Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  nazif okumuş hangi partiden milletvekili

  1 ziyaretçi

  nazif okumuş hangi partiden milletvekili Ne90'dan bulabilirsiniz

  Nazif Okumuş: MHP ile ilişiğim kesildi

  Nazif Okumuş: MHP ile ilişiğim kesildi

  Çeşitli gazetelerde muhabir, haber müdürü, yazı işleri müdürü ve genel yayın yönetmeni olarak görev yapmış olan MHP 21. Dönem Milletvekili Nazif Okumuş, kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini ve 2 gün önce kendisinden savunmasının istendiğini açıkladı.

  Nazif Okumuş kimdir?

  Nazif Okumuş, 1959 yılında Adapazarı'nın Sapanca ilçesinde Seher ve Ömer Okumuş çiftinin oğlu olarak dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünden mezun oldu ve gazetecilik ile ilgilendi. Çeşitli gazetelerde, muhabir, haber müdürü, yazı işleri müdürü ve genel yayın yönetmeni olarak görev yaptı.

  Nazif Okumuş, 1999 yılındaki milletvekili seçimlerinde 21. Dönem İstanbul 2. bölge MHP milletvekili seçildi. 18 Nisan 1999 - 14 Kasım 2002 tarihlerinde de TBMM'de, TBMM Hesaplarını İnceleme Komisyonu Başkanı oldu. 14 Kasım 2002'de 22. dönem milletvekili seçilerinde, MHP baraj altında kaldığından milletvekili seçilemedi. 22 Temmuz 2007'de MHP'den yeniden milletvekili adayı olsa da seçilemedi.

  Nazif Okumuş evli ve 2 çocuk babasıdır.

  TV5, Independent Türkçe

  Yazı kaynağı : www.indyturk.com

  Nazif Okumuş

  Nazif Okumuş

  Nazif Okumuş, 1959 yılında Adapazarı'nın Sapanca ilçesinde doğmuştur. Annesinin adı E.Seher, babasının adı Ömer Okumuş’dur. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünden mezun oldu. Gazetecilik yaptı.

  Nazif Okumuş, 18 Nisan 1999 tarihinde yapılan milletvekili genel seçimlerinde; 21. Dönem İstanbul 2.bölge MHP Milletvekili seçildi. 18 Nisan 1999 - 14 Kasım 2002 tarihleri arasında Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde TBMM Hesaplarını İnceleme Komisyonu Başkanı olarak görev yaptı.

  14 Kasım 2002 tarihinde yapılan 22. Dönem milletvekili seçimlerinde MHP baraj altında bir oy oranı aldığı için hiçbir milletvekili çıkaramadı.

  22 Temmuz 2007 seçimlerine 23.dönem MHP'den İstanbul 2. Bölge 4. Sıra milletvekili adayı oldu ancak seçilemedi.

  İngilizce bilen Nazif Okumuş, evlidir ve 2 çocuğu vardır.

  Kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilen Nazif Okumuş, 17 Haziran 2021 tarihinde MHP'den ilişiği kesildi.

  Kaynak:Biyografi.info

  Yazı kaynağı : www.biyografi.info

  MHP 21 dönem milletvekili Nazif Okumuş, partiden ihraç ediliyor

  MHP 21 dönem milletvekili Nazif Okumuş, partiden ihraç ediliyor

  TV5’de 'Konuşmadan Olmaz' programına konuk olan Nazif Okumuş, "MHP’nin sizin siyaset yaptığınız dönemdeki politikalarıyla bugünkü politikalarını nasıl buluyorsunuz?" sorusunu verdiği yanıtta partiden ihracını açıkladı.

  "ORASI BENİM İÇİN UZUN ZAMANDAN BERİ HAYAL KIRIKLIĞIYDI"

  Okumuş, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

  MHP’de, tabii ki MHP ile ilişiğim kesildi ve o zaman söylemek istemiyordum. Daha ben, ilginçtir 2 gün önce Milliyetçi Hareket Partisi’nde ilişiğimi kesebilecek yazıyı aldım ve kamuoyu ile de paylaşmak istememiştim; ama bugün benden savunma isteyerek disiplin kuruluna verdiklerini, yani ihraç mekanizmasına başladıklarını söylüyorlar.

  Dolayısıyla orası benim için şu anda uzun zamandan beri hayal kırıklığıydı; ama şu andan itibaren zaten farklı bir sürecin içerisine girdiğim bir adres olarak kalıyor.

  Yazı kaynağı : www.cumhuriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap