Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  muhabbet kuşları nasıl konuşur

  1 ziyaretçi

  muhabbet kuşları nasıl konuşur Ne90'dan bulabilirsiniz

  Muhabbet kuşu nasıl konuşturulur? Muhabbet kuşuna konuşma eğitimi nasıl verilir?

  Muhabbet kuşu nasıl konuşturulur? Muhabbet kuşuna konuşma eğitimi nasıl verilir?

  Özellikle birçok farklı kelimeyi söylemeleri nedeniyle muhabbet kuşları sevilen hayvanlar içerisinde geliyor. Bakımı da çok zor olmadığı için evde ayrı bir neşe katan bu hayvanlar oldukça fazla tercih ediliyor. Tabii muhabbet kuşlarını konuşturabilmek için dikkat edilmesi gereken belli başlı bazı hususlar mevcuttur.

   Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşturulur?

   Muhabbet kuşunun konuşması için mutlaka onunla belli bir kelime üzerinde sürekli çalışma yapmak gerekir. Hatta gün içerisinde defalarca aynı kelime ona karşı söylenmelidir. Böylece muhabbet kuşu bir süre sonra konuşmaya başlayacaktır. Tabii aynı zamanda muhabbet kuşlarının hangi kelimeleri çok fazla söylediği de dikkate alınmalıdır. Bu kelimeleri üzerinden yapılacak çalışmalar sayesinde, kısa süre içerisinde muhabbet kuşları o kelimeyi ağzından çıkarmaya başlar. Üstelik birden fazla kelimeyi hafızalarında tutma yetenekleri olduğu için, bu sözcükleri arka arkaya söyleyebilmektedirler.

   Muhabbet Kuşuna Konuşma Eğitimi Nasıl Verilir?

   Muhabbet kuşunu eve en iyi şekilde alıştırmak ve aynı zamanda konuşabilmek için iyi bir eğitim vermek gerekir. Bu konuda özellikle yavru döneminde muhabbet kuşu almak önemli husustur. Tutku çocuklarda olduğu gibi muhabbet kuşlarının yavruları da küçük yaşta birçok şeyi öğrenir. Özellikle yavru döneminde onlarla oyunlar oynamak elde tutmak ve onları güven vermek, muhabbet kuşlarının insandan korkmasına engeller. Bu da kuşların perdelere yapışmasına ya da evin içinde deli gibi kanat çırpmasına engel olur.

   Muhabbet Kuşunu Konuşturmak İçin İpuçları

   Muhabbet kuşlarının birden fazla kelimeyi söyleye bilmeleri için özellikle belli başlı bazı ipuçları bulunmaktadır.

   - Mutlaka erkek muhabbet kuşları değerlendirilmelidir.

   - Ayrıca Türkçe içerisindeki, ‘p,ç,t,k’ ve benzeri gibi sert sessizlere sahip sözcükler öğretilmelidir.

   - Gün içerisinde sürekli olarak aynı kelimeyi defalarca tekrar etmek önemlidir.

   Genelde bunları değerlendirmek suretiyle kısa bir süre içerisinde muhabbet kuşlarının konuşmasına fırsat verilebilir. Birden çok kelimeyi bu şekilde öğretmek mümkündür.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Muhabbet Kuşu Konuşturma Yöntemleri | PetBurada.com

  Muhabbet Kuşları Hakkında 

    Kuş türleri arasında konuşabilen, ev ortamına ve insanlara çabuk uyum sağlayabilen ve en hareketli kuş türlerinden biri de muhabbet kuşlarıdır. Çoğu muhabbet kuşu sahibi, kuşlarının konuşmasını ve bazı kelimeleri telaffuz etmesini arzu etmektedir. Bu sebeple muhabbet kuşlarını konuşturma için oldukça emek ve zaman harcarlar.


  Muhabbet Kuşlarının Ömrü Kaç Yıl

    Muhabbet kuşları ortalama 7 ile 8 yıl ömürleri olan canlılardır. Bu ömürleri beslenme ve bakım süreçlerine göre değişebilmektedir. İyi bakılmış bir muhabbet kuşu daha uzun süre yaşayabilmektedir, bu nedenle muhabbet kuşlarının beslenme ve bakımı oldukça önemlidir. Eğer yavru bir muhabbet kuşu sahiplendiyseniz, ilk olarak iyi kalitede kabuklu yemler vermek yavru muhabbet kuşunun gelişimi için son derece önemlidir. Muhabbet kuşlarının genel olarak kanatlarının parlak, tüylerinin kabarık olmayan ve sürekli hareket eden evcil hayvanlar olmaları gerekmektedir. Aksi durumlarda muhabbet kuşunuzun sağlıklı olduğu söylemek doğru olmaz.

    

    İlginizi çekebilir: Muhabbet Kuşu Yemi


  Muhabbet Nasıl Konuşturulur?

    Muhabbet kuşunu konuşturmak isteyenlerin bu isteklerine oldukça zaman ve emek ayırması gerekmektedir. Sürekli olarak muhabbet kuşunuzla konuşmalısınız, özellikle söylemesi istediğiniz kelimeleri sürekli tekrar etmelisiniz. Muhabbet kuşları son derece hızlı bir şekilde tekrar etmeyi öğrenen evcil kuşlar arasında yer alır. Çıkardığınız sesleri dikkatle dinleyen muhabbet kuşları zaman içerisinde bu sesleri tekrar etmeye başlayacaktır. Öte yandan bu eğitim sürecini kolaylaştırmak adına sesinizi telefona veya başka bir ses kaydediciye kaydedebilir işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

    İlginizi çekebilir: Kuş Oyuncakları


  Muhabbet Kuşu Konuşturma

    Muhabbet kuşu besleyen herkes kuşunun konuşmasını arzu eder. Ancak muhabbet kuşunun konuşması tamamen size bağlıdır diyebiliriz. Öncellikle erkek muhabbet kuşlarının, dişi muhabbet kuşlarına göre konuşma şansı daha yüksek ve daha hızlıdır. Dişi muhabbet kuşları 2 elin parmaklarını geçmeyecek kadar kelime ezberleme kapasitesine sahipken, erkek muhabbet kuşlarında bu kapasite 10 katına kadar çıkmaktadır.


    Muhabbet kuşu yavruları doğduktan 1 ay sonra muhabbet kuşu yemi yemeye başlarlar. Yeni doğmuş bir muhabbet kuşunu eğitmek daha kolaydır. Dolayısıyla henüz bir muhabbet kuşu sahiplenmediyseniz yavru bir muhabbet kuşu sahiplenmek bu konuda daha avantajlı olacaktır. Muhabbet kuşunuzu eğitirken, kuş kafesinde ayna, top vb. kuş oyuncaklarını bulundurmayınız. Böylelikle dikkatleri dağılmayacak, size odaklanacaklardır. Kuşunuzun yanına bir muhabbet kuşu daha alırsanız aynı şekilde dikkati dağılacaktır ve konuşma şansı daha düşük olacaktır. Eğer yeni bir kuş alma planınız varsa bu planı ileri bir tarihe erteleyebilirsiniz. Muhabbet kuşları yapıları gereği içinde p,ç,t,k,ş harfleri geçen kelimeleri daha kolay telaffuz edebilmektedirler. Dolayısıyla söyletmek istediğiniz kelimeleri seçerken bu harflerin olduğu kelimeleri söyletmek sizin için de daha kolay olacaktır. Her boş vaktinizde, gün içinde defalarca aynı kelimeyi sürekli olarak tekrar edin. Muhabbet kuşunuzun bir süre sonra konuşmaya başladığını göreceksiniz. Ülkemizde, “babacık, aşkım, cici kuş” gibi kelimeler muhabbet kuşlarının en çok söylediği kelimeler arasında yer alır. 

  Yazı kaynağı : www.petburada.com

  Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşturulur ve Eğitilir? Erkek Ve Dişi Muhabbet Kuşları Konuşturma Teknikleri

  Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşturulur ve Eğitilir? Erkek Ve Dişi Muhabbet Kuşları Konuşturma Teknikleri

  İnsanlar muhabbet kuşlarının kendileriyle çabucak konuşmalarını isterler. Ancak bu süreçte sabırlı olmaları gerekir. Doğada sürü halinde yaşayan muhabbet kuşları kafeslerinde yalnız olurlarsa sizinle bir bağ kurabilirler. Bu şekilde sizinle iletişime daha hızlı geçebilir ve daha kolay konuşabilirler. Ancak kafesinde bir başka kuş olduğu takdirde sizinle değil kafesteki kuşla bağ kuracaktır.

  Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşturulur?

  Evcil hayvanlar arasında güzelliği ve arkadaş canlısı olması sebebiyle en çok tercih edilen türlerden bir tanesi de muhabbet kuşlarıdır. Adı üzerinde muhabbet kuşları, konuşması ile çok fazla ilgi çekerler. Bu sebepledir ki sahipleri kuşunu nasıl konuşturacağını araştırırlar. Ancak muhabbet kuşları papağanlar kadar çok kelime hafızasına sahip değillerdir.

  Muhabbet kuşları yalnızca 25-30 kelime arası öğrenebilir, yani onlardan cümle kurması beklenmemelidir. Erkek muhabbet kuşları, dişi muhabbet kuşlarına bakılarak konuşmaya daha yatkın olur. Ayrıca yavru muhabbet kuşları da büyüklere göre daha kolay öğrenir.

  Muhabbet kuşunuzun konuşması için sabır ve özenli olmanız önemlidir. Muhabbet kuşunuzu sizinle daha çok vakit geçirebileceği bir odada tutmanız, sizi daha iyi dinlemesini sağlar. Bu şekilde sizi sürekli dinler ve taklit eder. Muhabbet kuşunuz için söylemesini istediğiniz kelimeyi gün içerisinde farklı periyotlarla sık tekrar etmeniz gerekir. Fakat kelimeleri karışık biçimde değil tek tek öğreterek ilerlemeniz doğru olacaktır.

  Bir kelimeyi öğrenmesinin ardından diğer kelimeye geçmek daha faydalı olacaktır. Muhabbet kuşlarının daha kolay konuşabildiği kelimelerin içinde; Ş, S, C, Ç, P, K, Z ve J harfleri bulunur. Örnek verilecek olursa muhabbet kuşları; babacık, öpücük, pişt, çapkın gibi kelimelere söylemeye daha yatkındırlar.

  Muhabbet Kuşu Konuşma Eğitimi Nasıl Verilir?

  Muhabbet kuşlarını öne çıkartan özelliği konuşabilmeleridir. Bu kadar önemli yeteneğe sahip olmasında zekaları önemli rol oynamaktadır. Muhteşem bir gözlem yeteneğine sahip olan muhabbet kuşları, çevresindeki insanları taklit edebilmektedir. Eve renk ve neşe getiren bu kuşlar, harika bir dost olabilirler.

  Muhabbet kuşunu konuşturabilmek için doğru olanı; tüm gün kelimeler söyleyerek değil, doğru kelimeleri uygun zaman ve tonlamalarda konuşmanızla olacaktır. İstekli ve keyifli şekilde onunla konuşursanız, onlarla bir bağ kurup konuşmak istediğinizi tavırlarınızla belli ederseniz onun da konuşması daha sağlıklı ve hızlı olacaktır.

  Muhabbet kuşunun konuşmasında önemli noktalardan bir tanesi de konuşmalarınızda duygularınıza da yer vermenizdir. Örneğin heyecanlı bir şekilde onunla konuşursanız, onun da aynı heyecanla yanıt vereceğini göreceksiniz.

  Bir başka önemli faktör de muhabbet kuşunuzla konuşurken yüzünüzün ona dönük olmasıdır. Böylece sizi taklit ederken kelime sesleri daha rahat şekilde ayırabilir.

  Bir diğer önemli konu ise muhabbet kuşunuzla konuşurken kelimeleri daha yavaş ve tane tane telaffuz etmek, onun sizi daha iyi duyup taklit etmesini kolaylaştırır.

  Günlük hayatta kullandığımız kelimeleri kullanmak daha iyi olacaktır. Onun yanına geldiğinizde merhaba yanından ayrılırken ise görüşürüz demeniz de oldukça önemlidir. Bu şekilde muhabbet kuşu da geliş ve gidişlerinizle kelimeleri bağdaştırabilir.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap