Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  mersin üniversitesi rektörlük seçimi

  1 ziyaretçi

  mersin üniversitesi rektörlük seçimi Ne90'dan bulabilirsiniz

  Uzun Bir Aradan Sonra… Yeniden “Mersin Üniversitesi”

  Uzun Bir Aradan Sonra… Yeniden “Mersin Üniversitesi”

  Mersin Üniversitesi ile ilgili eski köşe yazılarıma göz atıyorum.

  Bundan önceki dönemde kentle bütünleşemeyen, kente katkı vermeyen, kentten kopuk bir Mersin Üniversitesi ile ilgili sayısız yazı yazmışım.

  Daha sonra yeni Rektörlük seçimi öncesi, seçim dönemi, seçim sonrası ve Ahmet Çamsarı’nın rektör adayı olması üzerine yazdığım yazılardan bazı bölümleri tarihleri ve başlıkları ile hatırlamak ve hatırlatmak amacıyla yeniden yayımlayacağım.

  REKTÖRLÜK SEÇİMİNE DOĞRU KENTE İNEN “MERSİN ÜNİVERSİTESİ”

  23.Haziran 2014

  * Mersin Üniversitesi’nin kentle ilgisinin olmadığını, kente katkı vermediğini, kentle bütünleşemediğini, kente uzaktan ve tepeden baktığını defalarca yazdım.

  Sonunda da yazılarımın Üniversite sistemine girişinin yasaklandığını öğrendim; mevcut yönetim sürdükçe üniversite – kent ilişkisinin düzelebileceğine dair ümidimi de kaybettim.

  * Ancak yaklaşan rektörlük seçiminde, yasalar gereği şu andaki rektör aday olamayacaktır; dolayısıyla,  yeni bir rektörle ciddi anlamda gelişme sağlanabilir, sorunların önemli bir kısmı aşılabilir.

  * Şimdi” kim rektörlük için aday olur?” diye düşünürken, çok gariptir, iki gün üst üste bir Rektör yardımcısı kentte görülüyor, sosyal temaslarda bulunuyor. Bu elbette bir ilktir!

  * İlk etkinlik Toroslar Belediyesi, Çukurova Kalkınma Ajansı ve Mersin Üniversitesi’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği “Yumuktepe ve Çevresi Koruma ve Turizm Altyapısı Geliştirme” projesinin kamuoyuna tanıtılması projesi idi.

  Rektör yardımcısı üniversiteyi öven, bizim bilmediğimiz derecelendirmelere göre de üniversitenin üst sıralarda yer aldığını, kentle çok iyi iletişim kurduğunu falan anlatan bir konuşma yaptı.

  Bir an, “acaba başka bir üniversiteden mi söz ediyor ?” diye tereddütte kaldım. Ama konuşma tarzından bir adaylık mesajı açıkça hissediliyordu.

  Toroslar Belediyesi ile o kadar aynı fikirde idiler ki, Yumuktepe’ye konan anlamsız Truva Atı’nı, Belediye Başkanı’nın Truva ile Yumuktepe arasındaki ticarete bağlama garabetini bir bilim adamı olarak tasdik etti ! Oysa bu bilim adına bir talihsizlikti…

  PROF.DR. AHMET ÇAMSARI ve M.Ü.REKTÖRLÜK SEÇİMLERİ …  13. Ekim 2014

  * Mersin Üniversite’sinin çeyrek yüz yıla yaklaşan tarihinde Mersin’e böyle bir katkısından söz edilebilir mi? Kuruluşu sırasındaki altyapı çalışmalarından ilk dönem sorunlarına kadar Mersin kentinin büyük desteğini gören Üniversite, baştan sona kendi içine kapalı kalmış, kent dinamikleriyle ilişkide hep faydacı davranmış ve şimdiki sert ve soğuk kopuşa zemin hazırlamıştır.

  * Şimdi, çok daha ağır örneklerle çoğaltılabilecek bu sıkıntıların aşılabileceği bir fırsat vardır: Rektörlük Seçimleri…

  * Seçim çalışmaları sırasında, başka adaylar yanında Prof. Dr. Ahmet Çamsarı Hoca’mla da tanışma, konuşma ve çeşitli sorunları tartışma şansım oldu.

  * Rektör adayı Prof.Dr. Ahmet Çamsarı’nın çok uzun zamandır kendini bu göreve bilinçle hazırladığı, üniversite içinden de hatırı sayılır bir destek bulduğu çok açıktır. İnsan ilişkilerindeki saygılı, demokrat tavrı yanında açıklıkla hemen her konuya hakim oluşu ve üniversite içi demokrasiye dair samimi vaatleri şimdiden onu öne çıkarmıştır.

  * Şimdi donanımının, projelerinin, kurumsal ve kişisel değerlerinin ve ilişkilerinin bağlı bulunduğu üniversiteyi çok daha iyi seviyelere ulaştıracağına, elbette buradan da Mersin’e her anlamda zenginleştirici katkıları olacağına inandığım Prof.Dr. Ahmet Çamsarı için destek zamanıdır.

  KAYIP “ MERSİN ÜNİVERSİTESİ” ve BİR İMKÂN… 15 Ekim 2014

  * Mersin İş Kur Müdürlüğü’nün önderliğinde 4. İstihdam Fuarı açıldı.

  Mersin için, Türkiye için çok önemli bir fuar.

  Geçtiğimiz yıllarda Mersin Üniversitesi’nin işbirliğiyle yapılan fuarın bu yılki açılışında Mersin Üniversitesi’nden hiçbir yetkilinin katılmadığı dikkatimi çekti. En azından stantları vardır diye düşündüm. Toros Üniversitesi’nin, Çağ Üniversitesi’nin ve Nişantaşı Üniversitesi’nin stantları vardı ama Mersin Üniversitesi her zamanki gibi bir kent etkinliğinde kayıptı.

  * Önümüzdeki rektörlük seçimleri bu açıdan da bir fırsattır. Mevcut yönetimin vesayeti altındaki kişi ya da kişilere onay vermek, yıllardır yakınılan bu ve benzer sorunların sürmesine onay vermektir.

  * Bu bağlamda hem üniversitenin gelişmesine ve iç işleyişine dönük anlayışı, eleştirileri, vaatleri ve imkanları açısından, hem de kentle ilişkilere yansıyan ağır kusurları giderme yönündeki temasları dikkate alınarak Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’nın Rektörlüğünde bir Mersin Üniversite’sini özlüyorum, bekliyorum. Üniversite içinden ve dışından çok önemli bir desteğin de farkındayım, bilincindeyim.

  MERSİN’DE BİR “DEVLET ÜNİVERSİTESİ” VARMIŞ !  11.Aralık 2014

                   

  * Yıllardır Mersin Üniversitesi’nden kente ne bir duyuru iletildi, ne de basın biriminden bir bilgi aldık.

  * Şimdi, yeni Rektörümüz göreve başlayalı daha sayılı günler olmasına rağmen, bu kısa zamanda üniversite basın biriminden 6 haber geldi.

  * Şimdi ise, Rektörümüz  yeni seçilmesine ve bütün yoğunluğuyla kendi yönetimini oluşturma çalışması içinde olmasına rağmen, kısacık  zamanda dahi üniversite kendisini kentte hissettirmeye başlamıştır.

  Bugüne kadar kendi içine kapalı Üniversiteden sonra şimdi sosyal medyada paylaşımlarını gördüğümüz, halkın içinde, ulaşılabilir bir Rektörü olan Üniversitemiz var.

  * Yeni rektörümüz Sn. Prof.Dr.Ahmet Çamsarı büyük iyi niyeti, vizyonu,

  donanımı ve etki alanıyla böylesi bir yardım projesine yüksek enerji katacaktır..

  “MEÜ BASIN TOPLANTISI”NIN HATIRLATTIKLARI….. 28. Ocak 2015

  * Mersin Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’nın (sanırım Mersin Üniversitesi’nin de tarihindeki ) ilk  basın toplantısı, geçmişte kentimiz ve ülkemiz adına son derece üzüldüğüm bir anımı canlandırdı. Mersin Üniversitesindeki zihniyet değişimine ve kentle ilişki konusunda olumlu gelişmeye ışık tutması nedeniyle sizlerle paylaşmak istedim.

  * 2012 yılının ilk haftasında Mersin – Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılan “Üniversite – Sanayi İşbirliği Toplantısı”na o günkü Valimiz Sn. Hasan Basri Güzeloğlu’nun daveti üzerine katılmıştım.

  * Bu toplantıda Mersin Üniversitesi’nde “Mersin Üniversitesi İleri Teknoloji Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi (MEİTAM) Laboratuvarı” bulunduğunu öğrendik.

  Toplantıya katılan sanayicilerin hiçbirinin bu laboratuvardan haberleri yoktu. Analiz olacak malları Mersin’den başka Üniversitelere ve özellikle yüzlerce kilometre uzakta Karadeniz Üniversitelerine gönderiyorlardı.

  Konuya duyarlılık gösteren Sn. Valimizle bu laboratuvarın tanıtılması için neler yapılabileceğini konuştuk.

  Ertesi hafta Üniversiteye giderek laboratuvarı gezdim;  gerçekten dünya ölçeğinde donanıma sahip bu laboratuvarı hayranlıkla inceledim; ama bölge sanayisine katkısı olmayıp atıl vaziyette durduğunu da üzülerek gözlemledim.

  Daha sonra o zamanın Üniversite yönetimine bütün basın mensuplarını kendi imkanlarımla Üniversiteye getirmeyi ve bu laboratuvarın tanıtımının yapılmasını teklif ettim. Bu teklifimi defalarca yinelememe rağmen olumlu bir cevap alamadım.

  * 3 yıl aradan sonra yeni Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’nın ilk basın toplantısında bu laboratuvar gündeme getirildi ve bundan sonra sanayicilerimizin hizmetinde olacağı söylendi. Bu son derece sevindirici bir karardır; hem üniversitemiz, hem de sanayicilerimiz bu işbirliğinden büyük yarar sağlayacaktır.

  * Sn. Rektör Prof.Dr. Ahmet Çamsarı’nın şahsında çağdaş, dinamik ve vizyoner bir zihniyet değişimi kente ve üniversiteye çok şey katmaktadır. Mersin’deki kişi, kurum ve kuruluşlar da elbette bu enerjiye karşılık verecektir; sonuçta bu kentte yaşayan herkes bu olumlu değişimlerden pay alacaktır. 

   “HABER ALAMADIĞIMIZ” MERSİN ÜNİVERSİTESİ !  9 Ekim 2019

  * Uzun yıllar Mersin Üniversitesi’nin kentten kopukluğunu, kentle bütünleşmediğini, kente bir faydasının dokunmadığını yazdım durdum.

  Neredeyse 10 yıl boyunca ne kadar yazı yazdığımı hatırlayamıyorum.

  * Nihayet eski yönetim değişti. Yeni yönetim kentle bütünleşmeye, daha doğrusu kentle barışmaya öncelik verdi, özen gösterdi.

  Bizler de üniversitemizi sahiplendik, benimsedik ve etkinliklerine katılarak, üniversitemizi ziyaret ederek kentimiz adına mutlu olduk.

  Yeni Mersin Üniversitesi yönetimine övgümüzü, takdirimizi yazdık.

  * Maalesef, özellikle son bir yıldır Mersin Üniversitesi ile iletişimimiz kesildi.

  Artık Üniversitede yapılanlardan, etkinliklerinden haberdar değiliz.

  Konuyu Rektörümüze, Rektör Yardımcımıza ve bazı hocalarımıza iletsem de, henüz değişen bir durumun olmadığını üzülerek görüyorum.

  * Umarım yıllarca özlemini çektiğimiz ve yeni yönetimle tekrar sağlanmış olan Üniversite- Kent Birlikteliği , eski dönemdeki anlamsız kopukluğu yine yaşamaz.

  * Yönetim kademesinde de bu ihmalin rahatsızlık yaratacağı muhakkaktır.

  Dilerim kentle ilişki açısından yaşamsal önemdeki bu iletişim sorunu bir daha yaşanmaz; kentteki ilgili çevrelerin de etkinliklere katılımı için duyuru kanalları daha güçlü işletilir.

  *   *   *

  Geldik bugüne; yani 2019 yılına…

  Nihayet Rektörümüz neredeyse 5 yıl aradan sonra geçtiğimiz hafta bir basın toplantısı düzenledi, medya mensupları ile bir araya geldi.

  Maalesef şehir dışında olmam sebebiyle çok istememe rağmen katılamadım.

  Rektör yardımcılarının ve rektör danışmanının da bulunduğu toplantıya çok sayıda basın mensubunun katıldığını ve olumlu geçtiğini, amacına ulaştığını öğrendim.

  Rektörümüzün Üniversite ile ilgili açıklamaları Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü tarafından bir basın bildirisi ile iletildi ve basında yer aldı, oradan öğrenilebilir.

  Artık Üniversite ile ilgili bilgilerde basına gelmeye başladı. Mersin Üniversitesi yönetimine uzun bir aradan sonra tekrar kentle ilgili duyarlılık gösterdikleri için teşekkürler.

  HARUN ARSLAN.......03  Aralık 2019

  Yazı kaynağı : www.inovatifhaber.com

  Rektör ‘takdiri’ne tam üç dikişli ret

  Rektör ‘takdiri’ne tam üç dikişli ret

  Rektör ‘takdiri’ne tam üç dikişli ret

  Mersin Üniversitesi’nde rektörün görevden uzaklaştırdığı akademisyen hukuk mücadelesini kazandı. Yerel mahkeme ve bölge mahkemesinin ardından Danıştay da akademisyenin işten atılmasını hukuksuz buldu.

  Abidin YAĞMUR

  Esra Ergüzeloğlu, Mersin Üniversitesi'nde doktor öğretim üyesi olarak görev yaparken, görev süresinin uzatılmasını öneren 2 ayrı jüri kararına karşın, Rektör Ahmet Çamsarı’nın ‘takdiri’ ile görevden alındı. Ergüzeloğlu, rektörlüğün bu kararına karşı açtığı idari davayı yerel mahkemede kazandı. Rektörlük istinaf mahkemesine gitti, ancak bölge mahkemesi de akademisyen lehine hüküm kurdu. Rektörlük son çare olarak Danıştay’da temyiz davası açtı, Danıştay da akademisyeni haklı buldu. Şimdi sırada KHK’ye karşı açılan dava var. O davada da yürütmeyi durdurma ya da iptal kararı çıkarsa Ergüzeloğlu üniversitedeki işine dönebilecek.

  “Bu Suça Ortak Olmayacağız” bildirisine imza atan yüzlerce akademisyen üniversitelerdeki görevlerinden KHK yoluyla ihraç edilmişti. Mersin Üniversitesinde doktor öğretim üyesi olarak çalışan Ergüzeloğlu da bildiriye imza atan akademisyenlere destek vermek için yapılan imza kampanyasına katıldığı için üniversiteden uzaklaştırılan akademisyenlerden biri.

  Dr. Öğr. Üyesi Esra Ergüzeloğlu, görev süresini uzatmak için dosyasını oluşturmuş, 2 farklı jüri Ergüzeloğlu’nun Rektör ‘takdiri’ne tam üç dikişli ret Mersin Üniversitesi’nde rektörün görevden uzaklaştırdığı akademisyen hukuk mücadelesini kazandı. Yerel mahkeme ve bölge mahkemesinin ardından Danıştay da akademisyenin işten atılmasını hukuksuz buldu bilimsel çalışmalarını yeterli bulmuş ve göreve devam etmesi yönünde görüş belirtmişti.

  DANIŞTAY DA KARARI HUKUKSUZ BULDU

  Ancak Rektör Ahmet Çamsarı, jüride yer alan bir üyenin ret kararına dayanarak ve “rektörlük takdirini” kullanarak Ergüzeloğlu’nun üniversite ile ilişkisini kesmişti.

  Ergüzeloğlu rektörlüğün kararına karşı açtığı idari davayı yerel mahkemede kazanarak görevine döndü ancak 8 ay sonra bu kez de KHK ile görevinden alındı.

  Rektörlüğün kararına karşı açılan idari dava süreci ise devam etti. Mersin Üniversitesi, yerel idare mahkemesinin kararını istinafta temyiz etti. Bölge idare mahkemesi de Ergüzeloğlu’nun haksız yere üniversiteden atıldığını belirtince rektörlük bu kez Danıştay nezdinde temyiz başvurusu yaptı. Davaya bakan Danıştay 8. Dairesi ise bölge mahkemesinin kararını hukuka uygun buldu ve böyle Ergüzeloğlu’nun, görev süresinin uzatılması gerektiği kesinleşmiş oldu.

  OHAL KARARINA KARŞI DAVA AÇTI

  Esra Ergüzeloğlu, dava süreciyle ilgili olarak şunları söyledi: “2017 şubat ayında görev süremin uzatılması gerekiyordu. Bunun için geçen iki yılda yaptığım bilimsel çalışmaları bir dosya halinde hazırlayıp birkaç ay önceden fakülteye sunmuştum. Akademik atama ve yükseltme ölçütlerine göre oluşturulan jüri dosyama olumlu görüş verdi, bölüm ve fakülte de aynı şekilde. O dönem Rektör Yardımcısı olan Hakan Arslan imzası ile bölüme gelen yazı ile Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığı jürime itiraz etti. Alelacele yeni jüri kuruldu ama o jüride süresi içinde görüşünü benden yana verdi. Sadece rektör takdiri ile sürem dolmadan bir iki gün önce görev süremin uzatılmadığı bildirildi. Atıldım. İdare mahkemesi oybirliği ile bu kararı iptal etti. İstinaf oybirliği ile kararı onadı. İki jüri, bölüm, fakülte kararları, idare mahkemesi, istinaf ve şimdi de Danıştay. Arada göreve dönmüştüm. Güvenlik soruşturması, sağlık kontrolleri hepsinden geçmiştim. KHK ile atılana kadar 8 ay daha görev yaptım. OHAL komisyonu ret verdi, şimdi onun için mahkemeye yeni gidebildim. Herhangi bir yürütmeyi durdurma bile çıkarsa üniversitedeki görevime geri dönerim.”

  Yazı kaynağı : www.birgun.net

  Prof.Dr. Çamsarı'nın MEÜ'de rektörlük görevi sona erdi

  G�ZLER MEܒDE! | Mersin Haberci Gazetesi

  G�ZLER MEܒDE! | Mersin Haberci Gazetesi

  HED�YE ERO�LU

  Yüksek Ö�retim Kurulu (YÖK), Mersin Üniversitesinin de aralar�nda bulundu�u 6 üniversite için ba�latt��� yeni rektör atamas�na ili�kin ba�vuru süreci devam ediyor. Rektör aday� olmak isteyen akademisyenler 17-28 Ekim tarihleri aras�nda ba�vurular�n� yapt�.

  K�MLER BA�VURU YAPTI?

  Bu kapsamda sadece 20’ye yak�n� Mersin’den olmak üzere 100’e yak�n ba�vuru yap�ld��� ö�renildi. �ddialara göre ba�vuru yapan isimler aras�nda; Rektör Yard�mc�s� Prof. Dr. �smail Ya�c�, eski rektör yard�mc�s� T�p Fakültesi Dekan� Prof. Dr Ali Kaya, Rektör Yard�mc�s� Prof. Dr. Erol Ya�ar, Rektör Dan��manlar� Prof. Dr. Murat Yakar ve Esma Kad�zade, Prof. Dr. Tuba Yanpar Yelken, Havac�l�k Fakültesi eski Dekan� Prof. Dr. Mustafa Ta�k�n, eski Rektör Yard�mc�s� Prof. Dr. Hakan Arslan, Üniversite Senatosu eski üyesi Prof. Dr. Özcan Ay, Uzaktan E�itim Merkezi eski müdürü Prof. Dr. Oktay Aydo�du, �uan ki Uzaktan E�itim Müdürü Prof. Dr. Serkan �enda� ve Prof. Dr Lütfü Türedi de yer al�yor.

  �A�BEL� �S�M DE REKTÖR ADAYLARI ARASINDA MI?

  Öte yandan Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin �ahin’in de Mersin Üniversitesi rektörlü�üne getirilece�i iddialar aras�nda yer ald�.

  �ahin'in usulsüz olarak önce profesör sonra dekan olarak atand��� iddia edilmi� ve �ikâyette bulunan bir ö�retim üyesi hakk�nda da soru�turma ba�lat�ld��� ortaya ç�km��t�.

  ADAYLAR MÜLAKATA ÇA�RILDI

  Rektör adayl��� için ba�vuru yapan adaylar dün Ankara’da mülakata ça�r�ld�. Mülakatta adaylar kurula kendilerini ve dü�üncelerini anlatt�.

  Ancak kalp krizi geçiren Prof. Dr. �smail Ya�c�’n�n mülakata kat�lamad��� ö�renildi.

  ERDO�AN BEL�RLEYECEK

  Söz konusu mülakat�n ard�ndan YÖK’ün aday isimleri 5-6’ya dü�ürmesi ve Cumhurba�kan� Recep Tayyip Erdo�an’a sunmas� bekleniyor. MEÜ’De iki dönem rektörlük yapan Prof. Dr. Ahmet Çamsar�’n�n görev süresi ise resmi olarak Kas�m ay�nda doluyor.

  ÇAMSARI’NIN TÜM EK�B� ADAY

  �ki dönem yapan rektörlük yapan ve s�k s�k skandallarla gündeme gelen Prof. Dr. Ahmet Çamsar� aday olmad�.

  Ancak Çamsar�’n�n ekibindeki hemen hemen tüm isimlerin aday olmas� kafalarda soru i�areti yaratt�. Çamsar�’n�n çe�itli spekülasyonlara konu olan geçmi� dönemin incelenmemesi ad�na kendi ekibinden bir aday�n seçilmesi için te�vik etti�i ileri sürüldü.

  ‘AKRABA KADROSU’ �DD�ALARINDA ADI GEÇEN �S�MLERDE ADAY

  Mersin Üniversitesi’ndeki akraba kadrola�malar� alan�nda ç���r açan skandallar pek çok defa haberlere konu oldu. MEÜ’de Rektör Ahmet Çamsar� ve di�er yöneticilerinin çocuklar� ve ye�enlerini üniversitedeki çe�itli idari görevlere getirmesi TBMM gündemine dahi ta��nd�. �ki y�l önce Rektör Çamsar� ile yard�mc�lar� Ali Kaya, �sa De�irmenci Erol Ya�ar’�n ye�enleri üniversitede çe�itli pozisyonlara atand��� iddias�n� TBMM’ye ta��yan CHP Milletvekili Ali Mahir Ba�ar�r, di�er yöneticilerin de e�leri, çocuklar� ve di�er akrabalar�n�n üniversitedeki çe�itli kadrolarda görevlendirildi�ini söyleyerek, Cumhurba�kan� Yard�mc�s� Fuat Oktay taraf�ndan yan�tlanmas� istemiyle TBMM Ba�kanl���’na verdi�i soru önergesi verdi.

  Önergesinde Mersin Üniversitesi’ndeki baz� idari görevlendirmelere dikkat çeken Ba�ar�r, üniversite yöneticilerinin akrabalar�n�n kadrolar�n� s�ralayarak, üniversitede ‘ak�l d��� atamalar’ yap�ld���n� belirtti. Ba�ar�r, Kad�n do�um uzman� Prof. Dr. Faik Gürkan Yaz�c�’n�n Denizcilik Fakültesi dekanl���na atanmas�n� örnek gösterdi.

  AKRABALARIN AKADEM�K PROF�LLER� S�TEDEN KALDIRILDI

  Konu ile ilgili haberler üzerine tart��ma yaratan isimlerin akademik profilleri ve özgeçmi�leri üniversitenin internet sitesinden kald�r�ld�. Profillerine eri�ilemeyen personelin konu ile ilgili haberlerde ad� geçen personellerle s�n�rl� kald���, di�er personellerin akademik profil ve özgeçmi� bilgilerinin eri�ime aç�k oldu�u görüldü. Öte yandan, tart��ma yaratan atamalara konu olan isimlerin Mersin Üniversitesi Akademik Personel Bilgi Sistemi (ABPS) üzerindeki kay�tlardan üniversitedeki görevleri ile ilgili bilgilere eri�mek mümkün.

  ÜN�VERS�TE YÖNET�M�N�N ��S�Z YE�EN� KALMADI

  CHP'li Ba�ar�r, önergesinde, üniversitedeki dikkat çekici atamalar� �öyle s�ralad�: “Rektör Ahmet Çamsar�, ye�eni Sena Karaku�’u E�itim Fakültesi’ne, Sena Karaku�’un e�i �smail Karaku�’u Türkçe Ö�retimi Ara�t�rma Merkezi’ne, di�er ye�eni mühendis Emre �nanç’� yap� i�leri daire ba�kanl���na atam��t�r.

  Rektör Yard�mc�s� Ali Kaya, ye�eni Ö�r. Gör. Erhan Kaya’y� Tarsus Meslek Yüksek Okulu’nda, Rektör Yard�mc�s� Mehmet �smail Ya�c�, o�lu Can Ya�c�’y� ara�t�rma görevlisi, Genel sekreter �sa De�irmenci, ye�enleri Filiz De�irmenci ve Süreyya De�irmenci’yi ara�t�rma görevlisi, Rektör Yard�mc�s� Erol Ya�ar, ye�enleri Hanife Mevhibe �en ve Beyza Kasap’�, Rektör dan��man� ve Denizcilik Fak. Dekan� Prof. Murat Yakar, ye�eni Aynur Yavuz’u, �dari ve Mali ��ler Daire Ba�kan� Murat Solmaz (�oförlükten daire ba�kanl���na yükseldi), k�z� Dürüye Solmaz’�, ye�enleri Huriye Tan ve e�i M. Ali Tan’�, bald�z� Nihan Koç’u, Üniversitenin çe�itli birimlerinde görevlendirmi�lerdir.”

  Yazı kaynağı : www.mersinhaberci.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap