Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  murat ülker hangi zincir marketin sahibi

  1 ziyaretçi

  murat ülker hangi zincir marketin sahibi Ne90'dan bulabilirsiniz

  Şok Marketler Kurumsal Yatırımcı İlişkileri - Yönetim Kurulu

  CENGİZ SOLAKOĞLU

  İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi’nden 1964 yılında mezun olan Cengiz Solakoğlu, iş yaşamına 1967 yılında Beko Ticaret A.Ş.’de satış elemanı olarak başlamış; 1977 yılında Şirket’te Genel Müdür görevine getirilmiştir. 1983 yılına kadar sürdürdüğü bu görevin ardından yine Koç Topluluğu’na ait Atılım Şirketi’nde Genel Müdürlük görevine atanmıştır. Sekiz yıl süren bu görevi sırasında “Arçelik Yetkili Satıcılık Sistemi’nin yeniden yapılandırılması ve güçlendirilmesi” çalışmalarına önderlik etmiştir. 1991 yılında Koç Holding Tüketim Grubu Başkan Yardımcılığı’na, 1994 yılında ise Tüketim Grubu Başkanlığı’na atanmıştır. 1996-1998 yılları arasında Topluluk Yürütme Kurulu Üyeliği görevini de üstlenen Solakoğlu, 2002 yılında Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanlığı’na atanmış; 2004 yılında 60 yaş uygulaması nedeniyle 38 yıl aralıksız çalıştığı Koç Topluluğu’ndan emekliye ayrılmıştır. Solakoğlu Bizim Toptan'ın yanında Yıldız Holding’in perakende sektöründeki şirketlerinden biri olan Şok Marketler A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak yer almakta ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. 1907 Fenerbahçeliler Derneği ve Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın kurucularından biri olan Cengiz Solakoğlu, 2003 yılında Ekonomist dergisi tarafından Sivil Toplum Lideri seçilmiştir.

  ALİ ÜLKER

  1969 yılında doğan Ali Ülker, İstanbul Erkek Lisesi’nde eğitim aldıktan sonra üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat ve İş İdaresi Bölümü’nde tamamlamıştır. IMD, INSEAD, Wharton ve Harvard’da çeşitli eğitim programlarına katılan Ali Ülker, De Boccard & Yorke Danışmanlık Şirketi ile Şirket İçi Kaizen Çalışması’nda (1992) ve IESC Satış Sistemini Geliştirme ve Şirket İçi Organizasyon Projesi’nde (1997) yer almıştır.

  İş hayatına 1985 yılında Ülker Gıda A.Ş. Kalite Kontrol Departmanı’nda stajyer olarak başlayan Ali Ülker, 1986-1998 yılları arasında çikolata üretim tesislerinde ve Atlas Gıda Pazarlama A.Ş.’de Stajyer, Satış Yöneticisi, Satış Koordinatörü, Ürün Grup Koordinatörü ve Ürün Grup Müdürü pozisyonlarında görev almıştır. 1998 yılında Atlas Gıda Pazarlama A.Ş.’de Genel Müdür olan, 2000 yılında Perakende Grup Başkan Yardımcılığı’na getirilen Ali Ülker 2001 yılında ise Merkez Gıda Pazarlama A.Ş.’de Genel Müdürlük görevini de üstlenmiştir. 2002 yılında Gıda Grubu Başkan Yardımcılığı’na, 2005 yılında ise Ülker Grup Başkanlığı’na atanmıştır. 2011 yılından bu yana Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini yürüten Ali Ülker 29 Ocak 2020’de Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur.

  Pazarlama ve satış alanlarında güçlü bir birikim ve tecrübeye sahip olan Ülker, inovasyon konusuna özel bir ilgi duymakta ve Grup içinde bu konuda çalışan ekipleri desteklemektedir. Ülker, gençlere danışmanlık yapmaktan keyif almaktadır. Açık hava ve doğada olmayı ve spor yapmayı sevmektedir. İngilizce ve Almanca bilen Ali Ülker, evli ve 3 çocuk babasıdır.

  MURAT ÜLKER

  Murat Ülker 1959 yılında doğmuştur. Üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır.

  1982 yılında iş hayatına başlayan Murat Ülker, yurt dışında American Institute of Baking (AIB) ve Zentralfachschule der Deutschen Süßwarenwirtschaft (ZDS) gibi okullarda sektörle ilgili eğitim çalışmalarına katılmıştır. ABD’de Continental Baking şirketinde staj yapan Murat Ülker, bisküvi, çikolata ve gıda sektörüyle ilgili olarak, ABD ve Avrupa’da, üç yıl boyunca yaklaşık 60 fabrika ve tesiste incelemelerde bulunmuştur. Ayrıca çeşitli International Executive Services Corps (IESC) projelerinde görev almıştır.

  Gruptaki görevine 1984 yılında Kontrol Koordinatörü olarak başlayan Murat Ülker, ilerleyen yıllarda İşletmelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve ardından Genel Müdürlük görevlerini üstlenmiştir. İcra Komitesi Üyeliği ve grubun çeşitli şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Murat Ülker, bu süreçte, “Dikey Entegrasyon” modeline bağlı olarak birçok yeni yatırımı yönetmiştir.

  2000 yılında Yıldız Holding İcra Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Murat Ülker, 2008’den 2020 yılına kadar çalışmalarını Yönetim Kurulu Başkanı olarak sürdürmüştür. 29 Ocak 2020 itibarıyla Yönetim Kurulu Üyesi olarak holdinge bağlı şirketlerde aktif görev almaya devam eden Murat Ülker, pladis ve Godiva’nın Yönetim Kurulu Başkanlığını da yapmaktadır.

  Evli ve üç çocuk babası olan Murat Ülker, ailesiyle seyahat etmekten ve yelken sporu yapmaktan hoşlanmaktadır. Murat Ülker’in ilgi alanları arasında hat sanatı ve modern resim de bulunmaktadır.

  MEHMET TÜTÜNCÜ

  Mehmet Tütüncü Gazi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde lisans, Maltepe Üniversitesi Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. IRI bursu ile İtalya'da altı ay Üretim, Kalite Kontrol ve Bakım Uygulamaları, Harvard Business School’da Stratejik Pazarlama, IMD/İsviçre, Insead/Singapore’da da çeşitli eğitimlere katılmıştır.

  İş hayatına 1981 yılında Millî Eğitim Bakanlığı Yapı İşleri Bölümü’nde mühendis olarak başlayan Mehmet Tütüncü, 1987-1996 yılları arasında Best Rothmans Entegre Sigara ve Tütün Sanayi A.Ş.’de sırasıyla Üretim Müdürü, İşletme Müdürü ve Genel Müdür olarak görev almıştır.

  Yıldız Holding bünyesindeki ilk görevine, 1996 yılında Ülker Gıda A.Ş.’de İşletmeler Koordinatörü olarak başlamıştır. Ülker Bisküvi ve Çikolata fabrikaları Genel Müdürlüğü, Ülker Grubu Başkan Yardımcılığı, Gıda ve İçecek Grubu Başkanlığı, Gıda Grubu Başkanlığı ve Ulker International Grubu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

  2016 yılında Yıldız Holding bünyesinde kurulan pladis organizasyonuna Türkiye, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Orta Asya’dan sorumlu Bölge CEO’su olarak atanmıştır. 2017 yılında Güney Asya ve Latin Amerika bölgeleri ile pladis Global Bilgi Sistemleri ve İş Modelleri Dönüşüm sorumluluğunu da alarak CEO Yardımcısı olarak görevine devam etmiştir. 2018 yılı Ekim ayından itibaren ise Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Yıldız Holding CEO’luğu görevlerini üstlenmiştir. TÜGİS Yönetim Kurulu üyesi olan Tütüncü, birçok Türk ve yabancı sektörel organizasyona da üyedir. FoodDrinkEurope Yönetim Kurulu ve FoodDrinkEurope Liaison Komite’de de yer almaktadır.

  ERMAN KALKANDELEN

  2013 yılından itibaren ŞOK Marketler’in Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Kalkandelen, Franklin Templeton Danışmanlık A.Ş.’nin CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. 2006 yılından itibaren Franklin Templeton bünyesinde Gelişen Piyasalar, Küçük Şirketler ve Türk Hisse Senetleri ürünleri üzerine çalışan Kalkandelen, Netlog Lojistik A.Ş., D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Defacto Perakende Ticaret A.Ş., ŞOK Marketler Ticaret A.Ş., Bizim Toptan Satış Mağazaları A.Ş. ve Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin Yönetim Kurullarında üyelik görevini yürütmektedir. Erman Kalkandelen, Sabancı Üniversitesi İş İdaresi Yüksek Lisans (MBA) Programı’ndan onur derecesiyle mezun olmuştur. Ayrıca, MBA eğitimi sırasında, Florida Üniversitesi Warrington İşletme Okulu’nda stratejik yönetim üzerine uzmanlaştığı bir dönem geçirmiş; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi Bölümü’nden yüksek şeref derecesi ile mezun olmuştur. Erman Kalkandelen, İngilizce bilmektedir.

  AHMET BAL

  1957 yılında Tokat’ta doğan Ahmet Bal, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü’nü bitirerek Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu’na girmiştir. 1991 yılında Baş Hesap Uzmanlığı ve Yeminli Mali Müşavirlik unvanını alan Ahmet Bal, 1992 yılında İngiltere’de Nottingham Üniversitesi’nde İşletme alanında yüksek lisans derecesi (MBA) almış; 1994 yılında Anadolu Endüstri Holding’de Mali İşler Koordinatör Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. 1995-1998 yılları arasında, Anadolu Grubu Yurt Dışı Coca-Cola operasyonlarından sorumlu Efes Sınai Yatırım Ticaret A.Ş. Finans Direktörlüğü, 1998-1999 yılları arasında Efes Sınai Yatırım Holding A.Ş. Genel Müdürlüğü, 1999-2006 yılları arasında Anadolu Endüstri Holding Mali İşler Başkanlığı’nda Otomotiv, Finans ve Kırtasiye Şirketlerinden Sorumlu Mali İşler Koordinatörlüğü görevlerini yürütmüştür. 2006-2012 yılları arasında Anadolu Endüstri Holding’de Grup Şirketlerinden Sorumlu Denetim Koordinatörlüğü görevini sürdürmüştür. 2013-2018 yılları arasında Anadolu Grubu Şirketlerinin Denetiminden Sorumlu Denetim Başkanlığı görevini yürüten Ahmet Bal, evli ve iki çocuk babasıdır. Ahmet Bal, ŞOK Marketler dışında, Bizim Toptan Satış Mağazaları A.Ş.’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi ve Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş.’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev almaktadır.

  FATMA PINAR ILGAZ

  Fatma Pınar Ilgaz, 1983 yılında İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nden ve 1988 yılına Boğaziçi Üniversitesi, İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur. 1989 yılında bankacılık ile başladığı iş yaşamına finansal kiralama sektöründe finansman müdür yardımcılığı ile devam etmiştir. 1995 yılından beri ARGE Danışmanlık bünyesinde çalışmaktadır. Halen ARGE Danışmanlık’ta Yönetici ortak olarak çeşitli projelerde yönetim danışmanlığı yapmaktadır.

  ARGE Danışmanlık bünyesinde, uzmanlık alanları olan, Stratejik Değerlendirme ve Performans Artırma, Kurumsallaşma, Kurumsal Yönetişim Yapıları ve Sürdürülebilirlik Stratejileri, Entegre Düşünce ve Raporlama ile İnsan Kaynakları alanlarında 100’ü aşkın kurum ile çok farklı sektörlerde ve farklı büyüklükteki şirketlerde yönetim danışmanlığı projesi gerçekleştirmiştir. Gıda sektöründe üretim ve global satışları olan bir şirketin Danışma Kurulu’nda yer almaktadır.

  ARGE Danışmanlık Yönetici Ortağı (www.arge.com), Argüden Yönetişim Akademisi Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı (www.argudenacademy.org), Özel Sektör Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı (OSGD- www.osgd.org), Yönetim Kurulunda Kadın Derneği Yerleştirme Komitesi Üyesi olarak görev yapmaktadır. Ülker Bisküvi ve Penta Teknoloji Bağımsız Yönetim Kurulu üyesidir.

  “Yönetim Kurullarında Daha Çok Kadın” programına seçilmiş, Türkiye’de seçilen İlk Gruptaki 40 Kadın Yönetici ile, Yönetim Kurullarında Bağımsız Üye olma yönünde hazırlıkların, bilgilendirme ve mentor yönlendirmelerini içeren program dahilindeki eğitimleri tamamlamıştır.

  Kurumsal Yönetişim Modeli, Değişim Yönetimi, Gönüllü Kuruluşların Yönetimi, Sürdürülebilir Başarı Modeli kitaplarının yazarlarındandır.

  AYTAÇ SANİYE MUTLUGÜLLER

  Aytaç Mutlugüller, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi’nde tamamladıktan sonra kariyerinin neredeyse tamamını cam sektörünün her alanında faaliyet gösteren 16 ülkede üretim tesisleri bulunan Şişecam Topluluğu’nda geçirmiştir. Finansman Uzman Yardımcısı olarak başladığı iş hayatında merkezi bir finans yönetim biçimi benimsenen kurumun; yurt içi ve yurt dışı büyümesine stratejik olarak tanıklık etmiş; güçlü mali yapının oluşmasına destek vermiş ve birçok finansal ürünün ilk kez uygulanmasında yönetici olarak aktif rol almıştır. Grubu gerek yabancı ve yerel hissedarlara karşı, gerekse çeşitli konferanslarda konuşmacı olarak birçok kere temsil etmiştir. Finansman Başkan Yardımcılığı görevinin sona ermesinin akabinde Grubun dört şirketinin Yönetim Kurulu’nda yer almanın ve danışmanlık yapmanın yanı sıra bazı projelerin yürütülmesinde destek vermiştir.

  ŞOK Marketler’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüten Aytaç Saniye Mutlugüller aynı zamanda Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş.’de de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

  Yazı kaynağı : sokmarketyatirimciiliskileri.com

  ŞOK marketin sahibi Murat Ülker kimdir? Murat Ülker’in serveti ne kadar?

  ŞOK marketin sahibi Murat Ülker kimdir? Murat Ülker’in serveti ne kadar?

  Murat Ülker, ŞOK marketler zincirinin sahibi ve aynı zamanda Ülker’in çatı şirketi olan Pladis’in yönetim kurulu başkanıdır. Marketlerdeki fahiş fiyatların sıklıkla tepki çekmesinden sonra gündeme gelen Murat Ülker, vatandaşlar tarafından merak edildi. Ülker, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada artan fiyatlar yüzünden marketlerin suçlanmasını eleştirmişti. Peki, Murat Ülker kimdir? Murat Ülker’in serveti ne kadar?

  MURAT ÜLKER KİMDİR?

  ŞOK marketin sahibi Murat Ülker kimdir? Murat Ülker’in serveti ne kadar?

  Murat Ülker, 1959 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Ülker, Kırım Aluşta asıllıdır ve ailesi "Devletler" adıyla bilinirdi. Babası Sabri Ülker de, 1920 yılında Aluşta'nın Korbek köyünde doğmuştur. Aile Sovyetler Birliğinin kurulması ile birlikte müslümanlara yapılan baskı nedeniyle 1929'da İstanbul’a göç etti.

  1940'lı yıllarda babası Sabri ve amcası Asım'ın girişimciliği ile temelleri atılan şekerlemecilik işi, 1944'te ürettikleri bisküviye Ülker adını vermeleri ile gelişerek devam etmiş, daha sonra Yıldız Holding'e dönüşmüştür.

  ŞOK marketin sahibi Murat Ülker kimdir? Murat Ülker’in serveti ne kadar? - Resim : 2

  Bu arada, markaları Ülker namıyla iş çevrelerinde tanındıklarından dolayı iltibasları gidermek için 1954'te ailenin evvelce Berksan olan soyadı değiştirilmiştir.

  Murat Ülker, Sabri Ülker'in 3 çocuğunun en küçüğüdür. Tıp doktoru Prof. Asaf Ataseven'in kızı Betül Ataseven ile evlidir. Yahya (d.1993) ve ikiz Mustafa ile Fatih (d.2000) adlı üç oğlu vardır.

  Yahya, Koç Üniversitesinde ekonomi-işletme bölümünde okumaktayken; Mustafa, Özel Üsküdar Amerikan Lisesi'nde ve Fatih Özel Sev Amerikan Koleji'nde, eğitim görmektedir.

  ŞOK marketin sahibi Murat Ülker kimdir? Murat Ülker’in serveti ne kadar? - Resim : 3

  Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Ahmet Davutoğlu ile liseden sınıf arkadaşı olan Murat Ülker, ayrıca yeğeni Ahmet Özokur ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kızı Sefure evlenmiş fakat 12 Mayıs 2015'te Ahmet Özokur ve Sefure Davutoğlu çifti tek celsede boşandı.

  Spora, özellikle basketbola ilgi ve desteği ile tanınan Murat Ülker, 1993'te Ülkerspor Basketbol Kulübü'nün kurulmasında faal bir rol oynamıştır.

  ŞOK marketin sahibi Murat Ülker kimdir? Murat Ülker’in serveti ne kadar? - Resim : 4

  Ülkerspor, 2006'da Fenerbahçe ile birleşinceye kadar pek çok genç yetenek yetiştirmiş; 4 şampiyonluk, 6 Cumhurbaşkanlığı Kupası, 3 Türkiye Kupası, ayrıca Avrupa'da Şampiyon Kulüpler Kupası ve Koraç Kupasında çeyrek final gibi başarılara imza atmıştır.

  Murat Ülker, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nun isim haklarını 10 yıllığına devralarak Fenerbahçe'ye; basketbol takımının yanında futbol takımına da desteğini sürdürürken; Beşiktaş ve Galatasaray'dan desteğini çekmiştir. Murat Ülker İngilizce ve Almanca bilmektedir.

  ŞOK MARKETLER KİMİN?

  ŞOK marketin sahibi Murat Ülker kimdir? Murat Ülker’in serveti ne kadar? - Resim : 5

  ŞOK market, 1995 yılında Koç Holding bünyesinde Migros Ticaret A.Ş. tarafından kuruldu. Migros döneminde sırasıyla 2000 yılında 291, 2005 yılında 311, 2009 yılında 980, 2010 yılında 1254 ŞOK market mağazası açılmıştır.

  2011’in Ağustos ayında Yıldız Holding şirketlerinden Gözde Girişim liderliğinde bir konsorsiyum tarafından satın alınan ŞOK, satışla birlikte konseptini tamamen yenilemiş ve mağazalarını baştan sona değiştirmiştir.

  ŞOK marketin sahibi Murat Ülker kimdir? Murat Ülker’in serveti ne kadar? - Resim : 6

  Murat Ülker, bir dönem önce Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunuyordu. Daha sonra görevini Ali Ülker’e devreden Murat Ülker, hala Yıldız Holding Yönetim Kurulu üyesi olarak görev almaktadır.

  MURAT ÜLKER’İN SERVETİ NE KADAR?

  ŞOK marketin sahibi Murat Ülker kimdir? Murat Ülker’in serveti ne kadar? - Resim : 7

  Yazı kaynağı : www.medyatava.com

  Şok market kimin? Şok market sahibi kim? Şok market Migros'un mu yoksa Ülker'in mi? - Haber 7 BİYOGRAFİ

  Şok market kimin? Şok market sahibi kim? Şok market Migros'un mu yoksa Ülker'in mi? - Haber 7 BİYOGRAFİ

  Büyük market zincirlerinden biri olan Şok marketin sahibi oldukça büyük merak konusu oldu. Bilinçli tüketiciler, alışveriş yaptığı marketin yapısını ve sahibini bilmek ve buna yönelik hareket etmek istiyor. Bu amaç doğrultusunda Şok marketin sahibinin kim olduğu ve şirket yapısını derleyip bir araya getirdik. İşte tüm detaylar... 

  Şok market, 1995'te 13 mağaza ile piyasaya giriş Migros'un bünyesinde açılan bu market zincirinin açılma nedeni, Migros'tan daha uygun ürünleri piyasaya sunmaktı. Diğer bir nedeni ise daha küçük market yapısı ile her köşe başında şube açmaktı. Maliyeti düşürmek amacıyla açılan bu marketin 5 yıl içinde 291 şube daha açıldı. Sonraki 5 yılda, 311 şube daha eklendi. 2009'da 980, 2010'da ise yeni 1254 mağaza müşterinin kullanımına açıldı. 

  ŞOK MARKETİN SAHİBİ KİMDİR?

  şok marketin sahibi

  Şok Market, Migros Ticaret ve Anonim Şirketi'ne bağlı olarak kurulan bir yapıdır. Migros ise, Koç Holding'in destekleri ile açılmıştır.

  Ağustos 2011'de Yıldız Holding Şirketleri'ne devroldu. Bu şirket, Ali Ülker, Murat Ülker ve diğer Ülker ailesi üyelerine aittir. Şirketin alt kurumlarından biri olan ve 2010'da kurulan Gözde Girişim liderliğinde satın alınan Şok Market'in Genel Müdürü ise Uğur Demirel'dir. Marketin el değiştirmesinin ardından reyonları ve market yapısında değişiklikler yapılmıştır. 

   BİM kimin? BİM marketin sahibi kimdir? File Market BİM'in mi?

  2015'TEN İTİBAREN DAHA BÜYÜK ŞOK MARKET 

  şok market uygulaması

  Genel Merkezi Üsküdar'da bulunan Şok Marketler zinciri, 2015'ten itibaren büyümeye gitmeye karar verdi. Karardan sonraki 1 yıl içinde yaklaşık 4 bin şubeye ulaştı. 

  2021'de ise, piyasaya sürdüğü online alışveriş uygulaması ile daha geniş kitleleri hedef aldı.

  ŞOK MARKET MİGROS'UN MU YOKSA ÜLKER'İN Mİ?

  şok market

  Şok market Migros'un da değil, Ülker'in de değil. Konuyla ilgili kafa karışıklığının sebebi şöyle açıklanmaktadır. 

  Şok Market 1995 ile 2011 arasında Migros bünyesinde olan bir marketti. Ancak 2011'de Yıldız Holding'e devroldu. Yıldız Holding de bünyesinde Ülker, Bizim Toptan, Superfresh, Aytaç et gibi markaları barındırmaktadır. 

  Yani Şok Market, Ülker markasına ait değildir. Ancak Ülker markası ile Şok market aynı şirket bünyesindedir (Yıldız Holding - Ülker ailesi). 

  A101 marketin sahibi kimdir? A101 kimin? A101 marketin kurucusu ve ortakları

  Yazı kaynağı : www.haber7.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap