Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  nufus müdürlüğü randevu alma

  1 ziyaretçi

  nufus müdürlüğü randevu alma Ne90'dan bulabilirsiniz

  Arama

  Randevu.nvi.gov.tr Randevu Al

  Randevu.nvi.gov.tr Randevu Al

  Randevu.nvi.gov.tr Randevu Al

  Bilindiği üzere 3-5 yıldır kimlik kartı, ehliyet, pasaport yenileme, yenisini alma, değiştirme işlemleri Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne bağlı Nüfus Müdürlükleri tarafından yapılmaktadır.

  Yeni kimlik kartı randevu al, yeni ehliyet randevu al, yeni pasaport randevu al, adres değişikliği, adres kaydı, sürücü belgesi değiştirme, kimlik değiştirme, pasaport değiştirme, kimlik kartı çıkartma, sürücü belgesi alma, pasaport yenile

  Tüm bu işlemler il veya ilçe nüfus müdürlüklerinde yapılmaktadır. Bizzat giderek işlem yapabilmeniz mümkündür. Ancak hem yoğunluk oluşturmamak hem de işlemlerinizi kısa sürede çabucak yapmak için RANDEVU ALARAK GİTMENİZ önemlidir.

  NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

  Randevu alabilmek üç şekilde mümkündür:

  1- Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün resmi internet adresi olan https://randevu.nvi.gov.tr/   adresini ziyaret ederek.

  Bu siteye gittiğinizde T.C. Kimlik Kartı, Sürücü Belgesi, Pasaport, Adres Kayıt, Yeni Doğum, Diğer Nüfus Olayları, Kimlik Kartına Sürücü Belgesi Ekleme, Vatandaşlık İşlemleri İçin randevu alma ekranı gelecektir. Hangi işlemi yapacaksanız o bölümde bulunan RANDEVU AL butonuna tıklamanız yeterlidir.

  RANDEVU.NVİ.GOV.TR RANDEVU AL

  2- e-devlet kapısı olan https://www.turkiye.gov.tr/    adresini ziyaret ederek.

  Giriş Yap butonunu tıkladıktan sonra TC No ve PTT şubesinden aldığınız e-devlet şifrenizi girerek e-devlet giriş yapmış olacaksınız. Arama çubuğuna yapmak istediğiniz işlemi yazdığınızda sizi Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün sistemine yönlendirecektir.

  E-DEVLETTEN NÜFUS RANDEVU AL

  3- ALO 199 numaralı telefonu arayarak. Bu numara Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün resmi danışma hattıdır. diğer bir deyişle Çağrı Merkezidir. Bu numarayı aradığınızda, çağrı merkezinde çalışan personeller yapmak istediğiniz işlemi ve gitmek istediğiniz il veya ilçe müdürlüğünü söylediğinizde uygun olan gün ve saatte randevu almanızı sağlayacaktır. Dahil olduğunuz operatör ücreti kapsamında ücretlidir.

  Randevu Alırken Dikkat Etmeniz Gerekli bazı hususlar var…

  1-İnternet üzerinden randevu alırken öncelikle TC Kimlik No doğrulama ve güvenlik işlemlerini tam yapmalısınız.

  2- Nüfus Müdürlüklerinin Çalışma saatleri illere göre değişse bile genellikle 08.00-17.00 veya 08.30-17.30 saatleri arasında randevu alabilmektesiniz.

  3-Randevu saatinizden en geç 30 dk önce nüfus müdürlüğünde olmalı ve işlem için ayrıca sıra numaranızı almayı ihmal etmemelisiniz.

  4-Gerekli olan belgeleri ve ödeme dekontunuzu yanınıza almayı unutmamalısınız.

  Gerekli olan Belgeler;

  Ehliyet randevu nvi, kimlik kartı randevu nvi, pasaport randevu nvi, kimlik randevu nvi, sürücü belgesi randevu nvi, Ehliyet kimlik birleştirme randevu nvi, randevu.nvi.gov.tr Randevu

  Yazı kaynağı : www.nufusrandevual.com

  Kimlik İşlemleri İçin Telefonla Randevu Alma Numarası Kaçtır? Nüfus Müdürlüğü Telefon Numarası

  Kimlik İşlemleri İçin Telefonla Randevu Alma Numarası Kaçtır? Nüfus Müdürlüğü Telefon Numarası

  Kimlik işlemleri için gidilecek kurum nüfus müdürlüğüdür. İşlemlerini hızlı şekilde gerçekleştirmek isteyen kişiler telefon üzerinden randevu alabilmektedir. Telefondan randevu alan kişiler işlemlerini randevu gününde hemen gerçekleştirmektedir. Kimlik, pasaport ve sürücü kimlik işlemleri için nüfus müdürlüğü numarası 199'dur.

   Kimlik İşlemleri İçin Telefonla Randevu Alma Numarası Kaçtır? 

   Kimlik işlemleri ve pek çok nüfus işlemleri için randevu hattı 199'dur. Kişiler 199 numaralı hattı arayarak tüm kimlik işlemleri için nüfus müdürlüğünden randevu alabilmektedir. 

   Nüfus Müdürlüğü Telefon Numarası Kaç?

   Nüfus müdürlüğü telefon numarası yenilenen hattı ile kişilere hizmet vermeye devam etmektedir. Nüfus müdürlüğü işlemleri için telefon numarası 199 olarak bilinmektedir. İnternet ve 199 numaralı hattı arayarak hızlı ve kolay bir şekilde nüfus müdürlüğünden randevu alabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Nüfus Müdürlüğü Randevu Al, nvi.gov.tr randevu

  Nüfus Randevu Al, Nüfus Müdürlüğü Randevu Al, randevu nvi gov tr. Nüfus e rendevu, randevu nvi online randevu sisteminden nüfus randevu alabilir, sorgulanabilir, nüfus randevu İptal edilebilir, yeni nüfus randevu alınabilir ve online nüfus randevu işlemlerinizi yapabilirsiniz.

  Nüfus Dairesi randevuları için randevu.nvi.gov.tr adresinden giriş yapabilir veya nüfus randevu tel Alo 199 arayabilirsiniz. NVİ yeni kimlik randevu, yeni ehliyet randevu, yeni pasaport randevu, adres değişikliği randevu ve adres beyanı için Nüfus Müdürlüğü online e randevu sistemine giriş için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

  NVİ Nüfus Müdürlüğü Randevu İçin TIKLAYINIZ

  NVİ Nüfus Müdürlüğü randevu telefonu ALO 199 aranarak telefon ile nüfus müdürlüğü randevu alarak da işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. NVİ Nüfus Müdürlüğü Randevu Alma 2022

  NVİ Randevu Alma portalından hangi işlemler için randevu alınabilir?

  NVİ Randevu Al portalı üzerinden nüfus müdürlüğü kimlik randevu, nüfus müdürlüğü ehliyet randevu, nüfus müdürlüğü pasaport randevu, nüfus müdürlüğü adres değişikliği randevu, nüfus müdürlüğü ehliyet kimlik birleştirme randevu, nüfus müdürlüğü yeni doğan kayıt randevu, nüfus müdürlüğü vatandaşlık işleri randevu, ve nüfus müdürlüğü diğer nüfus olayları randevu alınarak sıra beklemeden işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

  NVİ Randevu Alma işlemleriniz sırasında yanınızda HES Kodu ve T.C. Kimlik no bulunmalıdır. Nüfus ve vatandaşlık işleri nüfus randevu sisteminden randevu alabilir, randevunuzu sorgulayabilir, randevunuzun gününü değiştirebilir veya randevunuzu iptal edebilirsiniz.

  Randevu alma İşlemleriniz randevu nvi gov tr adresinden nvi resmi web sayfasında gerçekleşecek olup yukarıdaki linki tıklayarak NVİ Genel Müdürlüğü nüfus müdürlükleri internetten online randevu alma uygulamasına ulaşabilirsiniz.

  NVİ Nüfus Müdürlüğü Randevu Alma Telefonu ALO 199 Nüfus Çağrı Merkezini arayarak nüfus işlemleriniz için randevu alabilirsiniz.

  Nüfus Müdürlüklerinde yapılacak işlemler için; NVİ Nüfus Müdürlüğü Randevu Alma, Nüfus Müdürlüğü Kimlik Kartı Randevu, Nüfus Müdürlüğü Sürücü Belgesi Randevu, Nüfus Müdürlüğü Pasaport Randevu, Nüfus Müdürlüğü Adres Randevu, Nüfus Müdürlüğü Ehliyet-Kimlik Birleştirme Randevu, Nüfus Müdürlüğü Yeni Doğan Kayıt Randevu, Nüfus Müdürlüğü Vatandaşlık İşleri Randevu ve Nüfus Müdürlüğü diğer işlemleri için randevu alma esnasında ve nüfus randevu işlemleri sırasında kendiniz ve aile bireyleriniz için randevu alabilirsiniz. Covid 19 kapsamında randevu alacağınız bütün bireylerin HES kodu istenilmektedir.

  Nüfus Müdürlüğüne internetten online randevu alırken veya ALO 199 Nüfus Müdürlüğü Telefon randevu alırken yanınızda mutlaka HES kodu bulunmalıdır. Randevu alırken T.C. Kimlik no gerektiği için HES kodu yanı sıra T.C. Kimlik nonuzu hazır etmeyi unutmayın.

  NVİ Nüfus Müdürlüğü Randevu Alma işlemi ücretli mi?

  İnternetten online olarak alacağınız Nüfus Müdürlüğü randevu işleminizden hiç biri ücretli değildir.

  Telefon ile nüfus müdürlüğü randevusu alan vatandaşlarımız ise kullandıkları telefondan, normal yurt içi arama yapar gibi tarifeleri neyse o kadar ücret öder. Yani Turkcell hatlı veya Wodafone hatlı bir vatandaşımızın kullandığı telefon tarifesinde üç rakamlı kısa numaraları aradığında dakikada kaç tl gidiyorsa ALO 199 arandığında tarifeye bağlı dakika ücreti size yansıyacaktır.

  Bazı okuyucularımız ALO 199 uzun süre hatta beklettiği çağrı merkezi hemen cevap vermediği için cep telefonlarının paketlerindeki konuşma dakikalarının hızlı bittiğini şikayet konusu etmektedir. bu nedenle tamamen ücretsiz olan internetten nüfus müdürlüğü randevu almak daha uygun olacaktır.

  Nüfus Müdürlüğü randevusu alırken kayıtlı olduğumuz nüfus müdürlüğünden mi randevu almak gerekiyor?

  Nüfus Müdürlüklerinde yapacağınız işlemler için kayıtlı olduğunuz nüfus müdürlüğünden randevu almak zorunda değilsiniz. Oturduğunuz yerdeki veya oturduğunuz yere en yakın yerdeki nüfus müdürlüğünden randevu alabilirsiniz.

  Nüfus müdürlüğünden randevu alırken yapacağınız işlemin randevu alacağınız nüfus müdürlüğünde yapılıp yapılmadığından emin olunuz. Özellikle pasaport işlemlerinde bazı pasaport türleri her nüfus müdürlüğünde yapılmadığı için yapacağınız işlemi seçerek nüfus müdürlüğü arar ve randevu alınması uygunsa randevu almanız önemli olacaktır.

  Nüfus Müdürlüğüne internetten randevu aldım, yapmam gereken başka bir işlem var mı?

  Nüfus müdürlüklerinde yapacağınız işlem için internetten randevu aldınız, veya telefon ile nüfus müdürlüğü randevusu aldınız. Bundan sonra tek yapmanız gereken yapacağınız işlem ne ise onunla ilgili gerekli belgeleri hazırlamak, işlemle ilgi harç parası, kart parası, defter parası gibi ücretler var ise bunların ücretlerini bankalara veya vergi dairesine yatırmak ve sonrada randevu saatinden 15-20 dakika önce nüfus müdürlüğünde bulunup işlem sırası için tekrar sıramatikten numara almanız gerekmektedir.

  İnternetten nüfus müdürlüğüne randevu aldım ama gidemeyeceğim ne yapmam gerek?

  NVİ Nüfus Müdürlüğü işlem randevusu aldınız ancak gidemeyeceksiniz. Bu durumda internetten veya ALO 199’u arayarak gidemeyeceğiniz randevuyu iptal etmeyi unutmayınız. Randevu iptalini Covid 19 pandemi nedeniyle son yarım saate kadar yapmanız mümkün.

  Nüfus Müdürlüğü randevu Saatleri Kaç? Nüfus Müdürlükleri kaçta açılır? Nüfus Müdürlüğü Çalışma Saatleri Kaç?

  Normalde nüfus müdürlüklerinin çalışma saatleri valilikler tarafından düzenlenir. 08:00-17:00 veya 08:30-17:30 arası hizmet verir. Covid 19 normelleşme dönemi 01.07.2021 tarihinden itibaren normal mesaiye geçilmiştir.

  NVİ Nedir?

  NVİ açılımıNüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü” demektir. NVİ il ve ilçe nüfus müdürlükleri aracılığıyla pasaport, sürücü belgesi  ve kimlik kartları  vermektedir.

  İlçe Nüfus Müdürlükleri de ilçelerde Kaymakamlığa, İlde İl Nüfus Müdürlüğüne, İl Nüfus Müdürlükleri NVİ (Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü)’ne, NVİ (Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü) İç İşleri Bakanlığına bağlı olarak hizmet vermektedir.

  Yazı kaynağı : www.nufusmudurlugu.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap