Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  mert ramazan demir hangi takımlı

  1 ziyaretçi

  mert ramazan demir hangi takımlı Ne90'dan bulabilirsiniz

  Mert Ramazan Demir Kimdir? Nereli – Boyu – Yaşı – Dizileri – Ailesi

  Mert Ramazan Demir Kimdir? Nereli – Boyu – Yaşı – Dizileri – Ailesi

  Mert Ramazan Demir, 25 Kasım 1998 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Türk dizi ve sinema oyuncusu.

  Adı: Mert Ramazan Demir
  Doğum Tarihi: 25 Kasım 1998
  Doğum Yeri: İstanbul
  Boyu: 1.79m.
  Kilosu: 74 kilo
  Burcu: Yay
  Göz Rengi: Kahverengi
  Kardeşleri: Dört erkek kardeşi var
  Instagram: https://www.instagram.com/mertramazandemir/

  Ailesi:  5 erkek kardeşin en küçüğü olarak İstanbul Şile’nin bir köyünde doğdu büyüdü.  Annesi ev hanımı babası da ticaretle uğraşıyor. Lise sona kadar Şile’de yaşadı.

  Çocukluk yılları: ‘Ben oyuncu olacağım” fikrini ilk kez 17 yaşındayken aklından geçirdi. “O dönemde Denizli’de üniversite okuyan abimin yanında yaşıyordum. Bir tiyatro oyununu okuyor ve aynı zamanda da oynuyordum. O oyun? Tabii ki Hamlet’ti… Bu anı hatırladığımda çok organik gelir bana hep, çok dürüst bir merak var o anda. Kendi kendime rol yapmaya çalıştığım… ilk an o sanırım.”

  Eğitim hayatı: Dialog Anlatım İletişim ve Michelle Danner Acting Studio’da eğitim aldı.

  Hayatının dönüm noktası: Hayatının tüm sorumluluğunu omuzlarına aldığı zamanı, yaşamının dönüm noktası olarak görüyor. “İlk deneme çekimimi tam hatırlamıyorum elbette ama o dönemlerle ilgili heyecanımı hatırlıyorum. Her gittiğim deneme çekimi benim için büyük heyecandı. Ama menajerim Tümay Özokur’un bana destek olması benim için büyük şanstı. O heyecan hala var ve yıllar sonra da olacak.  Şimdi geçmişi düşündüğümde tek başıma yaşamaya başladığım dönem hayatımın rönesansı gibi görünüyor gözüme, hayatımın tüm sorumluluğunu omuzlarıma aldığım zaman, benim dönüm noktam.”

  Oyunculuğa ilk adım: Televizyon macerasına, 2020 yılında yayınlanan ‘Çıplak’ dizisinde canlandırdığı ‘Cem’ karakteriyle başladı.

  Hangi proje ile parladı? ‘Öğretmen’ dizisinde canlandırdığı ‘Ateş’ karakteri ile dikkatleri üzerine çekti.

  Kişilik özellikleri: Onu hiç tanımayan birine kendini anlatmak istese şu üç kelimeden oluşan tamlamayı kullanacağını belirtiyor; “Tutkunun naif gizemliliği!”

  Sosyal: Set olmadığı zamanlarda gününü bazen sadece uyuyarak, bazen de tüm gün film izleyerek geçiriyor. “Set olduğu zamanlar sadece sete konsantre oluyorum ve o gün başka bir şey yapmıyorum.”

  Düşünce yapısı: Hayatta zevk aldığı anların peşinden gitmeyi seviyor. “Yani mesela sevdiğim ve içinde olmak istediğim bir şey var, ama benim için sonuçlarından emin değilim ya da çok meşakkatli bir yol olduğunu düşünüyorum; önemli değil eğer ben orada olmak istiyorsam tüm sorumluluğu alıp sonuna kadar giderim. Bu sevdiğim bir özelliğim. Ancak kötü özelliğim de bunun içinde gizli. Mesela geçen yaz bir kısa filmin başrolünde oynadım. Filmi arkadaşlarımla birlikte yapıyorduk ama sonuçta ben bir oyuncu olarak oradaydım. İşler istenildiği gibi gitmedi ve ben kendimi hem cast, hem prodüksiyon, hem de oyunculuk yaparken buldum. Beni çok yoran bir sorumluluğun altına sırf o rolü oynamak için girdim. Pişman oldum mu bilmiyorum, filmi daha izleyemedim ama bu bir şeylerin peşinden gitme durumu beni hem heyecanlandırıyor, hem de yıpratabiliyor. Ama günün sonunda hayatın zaten böyle bir şey olduğunu düşünüyorum. İyi ve kötü her şey iç içe…”

  Mutluluk kaynağı: Hayatta, çevresindeki bazı insanlarla kurduğu dostluk bağı en büyük mutluluk kaynaklarından biri.  “Çevremdeki insanları düşündüğümde, birbirinden çok farklı karakterler olduğunu fark ediyorum. Bu benim her bir arkadaşımdan farklı şekilde beslendiğim anlamına geliyor ve benimde onları farklı şekillerde besleyebildiğim… Değerli olan ve beni heyecanlandıran bu. Tabii ki hayatıma kısa dönem girip çıkan insanlarda var, ama güçlü bağlar kurduğum tükenmeyecek dostluklar da var. Ben samimi ve naif olan her şeyin yanındayım.”

  İlk sinema filmi: Onur Bilgetay / UFO

  Hayata bakışı: Hayatın kendisini tüketmenin peşinde, yeni hisler ve deneyimlerden heyecan duyuyor. “İşimin ve bu hayat tüketiminin sonundaki tatmin beni mutlu eder. Duygusal sayılırım ama çok melankolik biri değilim.  Kendimi geliştirmekte olduğum tutkum hayat diyebilirim. Oyunculukta buna hizmet ediyor benim için. Ne yazık ki spesifik örnekler veremiyorum çünkü büyük resimde asıl tutkunu olduğum şey bir kere yaşayacağım bu hayat deneyimini dolu dolu tüketebilmek.”

  İş hayatına bakışı: Role girmeden önce genelde müzik dinliyor. “Ama bunu bir metot olarak uydurmuş değilim. Bir şekilde sahneden önce bunu yaparken buluyorum kendimi. Ama tabii ki, oraya gelmeden önce çalışabildiğim kadar çalışıyorum rolüme. Çalışmak beni kapının eşiğinde getiriyor. Sahne öncesi müzikle sağladığım konsantrasyon ise kapıdan içeri sokuyor. Bir karaktere hayat vermenin en heyecan verici yanı, ona istediğim gibi şekil vermek. Ben bir karaktere büründüğüm andan sonrasıyla daha çok ilgileniyorum aslında, tabi ki senaryonun gerekliliklerini göz ardı etmeden karakterin içinde gezinmek ve onun içinden de başka bir mizah çıkartabilmek beni en çok heyecanlandıran şey.”

  Kariyer planı: Kariyer çizgisinde asıl var olmak istediği alan, sinema!.. ”Ardından ise daha özgür olduğunu düşündüğüm ve dünyanın yöneldiği yer internet geliyor. Televizyon sınırları belli ve arkaik kalmış; formülüze olmuş bir alan. Bu mesleği yapmıyor olsam da sinema ve internet ilgimi daha çok çekerdi.”

  Gelecek Hayali:  Oyunculuğa dair çok fazla hayali var. “Bunları realize etmek için çok fazla çalışmam gerekiyor. Zihnimi, bedenimi ve ruhumu bu hayallerime hazır hale getirmeliyim; spesifik bir cevap veremem, ama işin sonunda tüm kreatif kontrolün bende olduğu işler yazmak ve oynamak istiyorum. Üretimle geçmiş bir hayatın hayalini kuruyorum. Yazmak, bir araya getirmek ve oynamak. Amacım üretmek.”

  Kadında çekicilik kriteri: Duru, olduğu gibi ve aktif kadınları çekici buluyor.

  Formunu nasıl koruyor: Basketbol, futbol, masa tenisi, yüzme ve boks gibi sporun birçok dalı ile ilgileniyor aynı zamanda beslenmesine de dikkat ediyor.

  Kimlere hayranlık duyar: Yabancı aktörler Daniel Day Lewis ve Leonardo Di Caprio’ya hayranlık duyuyor.

  TELEVİZYON DİZİLERİ

  2022- Şahmaran

  2022- Yalı Çapkını/ Ferit

  2021- Ölüm Zamanı/ Ayhan

  2020- Öğretmen/ Ateş

  2020- Çıplak/ Cem

  SİNEMA FİLMLERİ

  2022- Ufo/ Ese

  Özel içerikler youtube kanalımızda

  Abone olun

  Yazı kaynağı : televizyongazetesi.com

  Mert Ramazan Demir

  Mert Ramazan Demir

  Oyuncu Mert Ramazan Demir, Eylül 2022'de Yalı Çapkını dizisiyle izleyici ile buluşuyor. Genç oyuncu dizide Ferit karakterini canlandıracak. Hikayesi Gülseren Budayıcıoğlu’na ait olan Yalı Çapkını’nda Gaziantepli Korhan Ailesi’nin başından geçenler anlatılacak. Dizide Afra Saraçoğlu ile birlikte başrollerde Çetin Tekindor ve Mert Ramazan Demir de yer alıyor. Bu makalede Mert Ramazan Demir kimdir, kaç yaşında, nereli? Hangi dizilerde oynadı? merak edilen soruların yanıtlarını ve haberleri bulabilirsiniz.

  Mert Ramazan Demir kimdir?

  Mert Ramazan Demir, 1998 İstanbul doğumludur. Dialog Anlatım İletişim ve Michelle Danner Acting Studio’da eğitim aldı. Beyazperdede rol aldığı ilk film, yönetmenliğini Sonia Nassery Cole’ün yaptığı “I Am You”da başrolü Damla Sönmez, Cansu Tosun ve Ushan Çakır ile paylaştı. 2020’de yayınlanan, yönetmenliğini Can Evrenol’un yaptığı “Çıplak” isimli mini dizinin başrolünde yer aldı. Mert Ramazan Demir, FOX'ta yayınlanan “Öğretmen” dizisinde oynadı ve bu diziyle dikkatleri üzerine çekti. Netflix’te yayınlanan Ufo filminde boy gösterdi. Şimdilerde ise Yalı Çapkını dizisinde Ferit rolü ile izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor. 

  Mert Ramazan Demir’in boyu 178 cm’dir. Kilosu ise 73 kg’dır. Burcu ise Yay.

  MERT RAMAZAN DEMİR NASIL OYUNCU OLDU?

  Mert Ramazan Demir bir röportajında çocukluğuyla ilgili şu bilgiyi veriyor:

  "5 erkek kardeşin en küçüğü olarak İstabul Şile’nin bir köyünde büyüdüm. Annem ev hanımı babam da esnaf ve ticaretle uğraşıyordu. Lise sona kadar Şile’de yaşadım" (Bkz)

  Peki, nasıl oyuncu oldu? Demir aynı röportajda 17 yaşındayken o dönem Denizli'de üniversitede okuyan ağabeyinin yanında yaşadığını, bir tiyatro oyununda oynadığını söylüyor: Tabii ki Hamlet… Demir, ilk deneme çekimini tam olarak hatırlamıyor, "Her gittiğim deneme çekimi benim için büyük heyecandı" diyor ve menajeri Tümay Özokur'un kendisine desteğine vurgu yapıyor. Demir, önce iki filmde rol alıyor ardından Öğretmen dizisinde.

  Yalı Çapkını Ferit kimdir?

  Genç oyuncunun Yalı Çapkını dizisinde canlandırdığı karakter ise şöyle:

  Halis Ağa’nın torunu, Orhan ve Gülgün’ün küçük oğlu. Ferit şeker hastasıdır. Hem hastalığı hem evin küçük oğlu olması sebebiyle daha çocukluktan itibaren fazlaca şımartılmış ve çoğu isteğine evet denilmiştir. Üniversiteyi yurt dışında okuması sebebiyle de ailenin kurallarını çok fazla içselleştirememiştir. Bu kurallarla çatışma halindedir. Yakışıklı, uçarı, deli dolu, eğlenceli ve çapkındır fakat henüz hiç aşık olmamıştır.

  Mert Ramazan Demir’in yer aldığı projeler

  Instagram'da Mert Ramazan Demir

  Mert Ramazan Demir'in Instagram hesabında 111 bin takipçisi bulunuyor. 

  Yazı kaynağı : www.elele.com.tr

  Mert Ramazan Demir Kimdir?

  Mert Ramazan Demir Kimdir?

  Mert Ramazan Demir Kimdir? Nereli Kaç Yaşında Boyu Kaç?

  25 Kasım 1998 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açan Mert Ramazan Demir, 1.78 metre boyunda, 73 kilo ve Yay burcudur.Çocukluğu İstanbul’un Bakırköy ilçesinde geçmiş olan yakışıklı isim, liseyi bitirmesinin ardından oyunculuk ajansına yazılmış ve bir süre kadar oyunculuk eğitimi almıştır.

  İlk olarak 2015 tarihinde “Aşkopat” isimli film ile beraber ekran önünde yer almaya başlayan ünlü oyuncu, bu filmin ardından ise 2019 tarihinde “Üç Harfliler:Adak” isimli filmde rol almıştır.

  İki tane üst üste oynadığı sinema projesinin ardından ilk defa bir dizi projesi ile ekran önüne gelen ünlü oyuncu Fox Tv’nin iddialı dizilerinden biri olan “Öğretmen” dizisinde yer almış ve bu dizide Ateş karakterine hayat vermiştir.

  Son olarak “Yalı Çapkını” dizisinde oynayan yakışıklı oyuncu, bu dizide Ferit karakterini canlandıran kişi olmuştur.

  Rol Aldığı Diziler ve Filmler

  2022 – Yalı Çapkını (Ferir)
  2020 – Öğretmen (Ateş)
  2019 – Üç Harfliler:Adak (sinema)
  2015 – Aşkopat (sinema)

  Kaynak : Biyografi.biz

  Yazı kaynağı : www.biyografi.biz

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  melo 3 Ay önce
  0

  Mert ramazan demir hangi takımı tutuyor

  melo 3 Ay önce
  0

  Mert ramazan demir hangi takımı tutuyor

  Yorum yap