Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  mersin herşey dahil oteller

  1 ziyaretçi

  mersin herşey dahil oteller Ne90'dan bulabilirsiniz

  Mersin Otelleri

  Antik Kentler: Mersin’de, eski medeniyetlerden miras kalan yaşam alanlarının sayısı oldukça fazladır. Eğer Mersin’de uzun bir tatil yapmak istiyorsanız antik kentleri baştan sona gezebilirsiniz. İlk durağınız Silifke’nin çok ziyaret edilen Uzuncaburç Kalıntıları olabilir. Ardından; Erdemli’deki Kanlıdivane, Anamur’daki Anemurium Antik Kenti, Mezitli’deki Soli Antik Kenti, Silifke’deki Olba Antik Kenti, Mersin Merkez’deki Yumuktepe Höyüğü, Tarsus’taki Gözlükule Höyüğü ve yine Anamur’daki Titiopolis Antik Kentlerini ziyaret edip tarihi bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

  Kaleler: Mersin, kale kalıntılarıyla da ön plana çıkan bir şehirdir. Kentteki kale sayısı da oldukça fazladır. Günümüzde de sağlamlığıyla dikkat çeken ve yapılan çalışmalarla turizme kazandırılan kaleleri Mersin gezilecek ve görülecek yerler listenize alabilirsiniz. Meydancık Kalesi, Gözne Kalesi, Mut Kalesi, Belenkeşlik Kalesi, Silifke Kalesi, Mezgit Kalesi sağlam yapılarıyla şehrin güzel kale yapılarıdır. Diğer taraftan Tokmar Kalesi ve Sinap Kalesi de çok sağlam kale kalıntıları olmamakla birlikte, tarihi yapıları özel ilgisi olanların ziyaret etmeden geçmediği kalıntılar arasında bulunuyor.

  Müzeler: Mersin’in birçok noktasına yapılan arkeolojik kazılarda gün yüzüne çıkarılmış eşi benzeri olmayan eserlerin sergilendiği müzeleri gezebilirsiniz. Tarsus Müzesi, Mersin Müzesi, Narlıkuyu Mozaik Müzesi, Üçgüzeller Mozaik Müzesi, Silifke Müzesi, Anamur Müzesi, Taşucu Arslan Eyce Amphora Müzesi, zengin kalıntılarıyla şehrin en çok ziyaret edilen müzelerinin başında gelmektedir.

  Kilise ve Camiler: Tarihin farklı dönemlerinde inşa edilmiş ait cami ve kiliseleri Mersin gezilecek yerler listenize alabilirsiniz. Mut ilçesinde bulunan Dağpazarı Kilisesi, Silifke’deki Cambazlı Kilisesi, 6 minaresiyle Hazreti Mikdat Cami, Taşucu’ndaki Aya Tekla Kilisesi tarihi yolculuklarınızın başlangıçları olabilir.

  Mağaralar: Mersin, aynı zamanda mağaraları ile de ünlüdür. Doğal oluşumları sebebiyle Mersin turizmini canlandıran mağaralar, güzellikleri sebebiyle ziyaretçilere farklı deneyimler sunuyor. Ülkemizin en önemli mağaralarına ev sahipliği yapan Mersin’de; Anamur’daki Köşekbükü Mağarası, Aydıncık’taki Gilindire Mağarası, Narlıkuyu’daki Astım Dilek Mağarası, Cennet ve Cehennem Mağaraları’nı mutlaka gezi rotanıza eklemelisiniz.

  Plaj ve Koylar: Özellikle yaz sezonu başladığında Mersin plajları da hareketlenmeye başlar. Taşucu’ndaki Akçakıl Koyu, Silifke’deki Boğsak Adası, Kızkalesi Plajı, Atakent Susanoğlu’ndaki Yapraklı Koyu Mersin’de denize girebileceğiniz yerlerin ilk sıralarında bulunuyor. İl merkezinde yer alan halk temiz plajlarını da denize girmek için tercih edebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.tatilbudur.com

  Mersin Otelleri

  Mersin Otelleri

  Akdeniz'in İncisi Tanesi”

  Dünyanın en verimli topraklarından olan Çukurova'ya komşu olan Mersin, tarihi neredeyse yeni taş devrine kadar uzanan eski bir yerleşim bölgesi. M.Ö 3000 li yıllarda bölgede yerleşik insanların bronzdan tarım araçlarına sahip olduğu yapılan araştırmalardan ve kazılardan çıkan bulgulardan anlaşılmakta. Antik çağda Kilikia olarak adlandırılan şehir, Akdeniz'in en önemli doğal limanlarından birisine sahip olması nedeniyle tarih boyunca önemini hep korumuş. Doğusunda Adana, batısında ise Antalya'ya komşu olan Mersin, deniz, hava ve karayolu ile hem yurtiçi hem yurtdışına çok yönlü ve işlek bir noktada bulunmakta. Evliya Çelebi'nin Seyahatname'sinde ve başkaca bazı kaynaklara göre, ismini bu bölgede uzun süreli yaşamış olan Mersinoğulları olarak anılan Türkmenlerden almış. Tarih boyunca bir çok devletin topraklarına katmak için mücade ettiği bölgede en uzun süre hüküm süren Bizanslar, Araplar ve Osmanlılar olmuş. Bu yüzdenir ki Mersin'de bu üç uygarlığın izleri kadar üç diinin (Müslümanlık, Yahudilik ve Hristiyanlık) de birlikte yaşadığı bir yer olmuş.

  Mersin merkezi ve ilçelerindeki birçok plajda güneş ve denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Mersin' in sıcağından biraz olsun uzaklaşmak istiyorum diyorsanız Toros dağlarındaki yaylalara çıkıp tertemiz dağ havası ile ciğerlerinizi doldurabilirsiniz. Tekking ve kampçılık için oldukça elverişli alanlar mevcut. Kayacı Vadisi'nde Limonlu Çayı boyunca hem doğa yürüyüşleri, hem piknik için kaçırılmayacak bir fırsat. Kış mevsiminde bölgeye gelen turistleri bekleyen oldukça güzel alternatifler var. Gülek Beldesi'ne bağlı Karboğazı Yaylası'nda bulunan kayak tesislerinde, çam, köknar, ardıç ve sedir ağaçları arasında kayak yapmanın keyfine varacaksınız.

  Alışveriş merkezleri açısından son derece zengin olan Mersin ve ilçelerinden yöresel özelliklerini yansıtan çeşitli hediyelik eşya ve tatlı çeşitleri alınabilir. Yöresel el sanatlarına ait güzel halılarda, kilim çeşitlerinde ve rengarenk yazmalarda yine buralardan temin edilebilir.

  İLÇELERİ

  Anamur İlçe merkezi Anamur Ovası’ nda deniz kıyısında kurulmuş. Il merkezine 230 km uzaklıkta yer alır. Muzu ve portakalı ile meşhurdur. Kumsalları nesli tükenmekte olan kaplumbağaların yumurtlama alanı ve kayalıkların bulunduğu yerlerde Akdeniz fokları yaşamaktadır. Anamur Müzesi, Mamure Kalesi, Mamura Hamamı, Ak Camii, Ala Köprü, Deniz feneri, Çukurpınar Mağarası, Köşebükü mağarası, Buğu mağarası, Anamur Evleri, Anemurium, Titiopolis, yörenin gezilmesi gereken yerlerden sadece birkaçı. İskele, Kale, Melleç ve Ören plajları denize girilebileceğiniz yerlerden.

  Aydıncık Torosların denize en yakın seyreden yamacında kurulmuş olan ilçe, il merkezine 173 km uzaklıkta yer almakta. Kent Kıbrıs’ a en yakın yer olması nedeni ile eski çağlarda liman kenti olarak gelişmiş. Liman Kalesi, Liman Hamamı, Tiyatro, Dörtayak Anıtmezarı, Gilindere Kalesi, Gilindere Mağarası bölgede gezilebilecek yerler arasında.

  Bozyazı Torosların eteğine kurulmuş olan ilçe, il merkezine 220 km uzaklıkta bulunmakta. MÖ 4yy da Sisam Adası halkı tarafından kurulmuş. Kalabalık şehirlere ve tatil merkezlerine uzak olması nedeniyle sakin bir ilçe havasında. Bozyazı kıyıları Akdeniz Fokları’ nn önemli bir kısmına ev sahipliği yapmakta. Nagidos, Kilise Burnu, Maraş Tepesi, Softa Kalesi, Çaltı Mağarası bölgede gezilebilecek önemli yerlerden

  Çamlıyayla Mersin’ in Toroslardaki ilçesi, il merkezine 68 km mesafede yer alıyor. Yaylalık alan olduğu için Adana, Mersin ve Tarsus yerlileri tarafından yazları tercih edilmekte. Bölgede koruma altına alınan ve Türkiye’ nin en yaşlı ardıcı olan 1100 yaşlarındaki Ana Ardıç ile Cocakdere’deki 670 yaşlarında olan Koçsedir (Kocakatran ) görülmeye değer anıtsal ağaçlardan. Çamlıyay kalesi ve Sinap Kalesi gezilebilecek yerler arasında.

  Erdemli Erdemoğlları tarafından kurulduğu tahmin edilen ilçe Mersin’ e 42 km mesafede yer alır. Tırtır-Akkale, İmirzeli Örenyeri, Çatıören Örenyeri, Öküzlü Örenyeri, Korykos-Kızkalesi Örenyeri, Elaiussa-Sebaste Örenyeri,Tömük Höyük

  Kanytelleis-Kanlıdivane Örenyeri, Deniz Kalesi,Paşa Türbesi ilçede gezilebilecek yerler

  Gülnar İl merkezine 150 km mesafede yer alan Taşeli Platosu’ na kurulmuş bir Türkmen yayla kentidir. Üzümü ile tanınır. Meydancık (Kırshu) Kalesi, Zeyne Türbesi, Şeyh Ömer Türbesi ilçenin önemli yerleri

  Mut İl merkezine 181 km uzaklıkta bulunan ilçe Toros dağları eteklerinde Göksu Nehri kıyılarında kurulmuş. Mersin’ in Çamlıyayla ilçesi ile birlikte denize kıyı olmayan iki ilçesinden birisi. Mut Kayısı’ sı olarak da bilinen kayısısı meşhur. Mut Kalesi, Alahan Manastırı, Mavga kalesi, Dağpazarı Kilisesi, Balabolu Iadrasos) Harebeleri, Laal Paşa Camii, Sartavul hanları, Alaoda mağarası ilçenin gezilebileeck yerleri arasında

  Silifke İl merkezine 85 km mesafede bulunmakta ilçe Toros dağları ile Akdeniz arasında. Antalya ve Mersin’ i İç Anadoluya bağlar. Yoğurt ve ayran içlenin en önemli ve ünlü ürünleri . Dünyadaki önemli kuş göçü merkezlerinden olan Göksu Deltası bu ilçemizde yer alır. Atatürk Evi Müzesi, Silifke Müzesi, Silifke Kalsei, taşköprü, Roma Tapınağı, Tekirambarı Su Sarnıcı, Mozaikli Alan,Susanoğlu (Corasium), Mezgit Kale, Poimenios Hamamı ve Üç Güzel Mozaiği, Cennet çöküğü, Cehennem Çöküğü, Astım-Dilek Mağarası, Adadmkayalar, Şans Tapınağı, Jüpiter Tapınağı bölgede ziyaret edebileceğiniz yerlerden sadece bazıları.

  Tarsus İl merkezine 27 km uzaklıkta yer alan Tarsus’ ta yerleşimin günümüzden 8000 yıl öncesine dayandığı yapılan kazılar sonucu anlaşılmıştır. Sanayi yönünden Mersin merkezden sonra en gelişmiş ilçesidir. Eski Camii, Saint Paulus, Saint Paulus Kuyusu, Tarsus Müzesi, Gözlükule, Donuktaş, Eshab-ı Kehf, Altından Geçme, Şahmeran Hamamı, Kleopatra Kapısı, Onur Yazıtı, Baç Köprüsü, Makam-ı Şerif Camii ve Danyal Peygamber Kabri, Tarsus Şelalesi ve Roma Mezarları, Bilal-i Habeş Makamı ve Mescidi, Ulu Camii ilçenin gezilebilecek çok önemli eserlerinden bazıları arasında yar alır.

  Yazı kaynağı : www.jollytur.com

  Mersin Herşey Dahil Oteller

  Mersin Herşey Dahil Oteller Hakkında

  Akdeniz’in en uzun sahil şeridine sahip olan Mersin, lüks otelleri, en konforlu hizmet seçenekleri ve konumu ile en iyi olanları sizin için sunar. Mersin tatil fırsatları ile dolu olan herşey dahil otelleri ile her yıl pek çok misafir konuk etmektedir.

  Akdeniz’in en uzun sahil şeridine sahip olan Mersin, lüks otelleri, en konforlu hizmet seçenekleri ve konumu ile en iyi olanları sizin için sunar. Mersin tatil fırsatları ile dolu olan herşey dahil otelleri ile her yıl pek çok misafir konuk etmektedir.

  Herşey dahil oteller özellikle kalabalık ailelerin seçimi gibi görünse de balayı çiftleri bile herşey dahil hizmet seçeneği olan otelleri seçiyor. Bunun sebebi ise tabi ki en rahat olan tatili en uygun fiyata satın almaktır. Mersin herşey dahil otelleri sizi en uygun fiyat seçenekleri ile erken rezervasyon döneminde konuk eder. Böylece denizi ile kusursuzu yakalamış olur ve tatilin ne kadar eğlenceli olduğunu keşfedersiniz.

  Mersin otelleri arasından herşey dahil otelleri seçerek istediğiniz gibi bir tatil planı yapmak ve peşin fiyatına 6 taksit seçeneği ile satın alarak fırsatları hemen yakalamak için doğru yerdesiniz. Hem uygun fiyatlı hem de en iyi olan tatil için Mersin otellerine göz atmayı unutmayın.

  Yazı kaynağı : www.gezinomi.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap