Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  microsoft store uygulama silme

  1 ziyaretçi

  microsoft store uygulama silme Ne90'dan bulabilirsiniz

  Windows 10'da Önceden Yüklenmiş Microsoft Mağazası Uygulamaları Nasıl Kaldırılır

  Bu yazı, ihtiyacınız olan tüm komutları tartışıyorWindows 10'da Microsoft mağaza uygulamalarını kaldırmayı biliyorum. Windows 10'u yüklediğinizde, 3D Builder, Get Office, Skype, Haberler, Hava Durumu vb. gibi çok çeşitli uygulamalar da yükler. Fotoğraflar, Filmler ve TV gibi bazı yerleşik uygulamalar olsa da , Kamera, OneNote, vb., Çoğunlukla oldukça yararlı ve yararlıdır, diğer yerleşik uygulamalar gereksizdir. Örneğin, 3D modeller oluşturmanın keyfini çıkarmazsanız, bu uygulama çoğu insan için oldukça işe yaramaz.

  Genellikle, manuel olarak yüklediğiniz uygulamalar içinMicrosoft mağazasında, onları sağ tıklayıp başlat menüsünde "Kaldır" seçeneğini seçerek kaldırabilirsiniz. Bu yerleşik uygulamaları can sıkıcı yapan şey, daha sık olmamakla birlikte bunları normal mağaza uygulamaları gibi kaldıramayacağınızdır. Aslında, Ayarlar uygulamasında kaldırma seçeneği tamamen engellenir ve siz Başlat menüsünde uygulamayı sağ tıkladığınızda Kaldır seçeneğini göremiyorum.

  Bununla birlikte, mağaza uygulamalarınıPowerShell kullanarak Windows 10. Herhangi bir yerleşik mağaza uygulamasını kaldırmak için önce uygulama paketini PowerShell'den almanız ve ardından kaldırmanız gerekir. Microsoft mağaza uygulamalarını nasıl kaldıracağınız aşağıda açıklanmıştır.

  Devam etmeden önce, gerekirse iyi durumu öğrenmek için geri dönebilmeniz için bir geri yükleme noktası oluşturun.

  Atlamak:

  Önceden Yüklenmiş Tüm Microsoft Store Uygulamalarını Bir kerede Kaldır (Tüm Kullanıcılar İçin)

  İlk olarak, PowerShell'i yönetici haklarıyla açın. Aksi takdirde, Windows 10'da Microsoft uygulamalarını kaldırmak için aşağıdaki komutları çalıştıramazsınız. PowerShell'i yönetici olarak açmak için "Güç kalkanı"başlat menüsünde, üzerine sağ tıklayın ve seçeneği seçin"Yönetici olarak çalıştır."

  Şimdi aşağıdaki komutu kopyalayın, yapıştırmak için PowerShell Windows'a sağ tıklayın ve Girmek Windows 10'daki tüm kullanıcılar için tüm mağaza uygulamalarını kaldırmak için.

  Komutu yürüttüğünüzde, Windows sisteminizi tarar ve Cortana, Edge, Microsoft Store uygulaması gibi kaldırılamayan uygulamalar hariç tüm Microsoft mağaza uygulamalarını kaldırır.

  Windows'un Yeni Kullanıcılar için Microsoft Store Uygulamaları Yüklemesini Engelleme

  Uygulamaları tüm kullanıcılar için kaldırdıktan sonra bile,yeni bir kullanıcı hesabı oluşturduğunuzda, Windows söz konusu yeni kullanıcı için tüm yerleşik uygulamayı otomatik olarak yükleyecektir. Bu davranışı istemiyorsanız, aşağıdaki komutu yürütün. Bu, Windows'un yeni kullanıcılar için mağaza uygulamalarını yüklemesini önleyecektir.

  Microsoft Store Uygulamalarını Birer Birer Kaldır

  İstediğiniz belirli bir uygulama varsakaldırdıktan sonra, hedef mağaza uygulamasını kaldırmak için aşağıdaki komutları kullanabilirsiniz. Bu, yalnızca bir mağaza uygulamasını kaldırmak için önceden yüklenmiş tüm mağaza uygulamalarını kaldırmanıza gerek kalmamasını sağlar. Başlamak için, daha önce olduğu gibi PowerShell penceresini açın. Şimdi, aşağıdaki listeden kaldırmak istediğiniz uygulamayı bulun ve ilgili uygulamayı kaldırmak için altındaki komutu kullanın.

  Microsoft uygulamalarını kaldırmak için kullanılan komutların bir açıklamasını arıyorsanız, onu listenin altında bulabilirsiniz.

  1. Get Office veya Office Hub uygulamasını kaldırın.

  2. 3D Builder uygulamasını kaldırın.

  3. Hesap Makinesi uygulamasını kaldırın.

  4. Takvim ve Posta uygulamasını kaldırın.

  5. Alarm ve Saat uygulamasını kaldırın (bu uygulamanın kaldırılması görev çubuğunuzu veya Windows saatinizi etkilemez).

  6. Kamera uygulamasını kaldırın.

  7. Başlarken uygulamasını kaldırın.

  8. Skype uygulamasını kaldırın.

  9. Solitaire oyununu kaldırın.

  10. Bing maps uygulamasını kaldırın.

  11. Filmler ve TV uygulamasını kaldırın.

  12. Para uygulamasını kaldırın.

  13. Fotoğraflar uygulamasını kaldırın.

  14. Haberler uygulamasını kaldırın.

  15. OneNote uygulamasını kaldırın.

  16. Hava Durumu uygulamasını kaldırın.

  17. Microsoft Store'u kaldırın (bunu yalnızca ne yaptığınızı biliyorsanız) yapın. Microsoft mağaza uygulamasını yeniden yükleme talimatları.

  18. XBox uygulamasını kaldırın.

  19. Ses Kaydedici uygulamasını kaldırın.

  20. Get Help uygulamasını kaldırın (bu uygulama Microsoft'tan doğrudan destek almak için kullanılır).

  21. Paint 3D uygulamasını kaldırın.

  22. Mesajlaşma uygulamasını kaldırın.

  23. Print 3D uygulamasını kaldırın.

  24. Kişiler Uygulamasını kaldırın.

  25. Groove Music'i kaldırın (öneri için Benjamin'e teşekkürler)

  Microsoft mağaza uygulamalarını kaldırmak için kullanılan komutların açıklaması:

  İlk olarak, mağaza uygulaması paketi ayrıntılarını kullanarak Get-AppxPackage Komut. Ardından, bu mağazayı Remove-AppxPackage.

  Bazı Mağaza Uygulamaları Kaldırılamıyor

  Yerleşik Microsoft mağaza uygulamalarının çoğunu Windows 10'da kaldırabilirsiniz. Ancak, kaldıramayacağınız bazı uygulamalar vardır. Bu uygulamalar arasında, bunlarla sınırlı olmamak üzere Edge tarayıcı ve Cortana bulunur.

  Microsoft Store Uygulamalarını Yeniden Yükleme

  Gereksiz uygulamaları kaldırmak iyidir çünkübiraz yer açmanıza ve sisteminizdeki dağınıklığı gidermenize olanak tanır. Ancak, yerleşik mağaza uygulamalarını yeniden yüklemek isterseniz, PowerShell'de tek bir komut yürüterek bunu yapabilirsiniz.

  Yine, PowerShell'i yönetici haklarıyla açın ve aşağıdaki komutu yürütün. Sisteminizi tarar ve sisteminizdeki tüm kullanıcılar için kaldırılmış veya kaldırılmış Microsoft mağaza uygulamalarını yeniden yükler.

  Yüklenmesi gereken uygulama sayısına bağlı olarak, tamamlanması birkaç dakika sürebilir.

  Windows 10 Yüklü Olmayan Mağaza Uygulamalarını Yeniden Yükleyebilir, İşte Nedeni

  Yerleşiklerin bir kısmının veya tamamınınBüyük bir Windows 10 güncelleştirmesi yüklediğinizde Microsoft mağaza uygulamaları otomatik olarak yeniden yüklenecektir. Yani, bu gönderiyi yer imlerine ekleyin. Bu, Windows mağaza uygulamalarını kaldırmanıza veya gerektiğinde yeniden yüklemenize olanak tanır. Makaleyi, kaldırıldıklarında diğer kaldırılabilir Microsoft mağaza uygulamaları için talimatlarla da güncelleyeceğim.

  Güvenli olan tüm uygulamaları listelemeye çalıştımWindows 10'dan kaldır. Bazı mağaza uygulamalarını kaçırdığımı düşünüyorsanız, yorumlar bölümünde bana bildirin. İlgili talimatları en kısa zamanda ekleyeceğim.

  Umarım yardımcı olur. Windows 10'da Microsoft uygulamalarını kaldırmak için yukarıdaki komutları kullanma hakkındaki düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi paylaşarak aşağıya yorum yapın.

  Yazı kaynağı : soundartifacts.com

  Microsoft Store kaldırma nasıl yapılır?

  Microsoft Store kaldırma nasıl yapılır?

  25 Ocak 2018 uzmanim.net güncellemesi

  30 Haziran 2017 uzmanim.net güncellemesi

  26 Aralık 2016 uzmanim.net güncellemesi

  Çözümler tekrar ana sayfada

  08 Eylül 2016 uzmanim.net kural ihlali yapan kullanıcılar ve yaptırımlar

  Yazı kaynağı : uzmanim.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap