Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  nakil bilgisi bulunamamıştır ne demek

  1 ziyaretçi

  nakil bilgisi bulunamamıştır ne demek Ne90'dan bulabilirsiniz

  Nakil dilekçesi ne zaman dikkate alınmıyor?

  Nakil dilekçesi ne zaman dikkate alınmıyor?

  TEMEL Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi’ne (TEOG) göre devlet liselerindeki boş kontenjanları doldurmak için getirilen nakil uygulamasıyla ilgili velilerin kuşkuları da akıllarına takılan soruları da bitmiyor. Aileleri en çok endişelendiren konu; nakil dilekçelerinin (yanlarında) e-okul sistemine girilmemesi. Bu yüzden de başvurularının işleme alınıp alınmadığını bilemediklerini söylüyorlar. Ancak daha önce de anlattığımız gibi e-okul sistemine girerek, çocuğunuzun kişisel sayfasından bunu takip edebilirsiniz. Bu takibi yapabilmek için de yerleştiği okuldaki yeni numarasını öğrenmeniz gerekiyor. 8. sınıf okul numarasıyla e-okul sistemine girebilmeniz mümkün değil.

  Eğer sisteme girdiğinizde “Onay bekliyor” yazısı çıkarsa bunun anlamı dilekçeniz işleme konulmuştur.

  Gelelim nakil başvurusunda bulunmanıza rağmen çocuğunuzun sayfasında “Öğrenciye ait nakil işlemi bulunmamaktadır” yazısına...

  Bunun iki anlamı var:

  Biri; verdiğiniz dilekçeyi okul yönetimi e-okul sistemine girmemiş.

  İkincisi; gitmek istediğiniz okulda boş kontenjan yok.

  Eğer çocuğunuzun naklini aldırmak istediğiniz okulda boş kontenjan görünmüyorsa e-okul sistemi okul müdürlerinin nakil talebinizi bu sisteme işlemelerine izin vermiyor. Ancak okullarda boş kontenjan varsa nakil talepleri kabul edilebiliyor.

  Bu yüzden de her cuma saat 19.00’dan sonra Milli Eğitim Bakanlığı’nın sitesinde açıklanacak boş kontenjanları takip etmelisiniz. Okulda boş kontenjan oluşursa da pazartesi-perşembe günleri arasında yine yerleştiğiniz okula giderek, nakil dilekçenizi vermelisiniz...

  “Nasılsa nakil dilekçem var, boşluk oluşunca dikkate alınır” diye düşünmeyin. Siz her hafta bu talebinizi dilekçeyle tekrarlayın. Okul yönetimlerinin kötü niyetli olmasalar da unutabileceklerini aklınızdan çıkarmayın. Gitmek istediğiniz okulda boş kontenjan oluşmayabilir. Bu yüzden de “nakil uygulamasını” boşa geçirmeyin, alternatif ve boş kontenjan görünen başka bir okul daha seçin. Diğer okulda boş kontenjan oluşana kadar bu okula geçiş için başvurun.

  Bir de unutmamanız gereken bu yıl nakillerde taban puan şartı aranmadığı için okullar arasındaki geçişler “taban puansız” nakil uygulamasının son bulacağı eylül ayı sonuna dek sürecek. Bu yüzden de özel okullardan devlete, devlet okullarından da özele geçişler bu ay okullar açıldıktan sonra da tekrarlanacak.

  Yazı kaynağı : www.haberturk.com

  e-Devlet (Turkiye.gov.tr) Nakil Şikayetleri - Şikayetvar

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Nakil Şikayetleri - Şikayetvar

  Nakil sonuçları açıklandı! e-Okul LGS nakil sonuçları sorgulama ekranı…

  Nakil sonuçları açıklandı! e-Okul LGS nakil sonuçları sorgulama ekranı…

  Nakil sonuçları açıklandı! e-Okul LGS nakil sonuçları sorgulama ekranı…

  Lise öğrencileri lise nakil başvurularının ardından merakla bekliyordu ve MEB 1. nakil sonuçları için beklenen açıklamayı yaptı.  Liselere geçiş sistemi kapsamında yerleştirmeye esas 1. nakil sonuçları meb.gov.tr'de açıklandı. Sonuçlar Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet adresi üzerinden sorgulanabilecek. Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları -açık liseler ile mülakat ve yetenek sınavıyla öğrenci alan okullar hariç-sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır. Peki nakil sonuçları nasıl sorgulanır?

  Lise öğrencilerini çok yakından ilgilendiren nakil sonuçları için beklenen açıklama geldi. LGS birinci nakil sonuçları açıklandı, boş kontenjanlar dolmaya başladı. Corona virüs nedeniyle eğitim sisteminde değişiklikler olsa da nakil işlemleri her yıl olduğu gibi yapılıyor. Nakil sonuçlarını öğrenmek isteyenler T.C. kimlik numaraları ve doğum tarihleriyle sisteme giriş yapabilecek. Ayrıca bu yıl liseye gidecek öğrenciler için nakil işlemleri devam edecek. İşte 1. nakil sonuçları sorgulama sayfası…

  MEB 1. NAKİL SONUÇLARI SAYFASI

  E OKUL NAKİL SONUÇLARI SORGULAMA

  NAKİL SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

  MEB’in internet sitesine giriş yaptıktan sonra duyurular kısmından ya da yukarıdaki MEB linkine tıklayarak sonuç sorgulama sayfasına erişebilirsiniz. Sayfaya girdiğinizde sizden T.C kimlik numaranızı ve doğum tarihinizi soracak. İstenen bilgileri doğru şekilde girdiğiniz anda nakil sonucunuzu görüntüleyebilirsiniz. MEB’in sayfasında karşınıza çıkacak ekran aşağıdaki gibidir.

  2. NAKİL BAŞVURULARI NE ZAMAN

  2. nakil başvuru işlemleri için MEB tarihleri yayınladı. MEB’in açıklamasına göre 2. nakil başvuruları 17 Ağustos’ta başlayacak ve 21 Ağustos’a kadar devam edecek.

  LGS NAKİL SÜRECİ HAKKINDA

  a) Yerleştirmeye esas nakil tercihleri ortaöğretim kurumlarına tercih ve yerleştirme takvimi doğrultusunda 2 (iki) dönem hâlinde alınacak ve yerleştirmeye esas nakil sonuçları her nakil döneminin sonunda, 17 Ağustos 2020 ve 24 Ağustos 2020 tarihlerinde ilan edilecektir.

  b) Sınavla ve yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullardan hiçbirine yerleşemeyen öğrenciler İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarına başvurmaları hâlinde yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullardan kontenjan durumları uygun olan okullara 24-26 Ağustos 2020 tarihlerinde komisyonca yerleştirilecektir.

  c)
  Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları -açık liseler ile mülakat ve yetenek sınavıyla öğrenci alan okullar hariç-sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

  ç) Öğrencilerin yerleştirme sonuçları http://www.meb.gov.tr internet adresinden açıklanacak olup sonuç bilgilerinde, kaydının yapıldığı okul bilgileri bulunacaktır. Ayrıca, SMS ile bilgilendirilmek isteyen velilere mobil bilgilendirme servisi aracılığı ile yerleştirme sonuçları bildirilecektir.

  d) İlköğretim programını tamamlayan özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerden kaynaştırma yoluyla eğitim alacak öğrenciler, geçerli “Engelli Sağlık Kurulu Raporu/Çocuklar İçin Özel Gereksinim Raporu (ÇÖZGER)” ve ortaöğretim kademesine yönelik “Özel Eğitim Değerlendirme Kurulu Raporu” doğrultusunda ikamet adresleri, yetersizlik durumu ve özellikleri dikkate alınarak yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara ilgili mevzuat çerçevesinde, her bir şubede iki öğrenciyi geçmeyecek şekilde 24-26 Ağustos 2020 tarihlerinde İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonu kararı ile yerleştirilecektir.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap