yılının Nisan ayında 22 yıl Kara Kuvvetleri’nin istihkam, muhabere ve demir yolu subay, astsubay ve diğer personelini yetiştiren Fen Tatbikat Okulu, 1948 yılında istihkam ve demir yolu subaylarının eğitim ve öğretiminin diğer okullara devredilmesiyle "Muhabere Okulu" adını almıştır.

  1951 yılında acemi erlerin, 1952 yılında ise muhabere asteğmen adaylarının yetiştirilmesine başlanmış ve 1961 yılında "Muhabere Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı" adını almıştır.

  Elektronik harp ve bilgi sistemleri konularında eğitim ve öğretim sorumluluğunun Muhabere Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'na verilmesi üzerine komutanlığın ismi son olarak 29 Temmuz 1994 tarihinde "Muhabere Elektronik Bilgi Sistemler Okulu ve Eğitim Merkezi" olarak değiştirilmiştir.[3]

  Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yazı kaynağı : tr.wikipedia.org

  Ankara Mamak Bedelli Askerlik Yorumları

  Ankara Mamak Bedelli Askerlik Yorumları

  Merhaba,

  Bilgilendirici yazın için gerçekten çok sağol. Orada neler yaşayacağımızı az çok tahmin ediyordum çokta endişe veya kaygı duymuyordum açıkçası, kervan yolda doğrulır neticede. Beni asıl kaygılandıran neler götürebildiğim veya götüremediğim. Buna bir netlik kazandırabilir misin?

  Eğer tekrar gidecek olsan ve bir daha çanta hazırlayacak olsan yanına neler alırdın veya almazdın?
  Şunu götürmüştüm götürmeme gerek yoktu, bunu iyi ki götürdüm veya keşke götürseymişim dediğin ne varsa bizimle paylaşırsan çok sevinirim.

  Saygılar.

  Yazı kaynağı : www.alayonay.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap