Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  metin akdülger dünyayla benim aramda

  1 ziyaretçi

  metin akdülger dünyayla benim aramda Ne90'dan bulabilirsiniz

  Metin Akdülger, Dünyayla Benim Aramda'nın kilit ismi oldu!

  TelevizyonGazetesi.com / Detay – 14 Eylül’de Disney Plus’ta izleyicilerle buluşan Dünyayla Benim Aramda 8 bölümlük bir proje ve Nisan ayında başlayan çekimlerden bu yana da gündemden düşmedi. Demet Özdemir, Buğra Gülsoy, Hafsanur Sancaktutan, Metin Akdülger, İbrahim Selim, Melisa Döngel, Ali Yoğurtçuoğlu ve Zerrin Tekindor gibi önemli isimler bu dizi için bir araya geldi.

  Çok heyecanlı ve yoğun geçen çekimlerin ardından diziyi heyecanla bekleyenler ilk iki bölümü izleme fırsatını elde etti. Ancak dizinin her bölümünde yeni sürprizler olacağını söyleyen Buğra Gülsoy, tamamı bittikten sonra herkesin daha da çok şaşıracağını belirtiyor.

  Dünyayla Benim Aramda dizisinin hikayesine biraz geç girecek olsa da kilit rolü üstlenen kişi ise Metin Akdülger oldu. Kenan isimli karakteri canlandıran Kenan, İlkin’in hayatına tesadüfen girecek ve o zamana kadar ilişkilerde yaşananları, iyileştirme gücüyle başka bir yöne doğru kaydıracak.

  Metin Akdülger, karakterin bu noktada önemini şu sözlerle ifade etti: “Heyecanlıyım. Ben biraz sonra dahil oluyorum proje ama daha çok işin heyecanı için heyecanlıyım. Nasıl bir sonuç çıktığı için heyecanlıyım. Kenan biraz parçalı bulutlu bir karakter. Biraz sırları olan birisi ve hayatını kendi sırları üzerinden insanları iyileştirmeye adamış birisi.”

  Metin Akdülger’in canlandırdığı Kenan karakteri hikayeye dahil olduğu zaman İlkin, Tolga ve Sinem arasındaki ilişkiye nasıl bir etki yapacağı merak ediliyor. Oyuncu, bu konuda şu sözlerle kilit bir rolde olduğunu belirtti: “Hikayenin içerisindeki başat karakterlerin kendini keşfetme yolculuğunda bir katalizör diyebilirim Kenan için.”

  Özel içerikler youtube kanalımızda

  Abone olun

  Yazı kaynağı : televizyongazetesi.com

  Dünyayla Benim Aramda

  Dünyayla Benim Aramda'nın serüveni

  Disney +’ın hayal kırıklığı başlangıcı Kaçış’tan sonra yeni yerli dizisi Dünyayla Benim Aramda ilk 2 bölümüyle izleyiciyle buluştu. Dizinin senaryosu Ezel’den tanıdığımız Pınar Bulut imzası taşırken yapımın yönetmen koltuğunda Hekimoğlu, Avlu, Diriliş : Ertuğrul gibi yapımları yöneten Hülya Gezer oturuyor. Aşktan çok günümüz ilişkilerinin farklılaşması üzerine kartlarını oynayan dizinin başrollerini ise Demet Özdemir, Buğra Gülsoy, Hafsanur Sancaktutan, Metin Akdülger, İbrahim Selim, Melisa Döngel, Ali Yoğurtçuoğlu ve Zerrin Tekindor paylaşıyorlar. 

  Berkun Oya’nın oyunlarını çağrıştıran ismiyle Dünyayla Benim Aramda, sıcaklığını kaybetmiş ilişkisini kurtarmak isteyen bir kadının, sosyal medya üzerinden sevgilisine oynadığı bir oyunun ortaya çıkan sonuçlarıyla başa çıkma çabasını ele alıyor. Bunu da dijital çağda yaşanan ilişkilerdeki bağlılık kavramı üzerinden sorguluyor. 

  İlkin (Demet Özdemir) bir dergi yöneticisi, hırslı, güzel, iyi bir çevreye sahip ve kendi ayakları üzerinde durabilen güçlü bir kadın. Tolga (Buğra Gülsoy) ise ünlü bir oyuncu ve ana akım dizilerinde, kendinin bile içine sinmeyen yapımlarda oynayan, dünyayla kendi arasında sıkışıp kalmış biri. 4 sene önce başlayan birliktelikleri artık heyecanını kaybediyor. İlkin Tolga’nın dizisini izleyemeyen bir profilden geliyor, aslında bir ölçüde onu mesleği üzerinden küçümsüyor. Tolga ise kapalı devre bir erkek profili çizerek her şeyi içinde yaşıyor. Ama en çok da anlaşılmaya, kendi sınırlarını zorlamaya ve belki de sıradan biri olmaya ihtiyaç duyuyor.  Tam da bu esnada yakın arkadaşı Burçin (Zerrin Tekindor) İlkin’e bir akıl veriyor onun sosyal medya üzerinden sahte bir hesap açarak Tolga ile başka bir kadın olarak iletişime geçmesine vesile oluyor.  Ancak Tolga gün geliyor ve bu yazıştığı biraz da içini okuduğunu düşündüğü kadınla buluşmak istiyor. İlkin de ofisindeki stajyerlerden Sinem’i (Hafsanur Sancaktutan) bu role atıyor. Fakat olaylar hepsinin kontrolünden çıkarak merak uyandıran bir tırmanışa geçiyor. Diziye 5. bölümde katılacak olan Metin Akdülger’le tempo daha da yükseleceğe benziyor. 

  AŞK DEĞİL, İLİŞKİLER DEĞİŞİYOR

  Dünyayla Benim Aramda aslında birçok sistemin şekil değiştirdiği ve aşkın da bunlardan biri olduğu bir çağda, yeni arayışların yarattığı kaosun dünyasından feyz almış bir yapım. Demet Özdemir, bazı sahnelerde her ne kadar gözleriyle bile oynayabilen bir oyuncu olsa da bu tür star bir rol için biraz daha zaman ihtiyacı var gibi görünüyor. Yine de İlkin rolüyle bu yolu epey hızla alacağı söylenebilir. Buğra Gülsoy’un ilk 2 bölümdeki Tolga karakterinde ise hareket alanı oldukça kısıtlı. Bir tarafta güçlü bir kadın karşısında kendini eksik hisseden erkek sembolizminin içinde sıkışıyor. Bir taraftan da kendini daha silik bir kadına anlamsızca çekiliyor. Bu kısmın altı, izleyici koltuğundan bakıldığında maalesef tam dolmuyor. Kısaca bir yakınlaşmanın sıcaklığı camın bu tarafına geçmiyor. Belki de bu, tam da yeni dönem ilişki kurma biçimlerine ve elektriğin “her şey” olduğu sinerjilere bir örnek teşkil edebilir. Ancak yine de o elektriklenme izleyici tarafında ikna edici yeterli bir altyapı oluşmuyor ve İlkin - Tolga ilişkisindeki uzaklık ne kadar yüzeyselse, diğer çiçeği burnunda Sinem – Tolga ilişkisi de en az o kadar havada kalıyor. Öte yandan da aslen güçlü bir kadın olan İlkin’in kurduğu oyunla o kadar da güçlü bir kadın olmadığını ortaya çıkıyor. Bir başkası üzerinden yeniden elde etmeye çalıştığı sevgilisinin aslında kendisini düşünsel olarak aldatmasına imkan vererek, onu bırakabilmek için belki kendine geçerli bir sebep arıyor. Bitirmeye gücü olmadığı bir ilişkiyi, bitecek duruma getirecek olaylarla kendi de dahil herkesi şu an için bilinmez bir sona sürüklüyor. 

  Disney + her ne kadar bir dijital platform olarak yayın hayatında olsa da, gözünü televizyon izleyicisine dikmiş durumda ve bu yolda da emin adımlarla yürüyor. Dünyayla Benim Aramda, ele aldığı konular gereği ana akımın yıllardır en çok izlenen dizilerinden Yasak Elma ile Netflix yapımı Kuş Uçuşu’nu andıran nüanslar taşıyor. Hatta ilginç olan bir başka şey de, yapımın ana akım dizilerle ilgili ciddi bir eleştiri de içermesi. Tolga’nın sette geçirdiği sinir krizi belki de birçok oyuncunun, yönetmenin, senaristin ve set çalışanının genel izleyiciye hitap eden işlerde yaşadıklarını özetlerken Disney + buradan ana akım işlere aslında hin bir biçimde göz kırpıyor. 
   

  Dünyayla Benim Aramda şimdilik, motoru duran ilişkileri yeniden çalıştıracak – kendilerince orijinal – bir yöntemin ne denli geçerli olup olmadığıyla ilgili bir rotada seyrediyor. One Tree Hills’in bir nevi kopyası afişiyle biz de bunun cevabını ya ileriki bölümlerde göreceğiz ya da çoğumuzun artık alıştığı gibi tadı kaçmış, bitemeyen, zorla sürdürülen ilişkilerin hiçbir zaman verilemeyecek cevaplarıyla yine kendimizi avutacağız.

  Elçin Demiröz
  Odatv.com

   

  Yazı kaynağı : www.odatv4.com

  Dünyayla Benim Aramda dizisinde mastürbasyon sahnesi gündem oldu

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap