Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ortaöğretim kpss 73 puanla nereye girilir

  1 ziyaretçi

  ortaöğretim kpss 73 puanla nereye girilir Ne90'dan bulabilirsiniz

  KPSS Ortaöğretim 60-65-70 -75-80 Puanla Memur Olabilirmiyim? Düşük Puanla Memur Alımı Yapan Kurumların Listesi!

  KPSS Ortaöğretim 60-65-70 -75-80 Puanla Memur Olabilirmiyim? Düşük Puanla Memur Alımı Yapan Kurumların Listesi!

  2022 KPSS Ortaöğretim sınavı sonuçarı 24 Kasım 2022 tarihi itibariyle açıklandı.  Ortaöğretim yani Lise mezunlarının girdiği bu sınavda adaylar aldıkları puanlar ile başvuru yapabilecekleri alımları merak etmekte ve bu konuda araştırma yapmaktadırlar. Özellikle 60-70 puanda büyük yığılma olduğu için bu puanlara sahip memur adayları merkezi atama dışında hangi alımlara başvuru yapabileceklerini merak etmektedir. Bu makalemizde düşük puanlar ile memur alımı yapan kurumları ele alacağız.

  Ortaöğretim 60- 65- 70 -75-80 Puanla Nerelere Başvurulur ?

  Ortaöğretim 60 puan maalesef birçok alımda işinize yaramayacaktır. Bu puan ile Belediyeler tarafından açılan zabıta memuru alımlarına veya KPSS'siz memur alımı yapan kurumlara başvuru yapabilirsiniz. 

  Birçok kurum memur alımı yaparken minimum 70 puan şartı aramaktadır. 

  1) Zabıt Katibi Alımları

  Adalet Bakanlığı tarafından açılan memur alım ilanlarında zabıt katipliği kadroları da bulunmaktadır. 2020 yılında yapılan 13 Binlik Adalet bakanlığı memur alımında kadroların yaklaşık 3700 tanesi zabıt katibi kadrosuydu. Bu alımlara orteöğretim 70 puan ile başvurabilirsiniz. Tabii her ne kadar 70 puanla başvuru yapılabiliyor olsa da bu alımda alım sayısının 20 Katı aday klavye sınavına çağrılmaktadır ve bazen bu kapsama girmeyen adaylar 70 puanla sıralamaya giremeyebilirler. Fakat 73-75 puana sahip bir aday daha şanslıdır.

  Adalet Bakanlığı bünyesinde her sene binlerce yeni infaz koruma memuru alımı yapılmaktadır. Bu alımlarada lise, önlisans ve lisans mezunları 70 puanla başvuru yapabilmekte ve memur olma hayallerine kavuşabilmektedirler

  Mübaşir alımları da Adalet Bakanlığı tarafından yapılan alımlardandır. Mübaşir alımında İKM ve zabıt katibi alımında olduğu gibi boy şartı ya da klavye sınavı şartı aranmaz. 70 puan ile başvuru yapabilirsiniz.

  4) İcra Katibi Alımı

  Adalet Bakanlığı tarafından yapılan alımlarda İcra Katibi kadrosu da bulunmaktadır. 2019 yılında en son yapılan alımda 1099 icra katibi memuru alımı yapılmış ve önlisans mezunları 70 puan ile başvurabilmişti.

  5) Kredi Yurtlar Kurumu Alımları

  Ortaöğretim mezunları içinde bazı kadrolar açan Kredi yurtlar kurumu alımlarına 70 puan ile başvuru yapabilirsiniz.

  6) Bekçilik Alımları

  60 puan ile başvuru yapılabilen Bekçilik Alımları bazen KPSS'siz de yapılmaktadır. Bu alımlara herkes başvurabilmektedir.

  7 ) Zabıta Memuru Alımları

  Belediyeden belediyeye değişiklik göstermekle birlikte çoğu belediye 60 kpss taban puanı istemektedir. 

  8 )  Büro Personeli- Teknisyen- Tekniker Alımları

  Birçok kamu kurumu tarafından yapılan, Tekniker, destek personeli, Büro Personeli alımlarında ortaöğretim mezunları içinde uygun kadrolar bulunmaktadır. Bu alımlarda da genellikle 70 kpss puan şartı aranmaktadır

  9 ) Belediye Düz Memur alımları

  Belediyeler tarafından açılan memur alımlarında düz memur alımı da yapılmakta ve çoğunlukla 70 KPSS puanı şartı aranmaktadır.


  Bazı alımlarda sertifikalarınız olması düşük puanla atanmanıza yardımcı olacaktır. Alım ilanı sürecine kadar aşçılık, bilgisayar sertifikası, muhasebe sertifikası, kalorifercilik sertifikası gibi sertifikaları almanız faydanıza olacaktır.

  2022 KPSS Ortaöğretim Kaç Kişi Girdi?

  Sınava 81 ilde ve KKTC'de toplamda 912 Bin 397 aday girdi. Sınava giren aday sayısı aşağıdakit tabloda da görülmektedir...

  Adalet Bakanlığı memur alımları binlerce gencin memur olma hayaline kavuşmasına imkan sağlayan en yüklü alımlardan birisidir. 2020 KPSS puanıyla yükü bir alım bekleyen memur adayları için beklenen ilan gelmiş ve 13 Bin'e yakın memur alımı yapılmıştır.

  Atamayan memur adayları için Hayaller 2022 KPSS puanı ile yapılacak alıma kalırken, kpsscafe.com.tr olarak geçmiş alımlarda oluşan taban puanları sizler için derledik.

  Detaylar; https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5841151/adalet-bakanligi-memur-alimlari-taban-puanlari-zabit-katibi-ikm-mubasir-taban-puanlar 

  Yazı kaynağı : www.kpsscafe.com.tr

  Lise KPSS P94 Puan Türü Nedir, Hangi Memur Alımı İlanlarına , Nereye Girilir?

  KPSS ortaöğretim 70 puanla nereye girilir? Lise KPSS 70,71,72,73,74,75,76,77,78,79 puanla girilebilecek yerler 2020!

  KPSS ortaöğretim 70 puanla nereye girilir? Lise KPSS 70,71,72,73,74,75,76,77,78,79 puanla girilebilecek yerler 2020!

  KPSS ortaöğretim sınav sonuçlarının açıklanmasına sayılı günler kala adaylar şimdiden aldıkları 70 puan ve katları ile nerelere atanabileceklerini araştırmaya başladılar. Belediyeler bünyesine ikamet şartı aranmaksızın en az lise mezunu olanlar arasından kamu personeli alımı yapılmaktadır.

  Zabıta memuru, itfaiye eri, VHKİ, sekreter, düz memur ve kamu personeli alımlarına KPSS ortaöğretim 75 puan ve üzeri alan adaylar başvuru yapabilmektedir. Adaylar bunun yanında özel şartları da sağlaması durumunda ilanlara müracaatlarını gerçekleştirebilmektedir.

  Adalet Bakanlığı ile CTE, yakın zaman dilimi içerisinde Türkiye geneli 10 bin kamu personeli alımı yapacak. En az lise mezunları arasından yapılacak memur alımında 70 KPSS şartı bulunmaktadır. Bu nedenle KPSS ortaöğretim sınavından 85 puan ve üzeri alan adayları şansları oldukça yüksek.

  Üniversitelere yapılan sağlık personeli, büro personeli ve tekniker ile teknisyen kadrolara alımlar da KPSS sınırı olmadan yapılmaktadır. KPSS'den 85 üzeri alan adayların bu ilanlardaki şansları da bir hayli yüksek.

  KPSS tercihleri ile kamu kurumlarına en az lise mezunlarından memur ataması gerçekleştirilecek. 30 Aralık günü başlayacak tercihlerde KPSS’den 85 puan ve üzeri alan adaylar yine ön planda yer alacak. MSB, Diyanet, Jandarma, Sahil Güvenlik, Danıştay, Yargıtay ve daha birçok kurumun memur alımlarına 70 puan ve üzeri alan adaylar başvuru yapabilecekler.

  KPSS ortaöğretim 70 puanla nereye girilir? Lise KPSS 70,71,72,73,74,75,76,77,78,79 puanla girilebilecek yerler 2020!

  MEMUR OLMAK İÇİN NE YAPMALI?

  Adaylardan 2020 yılında da, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Sağlık açısından görevini Türkiye'nin her yerinde yapmasına engel durum olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturmasında ve arşiv araştırmasında olumlu sonuç almak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak gibi aşağıdaki nitelikler aranıyor.

  KPSS PUANIYLA ATANILABİLECEK YERLER LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

  Yazı kaynağı : www.superhaber.tv

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap