Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  microsoft hesabı olağan dışı oturum açma etkinliği

  1 ziyaretçi

  microsoft hesabı olağan dışı oturum açma etkinliği Ne90'dan bulabilirsiniz

  Hesabınızda olağan dışı bir oturum açma etkinliği gerçekleştiğinde ne olur

  Microsoft hesap güvenliğine öncelik verir ve kişilerin izniniz olmadan oturum açmalarını engellemeye çalışır. Yeni bir konumdan veya cihazdan oturum açma girişimini tespit ettiğimizde size e-posta iletisi ve SMS uyarısı göndererek hesabı korumaya yardımcı oluruz. Telefon numaranız veya e-postanız değişirse, hesabınızı güvenli ve etkin tutmak üzere sizinle birlikte çalışabilmemiz için Güvenlikle ilgili temel öğeler sayfasındaki güvenlik iletişim bilgilerini hemen güncelleştirmeniz önem taşır.

  Seyahat ederken hesabınızda oturum açarsanız veya hesabınızla oturum açan yeni bir uygulama yüklediyseniz bir uyarı alabilirsiniz. Sadece siz olduğunuzu ve hesabınızın güvende olduğunu anlayabilmemiz için yeni bir güvenlik kodu girmeniz gerekiyor.

  Alışılmadık etkinlikler konusunda yapabileceklerinizi öğrenmek için aşağıdaki başlıklardan birini seçin. Daha fazla bilgi görüntüleyecek şekilde açılır.

  Yazı kaynağı : support.microsoft.com

  Microsoft hesabınız için en son oturum açma etkinliğini denetleme

  Microsoft hesabınızla ilgili bir olağan dışı etkinlik hakkında e-posta alırsanız veya başka birinin, kendi hesabını kullandığından endişe ediyorsanız Son etkinlikler sayfasına gidin. Herhangi bir cihaz veya uygulamaya özgü bilgilerle birlikte Microsoft hesabınızla son 30 gün içinde ne zaman oturum açıldığını göreceksiniz. Güvenliği tehlikeye atılmış bir hesaba geri dönme, hesabı güvenlik altına almak veya kapatmak gibi sık sorulan soruların yanıtları için Son etkinlikler sayfası nedir? sayfasına bakın.

  Bir kişinin hesabınıza erişimi konusunda endişeleriniz varsa parolanızı değiştirmenizi ve güvenlik ayarlarını güncelleştirmenizi kesinlikle öneririz. Bunu, Güvenlik ayarları sayfasında , tümgüvenilen cihazları da kaldırabilirsiniz. Hesap yönetimi ve güvenliği hakkında daha fazla bilgi edinmek için bkz. Güvenlikle ilgili temel bilgiler.

  Son etkinliklerinizi gözden geçirin

  Microsoft hesabını koruma konusunda daha fazla yardım al

  Yazı kaynağı : support.microsoft.com

  MICROSOFT HESABINDA OLAĞAN DIŞI OTURUM AÇMA ETKINLIĞI: NE YAPMALI - YARDIM MERKEZI

  MICROSOFT HESABINDA OLAĞAN DIŞI OTURUM AÇMA ETKINLIĞI: NE YAPMALI - YARDIM MERKEZI

  Diğer büyük şirketler gibi,Microsoftbir kullanıcı olarak sizi ve hesabınızı arar.İle insanlar Kötü niyet hesabınıza giriş yapmayı ve izniniz olmadan kullanmayı deneyebilir.

  Microsoft bir şüpheli oturum açma girişimi , alır işaretli . Microsoft size otomatik olarak bir giriş girişimi hakkında e-posta yanı sıra bir SMS uyarısı.

  Bu, bir ikinci koruma katmanı. Hesabınız için doğru şifreyi bilseler bile, tam kontrolü ele alamazlar.

  Olağandışı bir oturum açma etkinliği e-postası almanızın nedenleri

  Microsoft'un size aşağıdakiler hakkında e-posta göndermesinin birçok nedeni vardır: oturum açma etkinliği .

  Bu e-postalar sizin tarafınızdan tetiklenebilse de, gerçek bir tehdit durumunda bunları gözden geçirmek her zaman önemlidir.

  En yaygın olanlardan bazıları tetikler bir ... için sıradışı işaret etkinlik e-postasında şunlar yer alır:

  Microsoft, hesabınızı nasıl korur?

  Microsoft alır iki güvenlik önlemi hesabınızı korumak için hackerlar , hesap hırsızları, çevrimiçi dolandırıcılar ve başkaları olan insanlar kötü niyet .

  Güvenlik Kodu

  Hesabınıza bir alışılmadık konum veya cihaz , algılama hakkında bir mesaj açılır şüpheli oturum açma etkinliği .

  Bu, Microsoft'un bilgisayar korsanları ve dolandırıcılar bilseler bile hesabınıza tam erişim elde etmekten doğru şifre .

  Bir girmeniz istenecek güvenlik Kodu. Hesabınıza eklenecek alternatif bir iletişim yöntemine gönderilecek kodu seçebilirsiniz. Örneğin, eklenmiş bir ikincil e-posta adresi veya bir telefon numarası kullanabilirsiniz.

  Bildirimler

  Her zaman şüpheli girişler tespit edildiğinde, tüm cihazlarınız için bildirim alacaksınız. alternatif iletişim yöntemleri. Bu, Microsoft'un sizi şu yollarla uyardığı anlamına gelir: e-postalar ve kısa mesajlar .

  Her zaman Microsoft'tan şüpheli e-postalar aldığınızda göndereni kontrol ettiğinizden emin olun. giriş denemeleri . Çevrimiçi dolandırıcılar ' e-dolandırıcılık ’Size göndererek Microsoft hesabınıza erişim sağlamak için sahte e-postalar .  Microsoft'un sizinle iletişim kuracağı tek gerçek Microsoft hesabı ekibi e-postası [email protected] .

  Microsoft Hesabınızda yeni bir cihazdan veya konumdan oturum açıyorsanız ne yapmalısınız?

  Microsoft, tüm saldırıları etkili bir şekilde engellemek için zararsız girişimleri işaretleyin sizin tarafınızdan yapılanlar bile oturum açmak için.

  Yeni bir cihaz kullanıyorsanız veya farklı bir konumdan giriş yapıyorsanız, oturum açma girişimleriniz büyük olasılıkla engellenir.

  Bu, hesabınızı korumak için olur kasa başka biri doğru giriş bilgilerinize sahip olsa bile. Hesabınızda oturum açabilirler, ancak alternatif iletişim yöntemlerinize de erişemedikleri sürece devam edemezler.

  Yeni bir cihazdan veya konumdan Microsoft hesabınızda nasıl oturum açılır?

  Kimliğinizi bir güvenlik kodu ile onaylayın

  Giriş yapmaya çalışıyorsanız ancak bloke edildiyseniz, hesabınızın kilidini açmak istediğiniz yeri seçerek güvenlik Kodu . Bu bir ikincil e-posta adresi veya a telefon numarası önceden hesabınıza eklendi.

  Güvenilir bir cihaza erişim kazanın

  Eğer sen bir güvenlik kodu alamıyorum , bir şeye erişmeniz gerekiyor güvenilen cihaz. Güvenilir cihaz, hesabınıza giriş yapmak için sıklıkla kullandığınız bir telefon, tablet, bilgisayar veya dizüstü bilgisayardır. Güvenilir cihazların manuel olarak şuradan eklenmesi gerekir:Güvenlik ayarlarısayfa.

  Hesabınıza erişmek için güvenilir cihazlarınızdan birini kullanın.Seyahat ediyorsanız ve evde güvendiğiniz bir cihaz bıraktıysanız, ona erişebilecek güvendiğiniz biriyle iletişime geçmeyi deneyin. Güvenlik kodunu kontrol edebilir ve hesabınıza erişmek için kullanabileceğiniz size iletebilirler.

  Neden şüpheli bir giriş mesajı aldığınızı bilmiyorsanız

  Bir uyarı almak

  Son zamanlarda hesabınıza giriş yaparken farklı bir şey yaptığınızı hatırlayamadığınızda, hesabınızın güvenliğini hemen sağlamanız gerekir.

  Hesabınızın güvenliğini kontrol etmek için şu adımları izleyin:

  2. tıklayın. Aktiviteyi inceleyin buton.

  3. Oturum açmanız istenecektir. Microsoft hesabı.
  Şifreniz çalışmıyor mu? Neler olabileceğini öğrenmek için bu makalenin sonraki bölümüne bakın.

  4. Kimliğinizi bir güvenlik kodu ile doğrulamanız gerekecektir. Kodu alma şeklinizi seçin. Bu bir e-posta veya kısa mesaj olabilir.

  5. E-posta gelen kutunuzu veya metin mesajlarınızı kod için kontrol edin. Gönderenin yasal olduğundan emin olun. Yalnızca tarafından gönderilen bağlantılara tıklayın Microsoft hesabı ekibi , e-posta adresi kimin [email protected] .

  6. Şunu girin güvenlik Kodu -e doğrulamayı bitir kimliğiniz.

  7. Hesabınızda en son oturum açanların listesine bakın. Oturum açma işleminin gerçekleştiği zamanı, IP adresini, web tarayıcısını, cihaz türünü ve yaklaşık konumu görebilirsiniz.

  8. Şüpheli görünen herhangi bir şey görürseniz, onu açıp üzerine tıklayarak işaretleyebilirsiniz. Hesabını güvence altına al bağlantı.

  Hesabınızı Güvenceye Almak

  Sizin tarafınızdan yapılmayan şüpheli bir girişi belirlediğinizde, yapmanız gereken ilk şey, hesabınızın güvenliği. Bunu yapmanın en iyi yolu, parola ve tahmin etmeyi veya çalmayı zorlaştırıyor.

  Microsoft hesabı parolanızı değiştirmek için şu adımları izleyin:

  2. tıklayın Şifre değiştir .

  3. Mevcut şifrenizi girin ve ardından yeni bir tane oluşturun. Güçlü parolalar en az 12 karakter uzunluğunda ve bir karışımını içeriyor Küçük harfler , Büyük harfler, sayılar ve semboller.
  Çevrimiçi hesaplarınızın hiçbirinde daha önce hiç kullanmadığınız yeni bir şifre oluşturduğunuzdan emin olun.

  4. alma seçeneğiniz var 72 günde bir otomatik şifre değişikliği istemleri Microsoft'tan. Bu, şifrenizin her zaman yeni olmasını ve kolayca tahmin edilememesini sağlar.

  Hesabınıza Erişemiyor musunuz?

  Giriş yapmaya çalıştığınız şifre işe yaramazsa, birisinin onu değiştirmiş olma ihtimali vardır. Hesabınıza tekrar erişim kazanmak için şu adımları izleyin:

  Olağandışı oturum açma girişimleriyle ilgili neden e-postalar ve kısa mesajlar aldığınızı ve bunları nasıl aşacağınızı keşfedebildiğinizi umuyoruz.

  Dürüstlüğü ve dürüst iş uygulamaları için güvenebileceğiniz bir yazılım şirketi arıyorsanız, SoftwareKeep'ten başkasına bakmayın. Müşterilerimize ihtiyaç duydukları yazılım ürünlerinde güvenilir ve tatmin edici bir deneyim sunmayı önemseyen bir Microsoft Sertifikalı İş Ortağı ve BBB Onaylı bir İşletmeyiz. Satış öncesi, sırası ve sonrasında yanınızda olacağız.

  Bu bizim 360 Derece Yazılım Koruma Garantimizdir. Peki ne bekliyorsunuz? Bizi bugün +1 877 315 ​​1713 numaralı telefondan arayın veya [email protected] adresine e-posta gönderin. Ayrıca bize Canlı Sohbet aracılığıyla da ulaşabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : tr.gloryittechnologies.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap